پاسخ به بلایا و ارزیابی ریسک در مدیریت پوشش گیاهی – مورد استفاده

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

پاسخ به بلایا و ارزیابی ریسک در مدیریت پوشش گیاهی – مورد استفاده با GIS

در دنیای امروز، با پیشرفت فناوری و توسعه نرم‌افزارهای مبتنی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی یا همان GIS، می‌توان در مدیریت پوشش گیاهی از این فناوری بهره برد. GIS به عنوان یک ابزار قدرتمند در تحلیل و مدیریت اطلاعات جغرافیایی شناخته می‌شود و در مدیریت پوشش گیاهی، می‌تواند در پاسخ به بلایا و ارزیابی ریسک استفاده شود.

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

با استفاده از GIS، می‌توان به راحتی اطلاعات مربوط به پوشش گیاهی در مناطق مختلف را جمع‌آوری و تحلیل کرد. این اطلاعات شامل نوع گیاهان، مساحت، شرایط آب و هوایی و اقلیمی و سایر اطلاعات مرتبط با پوشش گیاهی است. با تحلیل این اطلاعات، می‌توان به بهبود استراتژی‌های مدیریت پوشش گیاهی و پیشگیری از بلایا و ارزیابی ریسک مرتبط با آن‌ها کمک کرد.

همچنین، با استفاده از GIS آنلاین، می‌توان به راحتی نقاط ضعف و نقاط قوت پوشش گیاهی را شناسایی کرد و از طریق ارسال اطلاعات به دستگاه‌های پیشگیری از بلایا، می‌توان به صورت سریع و دقیق به پاسخ به بلایا و ارزیابی ریسک پوشش گیاهی پرداخت.

در این مقاله، به بررسی بیشتر GIS آنلاین و کاربرد آن در مدیریت پوشش گیاهی و پاسخ به بلایا و ارزیابی ریسک مربوط به آن‌ها خواهیم پرداخت. همچنین، نحوه استفاده از این ابزار در بهبود استراتژی‌های مدیریت پوشش گیاهی و پیشگیری از بلایا و ارزیابی ریسک به شیوه‌های نوین و با استفاده از فناوری GIS را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ما به برخی از نقاط دردناک مهم در جریان کار مدیریت پوشش گیاهی روزمره اشاره کردیم و یک نظرسنجی جالب داشتیم که در آن متوجه شدیم برخی از شرکت ها هنوز از فرم های کاغذی استفاده می کنند یا هنوز اطلاعات خود را به هیچ وجه جمع آوری نمی کنند!

GIS Cloud با شرکت های متعددی برای مدیریت پوشش گیاهی کار کرده است که در گذشته نیز همین مشکلات را داشتند. ما در مورد این موضوع در وبلاگ خود نوشتیم که چگونه مدیریت پوشش گیاهی خود را با GIS آنلاین بهینه کنید . استفاده از برنامه ها و پلتفرم ما انقلابی در گردش کار آنها ایجاد کرد، ارتباطات و همکاری آنها را بهبود بخشید و آنها را به تصمیم گیری بهتر و کاهش هزینه های خود سوق داد.

با دیجیتالی شدن گردش کار خود، به معنای واقعی کلمه درختان را نجات می دهید و پول را در جیب خود نگه می دارید.

ارزیابی ریسک درختان برای حفظ یک محیط ایمن و متعادل از محیط زیست بسیار مهم است . مکانیسم های مختلف طبیعی مانند طوفان، پوسیدگی چوب، خاک، حیات وحش و غیره به شدت بر روند کار و نیاز روزمره تأثیر می گذارد.واکنش سریع و کارآمدتر به بلایا

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

اگر با چالش های روزمره روبرو هستید مانند:

 • گردش کار آهسته و طاقت فرسا کاغذ که بر ورود دقیق داده ها تأثیر می گذارد و به هیچ وجه در مواقع اضطراری (طوفان، آتش سوزی و غیره) قابل قبول نیست.
 • ناتوانی در به اشتراک گذاری اطلاعات با تیم های مربوطه در محل و داخل دفتر که واکنش در بلایا را کند می کند
 • هماهنگی پیچیده تیم ها در این زمینه: چه کسی باید کار را انجام دهد، آنچه قبلاً حفظ شده است، نقشه مناطق خطر بالقوه، دید عملیاتی و غیره.

در این مورد خاص، متوجه خواهید شد که طبقه بندی داده های خود در دسته بندی های مرتبط چقدر آسان و سریع است و من روند کار و برنامه مدیریتی شما را بهبود می بخشم.

جمع آوری داده های میدانی با کیفیت بسیار مهم است!

ایجاد فرم‌های سفارشی (نظرسنجی) در برنامه وب پورتال جمع‌آوری داده‌های موبایل رایگان ما به آماده‌سازی تیم شما برای هر گونه نیاز پروژه‌های میدانی کمک می‌کند. شامل الزامات جمع آوری مهم مانند:

 • تاریخ بازرسی
 • نام سایت
 • محل
 • گونه ها
 • کاستی
 • بالا
 • DBH
 • قطر تاج
 • یادداشت ها / نظرات
 • رده سنی
 • ارزیابی ریسک
 • امضای الکترونیک
 • عکس
 • رسانه ها
 • و خیلی بیشتر…

اگر نیاز به جمع آوری درختان، شاخه های افتاده، شناسایی اثرات باد، پوسیدگی، آتش سوزی یا هر فاجعه دیگری در ارتباط با درختان دارید، برنامه Mobile Data Collection پاسخ آنلاین و آفلاین شما را به بلایا در هر دستگاهی در زمان واقعی تضمین می کند !

همه فرم‌ها کاملاً قابل تنظیم هستند و دارای گزینه‌های متعددی مانند منوهای کشویی، تکمیل خودکار، لیست‌های انتخابی، چک لیست، بارکد و غیره هستند.
در صورتی که سیگنال GPS شما ضعیف است و برای هر نوع ویژگی فضایی به مکان دقیق نیاز دارید، می توانید از ابزارهای دقیق و ترسیم برای علامت گذاری آن استفاده کنید.

درک و تجزیه و تحلیل داده ها برای پاسخ دقیق تر

هیچ راهی بهتر از یک نقشه تعاملی برای درک داده ها وجود ندارد!

هنگامی که داده‌های پروژه خود را در میدان جمع‌آوری کردید، برنامه ویرایشگر نقشه به شما امکان می‌دهد وظایف خدمه میدانی را تجزیه و تحلیل کنید، داده‌ها را فیلتر و ویرایش کنید و آن‌ها را در زمان واقعی با سهامداران یا مدیریت خود به اشتراک بگذارید!

پس از ورود به سیستم، دامنه کامل کار انجام شده با داده های جمع آوری شده در پروژه ارزیابی ریسک درختان خطرناک خود را مشاهده خواهید کرد. مهمترین چیز این است که شما می توانید بلافاصله ببینید که آیا کار انجام شده است و چه چیز دیگری در دستور کار تیم واکنش به بلایا وجود دارد.

دارایی های مختلف را می توان در لیست لایه های ما با نمادهای مختلف علامت گذاری و کد رنگ کرد. این بدان معنی است که دارایی ها با رنگ های مختلف بر روی نقشه بسته به دسته و وضعیت نشان داده می شوند.

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

برای مثال، می‌توانید انواع مختلفی از لایه‌ها را با داده‌های فرم کافی برای ویرایش یا جمع‌آوری مانند موارد زیر داشته باشید:

 • مناطق مورد علاقه (چند ضلعی):

نوع: پارکینگ رایگان، چمن حفاظت شده، منطقه ممنوعه، پارک ممنوع، مجوز لازم، منطقه عابر پیاده توضیحات: هزینه پارکینگ 50 دلار است

 • کار انجام شده (نقطه)

نوع: همه، برخی، هیچ

 • ارزیابی ریسک (نقطه)

نوع: ریسک بالا، کم خطر، ریسک متوسط

 • جاده های مناسب (خط):

نوع: فقط کامیون های کوچک، فقط با پای پیاده، ماشین آلات سنگین مجاز است

 • ورودی ملک (نقطه):

توضیحات: یعنی مالک درخواست کرد قبل از ورود زنگ را بزند

 • دارایی های خصوصی/مناطق بدون ورود (چند ضلعی):

نوع: منطقه حفاظت شده، منطقه مسکونی خصوصی

 • مناطق نویز و ساعات کاری (چند ضلعی):

ساعات کاری ترجیحی: 6 صبح تا 9 صبح، 9 صبح تا 12 بعد از ظهر، 12-3 بعد از ظهر، 3 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهر، 6 بعد از ظهر تا 9 بعد از ظهر اطلاعات اضافی: بدون ماشین آلات سنگین همه این لایه ها را می توان در Datagrid فیلتر کرد تا به شما در درک بهتر وضعیت فعلی دارایی ها کمک کند. ، هر گونه مسئولیت میدانی را کاهش دهید و کار را به طور مؤثرتری توزیع کنید!

برای مثال، می‌توانید فقط مکان‌هایی را که کار انجام نشده است فیلتر کنید. هنگامی که مکان ها فیلتر شدند، می توانید هر درخت یا هر دارایی گیاهی را انتخاب کنید و آن را به تیم یا فرد شرکت خود اختصاص دهید.
تیم یا فرد تمام اطلاعات اختصاص داده شده مورد نیاز خود را در برنامه جمع آوری داده های تلفن همراه خود دریافت می کند ، مانند ساعات کاری ترجیحی، جاده هایی که باید به آن مکان برود ، پارکینگ رایگان وجود دارد، شغلی پرخطر یا کم خطر، و غیره.  پس از انجام کار، آنها می توانند این گزینه را در فرم سفارشی انتخاب کنند و ویژگی روی نقشه به طور خودکار رنگ را در زمان واقعی تغییر می دهد و نشان می دهد که با آن کار شده است.

به همین سادگی و آسان است!

GIS آنلاین برای گزارش و به اشتراک گذاری

هنگامی که همه چیز تنظیم شد، آسان، آسان، بر اساس برنامه و معیارهای عملکرد موثر هستند، زمان آن رسیده است که ارتباطات و همکاری با ذینفعان افزایش یابد.

استفاده از Map Viewer و Map Portal به عنوان راه حلی پیشرو، بسیاری از جنبه های اشتراک گذاری داده ها و گزارش های خصوصی و عمومی را بهبود می بخشد. تنها با چند کلیک، داده های خود را به مشتریان، پیمانکاران فرعی، مدیریت یا عموم ارائه دهید.

آنها می توانند داده ها را با اطلاعات کافی جستجو، تجسم و کاوش کنند و تصمیمات تجاری اساسی بگیرند. شناسایی اطلاعات مهم و نقاط دردناک به بهینه سازی هزینه و قابلیت اطمینان مشتری کمک می کند.

سیستم اطلاعات جغرافیایی

gis در شیرازGIS مقدماتی و پیشرفتهGISپژوهش در GISآشنایی با دوره GISآشنایی با دوره جی آی اسآشنایی و کار با سیستم جی آی اسآموزش arcgisآموزش GISآموزش GIS از مبتدی تا حرفه ای در شیرازآموزش GIS به روش گام به گام در شیرازآموزش GIS در تهرانآموزش GIS در شهرسازیآموزش gisدر شیرازآموزش برنامه نویسی GISآموزش پایه اس GISآموزش پایه اس جی آی اسآموزش پایه ای ArcGIS و GISآموزش تغییر رنگ "نماد و برچسب گذاری لایه ها در GISآموزش جی آی اس در شیرازآموزش رایگان GISآموزش رایگان GIS در شیرازآموزش ساده و مفهومی GISآموزش ساده و مفهومی جی ای اسآموزش سیستم اطلاعات جغرافیاییآموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)آموزش کاربردی GIS در شیرازآموزش کاربردی آرک جی ای اسآموزش کامل جی آی اسآموزش گام به گام GISآموزش گام به گام جی آی اس . آموزش گام به گام GISآموزش گزارش گیری از جداول توصیفی در GISآموزش مجازی GISآموزش محیط نرم افزار GISآموزش مقدماتی نرم افزار ArcGISآموزش های نو در GISارزیابی زمین در GISالگوی فضایی در GISامکان سنجی در GISبانک جامع اطلاعات جی آی اسبایگانی های آموزشGISبررسی کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیاییبرگزاری دوره GIS در شیرازبرنامه خود آموز GISبهترین استاد جی آی اس در شیرازبهترین جزوه GISبهترین جزوه کاربردی GISبهترین دوره آموزشی GISبهترین کتاب GISبهترین کلاس GIS در شیرازبهترین کلاس جی آی اس در شیرازبهترین موسسه GIS در شیرازبهترین موسسه جی آی اس در شیرازپاورپوینت آموزش gisپتانسیل سنجی در GISپراکنش جغرافیایی در GISپکیج آموزش gisپکیج آموزش جی آی اسپکیج آموزش حرفه ای GISپکیج فارسی آموزش جس ای اسپهنه بندی اقلیمی درGISپورتال جی آی استحلیل در GISتحلیل زمین آماری در سیستم اطلاعات جغرایی یا جی آی استحلیل فضایی در GISتخصصی نمودن GISتکنولوژی WEBGISتکنولوژی سیستم اطلاعات جغرافیاییتهرانتهران. بهتریت کتاب آموزش GISتوپولوژی در gisتوسعه GISثبت نام gisثبت نام پیشرفته GISثبت نام پیشرفته در شیرازGISثبت نام مقدماتی GISثبت نام مقدماتی GISدر شیرازجی آی چیست؟خواندن جی آی اس به راحتی خوردن یک لیوان آبداده های اکتشافي در محیط GISدانلود آموزش GISدانلود آموزش پیشرفته جی آی اسدانلود بهترین کتای GISدانلود کتاب آموزش GIS در شیرازدرون یابیدوره آموزش GISدر شیرازدوره آموزش پیشرفته نرم افزارArcGISدوره آموزش نرم افزار ArcGISدوره آموزش نرم افزار GISدوره آموزشی جی آی اس در شیرازراه های افزایش سرعت عملکردنرم افزار GISرسترروشهای جمع آوری داده های مکانی و توصیفی درزر ساخت داده مکانی در GISسامانه اطلاعات جغرافیاییسامانه اطلاعات مکانی و GISسایت تخصصی جی ای اس. GIS در یک نگاهسایت تخصصی در زمینه GISسخت افزار در GISسرفصل دوره مقدماتی آموزش GISسعید جوی زادهسعیدجوی زادهسمینار آموزش GIS در شیرازسنجش از دورسنجش از دور و جی آی اسسه بعدی در GISسیستم اطلاعات مکانی یا GISشبیه سازی در GISشیرازفایل GISفروشگاه جی آی اسفیلم GISفیلم آموزشی GIS در شیرازفیلم جی آی اسقابلیت هایGISکاربرد GISکاربرد تصاویر ماهواره ای و GISکاربرد جی آی اسکاربرد جی آی اس در نقشه برداریکارگاه GIS در شیرازکارگاه آموزش GISکارگاه آموزشی GIS در شیرازکارگاه جی آی اس در شیرازکامل ترین و بهترین دوره آموزش GISکتاب آموزش کاربردی Arc GISکتاب جی آی اسکلاس آموزش GISکلاس آموزشی GIS در شیرازگراف در GISمبانی و مفاهیم GISمبانی و مفاهیم جی ای اسمجموعه کامل جی آی اس برای دانشجویانمدرک معتبر GISمدل سازی در GISمدل های وزن دهیمراحل انجام یک پروژه GISمرجع آموزش جی ای اسمرکز مطالعات سنجش از دور و GISمشاوره و آموزش GISمعرفی بسته Arc GISمقالات کاربردی GISمقدمه و مفاهیم GISمکان یابیموسسه چشم اندازموسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیرازموسسه علمی تحقیقاتینرم افزار در GISنرم افزار مهندسی جی آی اسنصب GISنقشه های رقومیهمه چیز درباره جی آی اسوکتورویدئو آموزشی GIS در شیرازویژگیهای GISویژه داوطلبین ارشد در شیراز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید