آموزش gisابری

صنعت ساخت و ساز دارای یک مشکل مستند در زمینه بهره وری است. در حالی که عوامل موقر بسیاری وجود دارد ، در اینجا ما فقط بر روی یک مورد تمرکز می کنیم – اتکا به راه حل های نقطه ای در مدیریت پروژه ساخت و ساز.

راه حل های نقطه ای ابزاری هستند که فقط به یک قسمت از گردش کار می پردازند. مسئله این است که برای تکمیل کل پروژه ، شما به چندین ابزار جداگانه نیاز دارید.

راه حل نقطه AEC

در مقیاس کوچک ، مثلاً با ساختن یک خانه تک خانوادگی ، راه حل های نقطه نسبتاً خنثی هستند: عالی نیستند ، وحشتناک نیستند.

مقیاس آن پروژه را برای ایجاد یک افزایش چند میلیون دلاری یا کل تقسیم ، و همه چیز سریع تر می شود.

در بسیاری از پروژه های ساختمانی ، هر فرآیند یا حتی گاهی اوقات هر مرحله ، به دستگاه دیگری متکی است. این امر ردیابی پیشرفت ، برقراری ارتباط بین تیم ها و سازماندهی داده های پروژه را دشوار می کند.

نرم افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی مبتنی بر ابر راه حل ارائه می دهد. با استفاده از GIS مبتنی بر ابر ، شرکت های ساختمانی (یا واقعاً هر صنعت ساخته شده در جهان ) می توانند:

– انجام و مشاهده به روزرسانی ها به صورت بلادرنگ
– افزایش ارتباطات بین تیم های دفتری و اداری
– ساده سازی فرآیندهای روزانه
– پیگیری پیشرفت با کارآیی بیشتر
– یکپارچه سازی داده های پروژه در یک مکان واحد

در زیر ما به مزایای استفاده از GIS ابری در مدیریت پروژه ساخت و ساز خواهیم پرداخت. ما همچنین چند برنامه برای GIS در ساخت و ساز بررسی خواهیم کرد: نقشه برداری ، یکپارچه سازی هواپیماهای بدون سرنشین ، و ساخت خودکار.

اگر در فن آوری مکان فضایی تازه کار هستید ، در اینجا اطلاعاتی در مورد اصول GIS آورده شده است .

نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز

مزایای GIS ابری در مدیریت پروژه های ساختمانی

ما قبلاً مزایای استفاده از GIS ابری را برای ساختن ذکر کرده ایم : داده های یکپارچه پروژه ، فرآیندهای ساده روزانه و به روزرسانی ها در زمان واقعی.

این به افزایش بهره وری ساخت و ساز کمک می کند تا سازمانها بتوانند پروژه ها را با سر درد کمتری سریعتر به پایان برسانند و در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند.

به روز رسانی در زمان واقعی

بسیاری از چالش های سایت های ساختمانی را می توان در اطلاعات ناقص و / یا عدم ارتباط برقرار کرد. به روزرسانی های بی درنگ هر دو را حل می کند.

کمبود اطلاعات باعث تاخیر ، اشتباه و سرخوردگی می شود. این حتی می تواند منجر به کار مجدد و اختلافات شود و هیچ چیز بدتر از این نیست که مجبور شوید یک کار را چندین بار انجام دهید یا یک رابطه مثبت کار را ببینید که یک بار مثبت است.

Cloud GIS تیم ها را قادر می سازد داده ها را به روز کنند ، برنامه ها را به روز کنند و وظایف را در زمان واقعی مدیریت کنند: پر کردن شکاف اطلاعاتی و ارتباطی.

این قابلیت ها ممکن است زیرا دسترسی به GIS ابری از طریق هر مرورگر وب امکان پذیر است ، به این معنی که در هر رایانه یا دستگاه تلفن همراه قابل استفاده است.

به روزرسانی های بی درنگ به کلیه دست اندرکاران پروژه – تیم های میدانی ، نخست وزیران ، صاحبان و مدیران اجرایی – کمک می کند تا به سرعت وضعیت یک پروژه را درک کنند: امکان برقراری ارتباط موثر ، تصمیم گیری بهتر و مدیریت کارآمدتر پروژه.

لپ تاپ با صفحه تقسیم شده

تیم های میدانی و اداری را بهم متصل کنید

اتصال کاری که در مکان های مختلف اتفاق می افتد ممکن است دشوار باشد.

با راه حل های نقطه ای و GIS دسک تاپ ، تیم ها نمی توانند ارتباط برقرار کنند تا زمانی که از نظر جسمی در یک مکان قرار گیرند. این باعث انتقال اطلاعات می شود ، ارتباطات را با مشکل روبرو می کند و گلوگاه های اطلاعاتی را برای کاهش سرعت پروژه ایجاد می کند.

Cloud GIS این مشکل را حل می کند که به حوزه و دفتر اجازه می دهد تا همزمان با یک نمای مبتنی بر نقشه تعامل داشته باشند.

تیم های دفتری می توانند نقشه های سایت لایه لایه با تصاویر هوایی ، توپوگرافی و نقشه های اولیه را ایجاد و به اشتراک بگذارند . به طور همزمان ، تیم های میدانی می توانند عکس اضافه کنند ، حاشیه نویسی کنند ، میزان ذخیره انبار را ردیابی کنند و به عنوان بولت ایجاد کنند – که توسط دفتر در زمان واقعی قابل مشاهده است.

اتصال زمینه و دفتر تضمین می کند هر کسی در صورت نیاز به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا می کند. این کار باعث کاهش دوباره کاری و ورود داده های زائد می شود ، در حالی که احتمال پروژه به موقع و با بودجه را افزایش می دهد

پروژه های ساختمانی حجم عظیمی از داده ها را ایجاد می کنند. فقط یک پروژه می تواند ترابایت تولید کند ، همه در قالب های مختلف وجود دارد: عکس ها ، فیلم ها ، نظرسنجی های هوایی ، صفحات گسترده ، Shapefiles و موارد دیگر.

ما قبلاً توضیح دادیم که مدیریت پروژه ساخت و ساز به شدت به راه حل های نقطه ای متکی است. سازماندهی و مدیریت داده ها جایی است که راه حل های نقطه ای به ویژه مشکل ساز می شوند.

داده های بسیار زیاد در قالب های مختلف ، همه در دستگاه های مختلف ، ذخیره سازی ، انتقال و مدیریت را دشوار می کند.

Cloud GIS یک بستر واحد برای کلیه داده های پروژه فراهم می کند.

داشتن یک مخزن واحد برای داده های پروژه مزایای قابل توجهی دارد. به عنوان مثال ، تیم ها می توانند همزمان با کار خود ، ایجاد ویرایش کنند و برنامه های پرداخت آینده را ساده کنند.

مدیریت داده ها در ساخت و ساز

برنامه های پرداخت منبع مشترک اختلافات در پروژه های ساختمانی است.

مالکان و پیمانکاران اغلب با هم اختلاف دارند ، زیرا هر دو طرف در معرض خسارت مالی قابل توجه هستند. معمولاً مشکلات وقتی بوجود می آیند که آنچه در برنامه پرداخت گزارش شده با پیشنهاد اولیه مطابقت ندارد.

با در نظر گرفتن مقیاس اکثر پروژه های عمرانی ، اختلاف به خودی خود تعجب آور نیست. با این حال ، هنگامی که مبالغ دلار به صدها هزار یا حتی میلیون ها دلار می رسد ، پیمانکاران می خواهند از پرداخت مناسب آنها مطمئن شوند و مالکان باید مراقب نتیجه نهایی باشند.

یک منبع واحد از حقیقت پروژه می تواند مشکل را به طور کامل از بین ببرد.

پیمانکاران می توانند از ابزار مستند سازی مانند بررسی هواپیماهای بدون سرنشین لایه ای ، مدیریت کار یا اندازه گیری های حجمی برای مستند کردن کار در زمان واقعی استفاده کنند. مالکان می توانند با کمترین میزان مراجعه و یا هر زمان که خواستند ، محل ورود را ردیابی کنند و پیشرفت را در زمان وقوع پیگیری کنند.

در هر صورت ، داده های یکپارچه مزایای قابل توجهی را برای همه فراهم می کنند.

برنامه های کاربردی برای GIS ابری در ساخت و ساز

اکنون باید مزایای استفاده از GIS ابری در ساخت و ساز کاملاً واضح باشد. اما دقیقاً چگونه می توان شروع به استفاده از این نوع نرم افزار کرد؟

در زیر ، ما فراتر از تئوری حرکت می کنیم ، و هر روز چند برنامه کاربردی را پوشش می دهیم: نقشه برداری ، ادغام هواپیماهای بدون سرنشین و مستندات دقیق ساخته شده.

دستگاه GPS برای نقشه برداری ساخت و ساز

Cloud GIS برای بررسی ساخت و ساز

نقشه برداری ساخت و ساز فرآیند نقشه برداری از نقاط مرجع برای سازه های در حال ساخت است – معمولاً جاده ها یا ساختمان ها.

یک پیوند حیاتی بین طراحی ، مهندسی و پیمانکاران ، بسیار مهم است که نقشه برداری با موفقیت انجام شود.

بررسی به سخت افزار جمع آوری داده های GIS ، مانند دستگاه های GPS با درجه نظرسنجی متکی است .

ابزارهای قدرتمندی که اطلاعات دقیق موقعیتی را ارائه می دهند ، دستگاه های GPS دارای درجه بررسی فقط می توانند داده ها را جمع آوری کنند. Cloud GIS به سازمانها راهی برای مشاهده ، سازماندهی و ذخیره داده های مشابه – همه در یک مکان – می دهد.

با استفاده از GPS درجه سنجی همراه با GIS مبتنی بر ابر ، نقشه برداران ساخت می توانند یک شبکه مختصات در دنیای واقعی ایجاد کنند که ساخت را از ابتدا تا انتها راهنمایی کند.

Phantom 3 DJI

Cloud GIS برای ادغام موثر هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین به طرز قابل ملاحظه ای ابزارهای م effectiveثر در ساخت و ساز هستند ، به خصوص هنگامی که صحبت از پیشرفت پروژه می شود.

هواپیماهای بدون سرنشین یک روش ساده و ارزان برای ثبت بصری به طور منظم و بصورت منظم ارائه می دهند: ارائه یک نمای کلی از وضعیت سایت و امکان دادن به تیم ها برای پیگیری پیشرفت در طول زمان.

در صورت استفاده صحیح ، هواپیماهای بدون سرنشین اطلاعاتی سریع ، دقیق و با وضوح بالا را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه می دهند. اما این فقط نیمی از داستان است.

پس از دستیابی به این اطلاعات ، هنوز به روشی برای مشاهده ، پردازش و ذخیره آن نیاز دارید ، مکانی که به ویژه از GIS ابری استفاده می شود.

هر GIS به ترجمه داده های خام به اطلاعات عملی کمک می کند ، اما با GIS ابری می توانید این کار را از هرجای دیگر ، در هر دستگاهی انجام دهید.

ساخت نرم افزار ساخته شده

Cloud GIS برای ساخت مستندات دقیق

bu-buls اساساً سابقه ای از پروژه شما را ارائه می دهد.

نخست وزیران برای بررسی پیشرفت و دیدن اینکه چه اتفاقی در یک پروژه می افتد ، از ساختمانها استفاده می کنند. پیمانکاران از آنها به عنوان سابقه کار برای دریافت هزینه استفاده می کنند.

مسئله در اینجا این است که ، از آنجا که داده های پراکنده زیادی در سایت های ساختمانی وجود دارد ، ایجاد دقیق ساخت و سازها دشوار است.

استفاده از cloud GIS با ساده سازی فرآیند جمع آوری داده ها و فراهم آوردن یک مکان واحد برای ذخیره تمام داده های پروژه ، به ایجاد خودکار ایجاد بصورت خودکار کمک می کند.

با این منبع واحد از حقیقت پروژه ، اختلافات (که معمولاً در پاسخ به برنامه های پرداختی یا سوابق ساخته شده بوجود می آیند) به حداقل می رسند و همه ذینفعان می توانند نمای کلی پروژه بهتری داشته باشند.

خلاصه

همانطور که می بینید ، GIS چیزهای فراتر از نقشه برداری است.استفاده از GIS ابری به سازمانهای ساختمانی کمک می کند تا نقشه برداری را ساده کنند ، هواپیماهای بدون سرنشین را به طور موثر ادغام کرده و همه داده ها را در یک مکان مرکزی سازماندهی کنند.

با دسترسی تیم شما به داده های مناسب در زمان واقعی ، کارایی را افزایش می دهید ، جریان کار را ساده می کنید و در نهایت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شوید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید