خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای

معرفی کتاب:

تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای

معرفی کننده:

سعید جوی زاده

نویسنده :

دکتر جود همانس

ناشر:

اشپرینگر

محصول سال :2020

Title:

Artificial Intelligence Techniques for Satellite Image Analysis

Author(s): D. Jude Hemanth

Series: Remote Sensing and Digital Image Processing 24

Publisher: Springer International Publishing, Year: 2020

چکیده:

هدف اصلی این کتاب فراهم کردن بستر مشترک برای مفاهیم متنوع در پردازش تصاویر ماهواره ای است. به طور خاص ، متدولوژی پیشرفته در هوش مصنوعی (AI) را ارائه می دهد و یافته هایی را به اشتراک می گذارد که می تواند برای بهره مندی از بشر در برنامه های واقعی سنجش از دوری استفاده  شود. این کتاب هم برای پژوهشگران  تازه وارد و هم برای دانشمندان باتجربه ای است که در زمینه های پردازش تصاویر ماهواره ای ، مهندسی ژئوشیمیایی ، سنجش از دور و هوش مصنوعی فعالیت می کنند. همچنین می تواند به عنوان یک کتاب درسی تکمیلی برای دانشجویان فارغ التحصیل در شاخه های مختلف مهندسی مربوط به پردازش تصویر استفاده شود.

برای مشاهده و دانلود به لینک زیر:

http://s7.picofile.com/file/8391720734/intelligence_and_remote_sensing.pdf.html

 

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب:

ضرورت استفاده از تگنیک های  هوش مصنوعی (AI) درزمینه سنجش از دور در دنیای  امروزی به صورت تصاعدی در حال افزایش است.و روز به روز پژوهشگران سنجش از دور به این حوزه گرایش پیدا می کنند.

با این حال،ادبیات این دو حوزه گسترده به طور هم زمان نسبتاً کمیاب است.این یکی از انگیزه های مهم پیدایش و نوشتن  این کتاب است. این کتاب کاملاً میان رشته ای است که خوانندگان محققان یا  دانشمندان علوم مختلف را در بر می گیرد.در این کتاب درباره هوش مصنوعی،سنجش از دور و نرم افزار های کاربردی در این زمینه صحبت و بحث شده است.

در این کتاب تحلیل های  بسیار عمیق و کاربردی در زمینه هوش مصنوعی و سنجش از دور انجام شده است.در واقع این کتاب بسیار کاربردی برای طیف وسیعی از  پژوهشگران ،دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا اساتید دانشگاهی است و نیاز های آنها را در این زمینه فراهم می کند.

فرمول یک مکانی
فرمول یک مکانی

در فصل اول این کتاب(هوش مصنوعی در تحلیل تصاویر ماهواره ای)   کاربرد هوش مصنوعی  برای تحلیل تصویر ماهواره ای را پوشش می دهد.هدف اصلی در این فصل نمایش بهتر تصاویر ماهواره ای است.و از الگوریتم های مختلف در این زمینه بحث می شود.

در فصل دوم این کتاب (هوش مصنوعی در تحلیل تصاویر ماهواره ای) از روش های هوش مصنوعی و هوشنمد برای خوشه بندی تصاویر ماهواره ایی و طبقه بندی تصاویر ماهواره ای استفاده می شود.در این فصل سعی شده که آخرین روش ها و تکنیک ها در این زمینه اورده شود و نقاط قوت و ضعف هر کدام از روش ها و تکنیک ها بیان شود.

در فصل سوم این کتاب (هوش مصنوعی در تحلیل تصاویر ماهواره ای) از روش های هوش مصنوعی برای شناسایی و طبقه بندی پوشش گیاهی استفاده می شود .همچنین در این فصل از روش های هوش مصنوعی برای شناسایی انواع محصولات کشاورزی استفاده می شود.

f1gis
f1gis

در فصل چهارم این کتاب (هوش مصنوعی در تحلیل تصاویر ماهواره ای) از روش ها و تکنیک های شبکه های عصبی مصنوعی برای شناسایی یا  ردیابی کشتی ها از طریق تصاویر ماهواره ای نشان داده شده است. این روش ها بسیار مفید هستند و در کنترل ترافیک دریایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

در فصل پنجم  این کتاب (هوش مصنوعی در تحلیل تصاویر ماهواره ای) از تکنیک  های روش کلونی زنبورهای مصنوعی (ABC) برای هوشمندسازی تصویر استفاده شده و مراحل آنرا به طور بسیار مفصل توضیح داده شده است.و از این روش برای بالا بردن کیفیت  تصاویر رادار استفاده شده است و مراحل اجرای آن نیز توضیح داده شده است.

 در فصل ششم  این کتاب (هوش مصنوعی در تحلیل تصاویر ماهواره ای)  به کاربرد منطق فازی برای تصویر SAR می پردازد.و  از کاربرد تکنیک های منطق فازی برای شناسایی محصولات کشاورزی استفاده شده است.همچنین از این تکنیک برای بهبود تصاویر محصولات کشاورزی استفاده شده است.

یکی از مهمترین مزیت های این کتاب ساده و قابل هم بودن آن  است حتی برای کسانی که دانش اندک در این زمینه دارند. این کتاب بخاطر بین رشته ای بودن ،امیدواریم که برای طیف گسترده ای از خوانندگان مفید باشد و اطلاعات مفیدی را در اختیار اساتید ، محققان و دانشجویان قرار دهد.

 

رصد زمین با هوش مصنوعی،طبقه‌بندی کاربری زمین شهری مبتنی بر هوش مصنوعی، ماهواره مشاهده زمین با قابلیت هوش مصنوعی،ارائه مدل هوش مصنوعی جدید و قدرتمند برای تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌ای،هوش مصنوعی به منظور شناسایی آسیب های زراعی،TensorFlow،داده های حسگر صوتی در مناطق آسیب پذیر،سنجش از دور در منابع طبیعی و کشاورزی به کمک هوش مصنوعی،لاکهید مارتین،GATR، واحد پردازش گرافیکی سریع،GPUs،روش‌های یادگیری عمیق،هوش مصنوعی مسیریابی،کاربرد هوش مصنوعی در کشاورزی،کاربرد هوش مصنوعی در RS،کاربرد هوش مصنوعی در سنجش از دور، الگوریتم ژنتیک،شبکه‌های عصبی،هوش مصنوعی،شبکه پرسپترون،هوش مصنوعی و تغییرات آب و هوایی، یادگیری ماشین،پیش بینی رویداد های شدید اب و هوایی،نظارت بر جنگل زدایی و آلودگی های کشاورزی، استفاده برای استخراج اطلاعات کشاورزی و نقشه های سطح زمین،وضعیت آبی و زراعی زمین،وضعیت جنگلها و مراتع،مدیریت منظومه‌های ماهواره‌ای با هوش مصنوعی،توسعه پنل های خورشیدی با کمک هوش مصنوعی، هوش مصنوعی در تعبیر داده‌های تصویری از وضعیت آب و هواییماهواره،پایش تصاویر سنتینل،شبکه عصبی مصنوعی،سیستم استنتاج فازی-عصبی، ماشین بردار پشتیبان،شیءگرا،پیش بینی تغییرات کاربری،زنجیره مارکف،هوش مصنوعی در مكانیابی،هوش مصنوعی و تغییرات آب و هوایی، یادگیری ماشین،پیش بینی رویداد های شدید اب و هوایی،نظارت بر جنگل زدایی و آلودگی های کشاورزی، استفاده برای استخراج اطلاعات کشاورزی و نقشه های سطح زمین،وضعیت آبی و زراعی زمین،وضعیت جنگلها و مراتع،

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کتاب مدیریت بحران با GIS

کتاب مدیریت بحران با GIS

کتاب مدیریت بحران با GIS-موسسه چشم انداز-آموزش کاربردی GIS و RS کتاب مدیریت بحران با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟