100 کاربرد واقعی لیدار (LiDAR)

100 کاربرد واقعی لیدار

100 کاربرد واقعی لیدار


100 کاربرد واقعی لیدار (LiDAR) عنوان پستی است که قصد دارم با شما به اشتراک بگذارم.امیدوارم این پست مورد پسند شما قرار بگیرد.البته در پست های بعدی و قبلی شما می توانید اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کنید.

ناوبری
این یکی جای تعجبی ندارد. LiDAR در حال تبدیل شدن به یک سیستم راهنمایی برای وسایل نقلیه مستقل و بدون سر نشین است، با توجه به سرعت و دقت آن، که به پردازنده خودرو اجازه می‌دهد تا ” موانع را ببیند و مسیر خود را در عرض چند ثانیه به روز کند.

اجتناب از برخورد و تصادف
سیستم‌های اجتناب تلاقی طراحی شده‌اند – به طوری که نام پیشنهاد شده – از شدت برخورد جلوگیری کرده یا آن را کاهش می‌دهد. آن‌ها با استفاده از سنجنده های  مختلف عمل می‌کنند. سنجنده های LiDAR موقعیت دقیق موانع موجود در محیط اطراف را تعیین می‌کنند و داده‌هایی را تولید می‌کنند که وسایل نقلیه را در جهت درست هدایت می‌کنند تا از ایجاد تاثیر اجتناب کنند. این تکنولوژی به ویژه برای توسعه خودروهای خود گردان و خودکار مفید است.

کنترل سفر دریایی
LiDAR در سیستم‌های کنترل پرواز تطبیقی (ACC)برای خودرو استفاده شده‌است. کنترل سفر انطباقی (ACC)یک سیستم کنترل پرواز برای وسایل نقلیه جاده‌ای است که به طور خودکار سرعت خودرو را تنظیم می‌کند تا فاصله ایمن از وسایل نقلیه را حفظ کند. در وسایل نقلیه با شورای کریکت، یک دستگاه LiDAR نصب‌شده در جلوی وسیله نقلیه برای نظارت بر فاصله بین این وسیله نقلیه و هر ماشینی در جلوی آن استفاده می‌شود.

تشخیص مانع در خودروها
LiDAR یک خوروی شخصی  را قادر می‌سازد که با ۳۶۰ درجه قابلیت دید و دقت ± ۲ سانتیمتر جهان را مشاهده کند. آن پیوسته تیر نور لیزری را خاموش می‌کند و سپس اندازه‌گیری می‌کند که چقدر طول می‌کشد تا نور به سنسور باز گردد. LiDAR به شما اجازه می‌دهد تا نقشه‌های سه‌بعدی بزرگ تولید کنید، که در آن زمان می‌توانید خودرو را بطور قابل‌پیش‌بینی در داخل آن هدایت کنید.

کاربرد های لیدار در زیست شناسی و محیط زیست

کاربرد های لیدار در زیست شناسی و محیط زیست

زیست‌شناسی و حفاظت
سنجش از راه دور کاربردهای عملی مختلفی در تحقیقات زیست‌محیطی و زیست‌محیطی ارائه می‌دهد. آن به طور گسترده برای ارزیابی کیفیت زیستگاه برای گونه‌های مختلف و نیز مناطقی که در آن سیل و خشکسالی ممکن است رخ دهد، به کار می‌رود. در یک مطالعه، LiDAR در مدیریت حفاظت از سنجاب‌ها قرمز مورد استفاده قرار گرفت.

تنوع زیستی
سنجش از راه دور می‌تواند برای ارزیابی تنوع زیستی از طریق نظارت بر ساختار زیستگاه مورد استفاده قرار گیرد؛ شاخص کلیدی تنوع گونه‌ای. همانند حیات وحش، تکنولوژی در طول سال‌ها رشد کرده‌است تا اطلاعات مفصلی در مورد جنگل فراهم کند و به عوامل حیاتی برای بقا، مانند ساختار پوشش گیاهی، نگاه می‌کند.

مدیریت سواحل
دو نوع مختلف از LiDAR: توپوگرافی و bathymetric وجود دارد. اولی از لیزر مادون‌قرمز برای نگاشت زمین استفاده می‌کند، در حالی که دومی از نور سبز نفوذ آب استفاده می‌کند. به دنبال آن، می توان از آن‌ها برای تشکیل surveys ساحلی استفاده کرد و حداکثر همپوشانی بین زمین و دریا و انجام این کار و به حداقل رساندن فاصله‌های داده را داد.

مدل‌سازی سیل
جاری شدن سیل شهری بیشتر و بیشتر می‌شود. ساختمان‌ها، جاده‌ها و کناره‌های رودخانه همگی اثر قابل‌توجهی بر پویایی سیل دارند. داده‌های LiDAR اطلاعات توپوگرافی پیشرفته مورد نیاز برای ایجاد نرم‌افزار شبیه‌سازی امدادرسانی سیل موثر را فراهم می‌کند.

خسارت زلزله
داده‌ها و تصاویر LiDAR گاهی برای انجام ارزیابی پس از زلزله ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و به مسئولین اجازه می‌دهند که به سرعت ساختمان‌های آسیب‌دیده را شناسایی کنند. Timeliness در تشخیص ساختمان‌های آسیب‌دیده پس از زلزله می‌تواند زندگی‌ها را نجات دهد – تسریع عملیات نجات از ساختمان‌های در خطر افتاده.

ریخت‌شناسی
ریخت‌شناسی شاخه‌ای از زیست‌شناسی است که به شکل و ساختار ارگانیسم‌ها سر و کار دارد. LiDAR می‌تواند برای بررسی سیر تحول و ویژگی‌های مورفولوژی و پیش‌بینی الگوهای آتی تغییرات مورد استفاده قرار گیرد. این امر، برای مثال، استفاده از محققان و مدیران ساحلی را به طور یک‌سان در طول سواحل امکان پذیر می‌سازد.

تغییرات یخچال
با توجه به نیاز به رسیدگی به تغییرات آب و هوایی، فن‌آوری LiDAR نقش مهمی در جمع‌آوری داده‌های پیرامون تغییرات سطح یخچال داشته‌است. این داده‌ها به متخصصان می‌گویند که چه مقدار از یخچال‌های طبیعی ذوب شده‌اند و این چه معنایی برای بقیه سیاره دارد.

بررسی اکولوژی جنگل
LiDAR مزایای زیادی در بوم‌شناسی و به ویژه اکولوژی جنگل دارد. در حالی که دستیابی به داده‌های اکولوژی جنگل به صورت دستی دشوار است، LiDAR قادر به جمع‌آوری مقادیر عظیمی از جزییات در گیاهان و حیوانات جنگلی است. Ecologists می‌توانند از این داده‌ها برای طراحی و اجرای استراتژی‌های حفاظت موثر استفاده کنند.

اقیانوس شناسی
در اقیانوس‌شناسی، داده‌های LiDAR برای جمع‌آوری مجموعه‌ای از جزییات مربوط به اقیانوس، از جمله عمق، ترکیب‌بندی، زیست توده عمومی و phytoplankton فلورسنس استفاده می‌شود. پژوهشگران همچنین ممکن است از سیستم‌های LiDAR برای یافتن این که چه گونه در دریای عمیق وجود دارند و در چه تعداد، استفاده کنند.

پایش ریگ ها و شن ها
ساحل و پایش شن ها یک فرآیند حیاتی برای تغییرات مورفولوژیک درک در محیط‌های ساحلی است. LiDAR می‌تواند برای نظارت بر فعالیت‌های شن ها از جمله تغییرات اندازه، شکل و پوشش گیاهی استفاده شود. شرکت‌های نقشه‌برداری ساحلی به طور فزاینده‌ای از هر دو اسکن لیزری ۳ بعدی و GPS با دقت بالا استفاده می‌کنند و این روش‌ها را در یک رویکرد واحد یکپارچه ترکیب می‌کنند.

پیش‌بینی سونامی
سونامی می‌تواند ادعا کند که هزاران نفر می‌توانند جان خود را از دست بدهند و باعث آسیب جدی به زیرساخت شوند. تکنولوژی LiDAR می‌تواند برای مدل کردن و پیش‌بینی شدت یک سونامی که در حال رخ دادن است مورد استفاده قرار گیرد و به دانشمندان کمک می‌کند تا درک کنند کدام نواحی تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت. DEM مقدار بلندی ساحل را می‌دهد، در حالی که داده‌های bathymetric ارتفاع زیر آب را فراهم می‌کنند.

خوضه های آبریز و تعیین جریان
مدل های رقومی ارتفاعی تولید شده از LiDAR می‌تواند برای ایجاد حوزه‌های آبخیز و تعیین خط جریان با استفاده از نرم‌افزار GIS مورد استفاده قرار گیرد. این امر به محققان اجازه می‌دهد تا حوزه آبخیز را برای یک بدن معین از آب محاسبه کرده و احتمال سیل را پیش‌بینی کنند.

مدیریت فاضلاب ناشی از بارندگی
برنامه مدیریت یکپارچه Stormwater (ISMP)یک جایگزین محبوب برای روش‌های سنتی مدیریت فاضالب های سطحی شده‌است. هدف آن تعادل برنامه‌ریزی کاربری زمین، مهندسی آب سطحی، حفاظت از سیل و حفاظت از محیط‌زیست است. از داده‌های LiDAR برای ایجاد یک نقشه ارتفاع دقیق و دقیق استفاده می‌شود.

تخمین جذب کربن
تکنولوژی LiDAR می‌تواند برای جمع‌آوری داده‌های دقیق در مورد جنگل از جمله سطح جذب کربن مورد استفاده قرار گیرد. جذب کربن را نمی توان به دقت با استفاده از اشکال دیگر اندازه‌گیری تعیین کرد. جذب تفاضلی (DIAL)مقدار دقیق جذب کربن را اندازه‌گیری می‌کند و به ایجاد یک پروفیل از جنگل کمک می‌کند. سپس از این داده‌ها برای تعیین مقدار کربن در موقعیت‌های خاص استفاده می‌شود و به محققین کمک می‌کند تا پیشرفت کنند.

کاربردهای لیدار در جنگل داری

کاربردهای لیدار در جنگل داری

مدیریت جنگلداری
LiDAR توانایی غیر معمول اندازه‌گیری ساختار جنگل جنگل و همچنین زمین زیر آن را دارد. این امر برای surveys مقرون‌به‌صرفه و مقرون‌به‌صرفه که قبلا امکان پذیر نبود اجازه می‌دهد. همچنین میتوان از آن برای محاسبه ظرفیت سوخت و گستره ریشه‌ها استفاده کرد.

جنگلداری دقیق
جنگلداری دقیق مستلزم استفاده از سیستم‌های جنگلداری هوشمند است تا تصمیمات برگرفته از داده را ایجاد کند. LiDAR خواندن مفصل پویایی جنگل را فراهم می‌کند و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا داده‌های معنی‌دار را جمع‌آوری کنند.

واحد سایبان جنگل
LiDAR می‌تواند برای تعیین تراکم canopy (نسبت پوشش گیاهی به زمین)و ارتفاع سایبان (که در بالای سطح تاج وجود دارد)به کار رود. تا به حال اندازه‌گیری سطح جنگل آسان نبود، با تکنیک‌های قبلی که تا حد زیادی اطلاعات نادرست ارایه می‌کردند. LiDAR این مشکل را حل می‌کند و داده‌هایی را ارایه می‌کند که کیفیت دقیق درختان را مشخص می‌کند.

جنگل‌زدایی
تکنولوژی LiDAR نقش مهمی در مبارزه با جنگل‌زدایی دارد و مناطق جنگلی که تحت‌تاثیر انسان‌ها قرار گرفته‌اند را مشخص می‌کند. به محققین اجازه می‌دهد تا ساختار سه‌بعدی of درخت از جمله ارتفاع و تنوع عناصر سایبان مانند برگ‌ها، شاخه‌ها و شاخه‌های درختان را اندازه‌گیری کنند. این اطلاعات می‌تواند برای ابتکار سازمان ملل متحد حیاتی باشد؛ بزرگ‌ترین منبع مالی آینده برای حفاظت از جنگل‌های گرمسیری این سیاره.

بازرسی الوار
وقتی نوبت به نظارت بر رشد الوار و موجودی جنگل می‌رسد، پتانسیل زیادی برای بررسی وجود دارد. اسکن لیزری زمینی اطلاعات دقیق تری را در مورد ابعاد درختی فردی و حجم کلی درختان جنگل در مقایسه با تفسیر عکس های هوایی که نفوذ سایبان را محدود کرده‌است فراهم می‌کند. نگاشت ۳ D به سازمان‌های مدیریت محیط‌زیست اجازه می‌دهد تا اطلاعات بهتری بدست آورند و تکنیک‌های پایش را بهبود بخشند.

مدیریت آتش‌سوزی جنگل
در سراسر جهان، ادارات آتش‌نشانی کشف می‌کنند که چگونه از تکنولوژی LiDAR برای مدیریت آتش‌سوزی‌های جنگلی استفاده کنند. داده‌های LiDAR را می توان برای مشاهده الگوهای آتش‌سوزی و تعیین مناطق پرخطر (شناخته‌شده به عنوان نگاشت سوخت)مورد استفاده قرار داد، بنابراین اقدامات پیشگیرانه را می توان برای گریز از آتش‌سوزی انجام داد.

کاربرد لیدار در زمین شناسی و علوم خاک

کاربرد لیدار در زمین شناسی و علوم خاک

زمین‌شناسی
داده‌های LiDAR ابزاری ضروری برای نقشه‌برداری، نظارت و مدیریت مخاطرات و منابع طبیعی، به زمین شناسان امکان مطالعه توپولوژی زمین و منشا آن از طریق فرآیندی شناخته‌شده به نام ژئومورفولوژی است.

توپوگرافی میکرو
سنسورهای LiDAR می‌توانند میکرو با رزولوشن بالا را ثبت کنند که در غیر این صورت توسط درختان و سرسبزی پوشیده شده و از درون خیمه جنگل نفوذ می‌کنند تا سطح زیرین را تشخیص دهند. در سال ۲۰۱۲، این شهر برای پیدا کردن شهر افسانه‌ای  Blanca در هندوراس به کار گرفته شد.

مشخصات خاک
این فن‌آوری قادر است پروفایل و ناهمواری انواع مختلف خاک کشاورزی را تعیین کند و تصمیمات مربوط به کاشت محصول، کشاورزی و کود شیمیایی را برای بهترین نتیجه مورد استفاده قرار دهد.

کاربرد لیدار در انرژی های سبز

کاربرد لیدار در انرژی های سبز

توربین‌های بادی
اسکن کردن باد قبل از این که به توربین بادی برخورد کند می‌تواند به افزایش بهره‌وری کمک کند. LiDAR متصل به خود توربین برای محاسبه جهت و نیروی باد مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر لازم باشد جهت تولید برق بیشتر جهت تیغه را تغییر دهد.

اندازه‌گیری سرعت باد
اندازه‌گیری دقیق سرعت باد برای نشست موثر مزارع بادی حیاتی است. LiDAR، سرعت باد را بالاتر، سریع‌تر و سریع‌تر از دکل‌های هواشناسی سنتی اندازه‌گیری می‌کنند، که براساس پراکندگی تیرها محاسبه می‌شوند. سنسورها را می توان بر روی توربین باد نصب کرد تا شرایط باد را در جلو و پشت اندازه‌گیری کند.

برنامه‌ریزی انرژی خورشیدی
انرژی خورشیدی یک منبع بسیار محبوب انرژی تجدیدپذیر است؛ استفاده از پانل‌های خورشیدی برای جذب گرما از خورشید و تبدیل آن به الکتریسیته. داده‌های LiDAR به شناسایی برخی از الزامات اساسی نصب پنل خورشیدی کمک می‌کند، از جمله این که آیا سقف با الزامات سطح جنوب رو به رو است یا نه.

کاربرد لیدار د رنیروی انتظامی

کاربرد لیدار د رنیروی انتظامی

نیروی انتظامی
LiDAR دامنه وسیعی از کاربردها را در حوزه اجرای قانون، از اعمال محدودیت سرعت گرفته تا ضبط ۳ بعدی تصادفات و صحنه‌های جرم دارا می‌باشد. این دستگاه می‌تواند بر روی یک وسیله نقلیه گشتی سوار شده و یا از طریق UAV به کار رود. همچنین می‌تواند در تحقیقات پزشکی قانونی، حتی تا آنجا که تجزیه و تحلیل خون وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرد.

صحنه‌های جنایت
سیستم‌های LiDAR روشی ساده و دقیق برای ثبت تصادفات و صحنه‌های جرم ارائه می‌دهند.

LiDAR زمینی را می توان برای ثبت صحنه تصادف اتومبیل در عرض چند دقیقه مورد استفاده قرار داد، و مدارک را حفظ کرد و به موقعیت جغرافیایی آن اشاره کرد.

جدل و دعوا
اسکن لیزری ۳ بعدی به طور فزاینده‌ای در امتحان پزشکی قانونی مشهور شده‌است و توسط ادارات پلیس، ادارات انتظامی و ادارات جنایی دولتی مورد استقبال قرار گرفته‌است. بررسی‌های پزشکی قانونی همیشه با جمع‌آوری، مرور و تحلیل مدارک شروع می‌شوند. LiDAR ابزار بسیار مفیدی برای جمع‌آوری سریع مدارک و به دست آوردن ده‌ها هزار اندازه‌گیری نقطه در ثانیه است.

اثر انگشت
صدها تکنیک گزارش‌شده برای تشخیص اثر انگشت وجود دارد. به طور سنتی تشخیص اثر انگشت از طریق استفاده از معرف‌های شیمیایی مانند ninhydrin یا diazafluorenone بدست‌آمده است. همان طور که تکنولوژی ادامه می‌دهد، اثر انگشت در واقع می‌تواند در سه‌بعدی و بدون مواد شیمیایی از طریق استفاده از لیزر مادون‌قرمز به تصویر کشیده شود. این اسکنر ها ممکن است در نهایت با گردگیری کار کنند چون آن‌ها قادر به بررسی اثر انگشت در عرض چند ثانیه هستند.

تفنگ‌های سرعت
یکی از رایج‌ترین استفاده‌ها از تکنولوژی LiDAR در نیروی انتظامی، سرعت است که از پالس‌های لیزری برای محاسبه سرعت دقیق یک وسیله عبور استفاده می‌کند و مشخص می‌کند که آیا راننده از حد مجاز تجاوز کرده‌است یا خیر.

بازشناسی صحنه جرم
صفحات ثبت وسایل نقلیه بخش مهمی از اجرای ترافیک هستند، و سیستم‌هایی برای تشخیص خودکار پلاک (ANPR)نقش حیاتی در بسیاری از کاربردهای امنیتی ایفا می‌کنند. تکنولوژی LiDAR برای تشخیص وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند به طور قابل‌اطمینان صفحات مجوز را تشخیص دهد – حتی در سرعت‌های بالا و در ترافیک سنگین.

اکتشاف نفت و گاز
جذب تفاضلی (DIAL)روش جدیدی از اکتشاف نفت و گاز را ارایه می‌دهد که هنوز در حال توسعه است. نگاشت  مواد و اجزای ریز همچنین یک مدل سه‌بعدی دقیق از زمین، به حداقل رساندن تاثیر زیست‌محیطی پروژه، ارایه می‌دهد.

سنگ ها و مواد معدنی
LiDAR نیز در معادن معدنی کاربرد دارد. آن می‌تواند برای ردیابی آلاینده‌های هوا همانند بررسی زمین‌های اطراف و اندازه‌گیری اثرات زیست‌محیطی پروژه به کار رود. با استفاده از LiDAR، سایت‌های معدن موجود می‌توانند بررسی‌های سریع را در عرض چند سانتی متر انجام دهند.

محاسبه حجم سنگ معدن
LiDAR می‌توانند در معدن برای محاسبه حجم سنگ معدن، نفوذ به سطح زمین برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد آنچه در زیر آن نهفته‌است، استفاده شود. اسکن نمودن این مناطق عموما با UAVs انجام می‌شود.

معدن‌کاری روباتیک
اپراتورهای مین مدت‌های طولانی از LiDAR برای کمک به برنامه‌ریزی و ارزیابی پایداری شیب استفاده کرده‌اند.

اما LiDAR استفاده‌های دیگری در صنعت معدن دارد: تعیین اینکه کدام مواد معدنی در زیر سطح زمین قرار دارند و در تجزیه و تحلیل ساختار معدن برای جلوگیری از فروپاشی آن‌ها.

کاربرد لیدار در چهره نگاری

کاربرد لیدار در چهره نگاری

تشخیص ژست
تشخیص ژست نیازمند زمان واکنش سریع است. با اندازه‌گیری میزان فاصله یک شی به سنسور، LiDAR می‌تواند هر گونه موقعیت شی در فضای سه‌بعدی را تعیین کند و فاصله یک میلیون بار در ثانیه را اندازه‌گیری کند. برای مثال این قابلیت استفاده از خودرو را دارد و به راننده اجازه می‌دهد تا از حرکات ساده برای راه‌اندازی سیستم سرگرمی خودرو همانند استفاده از بازی استفاده کند.

شرکت سیگنال دیجیتال تولید سیگنال دیجیتال از LiDAR برای تولید اسکن سه‌بعدی صورت در فاصله دور استفاده می‌کند که برای بهبود امنیت در فرودگاه‌ها طراحی شده‌است.

آنالیز حرکت
تجزیه و تحلیل سناریوهای سه‌بعدی پویا با عابران در حال حرکت در حوزه‌های مختلف کاربردی مانند نظارت هوشمند، ارتباطات ویدیویی و واقعیت تقویت‌شده مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌است. در یک مطالعه، یک حسگر LiDAR beam (multi -)در آنالیز حرکت و شناسایی فعالیت مورد استفاده قرار گرفت. به عبارت دیگر، از آن برای تخمین حرکت وسایل نقلیه استفاده شد، که یک استراتژی کامل برای آنالیز ترافیک شهری با استفاده از LiDAR هوابرد فراهم می‌آورد.

لبه‌ای که به دقت خوانده می‌شوند
همانطور که سنجش LiDAR پیشرفته‌تر می‌شود، ما می‌توانیم از آن برای تفسیر زبان بدنی و خواندن چهره – از جمله خواندن لب – استفاده کنیم. اما هنوز در مراحل اولیه است؛ خواندن لب تنها مجموعه‌ای از مهارت‌ها نیست، بلکه یک هنر است. برخی صداها و کلمات بسیار شبیه به نظر می‌رسند، با اتکا بسیار زیاد بر دانش پیش‌زمینه خواننده زبان.

کاربرد لیدار در نقشه برداری

کاربرد لیدار در نقشه برداری

طراحی سه‌بعدی مجازی
اسکن LiDAR ابزار بسیار ارزشمندی برای نمایش دقیق ساختمان‌ها و فضای داخلی به طور واضح است. به خاطر کارایی، سرعت و دقت آن، در معماری، ساخت‌وساز و طراحی به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. معماران و طراحان می‌توانند از تکنولوژی LiDAR برای ایجاد نمایش‌های سه‌بعدی مجازی از پروژه‌هایی استفاده کنند که می‌خواهند بسازند.

نقشه‌برداری و نقشه‌برداری
با رزولوشن بالا و دقت بالا، LiDAR می‌تواند در ایجاد نقشه مورد استفاده قرار گیرد. قابلیت‌های سه‌بعدی آن به ویژه در نقشه‌برداری از مدل‌های ناحیه‌ای، مانند توپوگرافی کوهستانی، و همچنین ایجاد نقشه‌های خطوط تراز با وضوح بالا، ماهر می‌سازد.

مدل‌سازی پهنه
با تکنولوژی LiDAR می‌توانید دو نوع مدل ارتفاع داشته باشید: ابتدا برگشت و زمین. اولی شامل canopies و ساختمان‌های جنگلی (DSM)می‌شود، در حالی که دومین شامل تنها توپوگرافی (DEM)می‌باشد. به این ترتیب، LiDAR می‌تواند برای ایجاد نقشه دقیقی از هر زمین داده‌شده مورد استفاده قرار گیرد و به دانشمندان اجازه می‌دهد تا تغییرات در شیب و وقفه‌های شکل زمین را مطالعه کنند.

نقشه‌برداری  مناطق عمیق
بیشتر کاربردهای اولیه of برای اندازه‌گیری عمق آب بودند. بسته به وضوح آب، عمق یابی LiDAR می‌تواند عمق را از ۰.۹ تا ۴۰ متر با دقت عمودی ۱۵ سانتی متر و دقت افقی ۲.۵ متر اندازه‌گیری کند. یک پالس لیزری سبز به سطح آب منتقل می‌شود که در آن بخشی از انرژی به گیرنده نوری هوابرد برگردانده می‌شود، در حالی که باقیمانده به پایین ادامه می‌یابد و متعاقبا به گیرنده انعکاس می‌یابد.

اسکن کردن زمین
در کاربردهای اسکن لیزری زمینی، LiDAR برای ایجاد یک ابر نقطه‌ای سه‌بعدی که حاوی اطلاعات مختصات از کل جزییات یک شی است، به کار می‌رود. صدها ابر نقطه بر متر مربع از سطح اسکن شده تولید می‌شوند. این ابره‌ای نقطه‌ای، امکان تولید داده‌های برداری دقیق را برای پروژه‌های معماری و مهندسی فراهم می‌کنند.

اسکن هوایی
LiDAR هوایی کاربردهای زیادی دارد، از زیرساخت و بررسی‌های مهندسی عمران گرفته تا کشاورزی، جنگلداری، معدن‌کاری و quarrying. سیستم‌های LIDAR که قبلا سنگین بودند و قبلا فقط از هواپیماهای با سرنشین یا هلی‌کوپتر کار می‌کردند. با این حال، تولید کنندگان اکنون شروع به توسعه نسخه‌های سبک‌وزن و سبک کرده‌اند. پهپاد بدون سرنشین مافوق صوت بدون سرنشین یکی از جدیدترین فن‌آوری‌های مورد انتظار در ۱۰ سال گذشته بوده‌است، که این روش را تغییر داده و داده‌ها را ثبت می‌کند و هزینه‌ها را به طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

لیدار(LiDAR)


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

100 کاربرد واقعیACCANPRbathymetricDIALdiazafluorenoneEcologistsISMPLidarninhydrinStormwatersurveysTimelinessUAVآنالیز حرکتاثر انگشتارتفاع سایباناسکن کردن زمیناسکن هواییاقیانوس شناسیاکتشاف نفت و گازاکولوژی جنگلاندازه‌گیری سرعت بادبارندگیبازشناسی صحنه جرمبررسی اکولوژی جنگلبرنامه‌ریزی انرژی خورشیدیبرنامه‌ریزی کاربری زمینبوم‌شناسیپالس‌های لیزریپانل‌های خورشیدیپایش ریگ ها و شن هاپوشش گیاهیپیش‌بینی سونامیتحقیقات زیست‌محیطیتخمین جذب کربنتراکم canopyتشخیص خودکار پلاکتشخیص ژستتشخیص مانع در خودروهاتعیین جریانتغییرات آب و هواییتغییرات سطح یخچالتغییرات مورفولوژیکتغییرات یخچالتفسیر عکس های هواییتنوع زیستیتوپوگرافیتوپوگرافی میکروتوربین‌های بادیجذب تفاضلیجنگلداری دقیقجنگل‌زداییحفاظت از سیلحفاظت از محیط‌زیستخاک کشاورزیخسارت زلزلهخوضه های آبریزداده‌های bathymetricریخت‌شناسیزمین‌شناسیزیست توده عمومیزیست‌شناسیزیست‌شناسی و حفاظتژئومورفولوژیسازمان ملل متحدسطح تاجسنجنده های LiDARسیستم راهنماییسیستم‌های جنگلداری هوشمندسیستم‌های کنترل پرواز تطبیقیطراحی سه‌بعدی مجازیکنترل سفر انطباقیکنترل سفر دریاییلیدارلیزر مادون‌قرمزمحاسبه حجم سنگ معدنمحیط‌های ساحلیمدل های رقومی ارتفاعیمدل‌سازی پهنهمدل‌سازی سیلمدیریت آتش‌سوزی جنگلمدیریت جنگلداریمدیریت سواحلمدیریت فاضالب های سطحیمدیریت فاضلابمشخصات خاکمعدن‌کاری روباتیکمهندسی آب سطحیناوبرینرم‌افزار GISنسبت پوشش گیاهی به زمیننقشه‌برداری ساحلینقشه‌برداری مناطق عمیقنقشه‌های سه‌بعدیواحد سایبان جنگلویژگی‌های مورفولوژی

5 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید