خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / کتاب راهنمای کشاورزی دقیق: اصول و کاربردها

کتاب راهنمای کشاورزی دقیق: اصول و کاربردها

نگاهی دقیق ، حیاتی و به روز در مورد کشاورزی دقیق در سراسر جهان.

در بیشتر کشورهای در حال توسعه ، کشاورزی بهترین شبکه ایمنی در برابر گرسنگی است و کنترل هزینه های تولید بدون از بین بردن محصول برای زنده ماندن ضروری است. کتاب راهنمای کشاورزی دقیق ، تحقیقات به روز ، مطالعات میدانی و کاربردهای عملی از سراسر جهان را برای کمک به دانشمندان کشاورزی و کشاورزان برای طراحی یک روش کشاورزی برای بهبود بهره وری ، سودآوری و پایداری ارائه می دهد. این کتاب راهنمای جامعی برای اصول و فن آوری های اساسی ، کاربردهای خاص محصول ، استراتژی های تلفیقی ، نگرانی های اقتصادی و زیست محیطی و روندهای آینده در کشاورزی دقیق در مناطق مختلف جهان ارائه می دهد.

کتاب راهنمای کشاورزی دقیق ، رهنمودها و توصیه های اساسی برای اجرای کشاورزی دقیق در سراسر جهان را برای کمک به بهبود سود مزارع در عین حفظ محیط زیست ارائه می دهد. به حداقل رساندن اصطلاحات اصطلاحات فنی ، 50 مقام برجسته در زمینه کشاورزی دقیق در جهان طیف گسترده ای از زمینه ها را مورد بررسی قرار می دهند ، از جمله زراعت ، فیزیولوژی محصولات ، ژنتیک و اصلاح نباتات ، علوم خاک ، حشره شناسی ، هواشناسی ، ترویج کشاورزی ، علوم علف های هرز ، گیاهان آسیب شناسی ، بوم شناسی ، علوم اطلاعات مکانی و اقتصاد. علاوه بر بحث در مورد تئوری و عمل در زمینه مدیریت سطح ، همکاران کتاب در مورد چگونگی شناسایی و مدیریت تغییرپذیری مزرعه ، و چگونگی پیاده سازی کشاورزی دقیق در محصولات انتخاب شده و سیستم های زراعی ، از مطالعات موردی که هم منطقه ای و هم خاص گیاهان را نشان می دهند ، بحث می کنند. زمینه ها

مباحث بررسی شده در کتاب راهنمای کشاورزی دقیق شامل موارد زیر است:

 

 

  • فن آوری های اساسی برای کشاورزی دقیق
  • مدیریت مواد مغذی خاص سایت
  • مدیریت دقیق آب
  • مدیریت علفهای هرز مخصوص سایت
  • مدیریت دقیق برنج
  • مدیریت سایت خاص تولید پنبه
  • کشاورزی دقیق از منظر سیستم های زراعی
  • مطالعات موردی کشاورزی دقیق در اروپا ، استرالیا و آمریکای جنوبی
  • و خیلی بیشتر

کتاب راهنمای کشاورزی دقیق همچنین شامل یک پیش گفتار است که توسط دانشمند مشهور کشاورزی ، مدیر و برنده جایزه جهانی غذا ، پروفسور MS Swaiminathan نوشته شده است. این کتاب بی نظیر که توسط بیش از 100 داور از سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته ، اطلاعات و مفاهیم مفصلی را به سبک ساده و مستقیم ارائه می دهد که درک آن حتی برای مبتدیان نیز آسان است!

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کتاب نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری

کتاب نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری

کتاب نوآوری اجتماعی در مدیریت شهری-موسسه چشم انداز-آموزش کاربردی GIS و RS نام کتاب: نوآوری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟