خانه / پهپاد(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / استفاده از پهپاد در کشاورزی

استفاده از پهپاد در کشاورزی

استفاده از پهباد در کشاورزی
تا به امروز، سنجش از راه دور هوایی عمدتا با استفاده از هواپیماها شناخته شده بود، در سال های اخیر استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین (UAVs) رایج شده است. هواپیماهای بدون سرنشین به طور معمول کم هزینه ترو سبکتر هستند که به خوبی برای جمع آوری اطلاعات مناسب هستند. در حال حاضر دو پلتفرم برای پهپادها یعنی “بال ثابت” و “چرخشی ” وجود دارد.

پهپادها مزایای متعددی دارند. آنها می توانند سریع و مکررا پرواز کنند. از لحاظ ارتفاع پرواز و زمان ماموریت ها انعطاف پذیر هستند و می توانند تصاویر با وضوح بالا را دریافت کنند. وزش باد، هدایت دشوار، همپوشانی داده ها و محدودیت زمان پرواز در UAV ها از محـدودیت های است .

تشخیص وتمایزگونه های گیاهی مختلف، محاسبه سطح زیر کشت محصولات کشاورزی، مطالعه مناطق آسیب دیده کشاورزی براثرکم آبی یا حمله آفتهای مختلف به آنها از جمله مهمترین کاربردهای داده های ماهواره ای است. تهیه تقشه جامع پوشش گیاهی هر منطقه، تهیه نقشه آبراهه ها و ارتباط آنها با مناطق مستعدکشت و برآورد میزان محصول زیر کشت از کاربردهای دیگر چنین اطلاعاتی است.

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کاربردهای پهپاد

از مهمترین کاربردهای پهپادها. 1.مسابقات سرعت 2. تحویل کالا (شهری) ۳. تحویل کالا (شرایط خاص) …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟