بررسی نصب arcgis pro بر روی سیستم شما

بررسی نصب arcgis pro بر روی سیستم شما

قبل از اقدام به نصب ArcGIS Pro، بهتر است ابتدا سیستم خود را آزمایش کنید تا ببینید آیا حداقل الزامات نصب برنامه را برآورده می‌کند یا از آن فراتر می‌رود.

خوشبختانه، Esri ابزاری دارد که می‌تواند سیستم شما را آزمایش کند. بیایید آن ابزار را برای بررسی رایانه خود اجرا کنیم:

 1. شما ابتدا مرورگر وب خود را مانند Chrome، Firefox، Internet Explorer یا Safari باز کنید.
 2. در مرورگر وب خود، http://pro.arcgis.com را تاییپ کنید. این سایت از Esri به شما امکان می‌دهد به منابع مختلف ArcGIS Pro دسترسی پیدا کنید. وقتی باز می‌شود، باید موارد زیر را مشاهده کنید:

  http://pro.arcgis.com

 3. در مرحله بعد، روی برگه Get Started واقع در زیر بنر کلیک کنید.
 4. روی Set up واقع در پنل سمت چپ صفحه وب کلیک کنید. با این کار گزینه‌های منو واقع در قسمت Setup گسترش می‌یابد.
 5. روی System Requirements واقع در قسمت Setup کلیک کنید. این شما را به
 6. سیستم مورد نیازصفحه می‌برد.

در قسمت اصلی صفحه وب، باید پیوندی با عنوان بررسی توانایی کامپیوتر خود در اجرای ArcGIS Pro 2.6 را مشاهده کنید. این شما را به برنامه‌ای هدایت می‌کند که رایانه شما را بررسی می‌کند که آیا از الزامات مورد نیاز برای اجرای موفقیت آمیز ArcGIS Pro اطمینان دارد یا فراتر می‌رود.

 1. روی پیوند بررسی قابلیت رایانه خود برای اجرای ArcGIS Pro 2.6 کلیک کنید. این شما را به صفحه وب نشان داده شده در تصویر زیر می‌برد، که به شما امکان می‌دهد ابزار مورد نیاز برای تأیید مشخصات سیستم خود را بارگیری و نصب کنید:

can your computer run

لطفاً توجه داشته باشید که تصویر قبلی 2.5 را نشان می‌دهد. همانطور که ArcGIS Pro 2.6 به تازگی منتشر شد، Esri این برنامه آزمایشی را در زمان نگارش این فصل به روز نکرده بود.

با انتشار نسخه‌های جدید ArcGIS Pro توسط Esri، شماره نسخه تغییر می‌کند. بنابراین تعجب نکنید اگر شماره نسخه هنگام استفاده از این ابزار متفاوت است. ArcGIS Pro 2.6 جدیدترین نسخه در زمان نگارش این کتاب است.

 

 1. روی دکمه CAN YOU RUN IT? کلیک کنید. دکمه واقع در سمت راست در قسمت بنر سیاه. با این کار فایلی به نام بارگیری می‌شودexe این فایل ابزاری است که باید برای بررسی مشخصات رایانه خود اجرا کنید.
 2. بعد از کهexeفایل‌های بارگیری شده، روی آن کلیک کنید تا برنامه اجرا شود. بایدبتوانید این کار را با کلیک روی فایل نشان داده شده در پایین پنجره مرورگر انجام دهید. اگر آن را نمی بینید، Windows File Explorer را باز کنید، که معمولاً به عنوان نماد پوشه پرونده در سیستم شما نشان داده می‌شود. سپس بر روی Downloads در پنل سمت چپ در زیر Quick Access کلیک کنید. شما باید

 

برای اجرای این ابزار باید مطمئن شوید که دارای امتیازات اداری در رایانه خود هستید. اگر نم توانید این کار را انجام دهید، باید با کارکنان فناوری اطلاعات خود برای اجرای آن هماهنگ شوید.
 • exeفایل را ببینید.

 

هنگامی که ابزار تشخیص را اجرا می‌کنید، پنجره مرورگر شما باید نشان دهد که سخت افزار رایانه شما را مطابق شکل تشخیص می‌دهد:

hardware detection

هنگامی که ابزار مشخصات رایانه شما را بررسی کرده و آنها را با حداقل و مشخصات توصیه شده از Esri برای ArcGIS Pro مقایسه کرده است، گزارشی تهیه می‌کند که نتایج را در نمونه زیر نشان می‌دهد:

نیاز مندی های سیستم

 

این به شما می‌گوید آیا رایانه شما دارای توانایی مورد نیاز برای اجرای ArcGIS Pro است. اگر سیستم شما هیچ یک از حداقل الزامات را برآورده نکرده باشد، می‌توانید نقاط ضعف سیستم خود را ببینید.

شما اکنون از نظر حداقل سیستم و سخت افزار مورد نیاز ArcGIS Pro اطلاعاتی دارید. اکنون به بخش بعدی در مورد بارگیری و نصب ArcGIS Pro می‌پردازیم.

10 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید