14 فناوری دقیق کشاورزی که انقلابی در صنعت کشاورزی ایجاد خواهد کرد

کشاورزی دقیق

کشاورزی دقیق


  1. فناوری دقیق کشاورزی که انقلابی در صنعت کشاورزی ایجاد خواهد کرد

اکنون زمان نوآوری در صنایع کشاورزی است. هر روز فناوری جدیدی به بازار عرضه می شود و با آغوش باز کشاورزان دقیق مشتاق در سراسر جهان مورد استقبال قرار می گیرد. ما لیستی از 15 فن آوری دقیق و جالب در مزرعه را جمع آوری کرده ایم که باعث تغییر شکل محیط کشاورزی و بهبود عملکردهای کشاورزی می شود.

سنسور فناوری

از سنسورها می توان به طرق مختلفی استفاده کرد ، معمولاً برای تشخیص ناسازگاری ها یا مناطق مشکل در محصولات استفاده می شوند. آنها همچنین می توانند سطح رطوبت ، تغذیه خاک را تشخیص دهند و به یک کشاورز بگویند که چه مقدار کود در مزارع خود استفاده کند.

نوآوری با غذا

تقاضای جهانی برای غذاهای مقرون به صرفه و مغذی بی وقفه است و کشاورزان اغلب برای تأمین تقاضا تلاش کرده اند. با توجه به اینکه به زودی تقاضا کاهش نخواهد یافت ، غذای هوشمند از طریق تحقیق در مورد محصولات موجود و فراوانتر شدن آنها در هنگام برداشت محصول ایجاد می شود.

همه چیز در حال خودکار شدن است

با استفاده از فناوری بدون راننده در پرتگاه برای اتومبیل های روزمره جاده ای ، این فناوری به صنعت کشاورزی منتقل شده است. مزارع بیشتر و بیشتر به طور کامل خودکار می شوند ، به طور قابل توجهی حجم کار انسان را کاهش می دهند و هزینه ها را همزمان کاهش می دهند.

تجهیزات بهتر

مهندسی در دهه گذشته با وجود مواد مقاوم در دسترس توسعه دهندگان فن آوری مزرعه ، ماشین آلات جدید و منحصر به فردی که در نتیجه ایجاد می کنند بسیار باشکوه است. باورتون نمیشه؟ عملکرد تراکتورهای امروزی را در مقایسه با یکی از 10 سال پیش ببینید!

اخطارها و هشدارهای سخت افزاری

قبلاً اینگونه بود که کشاورزان از ماشین آلات خود استفاده می کردند تا زمانی که دیگر کار نکند ، آن را تعمیر می کنند و سپس این کار را تکرار می کنند تا ماشین آلات بی فایده شود. اکنون با استفاده از مخابرات سخت افزاری سخت افزاری ، ماشین آلات به کشاورزان می گویند که چه مواردی ممکن است به یک مشکل تبدیل شود ، از جمله هشدارها برای کاهش حجم کار. با کار به این روش ، طول عمر ماشین آلات مزرعه بسیار افزایش یافته و کشاورزان هر روز هزینه های تعمیر کمتری دارند.

ردیابی دام

اگر به طور سنتی دام خود را از دست می دادید در حالی که چرای دام داشت ، باید به جستجوی آن بپردازید و در این کار وقت و انرژی تلف کنید. گاهی اوقات در گاوداریهای بزرگ این جستجو ممکن است روزها طول بکشد و اصلاً نتیجه ای نداشته باشد. اکنون می توان حیوانات را با استفاده از GPS داخلی در یقه های خود ردیابی کرد ، به این معنی که اگر یکی از حیوانات دیگر دور شود می توان آن را به سرعت پیدا کرد و به همانجایی که باید بود برگرداند.

تجزیه و تحلیل محصول

روش سنتی دیگری که هم اکنون می توان آن را از بین برد ، استفاده روتختی از کود و علف کش است. کشاورزان اکنون می توانند از فن آوری برای تجزیه و تحلیل سلامت کلی با جزئیات جزئی ، حتی در گیاهان جداگانه استفاده کنند. کود و علف کش به معنی فقط در صورت نیاز تجویز می شود و هزینه ها تا حد زیادی کاهش می یابد.

غذای طراحی شده ژنتیکی

دانشمندان در آزمایشگاه برای ایجاد انواع مواد غذایی با طراحی ژنتیکی که برای مصرف انسان بی خطر هستند ، در آزمایشگاه کار می کنند. فقط ممکن است زمان کافی باشد تا بطور کلی انواع جدیدی برای رشد داشته باشیم.

سیستم های مدیریت نرخ متغیر

این سیستم ها همزمان با تجزیه و تحلیل محصول ، توزیع کود ، علف کش و آب در مقدار دقیق مورد نیاز و در محل دقیق مورد نیاز کار می کنند. قبلاً هیچ وقت کشاورزی چنین هنر دقیقی نبوده است.

ربات های کشاورزی

این ماشین های خودکار اغلب با هواپیماهای بدون سرنشین یا سایر فناوری های نقشه برداری همکاری می شوند. آنها می توانند کود ، علف کش را توزیع کنند و همچنین به عنوان ریشه کن کننده علف های هرز شخصی عمل کنند. بسیاری از مزارع از این ربات های کوچک خودکار برای کاهش هزینه های کار استفاده می کنند. به ویژه در صنایع میوه گیری بسیار مفید هستند.

هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین که چشم انداز بی نظیری از سرزمین خود فراهم می کنند ، قهرمانان دقیق کشاورزی هستند. هواپیماهای بدون سرنشین که گاهی اوقات توسط انسان هدایت می شوند ، اما اغلب بدون سرنشین ، مزارع را از آسمان بررسی می کنند ، بسیاری از اطلاعات مهم را در زمان واقعی جمع آوری می کنند که به کشاورزان اجازه می دهد تا در صورت بروز مشکلات خود را عیب یابی کنند نه اینکه خیلی دیر باشد.

سیستم های کود دهی

در کنار سیستم های کاربردی با نرخ متغیر ، می توان سیستم های کودآبی را برای تأمین کود و آب در نزدیکترین قطره در محل مورد نیاز نصب کرد ، باعث صرفه جویی در وقت انسان و اطمینان از هدر رفت کمترین حد خود می شود.

کشت عمودی

نوآوری که منجر به کشاورزی در بعید بعنوان مکان شده است ، این جعبه مانند غلاف ها محصولات زراعی را در خود جای داده و می توان آنها را روی هم چیده و یک راه حل کشاورزی در شهرهای شلوغ یا محیط شهری ایجاد کرد. طولی نخواهد کشید که این جعبه ها به راحتی در کشورهای آسیایی مانند ژاپن به تصویب رسیده اند ، یک راه حل کشاورزی در سراسر جهان ارائه می دهند و به شما کمک می کنند فشار را برای همگام شدن با تقاضای غذا مهار کنید.

ازدحام مکانیکی

در حال حاضر در حال توسعه است و هنوز در این زمینه مورد استفاده قرار نمی گیرد ، ایده این است که ربات ها تمام کارهای مزرعه را در حین تعامل با یکدیگر انجام دهند و از پهپادها و سنسورها برای هدایت اقدامات خود استفاده کنند. شاید به نظر چیزهای علمی تخیلی باشد اما با ادامه سرمایه گذاری روزی این باید واقعیت داشته باشد.

 

 

کشاورزی دقیق


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

آزمون خاک در کشاورزی دقیقآشکارسازی در کشاورزی دقیقآموزش GIS در شیرازآموزش Rsآموزش سنجش از دور در شیرازآموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی در شیرازآموزش کشاورزی دقیق در شیرازالگوی کشاورزی دقیقانقلاب کشاورزیپایان نامه کشاورزی دقیقپروسه های زراعی در کشاورزی دقیقپهنه‌بندی عملکرد محصول در کشاورزی دقیقتاریخچه کشاورزی دقیقتحلیل صنعت کشاورزی ایرانتکنولوژی در کشاورزی دقیقداده های حاصل از دورسنجی در کشاورزی دقیقدانش خاک کشاورزیدکتر سعید جوی زادهسنجش از راه دورسنجش از راه دور در کشاورزی دقیقسنجش در کشاورزی دقیقسیستم تعیین مختصات جغرافیاییسیستم مدیریت تلفیقی در کشاورزیسیستم های GPSسیستم‌های GISسیستم‌های مکان یابی در کشاورزی دقیقعملکرد کشاورزی دقیقفعالیتهای مدیریتی در کشاورزیکتاب کشاورزی دقیقکشاورزی پایدارکشاورزی دقیقکشاورزی دیجیتالکشاورزی سنتیکنترل بازده ر کشاورزی دقیقمؤسسه چشم انداز شیرازمراحل اولیه کشاورزیمفهوم جدید در کشاورزی امروزیمکانیزاسیون کشاورزینقشه در کشاورزی دقیقوضعیت کشاورزی سنتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید