آموزش نرم افزار ENVI: دوره پروژه محور و کاربردی

آموزش نرم افزار ENVI: دوره پروژه محور و کاربردی

آموزش نرم افزار ENVI: دوره پروژه محور و کاربردی

در آموزش نرم افزار ENVI: دوره پروژه محور و کاربردی یادمیگیرم ! ENVI نرم افزاری در زمینه آنالیز و پردازش تصاویر حاصل از ماهواره می باشد که به کمک آن می توانیم تمام اطلاعات لازم در مورد زمین و محیط اطراف خود را به دست آوریم. نرم افزار ENVI یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای سنجش از دور و کار با تصاویر ماهواره ای می باشد. کلمه ENVI کوتاه شده عبارات The ENVIronment For Visualizing Images می باشد و این نام برای سیستم نرم افزاری متحول و پیشرفته ای جهت پردازش تصاویر استفاده شده است. آنچه در ابتدا می بایست بدانید این است که نرم افزار ENVI جهت انجام و اجرای برخی از نیازهای خاص به خصوص استفاده از داده‌های ماهواره ای طراحی شده است. در این نرم افزار مشاهده اطلاعات بصورت کامل و جامع، همچنین آنالیز و پردازش تصاویر در ابعاد و اندازه‌های مختلف به نحوی کاملا کاربرپسند ارائه می شود.

آموزش نرم افزار ENVI: مدت زمان 60 ساعت

آموزش نرم افزار ENVI: پستیبانی یکسال پس از پایان دوره

آموزش نرم افزار ENVI: سرفصل ها برای مشاهده کلیک کنید

آموزش نرم افزار ENVI: با روش های زیر می توانید دوره را درخواست بدهید

آموزش نرم افزار ENVI و آشنایی با دوره‌های GIS و Web GIS موسسه چشم انداز

دوره‌های جامع موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های آموزش GIS، آموزش Web GIS در پایتون و سی شارپ، آموزش RS،  در رشته‌های مختلف مانند شهرسازی و مدیریت شهری، حقوق، گاز، آب، برق، مخابرات و …، دوره‌های سنجش از دور (RS)، دوره ENVI، دوره‌های پژوهشی مانند دوره جامع مقاله نویسی، پایان نامه نویسی، آموزش جامع SPSS، آموزش زبان‌های برنامه نویسی مانند پایتون، سی شارپ، ASP.Net Core، لاراول، طراحی وب، دوره برنامه نویسی قالب وردپرس، پلاگین نویسی وردپرس و … می‌شود. دپارتمان‌های مختلف موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و با هدف ورود به بازار کار طراحی شده است. تمامی دوره‌ها زیر نظر افراد متخصص و حرفه‌ای آموزش داده خواهد شد. چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

آموزش نرم افزار ENVI: مقدمه

این نرم افزاری محیطی فراهم می کند که می توانیم داده های از راه دور را در آن محیط به خوبی آنالیز و تحلیل نماییم. تا آنجایی که می دانیم همیشه ماهواره های مختلفی در اطراف کره زمین در حال گردش و انتقال اطلاعات به ما هستند اما پردازش داده های حاصل از آنها نیاز به یک سری ابزار مخصوص دارد که بتوانیم اطلاعات دلخواه خود را از آن داده ها استخراج نماییم. با این تفاسیر نرم افزار ENVI در این زمینه گزینه خوب و مناسبی می باشد.

ENVI (محیط تجسم تصاویر) نرم افزاری با فناوری پیشرفته در زمینه سنجش‌ازدور است که برا اساس زبان برنامه نویسی تعاملی داده (IDL) امکان استخراج اطلاعات مورد نیاز از تصاویر مختلف جغرافیایی (تصاویری که توسط سنجده‌های ماهواره‌ای و هوابرد تهیه می‌شوند) را برای کاربران فراهم می‌کند. تصاویر جغرافیایی به علت فراهم آوردن اطلاعات دقیق و به‌روز از محدوده‌های جغرافیایی مختلف، نقشی مهم را در صنایع گوناگونی ازجمله صنایع معدنی، زمین‌شناسی، مدیریت محیط‌زیست، صنایع نظامی و غیره ایفا می‌کنند، به‌عنوان نمونه برای تشخیص و شناسایی مناطق مستعد معدنی و یا ارزیابی تنوع زیستی، از اطلاعات موجود در این تصاویر استفاده می‌شود. امروزه تصاویر جغرافیایی توسط سنجنده‌های مختلف و بسیار دقیق‌تری نسبت به دهه‌های قبل تهیه‌ شده و هرکدام در زمینه خاص به کار می‌روند. متخصصان GIS نیاز به نرم افزاری با فناوری پیشرفته در زمینه بررسی و استخراج اطلاعات از تصاویر جغرافیایی مختلف دارند که کاملاً از سنجنده و مجموعه داده‌های رو به رشد تصاویر جغرافیایی، پشتیبانی کند. صرفه نظر از تصویر یا ساختار داده‌ای که استفاده می‌کنید، نرم افزار ENVI دارای جدیدترین ابزار آنالیز و پردازش تصاویر است که به شما کمک می‌کند اطلاعات دقیق و قابل ‌فهمی را از داده‌ها و تصاویر جدید و به‌روز جغرافیایی، استخراج نماید.

یکی از قابلیت‌های مهم ENVI که آن را درمیان نرم افزارهای مشابه جهت پردازش تصاویر بی همتا نموده است این ویژگی است که این نرم افزار تکنیک‌های باندی (Band-Based) و فایلی (File-Based) را با توابع نرم افزاری توسعه یافته (interactive functions) ترکیب می کند. وقتی که یک فایل اطلاعاتی داخل نرم افزار باز می شود، باندهای آن بصورت یک لیست بصورتی ذخیره می شود که بتوان بوسیله کل توابع سیستم به آن دسترسی پیدا کرد.

نرم افزار ENVI برای کاربران خود قابلیت‌های آنالیز بی نظیری را فراهم آورده است،که از طریق این پنجره‌ها قابل دستیابی است. قابلیت‌های تطابق دینامیکی چند گانه ENVI به آسانی امکان مقایسه بین تصاویر در نمایشگرهای چند گانه را میسر می سازد ( (link displays همچنین قابلیت استفاده از استخراج و پیوند همزمان پروفیلهای طیفی-مکانی جهت پردازش اطلاعات ابر طیفی (Hyperspectral) و چند باندی (multispectral) به کاربران راه‌های جدیدی جهت مشاهده اطلاعات در ابعاد وسیع و مختلف می دهد.

نرم‌افزار آنالیز تصویر ENVI توسط متخصصان GIS، دانشمندان سنجش از دور، و تحلیل گران تصویر برای استخراج اطلاعات معنی‌دار از تصاویر برای تصمیم‌گیری بهتر استفاده شده‌است. ENVI می‌تواند در دسکتاپ، در ابر، و روی دستگاه‌های همراه استفاده شود، و می‌تواند از طریق API برای برآورده کردن الزامات پروژه خاص، سفارشی شود.

ENVI به گونه‌ای طراحی شده‌است که توسط هر کسی که به تصویر و اطلاعات برای تصمیم‌گیری تکیه دارد، مورد استفاده قرار گیرد. این روش بدون توجه به تجربه قبلی کاربر با تصویرسازی، نتایج سطح کارشناسی را در سراسر هیات ‌مدیره ارایه می‌دهد.

ENVI یک راه‌حل انعطاف‌پذیر است که می‌تواند برای برآورده کردن نیازهای پروژه خاص، سفارشی شده و در دسکتاپ، در ابر، و روی دستگاه‌های همراه استفاده شود. کاربران به طور کامل با ArcGIS برای دسکتاپ و ArcGIS برای سرور از esri، می‌توانند به ابزارهای ENVI مستقیما درون محیط Arc دسترسی داشته باشند تا قابلیت‌های تجزیه و تحلیل تصویر را به مدل‌ها و برنامه‌های کاربردی GIS اضافه کنند.

ENVI از تصاویر جدیدترین و محبوب‌ترین ماهواره امروزی، از جمله multispectral، hyperspectral، panchromatic، LiDAR، infrared، thermal، radar، HDF۵، full، full و CDF – ۴ پشتیبانی می‌کند. ENVI شامل یک مجموعه جامع از ابزارهای آنالیز تصویر است که به مشتریان اجازه می‌دهد به راحتی و به دقت تصاویر را آنالیز کنند.

با این نرم افزار سنجش از راه دور، شما همه چیز را یاد می‌گیرید که چگونه تصاویر سنجش از راه دور پردازش کنید

کتاب آموزش کاربردی ENVI مقدماتی تا پیشرفته
برای خرید کتاب روی تصویر کلیک کنید

شرح دوره آموزشی

آیا در حال حاضر در دوره اصول سنجش از دور و تجزیه و تحلیل جغرافیایی من ثبت نام کرده اید و می خواهید دانش سنجش از دور خود را به سطح بعدی ارتقا دهید؟آیا قبلاً با حوزه سنجش از دور آشنا هستید و می خواهید نحوه پردازش تصاویر را یاد بگیرید؟گام بعدی برای شما کسب مهارت در تجزیه و تحلیل داده های سنجش از دور با استفاده از نرم افزار ENVI است!در پردازش تصاویر ماهواره ای سنجش از دور از صفر به قهرمان بروید!دوره من یک پایه کامل برای انجام فرآیندهای تحلیل تصویر سنجش از دور عملی و واقعی با استفاده از نرم افزار ENVI فراهم می کند. ENVI پرکاربردترین برنامه سنجش از دور و تجزیه و تحلیل تصویر در صنعت و تحقیقات است. در این دوره شما از تصاویر و داده های واقعی لندست 8 و سایر ماهواره های محبوب استفاده می کنید تا تجربه ای در زمینه تکنیک های پردازش تصویر به شما ارائه دهند. ابتدا ابزارهای اساسی در ENVI را مرور می کنیم و نحوه پیمایش نرم افزار را یاد می گیریم.

یاد بگیرید که داده ها و تکنیک های سنجش از دور (RS) را در مطالعات محیطی به کار ببرید. در این دوره آموزشی، نحوه به دست آوردن، تقویت و تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای را خواهید آموخت. شما با تکنیک های مختلف تجزیه و تحلیل تصویر مرتبط با کاربردهای محیطی کار خواهید کرد. نحوه نقشه برداری و نظارت بر منابع طبیعی زمین را با اندازه گیری و تفسیر تصاویر جمع آوری شده در مناطق طیفی و دوره های زمانی مختلف یاد خواهید گرفت. شما تصاویر چند طیفی را با استفاده از نرم افزار پردازش تصویر تجزیه و تحلیل خواهید کرد تا در مورد اجسام مختلف روی سطح زمین اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سپس گام به گام تکنیک‌های اساسی در پردازش تصویر سنجش از دور ماهواره‌ای مانند:

 • موزاییک تصویر

 • کالیبراسیون رادیومتریک

 • تکنیک‌های تصحیح جوی چندگانه (تجزیه و تحلیل اتمسفریک خط دید سریع ابرمکعب‌ها و تفریق اجسام تاریک)

 • طبقه بندی تحت نظارت و بدون نظارت

 • پوشش گیاهی

 • نسبت های باند

 • و خیلی بیشتر!

  تصاویر و داده های ماهواره ای اضافی ارائه خواهد شد تا بتوانید این تکنیک ها را به تنهایی تمرین کنید. من همچنین منابع اضافی را در اختیار شما قرار خواهم داد که می توانید آنها را دانلود کرده و در حرفه سنجش از دور آینده خود استفاده کنید!   ما همچنین به نحوه مکان یابی و دانلود رایگان تصاویر ماهواره ای سنجش از دور خواهیم پرداخت!

هنگامی که اصول اولیه ENVI را یاد گرفتید، به فرآیندهای سنجش از دور ENVI متوسط ​​و پیشرفته می رویم مانند:

 • تجزیه و تحلیل داده های فراطیفی

 • ثبت تصویر

 • تشخیص ناهنجاری

 • ایجاد نقشه شاخص سوختگی

 • نقشه برداری معدنی از تصاویر فراطیفی

 • نقشه‌بردار زاویه طیفی

 • تجزیه و تحلیل سری های زمانی

 • تیز کردن و خیلی بیشتر!

امیدوارم همین حالا ثبت نام کنید و نرم افزار سنجش از راه دور را که مشاغل صنعتی و تحقیقاتی نیاز دارند را یاد بگیرید   حرفه سنجش از دور خود را از اینجا شروع کنید و اصول اولیه تجزیه و تحلیل تصویر سنجش از دور را با استفاده از نرم افزار ENVI بیاموزید!

مدرس دوره آموزشی چه کسی است ؟

دکتر سعید جوی ز اده در زمینه سنجش از دور زمین شناسی و محیطی بسیار آموزش دیده است. وی دارای مدرک دکتری و پژوهشکر و نویسنده کتاب های سنجش از دور و سیستم های اطلاعات جغرافیایی است. دکتر سعید جوی زاده بیش از 20سال تجربه تحقیقاتی در این زمینه دارد و بیش از 700 دوره در این زمینه را  تدریس کرده است. تحقیقات او منجر به انتشار در مجلات معتبر بین المللی شده است. تجربه او در استفاده از فناوری سنجش از دور برای کشاورزی، اکتشافات زمین شناسی، تشخیص محیط زیست و کاربردهای شهری نهفته است. 

 

 

توجه

چیزی که یاد خواهید گرفت

 • از نرم افزار ENVI برای انواع تکنیک های پردازش تصویر استفاده کنید
 • ابزارهای اساسی در ENVI را درک کنید
 • کالیبراسیون رادیومتری
 • تکنیک های چندگانه تصحیح جوی
 • طبقه بندی تصاویر
 • دانلود داده های ماهواره ای
 • واردات و صادرات تصاویر
 • شاخص های پوشش گیاهی
 • نحوه اعمال نسبت های باند و الگوریتم ها به تصویر
 • ثبت تصویر
 • تجزیه و تحلیل داده های فراطیفی
 • GDAL و Basemaps
 • تصاویر موزاییکی
 • تشخیص ناهنجاری
 • تصاویر ماهواره ای Pansharpen
  • انتخاب بهترین منابع دانلود ویدیوی ماهواره ای
  • شرایط انتخاب ماهواره را بدانید
  • مهمترین کاربردهای عملی در سنجش از دور
  • طبقه بندی اعم از جهت دار یا غیر جهت دار و شناسایی تفاوت های بین آنها
   • اصول اساسی تشعشعات الکترومغناطیسی و نحوه اندازه گیری آن را بدانید.
   • بدانید که چگونه سیستم های مختلف ماهواره ای و هوابرد RS کار می کنند.
   • بهبود، ارزیابی و تفسیر صحیح داده های RS.
   • از نرم افزار پردازش تصویر برای اجرای عملیات اولیه با تصاویر RS استفاده کنید.
   • مشاهدات، تکنیک ها و تجزیه و تحلیل RS را برای مسائل زیست محیطی در دنیای واقعی اعمال کنید.

آموزش نرم افزار ENVI، چه خدمات دیگری می توانینم دریافت کنیم؟

 • بله. مجموعه ای از خدمات جانبی هم برای شرکت کنندگان در دوره آموزش نرم افزار ENVI در نظر گرفته شده است، به این شرح
 • عضویت رایگان در باشگاه مشتریان موسسه چشم انداز و تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده
 • ارائه بسته آموزشی مکمل به کسانی که علاقه مندند منابع علمی و آموزشی در بحث آموزش کاربردی ENVI داشته باشند. (این بسته شامل هزینه جداگانه است)
 • ارایه گواهینامه برای شرکت کنندگان در دوره آموزش کاربردی ENVI (در صورت تمایل به داشتن گواهینامه، باید هزینه گواهی را نیز جداگانه پرداخت نمایید)
 • دریافت کوپن تخفیف ۳۰ درصدی بقیه دوره های آموزشی موسسه چشم انداز
 • دریافت مشاوره رایگان تیم تحقیقاتی ما تا آخر عمر

دوره آموزش نرم افزار ENVI برای چه کسانی مناسب است؟

 • مهندسین عمران
 • کارشناسان منابع آب
 • جغرافیدانان و محیط زیست
 • دانشجویان تحصیلات تکمیلی
 • پژوهشگران حوزه علوم مکانی و تحلیل های فضایی
 • علوم رمین و پژوهشگران شهرسازی و برنامه ریزی شهری
 • کشاورزی ،منابع طبیعی و مدیریت منابع آب

برخی از تالیفات دکتر سعید جوی زاده مدرس آموزش نرم افزار ENVI: 

 • بنیان‌گذار آکادمی هوش پیروزی
 • “كتاب نوآوري اجتماعي در مديريت شهري” . تهران. انتشارات دانشگاه تهران، 1398.
 • “مقدمه ای بر خشکسالی و شاخصهای آن”. تهران. انتشارات سمت. 1389
 • “آمار فضایی کاربردی”انتشارات دانشگاه هرمزگان،1399
 • ” پردازش داده های لیدار ” . تهران. انتشارات آکادمیک، 1399.
 • ” همه چیز درباره مکانی یابی ” . تهران. انتشارات آکادمیک، 1399.
 • “آموزش کاربردی Arc GISمقدماتی” . تهران. انتشارات کیان، 1395.
 • “آموزش کاربردی Arc GIS پیشرفته” . تهران. انتشارات کیان، 1395.
 • “آموزش کاربردی . “ENVIتهران. انتشارات کیان، 1395.
 • “اصول نگارش مقالات علمی”. شیراز. انتشارات همارا، 1395.
 • “خشکسالی و حاصلخیزی خاک”تهران. انتشارات آکادمیک. 1395.
 • “آموزش کاربردی Arc GIS برای جغرافیا و علوم فنی و مهندسی “تهران. نشر هنرهای زیبا.1388
 • “یردازش تصاویر ماهواره ای در Arc GIS”. شیراز، انتشارات آکادمیک. تهران. 1396.
 • “آموزش Gr ADS”. انتشارات آکادمیک. تهران. 1396.
 • “از انتخاب موضوع تا ارسال مقاله ویژه رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه”. تهران. انتشارات آکادمیک. 1396.
 • “مبانی آسیب پذیری خشکسالی”. انتشارات آکادمیک. 1396.
 • “اصول نگارش پروپوزال های علمی”. تهران. انتشارات آکادمیک. 1396.
 • “تکنیک های آماری در مقالات ISI”. تهران. انتشارات آکادمیک. 1396.
 • “مدیریت خشکسالی در هزاره سوم”. تهران. انتشارات آکادمیک. 1396.
 • ” کاربرد Arc GISدر برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری” . تهران. انتشارات کیان، 1396.
 • “مدلهای آب و هوایی” . تهران: انتشارات آکادمیک: انجمن علمی جغرافیایی ایران‏ ، ۱۳۹۵.
 • “کارگاه عملی مکانیابی در GIS با استفاده از فرایند تحلیل سلسله مراتبی (AHP)”. تهران : انتشارات سخنوران، ‏ ۱۳۹۴.
 • “یردازش تصاویر سنجش از دور در MATLAB”، انتشارات آکادمیک. تهران. 1396.
 • ” آمار فضایی جلد اول ” انتشارات آکادمیک. تهران. 1396.
 • ” آمار فضایی جلد دوم ” انتشارات آکادمیک. تهران. 1396
 • ” مکاتبات بین المللی در پژوهشگری ” انتشارات آکادمیک. تهران. 1397
 • “مدل های آب و هوایی”. انتشارات آکادمیک. تهران. 1397.
 • “اصول نگارش مقالات علمی در اقتصاد و مدیریت و حسابداری”انتشارات اکادمیک 1397.
 • “روش تحقیق در علوم انسانی”انتشارات اکادمیک 1397.
 • “سنجش از دور خشکسالی”، انتشارات آکادمیک. تهران. 1397.
 • “پردازش تصاویر ماهواره ای در زمین شناسی و معدن”، انتشارات آکادمیک. تهران. 1397.
 • “آموزش کاربردی ArcGIS در زمین شناسی و معدن”، انتشارات آکادمیک. تهران. 1397.
 • “یادداشتهای کارآفرینی”، انتشارات آکادمیک. تهران. 1397.
 • “معجون پژوهشگری “، انتشارات آکادمیک. تهران. 1398.
 • “رهبری جغرافیایی”، انتشارات آکادمیک. تهران. 1398.
 • و…

فصل اول: سنجش از دور و کاربردهای آن

 • مراحل تاریخی رشد سنجش از دور
 • کاربردهای مهم سنجش از دور
 • مطالعه تغییرات دوره ای
 • مطالعات زمین شناسی
 • مطالعات کشاورزی و جنگلی
 • مطالعات منابع آب
 • مطالعات دریایی
 • مطالعه ی بلایای طبیعی
 • کاربری اراضی و سنجش از دور
 • فرایند سنجش از دور
 • مولفه ها (عناصر) تفسیر
 • نرم افزارهای سنجش از دور
 • نرم افزار ENVI
 • نرم افزار PCI Geo metical
 • نرم افزار ERDAS
 • نرم افزار ER Mapper
 • نرم افزار Idrisi

فصل دوم: حسگرها و ماهواره ها

 • طبقه بندی حسگرها بر اساس منبع انرژی
 • حسگرهای فعال
 • حسگرهای غیرفعال
 • طبقه بندی حسگرها براساس بازده اطلاعاتی
 • حسگرهای تصویری
 • حسگرهای غیر تصویری
 • مدار ماهواره ها
 • مدار پایین زمین یا مدار ارتفاع پایین
 • مددار قطبی
 • مدار زمین ثابت
 • مدار بیضوی
 • ماهواره های سنجش از دور
 • ماهواره لندست
 • پرتوسنج حرارتی تابشی فضابرد پیشرفته (ASTER)
 • ماهواره SPOT
 • ماهواره های IRS
 • ماهواره آیکونوس (IKONOS)
 • ماهواره ترا (TERRA)
 • ماهواره Quick Bird
 • ماهواره CBERS-2
 • ماهواره FORMOSAT-2
 • ماهواره CARTOSAT-1
 • ماهواره TOPSAT
 • ماهواره ALOS
 • ماهواره Resurs-DKI
 • سکوها

فصل سوم: امواج الکترومغناطیس و رفتار طیفی پدیده ها

 • طیف امواج الکترمغناطیس
 • طیف نمایی امواج الکترو مغناطیسی
 • اثر اتمسفر بر انرژی الکترو مغناطیس
 • پخش و جذب اتمسفری
 • خصوصیات انعکاس طیفی پدیده های مختلف سطح زمین
 • خصوصیات انعکاس طیفی گیاهان
 • خصوصیات انعکاسی طیفی خاک ها
 • تکنیک های حرارتی در مطالعه ی بافت خاک
 • تکنیک های راداری برای مطالعه ی بافت خاک
 • تکنیک های انعکاسی سنجش از دور برای مطالعه مواد آلی خاک
 • تکنیک های انعکاسی سنجش از دور برای مطالعه کانی های خاک
 • تکنیک های حرارتی سنجش از دور برای مطالعه مواد آلی خاک
 • خصوصیات انعکاسی طیفی آب
 • مقایسه انعکاسی طیفی آب، خاک و گیاه

فصل چهارم: دانلود تصاویر ماهواره ای

 • Earth Explorer
 • CLCF

فصل پنجم: آشنایی با نرم افزار ENVI

 • باز کردن نرم افزار ENVI
 • معرفی منوهای نرم افزار ENVI
 • منوی File
 • منوی Basic Tools
 • منوی Classification
 • منوی Filter
 • منوی Spectral
 • منوی Map
 • منوی Vector
 • منوی Topographic
 • منوی Radar
 • منوی Window
 • منوی Help
 • معرفی پنجره های مربوط به نرم افزار ENVI
 • انواع تصاویر سنجش از دور
 • باز کردن تصویر در نرم افزار ENVI
 • بازکردن فایل با فرمت های عمومی
 • بازکردن فایل با فرمت های خاص
 • پیدا کردن یک Display
 • اطلاعات مکانی تصویر
 • اطلاعات جانبی تصویر

فصل ششم: روش های مقایسه همزمان دو تصویر

 • ارتباط و لینک دادن دو تصویر
 • استفاده از دستور Animation
 • پیدا کردن یک نقطه ی معلوم روی تصاویر ماهواره ای (Pixel Locator)

فصل هفتم: لینک کردن تصاویرماهوارهای به محیط Google earth

 • لینک کردن اتوماتیک تصاویر ماهوارهای به محیط Google earth

فصل هشتم: ذخیره سازی تصاویر ماهواره ای

 • نحوه ذخیره سازی تصاویر ماهواره ای

فصل نهم: Layer Stacking

 • انتخاب باندهای مورد نیاز و ایجاد یک تصویر جدید

فصل دهم: ایجاد وساخت DEM و خطوط تراز در نرم افزار ENVI

 • کاربرد DEM
 • طبقه.بندی زمين با استفاده.از DEM
 • روش های توليد DEM
 • نمونه برداری
 • ساختاردهی مدل
 • مراحل ساخت DEM در محيط نرم افزار ENVI
 • ايجاد خطوط تراز يا منحنی های ميزان
 • قوانين مربوطبه منحنی های ميزان
 • ايجاد خطوط تراز در محيط نرم افزار ENVI

فصل یازدهم: سه بعدی کردن تصاویر ماهواره ای

 • سه بعدی کردن تصاویر ماهواره ای
 • چگونه DEM منطقه ی مورد مطالعه به دست می آید؟

فصل دوازدهم: تصحیح اتمسفری

 • روش های تصحیحح اتمسفری در سنجش از دور
 • روش بررسی هیستوگرام تصویر
 • روش رگرسیونی
 • تصحیحح اتمسفری در نرم افزار ENVI
 • روش کاهش تیرگی
 • روش خط تجربی
 • روش سطح مسطح
 • روش های باقیمانده های لگاریتمی
 • روش IARR
 • روش FLAASH

فصل سیزدهم: تصحیح هندسی

 • ژئورفرنس کردن تصویر
 • تغییر سیستم مختصات یک تصویر

فصل چهاردهم: موزاییک کردن

 • روش های موزاییک کردن
 • Pixel Base
 • Geo referenced

فصل پانزدهم: ایجاد برش بر روی تصاویر ماهواره ای

 • برش منظم مکانی بر روی تصویر
 • برش منظم طیفی بر روی تصویر
 • برش نامنظم بر روی تصویر
 • منوهای Region of Interest
 • ذخیره ی ROI ترسیم شده

فصل شانزدهم: روش های بهبود کنتراست تصاویرماهواره ای

 • روشهای بهبود کنتراست تصاویر ماهواره ای
 • روش تباين خطی
 • روش Linear 2%
 • روش Histogram Equalization
 • روش Gaussian
 • روش Square Root
 • انطباق هيستوگرام ها
 • آشكارسازی و بهبود کنتراست به طور دلخواه و اختياری

فصل هفدهم: ایجاد پروفایل طولی، طیفی و کتابخانه طیفی

 • پروفیل چیست؟
 • نمایش همزمان چند منحنی بازتاب طیفی
 • کتابخانه طیفی
 • انواع کتابخانه های طیفی استاندارد
 • مشاهده کتابخانه های طیفی استاندارد
 • ذخیره منحنی بازتاب طیفی به صورت کتابخانه طیفی
 • ایجاد پروفیل طولی
 • نحوه ایجاد پروفیل طولی

فصل هجدهم: پارامترهای آماری و هیستوگرام

 • هیستوگرام چیست؟
 • نحوه نمایش هیستوگرام در نرم افزار ENVI

فصل نوزدهم: ایجاد Scatter plot

 • تفاوت.هيستوگرام.با.نمودار.های.پراکندگی
 • نحوه ایجاد نمودار پراکندگی در نرم افزار ENVI

فصل بیستم: اندازه گیری طول و مساحت برروی یک تصویر ماهواره ای

 • نحوه اندازه گیری طول و مساحت برروی یک تصویر ماهواره ای

فصل بیست و یکم: اعمال فیلترها

 • انواع فیلترها در نرم افزار ENVI
 • فیلترهای Convolution
 • فیلترهای Morphology
 • فیلترهای Texture
 • فیلترهای Adaptive
 • فیلترهای فرکانسی (FFTs)

فصل بیست و دوم: تحلیل مولفه های اصلی

 • روش های تحلیل مولفه های اصلی
 • انجام عملیات مولفه های اصلی (PCA) بر روی تصاویر ماهواره ای

فصل بیست و سوم: عملیات محاسبات باندی

 • معرفی شاخص های مورده استفاده
 • شاخص پوشش گیاهی (NDVI)

فصل بیست وچهارم: Density slice

 • نحوه اجرای Density slice

فصل بیست و پنجم: Masking

 • نحوه اجرای Masking

فصل بیست وششم:طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

 • محدوديت های کلاسه بندی تصاوير
 • ميزان دقت طبقه بندی ها در تصاوير
 • انواع روش طبقه بندی در نرم افزار ENVI
 • طبقه بندی نظارت نشده
 • طبقه بندی نظارت شده

فصل بیست و هفتم: پس پردازش نتایج طبقه بندی

 • دستورات بکار رفته در پس پردازش نتایج طبقه بندی

فصل بیست و هشتم: خروجی گرفتن از تصاویر ماهواره ای

 • مهم ترین اطلاعات مورد استفاده در خروجی یک تصویر
 • پیوست: نصب نرم افزار
 • تعاريف و اصطلاحات به کار رفته در اين کتاب

آموزش نرم افزار ENVI: مدرس دوره

دکتر سعید جوی ‌زاده


بنیان گذار تئوری هوش پیروزی در جهان و مدیر و موسس گروه آموزشی موسسه چشم انداز

تدریس 100% سرفصل

مهندس عقیل جوکار


کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شریف، مدیرفنی هوش پیروزی و گوگلیت

تدریس 10% سرفصل

آموزش نرم افزار: سوالات متداول

آموزش نرم افزار ENVI: ثبت نام

با توجه به تغییر قیمت‌ها، همچنین درخواست‌های متغیر کاربران از دوره‌ها، جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در دوره آموزش نرم افزار ENVI با ما در تماس باشید:

یا با تکمیل فرم ما با شما تماس خواهیم گرفت:

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

79 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید