دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)


دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)

دوره آموزش سنجش از دور یکی از دوره‌های مهم و مفید در حوزه آموزش و پرورش است که با هدف آموزش روش‌های مدرن سنجش و ارزیابی در محیط‌های حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. این دوره شامل مباحث گوناگونی از جمله نظریه‌های سنجش، روش‌های مختلف سنجش و ارزیابی، نحوه طراحی آزمون‌های کاربردی و تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از آزمون‌ها و ارزیابی‌هاست.

در دوره حضوری، شرکت کنندگان با استفاده از تجربه مستقیم با متخصصان محلی و همکاری با دیگر شرکت‌کنندگان، تجربه مفیدی را در حوزه سنجش و ارزیابی کسب می‌کنند. همچنین، در دوره آموزش سنجش از دور، شرکت‌کنندگان قادر هستند با استفاده از ابزارهای آنلاین پیشرفته، مانند نرم‌افزارهای متداول سنجش و ارزیابی، به صورت عملی تمرین کنند و در این روش با نحوه استفاده از ابزارهای آنلاین آشنا می‌شوند.

در دوره آموزش سنجش از دور، شرکت‌کنندگان با یادگیری روش‌های مدرن سنجش و ارزیابی، قادر به ایجاد آزمون‌های کاربردی و بهبود فرآیندهای ارزیابی در محیط‌های حضوری و آنلاین خواهند بود. همچنین، در این دوره، شرکت کنندگان با تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از آزمون‌ها و ارزیابی‌ها، قادر به ارائه تحلیل‌های دقیق‌تر و بهبود فرآیندهای آموزش و پرورش خواهند بود. به این ترتیب، دوره آموزش سنجش از دور به عنوان یکی از مهمترین دوره‌های حوزه آموزش و پرورش، می‌تواند در بهبود کیفیت آموزش و ارزیابی در سطح ملی و بین‌المللی مؤثر باشد.

توسط موسسه چشم انداز و با تدریس خوب دکتر سعید جوی زاده انجام می شود.اطلاعات دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) در زیر آمده است.دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) یکی از دوره های ویژه موسسه چشم انداز است.

 مقدمه دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین):

با توجه به رشد فزاينده ي علم و فن آوري در دنيا، به نظر مي رسد نقش پژوهش در زمینه سنجش از دور (RS) روز به روز برجسته تر مي شود. كشور ما هم چند سالي است كه امر پژوهش در سنجش از دور را جدي گرفته است و دولت و مسئولان به تشويق بيشتر پژوهشگران پرداخته اند. در اين ميان، يكي از دغدغه هاي اساسي پژوهشگران، اساتيد و دانشجويان انجام پروژه های سنجش از دور در محیط های سیستم اطلاعات جغرافیایی می باشد. در چند سال تدريسي كه در زمینه نرم افزار های سنجش از دور داشته ایم همواره شاهد کاربرانی بوده ایم كه نمی توانستند با نرم افزار Arc MAP به پردازش تصاویر ماهواره ایی بپردازند.به این دلیل در کتاب حاضر قصد داریم که به آموزش سنجش از دور کاربردی در محیط نرم افزاری ArcMAP از سری نرم افزار های تولیدی شرکت ESRI بپردازیم. اين مجموعه علاوه بر تعاریف و کلیات در زمینه سنجش از دور به معرفي پروژه های کاربردی در این زمینه می پردازد و به نمونه های پروژه های انجام شده در ایران و جهان اشاره می کند.

هر پروژه پژوهشی  مکانی و تحلیل فضایی نیازمند استفاده از داده های سنجش از دور است .چه به صورت مقاله و چه به صورت پایان‌نامه و چه بصورت رساله دکتری  و طرح پژوهشی سازمانی در مرحله اول نیازمند داده های سنجش از دوری  است. دانشجویان و کاربران بسیاری در مقاطع کارشناسی،کارشناسی‌ارشد و دکتری، همواره بدلیل نبود دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)دچار مشکل می‌شوند.

سنجش از دور مهم ترین اصل یک تحلیل مکانی :

 دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی در زمینه تحلیل مکانی و تحلیل فضایی است، که یک محقق باید مهارت ها و تکنیک های اساسی سنجش از دوری را بداند . به عبارتى دیگر کار با داده های سنجش از دور  به عنوان پایه تمامی تحلیل های مکانی و تحلیل های فضایی است که به عنوان ابزاری مهم و کارآمد برای یک محقق برای عملیاتی کردن و اجرای کردن تحقیقات مرتبط با علوم مکانی  مى باشد.موسسه چشم انداز با بهره‌گیری از توان مدرسان حرفه ای و کارآزموده و با تجربه دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) را به صورت کاملاً کاربردى برگزار مى نماید.

لطفا درباره دوره آموزش سنجش از دور فکر کنید:

آیا می‌خواهید اصول سنجش از راه دور را یاد بگیرید؟

آیا می‌خواهید نحوه دسترسی، پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌های سنجش از دور و GIS با استفاده از ابزارهای متن‌باز آزاد و غیر متن باز  را یاد بگیرید؟

آیا می‌خواهید با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای موجود، یک مشکل دنیای واقعی را حل کنید؟

 آیا می‌خواهید به مهارت‌های سنجش از راه دور دست پیدا کنید که شما را برای سنجش از راه دور و کار GIS در صنعت مکانی آماده می‌سازد؟

در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) دکتر سعید جوی زاده  اصول سنجش از راه دور با ابزارهای آزاد و غیر آزاد را یاد می گیرید.ما در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) برای شما آموزش با استفاده از داده‌های کاربردی GIS و سنجش از راه دور، اسکریپت های نمونه و برنامه‌های دنیای واقعی فراهم خواهیم کرد.

با شرکت در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)، شما با کسب مهارت در سنجش از دور و تحلیل مکانی با GEE، چند تحلیل مکانی فضایی بر پایه داده های ابری و تجزیه و تحلیل داده‌های GIS با استفاده از گوگل، مهارت‌های سنجش از راه دور را به سطح بعدی منتقل خواهید کرد.

چه چیزی باعث می‌شود که دکتر سعید جوی زاده  صلاحیت تدریس دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)را داشته باشد؟

دکتر سعید جوی زاده  بیش از 20 سال تجربه در پردازش و تحلیل داده‌های مکانی و فضایی  و زمین آمار از منابع مختلف از جمله Landsat، MODIS، Senttinel 1&2 SRTM، و دیگر محصولات سنجش از راه دور دارد. همچنین دکتر سعید جوی زاده با برگزاری بیش از 700 کارگاه آموزشی در کشور رکوردار کارگاه های مکانی در ایران است.

دکتر سعید جوی زاده بیش از 1800 فیلم اموزشی در زمینه سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور تهیه کرده است و بعنوان مدرس در دانشگاه های کشور نیز مشغول به فعالیت است.در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) دکتر سعید جوی زاده به شما کمک می کند که با روشی ساده و کاربر پسند بتوانید سنجش از دور را بخوبی فرا بگیرید.

در پایان دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)، شما مجهز به مجموعه‌ای از مهارت‌های سنجش از راه دور جدید از جمله دسترسی، دانلود پردازش، تحلیل و تجسم داده‌های بزرگ مشاهده خواهید شد.

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)شامل موضوعات مختلفی از جمله معرفی سنجش از دور، انواع سنجنده ها ، منابع داده های سنجش از دور، پردازش تصویر دیجیتال و آنالوگ و طبقه‌بندی تصویر است.

در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)، ما از داده‌های ماهواره‌ای واقعی شامل Landsat، MODISو… استفاده خواهم کرد تا به شما یک تجربه عملی از کار با داده‌های سنجش از دور را ارایه دهیم.در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ما با استفاده مثال های کاربردی مربوط به کشور ایران پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌های سنجش از دور را به شما یاد خواهیم داد.

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) علاوه بر یادگیری مفاهیم اولیه، تئوری‌ها و اصطلاحات، شما همچنین مراحل پردازش تصویر از جمله mosaicking، resampling، reprojections، ترکیب طیفی، تغییر طیفی و طبقه‌بندی با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای دنیای واقعی و اسکریپت نمونه را نیز یاد خواهید گرفت. تمام داده‌های استفاده شده در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) به شما هدیه داده خواهد شد.

درباره دکتر سعید جوی زاده مدرس دوره سنجش از دور (حضوری و آنلاین):

دکتر سعید جوی زاده 

 • موسس هوش پیروزی و موسس قدیمی ترین مرکز آموزش GIS در ایران
 • طراح و مدرس دوره های جامع ArcGIS و ENVI در سطح ملی و بین المللی
 • طراحی و تدریس بیش از ۱۲۰۰محصول آموزشی
 • بیش از 20 سال سابقه تدریس ArcGIS
 • نویسنده 30 جلد کتاب آموزشی ArcGIS
 • مدرس کارگاه های آموزشی تخصصی سازمانی ArcGIS در بیش از 700 شرکت و دانشگاه
 • مشاور پروژه های ملی و منطقه ای در زمینه GIS وRS

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دکتر سعید جوی زاده

اطلاعات بیشتر درباره دوره سنجش از دور حضوری و آنلاین:

مدت زمان:30 ساعت

تلفن تماس با مدرس:09382252774

شروع کلاس  : یک هفته بعد از ثبت نام

کتاب کاربردی در زمینه سنجش از دور :

آموزش کاربردی ENVI

کتاب سنجش از دور کاربردی در arcmap دکتر سعید جوی زاده

کتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در arcmap

کتاب پردازش تصاویر ماهواره ایی در زیمن شناسی و معدن

یک نکته خیلی مهم درباره دوره سنجش از دور حضوری و آنلاین :

توجه :با شرکت در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) از مشاوره های رایگان دکتر سعید جوی زاده تا آخر عمر بهره مند خواهید شد.و وقتی پروژه سنجش از دوری  جدیدی را شروع می کنید برای دکتر ارسال و ایشان شما را راهنمایی می کند.یا در رابطه با پروژه سنجش از دوری خود و مشکلاتی که دارید با تیم تحقیقاتی ما تماس می گیرید.

دوره سنجش از دور دکتر سعید جوی زاده

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)

اهداف دوره آموزش سنجش از دور :

در این دوره کارآموزان با مفاهیم بنیادی و کلیدی  سنجش از دور ، روش ها و ابزارهای مورد استفاده برای مطالعه تغییرات محیطی جهانی آشنا می کند. نگرانی فزاینده در مورد تأثیر انسان بر محیط زیست منجر به توسعه ابزارهای جدید مشاهده و تجزیه و تحلیل برای مقابله و نظارت بر انواع ، اندازه ها و میزان تغییرات محیطی شده است. مشاهدات به موقع توسط سیستم های ماهواره ای مشاهده زمین (EO) و بهبود نقشه برداری و ابزارهای تجزیه و تحلیل ، درک بهتری از فعل و انفعالات زیست محیطی زمینه ساز سیستم های زمینی ما را فراهم می کند ، که برای توسعه راه حل های پایدار بسیار مهم است.

این دوره کارآموزان را قادر می سازد تا تصاویر ماهواره ای (عمدتا محصولات سطح بالاتر و پردازش شده) را در زمینه چندین رشته از جمله مطالعات زیست محیطی ، محیط زیست ، زمین شناسی ، هیدرولوژی ، ارزیابی و مدیریت بلایا و بهداشت عمومی جستجو و استفاده کنند. دانش آموزان اصول سیستم های EO و ابزارها (پورتال های جغرافیایی ، ابزارهای تحت وب و نرم افزار منبع باز) را برای مشاهده ، نظارت و ارزیابی تغییرات رخ داده در سطح زمین یا نزدیک آن می آموزند. فعالیتهای عملی ابعاد انسانی و جسمی تغییرات محیطی ، حفاظت و مدیریت محیط زیست ، و کشف و کاهش بلایا را کشف می کند. دانش آموزان پورتال داده های جهانی مکانی را که توسط آژانس ها و سازمان های مختلف (مانند سازمان زمین شناسی ایالات متحده ، ناسا ، اداره ملی اقیانوس و جوی ، ایالات متحده) در دسترس است جستجو و تجزیه و تحلیل می کنند.بانک جهانی ، سازمان غذا و کشاورزی و برنامه محیط زیست سازمان ملل)

موضوعات بالقوه مورد بررسی در مطالعات و تمرینات موردی شامل استفاده از زمین و تغییر پوشش (گسترش شهر ، جنگل زدایی و کشاورزی آبیحوادث شدید آب و هوایی :سیل ، خشکسالی ، آتش سوزی ، توفان و طوفان) ؛ بهداشت انسانی و زیست محیطی (آلودگی هوا و هوا ، تالاب و جنگل) امنیت غذایی و پایداری محیط زیست (کشاورزی و منابع آب) ؛ و ارزیابی و مدیریت بلایا.

در پایان دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) چه چیزی یاد می گیرم:

در پایان دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ، کاربران قادر خواهند بود تا مفاهیم بنیادی در سنجش از راه دور را بدانند.اصول اصول سنجش از راه دور را یاد بگیرید و مهارت‌های اساسی  پیش پردازش ،پردازش و پس پردازش را در سنجش از دور حرفه ای شوند.

در پایان دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) کاربران قادر خواهند بود که با نرم افزار های کاربردی ENVI ،ArcGIS و نرم افزار های متن باز تسلط داشته باشند.در پایان دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) کاربران و دانشجویان قادر خواهند بود که بتوانند انواع تصاویر ماهواره ایی را از سنجنده های مختلف دانلود و استفاده کنند.نحوه ثبت نام در وب سایت های سنجش از دور را فرا خواهند گرفت.

در پایان دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) کاربران با انواع سنجنده ها آشنا می شوند و قادر خواهند بود که محصولات سنجش از دوری را در پروزه های خود بکار ببندند.در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) پردازش و تجزیه و تحلیل کلان داده ها یا داده های حجیم (Big Data) را یاد می گیرند.

آموزش نرم افزار ENVI

 سؤالات متداول درباره دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین):

آیا مطالب دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) برای من کاربردی است؟


چیزی که درباره این دوره مهم است دقیقا «کاربردی» بودن آن است. به این معنا که ما قصد داریم  ابتدا با مباحث تئوریک و مفاهیم بنیادی و اساسی سنجش از دور آشنا شوید و بعد هدف ما این است که مهم ترین و متمایزترین تکنیک ها و مهارت هایی که شما برای پروژه های  سنجش از دور و تحلیل های فضایی را که لازم دارید را در اختیار شما و با شما به اشتراک بگذاریم  . به همین دلیل، دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) دکتر سعید چوی زاده، همگی دارای یک دستورالعمل کاربردی و اجرایی هستند که برای شما طراحی شده تا دقیقا بدانید از چه نقطه ای باید شروع کنید و چطور پیش بروید و در نهایت به کجا برسید.و در نهایت با مشاوره رایگان ایشان قدم در جاده حرفه ای بگذارید .

برای شرکت در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) باید چه چیز‌هایی بدانیم؟

در دوره دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی خاصی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود.و کارشناسان ما در خدمت شما خواهند بود.

 دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)  در کجا برگزار می‌شود؟

تمامی دوره آموزش سنجش از دور به صورت حضوری در شیراز برگزار می‌گردد و دوستان دیگر شهرهای کشور  می‌توانند در دوره آموزش سنجش از دور آنلاین شرکت کنند و یا بسته آموزشی  برای آنها تهیه نماییم. دوره آموزش سنجش از دور آنلاین به همراه مشاوره های رایگان برای شما .

برای شروع به کار به عنوان کارشناس سنجش از دور به چه مهارت هایی نیاز دارم؟

به عنوان یک حوزه چند رشته ای ، یک متخصص سنجش از دور باید دانش کافی از مهارت های فنی و نظری را داشته باشد. فقط لازم به ذکر است ، ریاضیات و جبر خطی نقطه شروع شما هستند. زبانهای برنامه نویسی به عنوان ابزاری در اختیار شما قرار می گیرند تا بتوانید روشهای پیشرفته سنجش از دور را پیاده سازی کنید. نرم افزار سنجش از دور خاص مانند ، ENVI ، ERDAS ، جعبه ابزار ORFEO ، SNAP ، QGIS، ArcGISو GRASS ، گردش کار شما را استاندارد می کند. نکته آخر اینکه ، درک دامنه ای که برای آن کار می کنید ، مانند کشاورزی ، نفت و گاز و غیره ، در موفقیت در اهداف شغلی شما تفاوتی ایجاد می کند.

دوره آموزش حرفه ای gis

در کجا از سنجش از دور استفاده می شود؟

سنجش از دور علم بسیار گسترده ای است و در بسیاری از حوزه ها کاربرد دارد.از کاربردهای مهم ان می توان به : کشاورزی ، هواشناسی،اقلیم شناسی،جنگلداری ، پایش شهری ، بیمه ، زمین شناسی،نظارت بر اقیانوس ، نفت و گاز ، انرژی های تجدید پذیر ، مدیریت کیفیت هوادر هر یک از این بخش ها ، سنجش از دور نقش مهمی را ایفا می کند و متخصص سنجش از دور مورد نیاز چندین گردش کار را بر عهده دارد.

 آیا این‌ مباحث دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)  همیشه در خاطر ما خواهد ماند؟

شرکت‌کنندگان در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است یادداشت برداری و مرور مطالب حداکثر تا چند ماه  انجام شود.برای این که دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) بهتر در خاطره شما بماند فیلم آموزشی دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) بصورت  ویدئویی و فایل صوتی به شما تقدیم می شود.

داده ها و نرم افزارهای مورد نیاز دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) را از کجا تهیه کنم؟

در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) تمامی داده ها و فایل های نرم افزاری در اختیار کاربران گذاشته می شود تا هنگام تمرین با مشکلی روبرو نشوند.داده ها و فایل های مورد نیاز در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) از طریق ایمیل و لینک دانلود به کاربران ارسال می شود.

 سطح مطالب  دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)  چگونه است؟

در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) سطح مطالب از پایه و مفاهیم بنیادی سنجش از دور  شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته و آخرین دستاوردها در سنجش از دور خاتمه می‌یابد.در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ما فرض را بر این می گذاریم که کاربران در این باره هیچ چیز نمی دانند.و نگرانی از این بابت وجود ندارد .

 من در زمینه سنجش از دور  هیچ تجربه ای ندارم، آیا این دوره برای من مفید خواهد بود؟


اغلب دانشجویانی  که در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ما شرکت می کنند، به دنبال آن هستند که مهارت های و تکنیک های لازم را برای انجام پروژه ها و تحلیل های مکانی را فرا بگیرند تا در نهایت بتوانند بدون تکیه بر دیگران و به طور مستقل، پروژه ها،پایان نامه و رساله خود را انجام دهند. به همین دلیل، دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) به شکلی طراحی شده که از صفر تا صد سنجش از دور  را در اختیار دانشجو و کاربران سنجحش از دور قرار می دهد  . دکتر سعید جوی زاده  فرض را بر این می گذارد که مخاطبینش اطلاع چندانی از سنجش از دور  ندارند، و بر همین اساس آموزش دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) را به صورت گام به گام پیش می برد. بنابراین نگران نباشید؛ اگر هیچ تجربه ای در  سنجش از دور و انجام پروژه های سنجش از دوری ندارید  ، مطمئن باشید دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ، اولین تجربه ارزشمند شما در زمینه شنجش از دور خواهد بود که مشکل تان در زمینه انجام پروژه های سنجش از دور را حل خواهد کرد.

بعد از دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)  چه کار کنیم؟

بعد از اتمام دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ،هر یک از کاربران می توانند مشکلات سنجش از دوری  خودشان  را تیم تحقیقاتی ما منعکس نمایند و به مدرس دوره ارسال کنند تا مورد ارزیابی و نقاط قوت و ضعف آنها شناسایی و به رفع مشکل آنها پرداخته شود

 دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)  برای چه کسانی مناسب است؟

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) برای دانشجویان کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری که قصد دارند پایان نامه و رساله خود را بنویسیند و برای علاقه مندان به سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی که قصد دارند در شرکت ها و سازمان های  دولتی مشغول به کار شوند.

من در شهرستان زندگی می‌کنم، چطور می‌توانم در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) شرکت کنم؟


همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) هم به صورت حضوری برگزار می شود و هم به صورت غیرحضوری یا آنلاین. بنابراین محدودیت جغرافیایی اصلا مهم نیست. شما می توانید با ثبت نام غیر حضوری یا آنلاین دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) در این دوره، همه اطلاعات و مطالبی که دیگر شرکت کنندگان دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) به دست می آورند را داشته باشید.

آموزش GIS

چرا باید در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) شرکت کنید؟

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) یکی از معدود دوره های سنجش از دوری در ایران است که بصورت کاملا حرفه ای و مباحث تئوری و عملی سنجش از دور را در کنار هم جمع کرده و با مثال های کاربردی و گام به گام شما را به سمت حرفه ای شدن پیش می برد.

 

آیا با ثبت نام در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ، به جز شرکت در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ، خدمات دیگری هم دریافت خواهم کرد؟


بله. مجموعه ای از خدمات جانبی هم برای شرکت کنندگان در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) در نظر گرفته شده است، به این شرح:

عضویت رایگان در باشگاه مشتریان موسسه چشم انداز و تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

ارائه بسته آموزشی مکمل به کسانی که علاقه مندند منابع علمی و آموزشی در بحث آموزش سنجش از دورداشته باشند. (این بسته شامل هزینه جداگانه است(
ارایه گواهینامه برای شرکت کنندگان در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) (در صورت تمایل به داشتن گواهینامه، باید هزینه گواهی را نیز جداگانه پرداخت نمایید)
دریافت کوپن تخفیف 30 درصدی بقیه دوره های آموزشی موسسه چشم انداز

– دریافت مشاوره رایگان دکتر سعید جوی زاده تا آخر عمر در زمینه سنجش از دور

گواهینامه دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین)شرکت کنندگان در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) ، می توانند در صورت تمایل «گواهینامه شرکت در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) » (با مهر موسسه آموزشی و تحقیقاتی چشم انداز )را دریافت کنند.

دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره مناسب همه کاربران و پژوهشگرانی است  که به نوعی با تصاویر سنجش و تحلیل های فضایی و مکانی  از دور سروکار دارند.بخصوص دانشجویانی که با تصاویر ماهواره ای کار می کنند و پایان نامه ها و رساله دکتری آنها درباره سنجش از دور است .

همه کسانی که قصد دارند با سنجش از دور کسب درآمد کنند.

 

یک نکته درباره دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) :

متقتضیان شرکت در آزمون دکترا و کارشناسی ارشد سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور با شرکت در دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین) می توانند در کنکور موفق شوند.

  

مدرس دوره سنجش از دور حضوری و آنلاین  چه کسی است؟

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی  از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان تحلیل فضایی خشکسالی در ایران است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است.علاوه بر این کتاب های ارزشمندی را در زیمنه اصول نگارش مقالات علمی،پروپزال نویسی و…را نیز به رشته تحریر در آورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

سرفصل دوره آموزش سنجش از دور(حضوری و آنلاین):

 • سنجش از دور.
 • مراحل رشد تاریخی سنجش از دور
 • طیف الکترومغناطیس
 • اجزاء مدل سنجش از دور
 • منبع انرژی یا روشنایی.
 • تشعشع و اتمسفر.
 • برخورد انرژی با اشیاء
 • دریافت و ثبت انرژی به‌وسیله سنجنده‌ها
 • انتقال، سنجش و پردازش داده‌ها
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات.
 • کاربردها
 • انواع سنجنده‌ها و سنجش از دور
 • سنجش از دور اپتیکی
 • سنجش از دور راداری
 • سنجش از دور ابرطیفی
 • سنجش از دور حرارتی
 • سنجش از دور لایدار
 • کاربردهای سنجش از دور
 • تصویر ماهواره ای
 • توانهای تفکیک
 • مراحل انجام یک پروژه سنجش از دور (RS)
 • مشخص کردن موضوع و هدف
 • بیان مسأله
 • مشورت با کارشناس مورد نظر
 • جمع آوری داده
 • داده های زمینی
 • داده های سنجش از دوری
 • دیگر داده های کمکی
 • عوامل موثر بر انتخاب داده‌هاي سنجش از دور
 • قدرت تفکیک مکانی
 • قدرت تفکیک طیفی
 • قدرت تفکیک رادیومتریک
 • قدرت تفکیک زمانی
 • صحت سنجی و کنترل کیفی داده ها
 • وارد کردن دادهها به محیط نرم افزار
 • انتخاب ابزار مناسب
 • روش کار
 • پردازش
 • مشخص شدن جواب
 • کنترل زمینی
 • تصمیم سازی
 • تصمیم گیری
 • ماهواره ها و سنجنده
 • معرفی ماهوارههای سری لندست
 • نسل اول ماهوارههای لندست، سنجنده اسکنر چند طیفی
 • نسل دوم ماهوارههای لندست، سنجنده نقشه بردار موضوعی
 • نسل سوم ماهوارههای لندست، سنجنده نقشه بردار موضوعی بهبود یافته.
 • نسل چهارم ماهوارههای لندست، سنجنده OLI و سنجنده مادون قرمز حرارتی
 • سنجنده های چندطیفی ماهوارههای سری NOAA
 • سنجنده مادیس
 • ماهواره آیکونوس
 • دانلود تصاویر ماهواره ای
 • دانلود تصاویر ماهواره ایی از طریق سایت EarthExplorer.
 • دانلود تصاویر ماهواره ایی از طریق سایت GLCF.
 • دانلود تصاویر ماهواره ای با استفاده از نرم افزار SAS Planet.
 • دانلود تصاویر از طریق سایت libra.developmentseed..
 • نمایش آنلاین تصاویر ماهواره ای در نرم افزار Arc MAPبا استفاده از اکستنشن ArcBruTile.
 • دانلود تصاویر ماهواره ای Sentinel.
 • دانلود تصاویر ماهواره ای NOAA..
 • دانلود تصاویر ماهواره ای MODIS.
 • آشنایی با محیط نرم افزار Arc MAP..
 • معرفی نرم‌افزار ArcMAP.
 • طریقه دسترسی به ArcMAP.
 • آشنایی با محیط ArcMAP.
 • طریقه اضافه کردن جدول مندرجات..
 • آشنایی با جدول مندرجات (Table Of Contents)
 • طریقه اضافه کردن نوارها در محیط ArcMAP.
 • آشنایی با نوار ابزار استاندار
 • آشنایی با نوار ابزار Tools (شکل
 • وارد نمودن داده ها(لایه های اطلاعاتی) در ArcMAP.
 • انواع روش های ذخیره نمودن یک پروژه در ArcMAP.
 • ذخیره نمودن یک پروژه
 • باز نمودن یک پروژه
 • ذخیره نمودن نقشه برای چاپ
 • استفاده از روش Publisher.
 • بازکردن پروژه Publisher.
 • روش ذخیره ی پروژه به روش PDF.
 • روش ذخیره دائمی پروژه ها در Arc MAP.
 • روش آدرس دهی دائمی داده ها جهت فراخوانی به محیط Arc MAP.
 • روش پیدا کردن اطلاعات جانبی تصاویر
 • معرفی پنجرهImage Analysis.
 • معرفی پنجرهImage Analysis.
 • ترکیب باندها
 • معنی و مفهوم Composite Bands.
 • ایجاد ترکیب رنگی
 • کاربرد برخی از ترکیب های رنگی
 • ایجاد ترکیب رنگی تصاویر ماهواره ای در ArcMAP.
 • عدد رقومی چیست؟
 • تصحیح هندسی
 • ژئورفرنس کردن
 • مراحل انجام ژئورفرنس کردن
 • نمایش تصویر زمین مرجع شده در Google earth
 • نرم افزار Google Earth
 • تبدیل لایه های GIS به فرمت Google Earth
 • Layer To KM L
 • Map To KML
 • تبدیل لایه های Google earth به فرمت GIS.
 • موزائیک کردن
 • موزائیک کردن
 • روش اول موزاییک کردن
 • روش دوم موزاییک کردن
 • ایجاد برش بر روی تصویر ماهواره ای
 • ایجاد برش بر روی تصاویر ماهواره ای
 • روش اول برش زدن تصاویر ماهواره
 • روش دوم برش زدن تصاویر ماهواره ای
 • روش سوم برش زدن تصاویر ماهواره ای
 • روش چهارم برش زدن تصاویر ماهواره ای
 • ساخت Shapefile و دیجیت کردن مرز محدوده مورد مطالعه
 • Shapefile
 • رقومی سازی
 • برش طیفی بر روی تصویر
 • کنتراست و درخشندگی
 • کنتراست و درخشندگی
 • روش اعمال تابع کنتراست بر روی تصویر در محیط ArcMap
 • فیلتر
 • روش انجام فیلتر در نرم افزار Arc MAP
 • انوع فیلتر کانولوشن
 • تحلیل مؤلفه های اصلی
 • تحلیل مولفه های اصلی
 • روش انجام PCA در نرم افزار ArcMAP
 • محاسبه شاخص ها
 • محاسبه شاخص های سنجش از دور در نرم افزار ArcMAP
 • شاخص پوشش گیاهی NDVI
 • سری های زمانی و ترکیب های (Composite) شاخص پوشش گیاهی NDVI
 • کاربرد NDVI
 • ایجاد یک نقشه NDVI در ArcMAP
 • محاسبه شاخصInfrared Percentage Vegetation Inde (IPVI )
 • شاخص(RVI) Ratio Vegetation Index
 • شاخص(DVI ) Divergence Vegetation Index
 • محاسبه خط خاک و بدست آوردن معادله خط خاک
 • شاخص(WDVI) Weighted Difference Vegetation Index
 • شاخص(SAVI) Soil Adjusted Vegetation Index
 • شاخص(TASVI)Transformed Soil Vegetation Index
 • شاخص ( MSAVI2) Modified Soil Adjustment Vegetation
 • شاخص Perpendicular Vegetation Index (PVI)
 • شاخص GEMI
 • شاخص GVI (لندست TM)
 • روش Sultans Formula
 • طبقه بندی
 • محدودیتھای کلاسه بندی تصاویر (داده ها)
 • روشهای طبقه بندی در Arc MAP
 • طبقه بندی نظارت نشده (Unsupervised)
 • طبقه بندی نظارت شده (supervised)
 • تهیه نقشه کاربری اراضی با استفاده از طبقه بندی نظارت شده و طبقه بندی نظارت نشده.
 • مراحل کلی تهیه نقشه های کاربری اراضی با استفاده از اطلاعات دور سنجی
 • معایب استفاده از فناوری سنجش از دور در تهیه نقشه های کاربری اراضی
 • مشکلات تفسیر تصاویر ماهواره ای در تهیه نقشه های کاربری اراضی
 • تهیه نقشه کاربری اراضی در Arc MAP به روش طبقه بندی نظارت شده
 • تهیه نقشه کاربری اراضی در Arc MAP به روش طبقه بندی نظارت نشده

 

 

 

دوره های آنلاین


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4415

Layer To KM LMap To KMLShapefileآشنایی با جدول مندرجات (Table Of Contents)آشنایی با محیط ArcMAPآشنایی با محیط نرم افزار Arc MAP..آشنایی با نوار ابزار Toolsآشنایی با نوار ابزار Tools (شکلآشنایی با نوار ابزار استانداراجزاء مدل سنجش از دوراستفاده از روش Publisherانتخاب ابزار مناسبانتقالانواع روش های ذخیره نمودن یک پروژه در ArcMAPانواع سنجنده‌ها و سنجش از دورانوع فیلتر کانولوشنایجاد برش بر روی تصاویر ماهواره ایایجاد برش بر روی تصویر ماهواره ایایجاد ترکیب رنگیایجاد ترکیب رنگی تصاویر ماهواره ای در ArcMAPایجاد یک نقشه NDVI در ArcMAPباز نمودن یک پروژهبازکردن پروژه Publisherبرخورد انرژی با اشیاءبرش طیفی بر روی تصویربیان مسألهپردازشپردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMapتبدیل لایه های GIS به فرمت GOOGLE EARTHتبدیل لایه های Google earth به فرمت GISتجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات.تحلیل مؤلفه های اصلیتحلیل مولفه های اصلیترکیب باندهاتشعشع و اتمسفرتصحیح هندسیتصمیم سازیتصمیم گیریتصویر ماهواره ایتهیه نقشه کاربری اراضی با استفاده از طبقه بندی نظارت شده و طبقه بندی نظارت نشدهتهیه نقشه کاربری اراضی در Arc MAP به روش طبقه بندی نظارت شدهتوانهای تفکیکجمع آوری دادهداده های زمینیداده های سنجش از دوریدانلود تصاویر از طریق سایت libra.developmentseedدانلود تصاویر ماهواره ایدانلود تصاویر ماهواره ای MODISدانلود تصاویر ماهواره ای NOAAدانلود تصاویر ماهواره ای SENTINELدانلود تصاویر ماهواره ای با استفاده از نرم افزار SAS Planetدانلود تصاویر ماهواره ایی از طریق سایت EarthExplorerدانلود تصاویر ماهواره ایی از طریق سایت GLCFدریافت و ثبت انرژی به‌وسیله سنجنده‌هادیگر داده های کمکیذخیره نمودن نقشه برای چاپذخیره نمودن یک پروژهرقومی سازیروش SULTAN'S FORMULAروش آدرس دهی دائمی داده ها جهت فراخوانی به محیط ARC MAPروش اعمال تابع کنتراست بر روی تصویر در محیط ARCMAPروش انجام PCA در نرم افزار ArcMAPروش انجام فیلتر در نرم افزار Arc MAPروش اول برش زدن تصاویر ماهوارهروش اول موزاییک کردنروش پیدا کردن اطلاعات جانبی تصاویرروش چهارم برش زدن تصاویر ماهواره ایروش دوم برش زدن تصاویر ماهواره ایروش دوم موزاییک کردنروش ذخیره دائمی پروژه ها در ARC MAPروش ذخیره ی پروژه به روش PDFروش سوم برش زدن تصاویر ماهواره ایروش کارروشهای طبقه بندی در Arc MAPژئورفرنس کردنساخت SHAPEFILE و دیجیت کردن مرز محدوده مورد مطالعهسری های زمانی و ترکیب های (Composite) شاخص پوشش گیاهی NDVIسنجش از دورسنجش از دور ابرطیفیسنجش از دور اپتیکیسنجش از دور حرارتیسنجش از دور راداریسنجش از دور لایدارسنجش و پردازش داده‌هاسنجنده OLI و سنجنده مادون قرمز حرارتیسنجنده اسکنر چند طیفیسنجنده مادیسسنجنده نقشه بردار موضوعیسنجنده نقشه بردار موضوعی بهبود یافتهسنجنده های چندطیفی ماهوارههای سری NOAAشاخص ( MSAVI2) Modified Soil Adjustment Vegetationشاخص GEMIشاخص GVI (لندست TM)شاخص PERPENDICULAR VEGETATION INDEX (PVI)شاخص پوشش گیاهی NDVIشاخص(DVI ) DIVERGENCE VEGETATION INDEXشاخص(RVI) RATIO VEGETATION INDEXشاخص(SAVI) SOIL ADJUSTED VEGETATION INDEXشاخص(TASVI)TRANSFORMED SOIL VEGETATION INDEXشاخص(WDVI) WEIGHTED DIFFERENCE VEGETATION INDEXصحت سنجی و کنترل کیفی داده هاطبقه بندیطبقه بندی نظارت شده (supervised)طبقه بندی نظارت نشده (Unsupervised)طریقه اضافه کردن جدول مندرجاتطریقه اضافه کردن نوارها در محیط ArcMAPطریقه دسترسی به ArcMAPطیف الکترومغناطیسعدد رقومی چیست؟عوامل موثر بر انتخاب داده‌هاي سنجش از دورفیلترقدرت تفکیک رادیومتریکقدرت تفکیک زمانیقدرت تفکیک طیفیقدرت تفکیک مکانیکاربرد NDVIکاربرد برخی از ترکیب های رنگیکاربردهاکاربردهای سنجش از دورکنتراست و درخشندگیکنترل زمینیماهواره آیکونوسماهواره ها و سنجندهمحاسبه خط خاک و بدست آوردن معادله خط خاکمحاسبه شاخص هامحاسبه شاخص های سنجش از دور در نرم افزار ArcMAPمحاسبه شاخصInfrared Percentage Vegetation Inde (IPVI )محدودیتھای کلاسه بندی تصاویر (داده ها)مراحل انجام ژئورفرنس کردنمراحل انجام یک پروژه سنجش از دور (RS)مراحل رشد تاریخی سنجش از دورمراحل کلی تهیه نقشه های کاربری اراضی با استفاده از اطلاعات دور سنجیمشخص شدن جوابمشخص کردن موضوع و هدفمشکلات تفسیر تصاویر ماهواره ای در تهیه نقشه های کاربری اراضیمشورت با کارشناس مورد نظرمعایب استفاده از فناوری سنجش از دور در تهیه نقشه های کاربری اراضیمعرفی پنجرهIMAGE ANALYSISمعرفی ماهوارههای سری لندستمعرفی نرم‌افزار ArcMAP.معنی و مفهوم Composite bandsمنبع انرژی یا روشناییموزائیک کردننرم افزار GOOGLE EARTHنسل اول ماهوارههای لندستنسل چهارم ماهوارههای لندستنسل دوم ماهوارههای لندستنسل سوم ماهوارههای لندستنمایش آنلاین تصاویر ماهواره ای در نرم افزار Arc MAPبا استفاده از اکستنشن ArcBruTileنمایش تصویر زمین مرجع شده در GOOGLE EARTHوارد کردن دادهها به محیط نرم افزاروارد نمودن داده ها(لایه های اطلاعاتی) در ARCMAP

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید