خانه / گوگل ارث انجین(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / طبقه بندی محصولات کشاورزی بزرگ مقیاس با استفاده از گوگل ارث انجین Google earth Engine

طبقه بندی محصولات کشاورزی بزرگ مقیاس با استفاده از گوگل ارث انجین Google earth Engine

 

برای بسیاری از کشور ها نظارت بر کشاورزی و امنیت غذایی مهم است. و مهم تر از آن تهیه نقشه های پراکندگی محصولات کشاورزی برای مدیریت بهتر و کارآمد امری مهم تلقی می شود.حالا این نقشه های محصولات کشاورزی می تواند در سطح محلی یا در مقیاس سیاره ای باشد .البته برای سازمان های مهم تهیه نقشه های پراکندگی محصولات در سطح قاره ای و کشوری بسیار مهم است .تهیه نقشه های محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای بسیار دقیق و کاربردی است .البته بدست آوردن تصاویر ماهواره ای در گذشته مشکل و هزینه بر بود که امروزه در گوگل ارث انجین Google earth engine به صورت رایگان در خدمت پژوهشگران و دانشجویان و سازمان ها و دولت ها قرار گرفته است . ایده اصلی این مقاله مقایسه پیکسل بر اساس روش نقشه برداری در اوکراین و بررسی بهره وری از پلت فرم ابری گوگل زمین (GEE) برای حل مشکل “بزرگ داده ها” و ارائه نقشه طبقه بندی محصول با وضوح بالا برای قلمرو بزرگ است.که این نقشه های محصولات کشاورزی می تواند در برنامه ریزی های امنیت غذایی مفقید و کارآمد واقع شود.

. ما در این پژوهش دریافتیم که گوگل ارث انجین google earth engine عملکرد بسیار خوبی دارد و می تواند در پژوهش های کاربردی مفید واقع شود و بکار رود.

دسترسی به محصولات سنجش از راه دور(RS) از طریق پلت فرم گوگل ارث انجین engine google earth ،می تواند بسیاری از مشکلات حوزه کشاورزی را مرتفع ساز مخصوصا در مدیریت ها و برنامه ریزی های محلی و کلان و در سطح جهانی .

در این پژوهش با استفاده از گوگل ارث انجین Google earth Engine و شبکه های عصبی SVM، درخت تصمیم گیری و طبقه بندی های نظارت نشده انجام شده است.

آموزش گوگل ارث انجین, آموزش GIS ,آموزش Rs ,آموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی, آموزش سنجش از دور , سعید جوی زاده , موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز , شیراز, کتاب Google earth Engine ,فیلم Google earth Engine ,کارگاه Google earth Engine ,کلاس Google earth Engine ,دوره Google earth Engine,

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کاربرد گوگل ارث انجین (Google earth Engine)در سری های زمانی

امروزه با توجه به حجم بالای داده های سنجش از دوری کاربرد سری های زمانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟