چگونه آینده امنیت غذایی به کشاورزی دقیق بستگی دارد?

کشاورزی دقیق

کشاورزی دقیق


 

چگونه آینده امنیت غذایی به کشاورزی دقیق بستگی دارد?

مصاحبه ای با دکتر دیوید هندرسون  
 


چه افتخاری است که با دیوید هندرسون صحبت کنم! بینش خوبی در مورد چالش های سیستم های غذایی کشاورزی و چگونگی آینده امنیت غذایی به کشاورزی دقیق بستگی دارد.

 سوال: به عنوان مدیر ارشد پایداری ، فکر می کنید چالش های فعلی کشاورزی و سیستم جهانی غذا چیست؟ چگونه می توانیم با این چالش ها کنار بیاییم؟

دیوید هندرسون : کشاورزی دقیق از اهمیت برخوردار است ، در واقع ، من آن را به دلیل چالش های بسیاری که امروز با آن روبرو هستیم ، تنها راه پایدار در آینده برای کشاورزی است. طبق آخرین گزارش سازمان ملل متحد ، انتظار می رود جمعیت جهان در سال 2050 به 9/7 میلیارد نفر افزایش یابد. و به این ، جمعیت شهری رشد فوق العاده ای خواهد داشت. احتمالاً نیمی از این موارد در کشورهای نوظهور مانند چین ، هند و شبه قاره آفریقا خواهد بود.

منابع ما محدود هستند: آب یک منبع حیاتی و محدود ، زمین های قابل کشت یک منبع محدود و قیمت های انرژی در حال افزایش است. به این ما باید نگرانی های اجتماعی ، سیاسی و زیست محیطی مانند فقر و برابری جنسیتی را نیز اضافه کنیم.

کشاورزی دقیق و به طور خاص آبیاری قطره ای ، به طور کلی به نقطه ای می پردازد که همه این چالش ها با هم تلاقی داشته و برای تأمین نیازهای این جمعیت در حال رشد ضروری است. کاملاً واضح است که تنها راه پرورش بیشتر مواد غذایی افزایش محصول است در حالی که محیط زیست را از تخریب بیشتر نجات می دهد. این فقط غذا نیست، بلکه چهار فاکتور است – غذا ، خوراک ، فیبر و سوخت.تنها راه برای بدست آوردن عملکرد بیشتر از منابع محدود ، تغییر کشاورزی به آنچه که ما از آن به عنوان کشاورزی دقیق ، کشاورزی هوشمند آب و هوا یا همانطور که من ترجیح می دهم از آن به عنوان آب کشاورزی هوشمند استفاده کنم ، است. ”

سوال: منظور شما از کشاورزی “دقیق” یا “آب هوشمند” چیست؟ و چرا اینقدر مهم است؟

دیوید هندرسون : کشاورزی دقیق به این معناست که گیاه دقیقاً همان چیزی را که لازم دارد ، چه زمانی به آن احتیاج دارد و چه در آن به آنجا احتیاج دارد. استفاده از مقدار دقیق و صحیح ورودی مانند آب ، مواد مغذی ، محافظت از محصول و غیره به طور مستقیم به ریشه ها برای افزایش بهره وری و به حداکثر رساندن بازده آن. کشاورزی دقیق گیاه را درمان می کند نه خاک. کشاورزی هوشمند آب باعث صرفه جویی در مصرف آب و از بین بردن آلودگی خاک ها ، رودخانه ها و سفره های زیرزمینی می شود.

سوال: ارتباط کشاورزی دقیق با گرسنگی تا سال 2030 چگونه است؟

دیوید هندرسون : وقتی Netafim را در سال 1965 راه اندازی کردیم ، در مورد چالش هایی که جهان با آن روبرو است صحبت کردیم – مانند افزایش جمعیت ، کمبود آب ، خشکسالی و قحطی. ما کاملاً معتقد بودیم که فناوری نوآورانه آبیاری قطره ای می تواند پاسخی برای این چالش ها باشد. آبیاری قطره ای یک فناوری نوین و نوآورانه بود ، هیچ آگاهی از این چالش ها وجود نداشت و ما مجبور بودیم بازار را به مزایای فناوری خود آموزش دهیم.

چیزهایی که از آن به بعد تغییر کرده است. من با افتخار به یاد می آورم وقتی در مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2015 شرکت کردم که همه کشورهای عضو SDG – اهداف توسعه پایدار را تصویب کردند. بسیاری از این اهداف مربوط به کشاورزی است و راه حل های Netafim به دستیابی به بسیاری از SDG ها کمک می کند. ما با همکاری دولت ها ، سازمان های غیردولتی ، مؤسسات مالی به پایدارتر نگه داشتن سیستم های غذایی و کشاورزی خرده پا کمک می کنیم – همه اینها برای دستیابی به نه تنها هرگز بلکه برای پایان دادن به فقر در همه اشکال آن در همه جای جهان است.

سوال: کشاورزی دقیق شامل چه مواردی است؟ آیا این فقط به معنی آبیاری دقیق است یا موارد دیگری را نیز شامل می شود؟

دیوید هندرسون : این شامل همه کارهایی است که با کشاورزی انجام می شود. این به همه چیز از آبیاری ، مدل های محافظت از محصول ، باروری دقیق یا تغذیه با استفاده از مخلوط مناسب مواد مغذی و آب ، تا دستگاه های آبیاری هوشمند IoT مانند سنسورهای خاک یا تجزیه و تحلیل داده های مبتنی برابر یا ماهواره ها اشاره دارد که به کشاورزان کمک می کند تا بدانند چگونه و چه زمانی برای اعمال بازده برای بازده بهینه.ببینید که چگونه آبیاری قطره زندگی کشاورزان خرده مالک را در هند تغییر می دهد .

 

سوال: اگر مزایای کشاورزی دقیق بسیار مشهود است ، چرا تصویب اینقدر کند بوده است؟

دیوید هندرسون : متأسفانه ، این یک جنگ بی پایان است. من فکر می کنم چالش شماره یک ما عدم آگاهی در بین سیاست گذاران یا تصمیم گیرندگان در مورد پتانسیل عظیم کشاورزی دقیق است. اما به عنوان پیشگامان آبیاری قطره ای ، با به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانش خود با ذینفعان در سراسر جهان درگیر می شود و ما در این کار موفق بوده ایم.

یکی از چالش های ما آبیاری سیل است. من اغلب از آن به عنوان “رقیب ما” یاد می کنم.

آبیاری سیل یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین روش ها برای آبیاری محصولات است. متأسفانه ، این نبردی است که ما هنوز برنده نشده ایم. آبیاری سیل باعث تخلیه و آلودگی منبع آب می شود. این ماده از مقدار زیادی مواد شیمیایی استفاده می کند و با انتشار مقدار زیادی گازهای گلخانه ای تأثیر بسیار منفی بر روی کره زمین دارد. فقط کافی است همه آن شالیزارهای بزرگ برنج را در هر کجای دنیا که باشد یا مزارع سیل زده دیگر تصور کنید. آنها مهمترین عامل تولید گازهای گلخانه ای در جو هستند.

ما سخت در تلاش هستیم تا این مسئله را تغییر دهیم. در اسرائیل ، 75٪ آبیاری، آبیاری قطره ای است. بیش از 40٪ آبیاری در کالیفرنیا قطره ای است. آبیاری قطره ای بیشتر در استرالیا ، هند ، برزیل و مکزیک اتخاذ می شود اما هنوز در سطح جهان 70٪ آبیاری، آبیاری سیل است. و این چیزی است که باید تغییر دهیم. باید بدانیم که آبیاری سیل هرگز نمی تواند با کشاورزی پایدار همراه شود.

 

سوال: بنابراین ، شما فکر می کنید که چگونه می توانیم بر این چالش غلبه کنیم؟ چگونه می توانیم آبیاری قطره ای را سریعتر و در مقیاس وسیع تری انجام دهیم؟

دیوید هندرسون: من می گویم ، شماره یک ، ما به شرکا احتیاج داریم. ما نمی توانیم این کار را به تنهایی انجام دهیم. ما به شرکایی در دولتها ، دولتهای فدرال یا محلی ، به شرکایی در موسسات مالی جهانی و محلی نیاز داریم ، باید با جامعه مدنی همکاری کنیم. ما به همکاری و مشارکت با بخش خصوصی نیاز داریم: استفاده کنندگان از محصولات کشاورزی مانند شرکت های غذا و نوشیدنی ، شرکت های ورودی کشاورزی و همه افرادی که مراقبت می کنند. من فکر می کنم این همکاری ها ضروری است. البته ما باید کار خود را انجام دهیم. ما که از پیشگامان و رهبران کشاورزی دقیق و هوشمند هستیم ، مسئولیت هدایت حرکت به سمت کشاورزی دقیق را داریم.

سوال: به عنوان پیشگامان آبیاری قطره ای ، Netafim چگونه می تواند به دستیابی به Zerohunger کمک کند؟

دیوید هندرسون: ما به عنوان رهبران و پیشگامان کشاورزی دقیق ، متعهد به پایداری هستیم ، در حقیقت – پایداری تجارت ماست. ما توسط SDGs برای کمک به ایجاد جهانی پایدار هدایت می شویم . اول کشاورزان هستیم و دوم نوآوران. ما مأموریت داریم که با توانمند سازی زنان کشاورز در کشورهای در حال ظهور ، به از بین بردن فقر ، پایان گرسنگی ، مبارزه با تغییرات اقلیمی و دستیابی به برابری جنسیتی کمک کنیم. آوردن رشد اقتصادی در کشورهای جنوب صحرای آفریقا ، هند ، آمریکای لاتین. شرکای اصلی و شماره یک ما تولید کنندگان یا کشاورزان هستند.

سوال: به نظر شما آینده وضعیت کشاورزی چگونه است؟

دیوید هندرسون : فکر می کنم این داده ها آینده کشاورزی دقیق باشد. مزارع آینده داده ها ، تجزیه و تحلیل های مبتنی بر ابر ، دستگاه های هوشمند مجهز به اینترنت اشیا ، هواپیماهای بدون سرنشین و ماهواره ها و فناوری های کشاورزی دیجیتال را با تلفیق کشاورزان از دستگاه های تلفن همراه خود ترکیب خواهند کرد.
تجارت به طور معمول یک گزینه نیست!

 

 

 

 

کشاورزی دقیق


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

آزمون خاک در کشاورزی دقیقآشکارسازی در کشاورزی دقیقآموزش GIS در شیرازآموزش Rsآموزش سنجش از دور در شیرازآموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی در شیرازآموزش کشاورزی دقیق در شیرازالگوی کشاورزی دقیقانقلاب کشاورزیپایان نامه کشاورزی دقیقپروسه های زراعی در کشاورزی دقیقپهنه‌بندی عملکرد محصول در کشاورزی دقیقتحلیل صنعت کشاورزی ایرانتکنولوژی در کشاورزی دقیقداده های حاصل از دورسنجی در کشاورزی دقیقدانش خاک کشاورزیدکتر سعید جوی زادهسنجش از راه دورسنجش از راه دور در کشاورزی دقیقسنجش در کشاورزی دقیقسیستم تعیین مختصات جغرافیاییسیستم مدیریت تلفیقی در کشاورزیسیستم های GPSسیستم‌های GISسیستم‌های مکان یابی در کشاورزی دقیقعملکرد کشاورزی دقیقفعالیتهای مدیریتی در کشاورزیکتاب کشاورزی دقیقکشاورزی پایدارکشاورزی دقیقکشاورزی سنتیکنترل بازده ر کشاورزی دقیقمؤسسه چشم انداز شیرازمراحل اولیه کشاورزیمفهوم جدید در کشاورزی امروزیمکانیزاسیون کشاورزینقشه در کشاورزی دقیقوضعیت کشاورزی سنتی

4 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید