استفاده GIS برای تاسیسات: افزایش بازرسی و نگهداری

آموزش gis در تاسیسات

تاسیسات بخشی جدایی ناپذیر و غالباً نادیده گرفته شده در جامعه مدرن است. شبکه های کاربردی تضمین می کنند که آب از شیر آب می آید ، گاز به اجاق گاز یا کوره می رود و برق چراغ های شما را تأمین می کند.

تعجب آور نیست که شبکه های زیربنایی نرم افزار گسترده و پیچیده هستند. آنها باید نه تنها به منابع آب ، گاز و برق ، بلکه به هر خانه ، تجارت و بلندمرتبه ای در یک منطقه معین متصل شوند.

خدمات شهری زیرزمینی

ساخت ، بازرسی و نگهداری شبکه های ابزار چالش های مهمی را به همراه دارد. خوشبختانه ، سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) راه حل ایده آل را ارائه می دهند.

با GIS برای برنامه های کاربردی ، ارائه دهندگان می توانند پروژه های ساخت زیرساخت ، بازرسی اسناد و ساده سازی فرآیندهای تعمیر و نگهداری – افزایش کارایی عملیاتی در سراسر بخش

این پست چگونگی بهره مندی GIS از برنامه های کاربردی و همچنین سه مورد استفاده خاص از GIS در عملیات روزمره برنامه را بررسی می کند: مدیریت دارایی ، مدیریت قطعی و شناسایی و کاهش متقاطع.

مزایای استفاده از GIS برای بازرسی و مدیریت ابزار

آب ، گاز و برق همه از نرم افزار نقشه برداری GIS برای تاسیسات بهره مند می شوند. در زیر ما به چگونگی افزایش GIS بهره وری برای عملیات زمینه ابزار با دیجیتالی کردن فرآیند جمع آوری داده ها و همچنین چگونگی افزایش یک سیستم واحد برای ذخیره سازی و مدیریت موثر داده ها ، کیفیت و قابلیت دسترسی داده های تاریخی را افزایش می دهیم.

افزایش کارایی برای عملیات میدانی

عملیات میدانی سودمند اساساً یک چرخه بازرسی و نگهداری است. بازرسان تاسیسات دارایی ها را بررسی می کنند ، آنچه را که می یابند مستند می کنند و هرگونه نگهداری لازم را برنامه ریزی یا انجام می دهند.

GIS برای مدیریت عملیات میدانی ابزار

همگام سازی با بازرسی و نگهداری مداوم وظیفه مهمی است که با دو سد اصلی جاده روبرو شده است: سرزمین های عظیم که مقادیر زیادی داده های موقعیت مکانی را تولید می کند و محدودیت های بودجه ای که نیروی انسانی را محدود می کند.

گستردگی گسترده و دامنه اکثر مناطق نرم افزاری باعث ایجاد یک چرخه بازرسی متوسط ​​حدوداً پنج ساله می شود.

روند سنتی با تکیه بر نقشه های کاغذ چاپی و سایر راه حل های نقطه ای تا حدودی ناکارآمد است.

به طور کلی ، روند بازرسی مانند این موارد پیش می رود:

1. مدیران پروژه چاپ نقشه های کاغذی از منطقه بازرسی
2. تیم درست انجام بازرسی و یافته های سند با ترکیبی از عکس ها، فیلم ها، و یادداشت های دست نویس
3. خدمه درست بازگشت به دفتر که در آن داده ها به صورت دستی منتقل شده و یا وارد سایت شوید به سازمانی بزرگتر سیستم

یک فرآیند مبتنی بر کاغذ چالش های مختلفی را ارائه می دهد.

عمدتا ، روند بازرسی را به طور کلی کند می کند و فرصت هایی را برای خطا و کار مجدد ایجاد می کند. بازبینی به تأخیر می افتد زیرا دفتر باید منتظر بازگشت تیم های میدانی باشد ، نقشه های کاغذی آسیب ببینند یا از بین بروند و اطلاعات ناقص گرفته نشود تا اینکه تیم های میدانی دوباره به دفتر برگردند.

GIS روند بازرسی و نگهداری را دیجیتالی می کند: به حداقل رساندن فرصت های خطا ، حذف انتقال دستی داده ها و کاهش دوباره کاری ها.

با GIS مبتنی بر ابر یا یک برنامه GIS موبایل (برای تکمیل سیستم دسک تاپ) ، تیم های می توانند داده ها را مستقیماً به GIS جمع آوری کنند و سپس از طریق دیجیتال به دفتر انتقال دهند. تمام داده ها به جای ذخیره داده ها در انواع دستگاه ها ، به طور خودکار براساس مکان سازمان یافته و در همان سیستم واحد ذخیره می شوند.

ذخیره و مدیریت موثر داده ها

جمع آوری داده های میدانی تنها بخشی از تصویر بازرسی و نگهداری بزرگتر است. م componentلفه دیگر ذخیره ، اشتراک و مدیریت همان داده ها است.

از لحاظ تاریخی ، مدیریت داده ها به ترکیبی از نقشه های کاغذی ، صفحات گسترده اکسل و حتی DVD متکی است. با توجه به مقیاس اکثر ارائه دهندگان خدمات ، این رویکرد مشکل ساز می شود. تا حدی ، این فقط مسئله حجم است.

GIS برای مدیریت داده های ابزار

برخی از خدمه ها سالانه صدها بازرسی انجام می دهند. اگر هر بازرسی یک نقشه کاغذی ، چندین فرم اسناد و یک DVD با عکس و فیلم ایجاد کند – به راحتی می توان فهمید که چگونه می تواند به سرعت از کنترل خارج شود.

سازمان و سهولت دسترسی به کنار ، شما برای نگهداری همه این وسایل به یک اتاق جداگانه در دفتر خود احتیاج دارید.

با استفاده از این نوع سیستم ، پایداری به یک موضوع جدی تبدیل می شود.

با جمع آوری بیشتر و بیشتر داده ها و جمع آوری جعبه های واقعی اسناد ، اولویت های بخش تغییر می یابد و پرسنل تغییر می کنند. زمان می گذرد و یافتن داده های تاریخی به طور فزاینده ای دشوار می شود.

دسترسی مثر به داده های تاریخی از آن جهت مهم است كه برنامه های تعمیر و نگهداری آینده را آگاه می سازد ، آنچه را كه در منطقه انجام نشده یا انجام نشده است به خدمه میدانی می گوید و به مدیران پروژه چارچوبی برای برنامه ریزی بلند مدت می دهد.

GIS برنامه های کمکی را قادر می سازد تا اطلاعات را به صورت خودکار براساس مکان سازماندهی کرده و کلیه داده های شبکه را در یک پلت فرم واحد ذخیره کنند – سیستم دیگری که به جعبه اسناد یا DVD های رایت شده احتیاج ندارد.

علاوه بر این ، یافتن و دستیابی به داده ها در GIS به دانش یک شخص بستگی ندارد: هر کسی می تواند برنامه را باز کند و تا زمانی که پرونده ها به طور مناسب ذخیره شوند ، بلافاصله به داده های مورد نیاز خود دسترسی پیدا می کند.

برنامه های کاربردی GIS در برنامه های کاربردی

در زیر ما به سه برنامه خاص برای GIS در برنامه های کاربردی ، از جمله مدیریت دارایی های نرم افزاری ، مدیریت قطع ، و شناسایی و کاهش متقاطع می شویم .

GIS برای مدیریت دارایی های سودمند

مدیریت دارایی سودمند به ردیابی و تجزیه و تحلیل مکان دارایی ، نیازهای نگهداری ، مرحله چرخه زندگی و عملکرد کلی اشاره دارد.

در کوتاه مدت ، مدیریت موثر دارایی به شرکت های بزرگ امکان می دهد خدمات قابل اعتماد ارائه دهند. در طولانی مدت ، هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد در حالی که طول عمر دارایی و شبکه افزایش می یابد.

watertower - دارایی آب

شبکه های زیرساختی در سرزمین های وسیعی گسترش یافته اند و از هزاران ، اگر نه میلیون ها دارایی مجزا ، تشکیل شده اند: خطوط لوله ، کنتورهای گاز ، خطوط برق و موارد دیگر.

علاوه بر این ، هر منطقه دارای توپوگرافی ، آب و هوا و استانداردهای نظارتی خاص خود است.

جمع آوری ، سازماندهی و به اشتراک گذاری داده ها به طور موثر در چنین زمینه ای می تواند دشوار باشد. با این حال ، با استفاده از ابزار GIS شرکت ها می توانند رویکرد خود را ساده و ساده کنند.

به عنوان مثال ، با استفاده از GIS برای خدمات آب ، می توانید یک نقشه از خطوط لوله ، کنتورها و تاسیسات تصفیه آب را روی یک نقشه خیابان ، روی یک نقشه توپوگرافی قرار دهید – یک نمای کلی فوری از قلمرو ایجاد کنید.

مدیران پروژه می توانند همان نقشه را با خدمه میدانی به اشتراک بگذارند ، که پس از آن می توانند داده ها را مستقیماً به دارایی اضافه کنند در حالی که هنوز در مزرعه هستند. در این حالت ، داده ها ممکن است شامل عکس ، فیلم ، یادداشت در مورد وضعیت دارایی یا حتی تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین باشد.

GIS به شرکت های بزرگ کمک می کند تا سلامت دارایی را به طور پیشگیرانه ردیابی کنند: گسترش چرخه عمر دارایی و کاهش هزینه های عملیاتی.

GIS مبتنی بر ابر به ویژه مناسب برای مدیریت دارایی در این زمینه است. این برنامه ها به روزرسانی های بی درنگ را امکان پذیر می کنند ، انتقال داده را به صورت دستی کاهش می دهند و بیشتر از نرم افزار متوسط ​​GIS دسک تاپ شما کاربر پسند هستند.

مدیریت قطع

قدرت مدیریت قطع برق مورد استفاده مناسب برای GIS در آب و برق است.

خط برق خراب

قطع برق باعث خسارات مالی گسترده برای تأمین کنندگان برق و مشاغل محلی می شود. در واقع ، هشت بازار عمده در ایالات متحده هر ساله نزدیک به 27 میلیارد دلار ضرر و زیان ناشی از قطع برق را از دست می دهند.

GIS می تواند به جلوگیری از برخی از این تلفات کمک کند.

GIS برای تاسیسات الکتریکی می تواند با قطع نقشه زمان واقعی داده ها یعنی ایجاد نقشه ای از دارایی های فیزیکی سیستم و نشان دادن نمایشگر گرافیکی با اندازه و تأثیر وقایع جوی ، مدیریت قطعی برق را افزایش دهد .

GIS با کمک به پیش بینی محل و شدت قطع احتمالی ، زمان پاسخ سریع تری را برای خدمه نگهداری فراهم می کند.

هرچه خدمه سریعتر اعزام شوند ، خسارات سریعتر برطرف می شوند ، قدرت سریعتر بازیابی می شود. فاصله کمتر از زمان قطع و ترمیم به معنای صرفه جویی در هزینه بیشتر توسط ارائه دهنده خدمات و دردسر کمتر برای افراد در منطقه آسیب دیده است.

تشخیص و کاهش سوراخ

سوراخهای متقاطع تقاطع یک شبکه برق زیرزمینی موجود با یک برنامه دوم شهری است یعنی یک خط گاز به طور تصادفی از طریق یک خط فاضلاب خسته شده است.

معمولاً یک محصول جانبی از حفاری بدون ترانشه ، سوراخهای متقاطع کاملاً خطرناک است و باعث انفجارهای بی شماری از گاز در سراسر ایالات متحده شده است.

تصویر متقاطع

با تخمین حدود 1 میلیون سوراخ سوراخ در 2.5 میلیون مایل خط لوله در ایالات متحده – این مسئله به طور شگفت انگیزی گسترده است.

بازرسی دستی م mostثرترین راه برای شناسایی و رفع سوراخ متقاطع است ، با این وجود با این خط لوله ، روند کار کند و مدیریت آن دشوار است.

GIS می تواند با ساده سازی جمع آوری داده های میدانی و مدیریت داده های تاریخی ، به شرکت های بزرگ کمک کند تا بهره وری از برنامه های شناسایی و کاهش فشار متقاطع خود را افزایش دهند.

با استفاده از GIS ، مدیران برنامه می توانند نقشه ای از منطقه کار ایجاد کرده و بسته ها را با چند کلیک به گروه های بازرسی اختصاص دهند. سپس خدمه میدانی می توانند داده های بازرسی را مستقیماً روی نقشه بارگذاری کنند. برای دسترسی راحت در آینده ، همه داده ها به طور خودکار در مکان خود روی نقشه ذخیره می شوند.اگرچه GIS در واقع نمی تواند مشکلات را برطرف کند ، اما می تواند به تیم های تشخیص و کاهش متقاطع کمک کند تا سریعتر و کارآمدتر کار کنند – ایمنی را برای همه افزایش می دهد.

نتیجه

همانطور که مشاهده می کنید ، GIS مزایای قابل توجهی به شرکت های بزرگ ارائه می دهد و می تواند به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.در نهایت ، مزایا منجر به افزایش کارایی عملیاتی و مدیریت بهتر داده ها می شوند. خدمه میدانی می توانند کارهای زائد را کاهش دهند ، تیم های اداری داده ها را سریعتر دریافت می کنند و داده های مهم به راحتی برای هر کسی که به آن نیاز دارد در دسترس است.

 

17 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید