آموزش gis

آیا به این عبارت برخورد کرده اید:

“گندم را از گاو جدا کنید.”

این به معنی مرتب سازی ارزش ها از بی ارزش ها است. ارتباط آن با مکالمه Geospatial 2.0 من را تحت تأثیر قرار داده است. همانطور که تکامل 2.0 را بررسی می کنیم ، شاخص های واضحی در مورد اینکه چه کسی برنده و چه کسی بازنده خواهد بود وجود دارد.

بیایید کاوش کنیم

برندگان و بازندگان

قبل از شروع ، تعریف Geospatial 2.0:

وعده Geospatial 2.0 بهبود سرعت و دقت تصمیم گیری است. ما در جهانی پویا و در حال تغییر سریع زندگی می کنیم. این تغییرات همه در جایی اتفاق می افتد. Geospatial 2.0 با استفاده از داده ها و فناوری های جدید ، سازمان ها را از واکنشی به فعال تبدیل می کند.

در اینجا 7 استراتژی برنده شدن Geospatial 2.0 آورده شده است:

1) پیام “ما می توانیم هر آنچه را که نیاز دارید فراهم کنیم”

ارائه دهنده راه حل : “هر مشکلی که دارید ، بستر مکان ما می تواند راه حلی ارائه دهد”.

شکست.

ارائه دهنده راه حل : ما در حال جمع آوری فیدهای داده های ساکن و بی درنگ برای نظارت و کاهش خطر هستیم. داشبورد ما بینشی را برای کمک به عملکرد محرک فراهم می کند.

WIN = پیام واضح و قابل تحویل

2) “خم شدن به سمت مدل Geospatial 1.0”

ارائه دهنده راه حل : ما برای ایجاد تجارت خود از مشارکت با شرکت های Geospatial 1.0 استفاده خواهیم کرد.

شکست

ارائه دهنده راه حل : ما در حال ایجاد روابط در جامعه Geospatial 2.0 هستیم. هدف ما همکاری و هم افزایی با هر دو شرکت بزرگ و کوچک Geospatial 2.0 است.

WIN = روابط 2.0 جدید

3) عدم وجود چرا

ارائه دهنده راه حل: ما از فناوری مبتنی بر مکان برای نقشه برداری از آتش سوزی ها استفاده می کنیم

شکست

ارائه دهنده راه حل: ما در تلاشیم تا با ارائه هشدارهای اولیه درباره خطر آتش سوزی در نجات اموال و جان مردم از آتش سوزی کمک کنیم. به عنوان نمونه ، ما 30 دقیقه قبل از دریافت اولین تماس 911 به مقامات درباره آتش سوزی xyz هشدار دادیم. اجازه دادن به مقامات برای اقدام سریع برای جلوگیری از گسترش آتش سوزی.

برنده = هدف مشترک / باور

4) وعده هوش مصنوعی بدون تحویل

ارائه دهنده راه حل : ما یک شرکت مجهز به هوش مصنوعی هستیم.

شکست

ارائه دهنده راه حل : ما حجم زیادی از داده های مبتنی بر مکان را با هوش مصنوعی پردازش می کنیم تا بینش سریعتر و عمیق تری را برای خرده فروشانی که به دلیل تغییر رفتار مصرف کننده به دلیل COVID-19 به چالش کشیده می شوند ، ارائه دهیم.

WIN = تحویل با هوش مصنوعی (قول ساده را نداشته باشید)

5) عدم تمرکز (و استراتژی)

ارائه دهنده راه حل : ما می توانیم رفتار مشتری را پیش بینی کنیم ، زیرا طوفان به شما نشان می دهد که احتمال سیل در شما بیشتر است و به شما کمک می کند بهترین مکان را در شیکاگو برای استارباکس جدید خود انتخاب کنید.

شکست

ارائه دهنده راه حل : ما متخصص رفتار مصرف کننده هستیم. به عنوان مثال ، با استفاده از داده های موقعیت خریدار ، ما به شرکت محصول X بینشی ارائه دادیم که خریداران سطح بالای پول خود را در شیکاگو صرف می کنند تا به آنها در زمینه قرار دادن محصول کمک کنند.

WIN = تمرکز

6) سندرم وعده های پوچ

ارائه دهنده راه حل : “براساس آنچه توصیف می کنید ، قطعاً می توانیم مشکل شما را حل کنیم”

مشتری : “آیا می توانید مثالی به من نشان دهید”.

ارائه دهنده راه حل : “نه دقیقاً ، اما چیزی (فکر می کنیم) مشابه است”.

شکست

ارائه دهنده راه حل : ما به عنوان یک شرکت بیمه کشاورزی تشخیص می دهیم که پیش بینی محصول برای تجارت شما چقدر مهم است. ما از فناوری رادار ، که در ابتدا توسط ارتش توسعه یافته است ، استفاده می کنیم تا تغییرات محصولات را با گذشت زمان کنترل کنیم تا به پیش بینی برداشت کمک کنیم. اجازه دهید داشبورد بصری ما را به شما نشان دهیم.

WIN = ارزش بی ارزش

7) اولویت خروج سریع

ارائه دهنده راه حل : هدف ما این است که در اسرع وقت به Esri ، Hexagon یا یک شرکت بزرگ فضایی دیگر فروخته شویم.

شکست

برنده = نتایج کسب و کار ارائه شده توسط راه حل خود را اولویت بندی کنید

شما آن را دارید Geospatial 2.0 فرصتی عظیم برای بهبود چگونگی حل مشکلات مشتریان فراهم می کند: تصمیم گیری سریع ، دقیق با استفاده از داده های مکان و هوش مصنوعی. این یک فضای در حال تکامل است. بسیاری از ارائه دهندگان راه حل هنوز در حال فهمیدن جایگاه خود هستند.

موارد فوق راهنمایی در مورد مسیری است که در نهایت برندگان (و بازندگان) دنبال خواهند کرد. ما برای کمک به راهنمایی کسانی که در نهایت برنده خواهند شد ، Whyofthere.com را راه اندازی کردیم . این شرکت های Geospatial 2.0 به طور مستقیم و کسانی هستند که قصد سرمایه گذاری در 2.0 شرکت (M&A ، VC و سهام خصوصی) را دارند.

Geospatial 2.0 فرصت های باورنکردنی را ارائه می دهد. کسانی که بر چالش ها غلبه می کنند ، نام خانوادگی فردا خواهند بود و به بهبود جهان ما کمک می کنند.

 

 

10 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید