خانه / همایش ها،کارگاه ها و سمینار ها(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / اولین همایش آمار،برنامه ریزی و اطلاعات مکانی

اولین همایش آمار،برنامه ریزی و اطلاعات مکانی

آمار، مهمترین ابزار ارزیابی عملکرد گذشته، حال، برنامه ریزی برای آینده و یکی از عوامل اصلی سیاستگذاری و مدیریت در هر سازمانی محسوب می شود، مقوله ای که ارزش آن روز به روز بیشتر می شود. بدون در دست داشتن آمار کافی، دقیق و به‌هنگام، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، راهکارها و فعالیت‌ها و در نهایت ارزیابی نتایج مربوطه امکان‌پذیر نمی‌باشد. داده های آماری بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی است، و برنامه ریزی اساسی ترین شاخص برای مدیریت قلمداد میشود.
سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) نیز از جمله فناوری های نوین و نرم افزاری کاربردی در نمایش پراکندگی جغرافیایی بیماری ها و تولید داده های جغرافیایی و فضایی است و ابزاری ارزشمند در سیاستگذاری و تصمیم گیری های صحیح جهت بهبود نظام سلامت محسوب می شود.در ایران، استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی در حوزه سلامت هنوز در مراحل ابتدایی است.

در این راستا هدف اصلی این همایش ایجاد فضایی جهت تبادل ایده ها، مفاهیم و تکنیک ها، در این سه حوزه می باشد که بدین منظور در 20 آبان 1398 همایشی با عنوان اولین همایش آمار، برنامه ریزی و سیستم های اطلاعات مکانی برگزار خواهد شد. از پژوهشگران محترم تقاضا می شود برای ارسال چکیده مقاله خود از طریق وب سایت کنگره اقدام نمایند. خلاصه مقالات پذیرفته شده در وب سایت رسمی کنگره منتشر خواهد شد.

مقدم شما را در اولین همایش آمار، برنامه ریزی و سیستم های اطلاعات مکانی گرامی می داریم.

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟