خانه / سنجش از دور(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / فصل دوم: نمایش نقاط ارتفاعی در SAS.Planet

فصل دوم: نمایش نقاط ارتفاعی در SAS.Planet

اگر شما در حین استفاده از نرم افزار SAS.planet  به اینترنت متصل باشید در نوار ابزار پایین صفحه نمایش مقدار ارتفاع مکامی که موس قرار دارد را نمایش می دهد ولی اگر در حال offline باشید برای نمایش ارتفاعات بایستی فایل های dem  منطقه را دانلود کنید و در پوشه مربوط به ارتفاع در نرم افزار ذخیره کنید.

روش انجام کار:

ابتدا بایستی فایل های dem  منطقه مورد نظر را را با فرمت(.hgt)  تهیه و یا دانلود کنید.

نکته: شما می توانید فایل های dem  منطقه خود را با فرمت (.hgt) از سایت www.viewfinderpanormas.org/dem3  دانلود کنید.

بعد از دانلود فایل های dem  منطقه آن ها را ازحالت فشرده خارج می کنید و درون نرم افزار در قسمت پوشه TerrainData در فولدر SRTM 3 قرار میدهید.

سپس در قسمت setting   پنجره interface options  را انتخاب کنید و وارد تب  elevation info  شوید و در آنجا  گزینه  SRTM 3 را انتخاب کنید. در نهایت شما قادرید که نقاط ارتفاعی منطقه خود را  در حالت آفلاین در نوار ابزار پایین صفحه مشاهده نمایید.

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

موزاییک عکس های هوایی

فیلم آموزشی:موزاییک عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای- دکتر سعید جوی زاده- قسمت دوم

فیلم آموزشی:موزاییک عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای- دکتر سعید جوی زاده- قسمت دوم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟