ثبت اسناد و املاک و سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) در املاک مدرن

GIS در املاک

نقش نقشه برداران روستایی در املاک و مستغلات سال به سال با توجه به زیرساخت های فنی و تکنولوژیکی که برای تامین نیازهای مربوطه در توسعه و مدیریت یک ملک دارند، پررنگ تر و فعال تر می شود.

نقشه بردار متخصص در حوزه مدیریت املاک علاوه بر نمودار توپوگرافی و ارزیابی ارزش املاک، تمامی پارامترهای مرتبط با املاک را بررسی می کند و ریسک ها و فرصت های احتمالی مربوط به سرمایه گذاری در آنها را شناسایی و ارزیابی می کند که از عناصر مهم برای اقتصاد است. -تحلیل فنی و ارزیابی مالی سرمایه گذاری.

مشارکت فعال مهندسین مدیریت املاک نقشه بردار در بخش های مختلف حرفه ای مانند شرکت های بیمه ، شرکت های فنی و خدمات عمومی رو به افزایش است و از لحاظ فنی ثبت و بهره برداری با کیفیت از هر سرمایه گذاری را تضمین می کند.

املاک و مستغلات

هر ملک دارای سه بعد است:

•   حقوقی (وضعیت دارایی ، حقوق (به عنوان مثال اجاره)، بارها، و غیره)،

• تکنیک (برنامه ریزی شهری، کیفیت ساخت و ساز، کفایت انرژی و غیره)،

• اقتصادی (ارزش، مدیریت و استفاده جایگزین احتمالی در بستر بازار) که تحلیل و مطالعه آن اساساً به ارزش آن برای یک زمان معین منجر می شود.

ثبت املاک در زمینه ثبت کامل املاک و مستغلات در یونان، می تواند ابزاری عالی در ایجاد یک پایگاه داده دیجیتالی باشد که به سه بعد فوق (حقوقی، فنی، اقتصادی) مربوط می شود که این پایگاه یک ابزار توسعه در پیکربندی فضا و بازار املاک و مستغلات.

یکی از پارامترها و پیش نیازهای مهم در طراحی چنین پایگاه الکترونیکی، فرم دیجیتال و باز ثبت اسناد و املاک و تکمیل آن با داده های اضافی در هر زمینه کاداستر است که هم کیفیت ملک و هم توسعه عمومی را نشان می دهد. املاک و مستغلات در یک منطقه گسترده تر در طول سال ها، مانند:

•   ارزش بازار

•   شرایط ساختمان (حال و گذشته)

•   دسته انرژی

•  تخریب / الحاق ساختمانها

•  ساخت و سازهای خودسرانه

•  ساختمان های حفاظت شده                                              

• استفاده های موجود در هر ساختمان و در هر سطح ساختمان     

• نمایه های ساختمان (قاب، سن، تعداد طبقات، و غیره)                                              

•  امکان ارتباط جاده ای با سایر مناطق

•  ارزیابی محیط طبیعی

استفاده از چنین بانک اطلاعاتی می تواند به هر علاقه مندی (سازمان های دولتی، رهبری سیاسی، ارزیابان، دلالان، مالکان و …) در ایجاد یک محیط کامل ثبت املاک در کشور خدمت کند.

استفاده منطقی از یک ملک و همچنین ارزش آن، از جمله عوامل مهمی که در یک محیط در حال تحول پویا عمل می کنند، تعیین می شود، مانند: سیاست فعلی (سیاست مالیاتی بر املاک و سرمایه گذاری ها)، محیط توسعه اقتصادی عمدتاً. مربوط به میزان ریسک تجاری، میزان شفافیت و امکانات سرمایه گذاری های جایگزین و همچنین محیط توسعه شهری مرتبط با آنچه در هر منطقه از نظر ویژگی های شهری آن (شرایط ساختمان، کاربری ها، طرح های پیشنهادی و غیره) اعمال می شود. .).  

اما چنین ثبت کاملی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک، می تواند ابزاری درازمدت در دست متخصصان برای توسعه و استفاده موفق املاک و مستغلات، بر اساس سیاستی روشمندتر و یقیناً مؤثرتر در این زمینه باشد. بر اساس توسعه و مدیریت اموال بر اساس بالاترین و بهینه استفاده از آن، در رابطه با محیط عمومی که در آن واقع شده است.

سیستم های اطلاعات جغرافیایی و املاک و مستغلات

ثبت زمین با استفاده از فناوری GIS که مستقیماً به مسائل مربوط به املاک و به ویژه برآوردها، مالیات ها و سرمایه گذاری ها خدمت می کند ، با ویژگی های مالی املاک مرتبط است.

ارزش بازاری تعیین شده املاک که محاسبه آن با امکانات تکنولوژی سریع، مقرون به صرفه و با دقت بسیار بالاست، برای هر نیازی قابل استفاده است. این قابلیت از طریق توسعه نرم افزار تخمین انبوه به دست می آید. این نرم افزار برای مدیران سبد املاک بزرگ و همچنین برای مصارف مالی قابل استفاده است.

همچنین فناوری مدرن امکان توسعه فرآیندهای دولت الکترونیکی را فراهم می کند که مستقیماً با سازمان ثبت اسناد و املاک برای اداره و مدیریت بهتر فضا مرتبط است.

مدیریت املاک مدرن مبتنی بر نرم افزار یا نرم افزار همه منظوره برای آژانس های املاک یا نرم افزار برای برنامه های مدیریت یکپارچه یا نرم افزارهای تخصصی با استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی ( GIS ) است.

از آنجا که آنچه در هر زمان لازم است حداکثر کردن سودمندی املاک است و تجزیه و تحلیل سودآوری یک سرمایه گذاری استفاده از GIS در املاک تلقی می شود بنابراین می تواند در خدمت ارزیابان، کارگزاران، توسعه دهندگان، مدیران، وام دهندگان، محققین باشد. ، صاحبان و هر کس دیگری که علاقه مند است. این فرصت ها برآوردهای دقیق تر، عدالت اجتماعی در توزیع بار مالیاتی و سرمایه گذاری های سودمندتر را تضمین می کند.

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید