خانه / کتاب های ما(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / کتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMAP

کتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMAP

نویسندگان:

سعید جوی زاده (دانشجوی دکتری اقلیم شناسی)

منیژه براهیمی (کارشناسی ارشد اقلیم شناسی )

شیما اخگر (کارشناسی ارشد ژئومورفولوژی)

مسلم شمشیری (کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری)

امیرحسین احراری (کارشناسی ارشد سنجش از دور)

چاپ: نشر آکادمیک

تلفن سفارش کتاب: 09382252774

آدرس دفتر تهران: میدان ولیعصر(عج)، کوچه شهامتی پلاک 29

02128429484

آدرس دفتر شیراز: شیراز، خیابان برق، کوچه یک، درب اول

07132341477

ایمیل: Sjavizadeh@yahoo.com

کتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMAP

با توجه به رشد فزاینده ی علم و فن آوری در دنیا، به نظر می رسد نقش پژوهش  در زمینه سنجش از دور (RS) روز به روز برجسته تر می شود. کشور ما هم چند سالی است که امر پژوهش  در سنجش از دور را جدی گرفته است و دولت و مسئولان به تشویق بیشتر پژوهشگران پرداخته اند. در این میان، یکی از دغدغه های اساسی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان انجام پروژه های سنجش از دور در محیط های سیستم اطلاعات جغرافیایی می باشد .

 

در چند سال تدریسی که در زمینه نرم افزار های سنجش از دور  داشته ایم همواره شاهد کاربرانی  بوده ایم که نمی توانستند با نرم افزار Arc MAP به پردازش تصاویر ماهواره ایی بپردازند.به این دلیل در کتاب حاضر قصد داریم که به آموزش  پردازش تصاویر ماهواره ایی در محیط نرم افزاری ArcMAP از سری نرم افزار های تولیدی شرکت ESRI بپردازیم. این مجموعه علاوه بر تعاریف و کلیات در زمینه سنجش از دور  به معرفی پروژه های کاربردی در این زمینه می پردازد و به نمونه های پروژه های انجام شده در ایران و جهان اشاره می کند.

این مجموعه می تواند برای رشته های علوم زمین مانند جغرافیا،کشاورزی،زمین شناسی،محیط زیست،برنامه ریزی شهری و شهر سازی ،عمران ،نقشه برداری ،برنامه ریزی روستایی و…کاربرد داشته باشد.خوشحال می شویم که ما را از نظرات راهگشای خودتان بی نصیب نکنید.برای تهیه فیلم آموزشی این مجموعه می توانید با شماره ۰۹۳۸۲۲۵۲۷۷۴ تماس حاصل فرمایید و نظرات خود را به Sjavizadeh@yahoo.com   ارسال نمایید.

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کتاب کاربرد ArcGIS در برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری

کتاب کاربرد ArcGIS در برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری مولفان: محمدرضا رضایی، سعید جوی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟