مدل رقومی ارتفاعی یا DEM :آذربایجان شرقی

مدل رقومی ارتفاعی آذربایجان شرقی

مدل رقومی ارتفاعی آذربایجان شرقی


مدل رقومی ارتفاعی یا DEM (DEM=Digital Elevation Model) در واقع یک نقشه نمایشگر میزان ارتفاعات و دامنه ارتفاعات یک منطقه و در مجموع یک نقشه ارتفاعی است.

مدل رقوی ارتفاعی یا DEM در واقع حاوی اطلاعات طول و عرض جغرافیایی و از همه مهم تر اطلاعات ارتفاع یک نقطه می باشد.از همین ارتفاع است که نقشه DEM ساخته می شود.

مدل رقومی ارتفاعی یا DEM ابتدا از طریق ابزارهای مختلف میزان ارتفاعات در نقاط یک منطقه بر حسب استاندارد ها محاسبه شده و به صورت لایه های نقطه ای در سیستم های اطلاعات جغرافیایی قابل تبدیل می باشد.و سپس می توان آنها را در محیط های GIS و دیگر مخیط ها درون یابی کرد.

لایه مدل رقومی ارتفاعی یا DEM  قابل تبدیل به لایه های اطلاعاتی دیگری هستند.از آن می توان لایه های زیادی را تبدیل و بدست آورد.از جمله این لایه های اطلاعاتی می توان به شیب،جهت شیب،سایه روشن،حوضه های آبریز و ….را بدست آورد.

مدل رقومی ارتفاعی یا DEM را می توان در همه پروژه ها به کار گرفت. مدل رقومی ارتفاعی یا DEM در واقع یک لایه پایه و کاربردی است که بعنوان لایه های مهم و پایه محسوب می شوند.

مدل رقومی ارتفاعی یا DEM این قابلیت را دارند که به شما دید سه بعدی از منطقه بدهند و شما با مطالعه سه بعدی به نتایج بهتری برسید.

مدل رقومی ارتفاعی یا DEM را می توانید از سایت ما دانلود نمایید.

مدل رقومی ارتفاعی آذربایجان شرقی

مدل رقومی ارتفاعی آذربایجان شرقی

ناحیه DEM :آذربایجان غربی

اندازه سلول:30 متری

حجم فایل:5119 کیلو بایت

دانلود از سایت :www.gisland.org

لینک دانلود:

http://s6.picofile.com/file/8380471450/tabriz_gisland_org.rar.html

 

دانلود رایگان مدل رقومی ارتفاعی،دانلود رایگان DEM ،مدل رقومی ارتفاع،دانلود مدل رقومی ارتفاع، مدل رقومی ارتفاع ( DEM )، تفاوت DEM، DTM، DSM چیست، تعریف مدل رقومی ارتفاع(DEM)، ارزیابی دقّت مدل‌های رقومی ارتفاع (DEMs)، دانلود DEM رایگان،ساخت فایل DEM،تبدیل نقاط ارتفاعی به DEM، ارزیابی مقایسه ای صحت ارتفاعی مدل های رقومی ارتفاعی،مدل رقومی ارتفاعی 10 متری،مدل رقومی ارتفاعی 30 متری،کاربردی DEM در نقشه برداری، اثر قدرت تفکیک مکانی مدل رقومی ارتفاعی (DEM)،سعید جوی زاده،موسسه چشم انداز،شیراز،آموزش GIS در شیراز،آموزش ArcGIS در شیراز،

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید