خانه / گوگل ارث انجین(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / اقلیم شناسی ماهواره ای:ارزیابی بارش با استفاده از گوگل ارث انجین

اقلیم شناسی ماهواره ای:ارزیابی بارش با استفاده از گوگل ارث انجین

اقلیم شناسی ماهواره ای:ارزیابی بارش با استفاده از گوگل ارث انجین

دکتر سعید جوی زاده

بارش برای زندگی روی زمین حائز اهمیت است. این یک فرآیند غالب در چرخه آب جهانی است و جز ضروری تجزیه و تحلیل چرخه آب است

امروزه با استفاده از ابزار های قدرتمند سیستم اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور تحلیل بارش دقیق تر و کاربردی تر است.

یکی از این ابزار ها گوگل ارث انجین می باشد. پایگاه گوگل زمین (GEE)مجموعه داده‌های ماهواره‌ای و مجموعه‌ای از ابزار تجزیه و تحلیل داده‌ها با استفاده از جاوا اسکریپت را بدون دانلود داده‌های زیاد از اینترنت فراهم می‌کند.

در روزهای بعد به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از گوگل ارث انجین به تحلیل داده های بارش در ایران و جهان بپردازید.

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

کاربرد گوگل ارث انجین (Google earth Engine)در سری های زمانی

امروزه با توجه به حجم بالای داده های سنجش از دوری کاربرد سری های زمانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟