چرا باید قبل از عملیات پی‌جویی به سراغ تکنیک‌های سنجش از دور رفت؟


استفاده درست و بجا از فناوری سنجش از دور و تصاویر ماهواره‌ای، به‌عنوان ابزاری موثر در اکتشافات مواد معدنی محسوب می‌شود. متاسفانه مدیران و جامعه کارشناسان اکتشافات معدنی، به فناوری سنجش از دور اعتماد کافی نداشته و در برآورد و تخصیص بودجه پروژه‌های اکتشافی، اهمیت لازم و کافی را به آن نمی‌دهند.

شاید دلیل این امر نتایج نادرستی است که از نتایج آنالیز تصاویر ماهواره‌ای بدست آمده که خود نیز بدلیل نبود اطلاعات یکپارچه بین جامعه سنجش از دور و کارشناسان اکتشافات معدنی است. آنچه مسلم است، در عملیات‌های اکتشافی، استفاده صحیح از سنجش از دور برای اکتشاف مواد معدنی و داشتن تحلیل درست از زمین‌شناسی ناحیه‌ای و ساختار زمین‌شناسی منطقه مورد اکتشاف (مدل زمین‌شناسی منطقه) امری است اجتناب‌ناپذیر. در اکتشافات مواد معدنی، زمین‌شناس بایستی از نرم‌افزار‌های پردازش تصویر و نرم‌افزارهای سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS  برای تلفیق اطلاعات زمینی، داده‌های مربوط به زمین‌شناسی ساختمانی…………….ادامه مطلب در کتاب : پردازش تصاویر ماهواره‌ای در زمین‌شناسی و معدن (همراه با پروژه های کاربردی و داده های تمرینی)

مولفان: سعید جوی زاده/ منیژه براهیمی/  میلاد سکندری

انتشارات آکادمیک-1397

تلفن تماس سفارش کتاب: 07132341477-09382252774

سایت انتشارات: http://www.academicpress.co/

سایت آموزشی: http://crsgroup.ir

سنجش از دور،  RS، پردازش تصاویر ماهواره ای، پردازش تصاویر ماهواره‌ای در زمین‌شناسی و معدن، سیستم اطلاعات جغرافیایی، GIS ، زمین شناسی، معدن، GIS در زمین شناسی، GIS در معدن، RS در زمین شناسی ، RS در معدن، کتاب پردازش تصویر، سیستم اطلاعات مکانی، موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل،آموزش جی ای اس, آموزشگاه جی ای اس،موسسه آموزشی جی ای اس، آموزش GIS، آموزشگاه GIS، موسسه آموزشی GIS، دوره GIS، کلاس GIS، مدرسGIS، سعید جوی زاده، موسسه آموزشی GIS در شیراز، تدریس خصوصی GIS در شیراز،

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید