آیا Geospatial فرصت بزرگ بعدی برای سهام خصوصی و سرمایه های خطرپذیر است؟

سیستم اطلاعات جغرافیایی

قبلاً بارها آن را شنیده اید و مطمئن هستم: “همه چیز در جایی اتفاق می افتد”. این همان چیزی است که در یک مکان یا مکان اتفاق می افتد. جغرافی دانان به مکان توجه دارند. و این جغرافی دانان بودند که ، در اواخر دهه 1960 ، به تخم ریزی یک بخش فناوری کمک کردند که هم اکنون حدود 9 میلیارد دلار ارزش دارد. بخش جغرافیایی

امروز آن بخش در حال انفجار است. بسیاری از شرکتهای میلیارد دلاری فردا فعالانه در حال نوآوری هستند. جامعه سرمایه گذاری توجه خود را به بخش جغرافیایی معطوف کرده است.

Geospatial به معنای جهان و مکان است. مرکز آن داده های مرتبط با یک مکان خاص است. برخی جغرافیایی را جغرافیای دیجیتال توصیف کرده اند. بسیاری از ما در صنعت یک قدم جلوتر رفته ایم ، و توصیف کرده ایم که geospatial را بنیادی است.

آنچه که ما انجام می دهیم ، نحوه سازماندهی ، نحوه تعامل و درک دنیای ما ریشه در فضای مکانی دارد. استفاده بالقوه از داده های مکان تقریباً بی پایان است:

  • ابزارهای جدید برای اپیدمیولوژیست ها برای ردیابی و مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 و سایر بحران های بهداشتی.
  • آب و برق ارائه شده با بینش به طوری که آنها می تواند اقدامات به دارایی های محافظت را قبل از حوادث آب و هوا رسید.
  • شرکت های انرژی پایدار با استفاده از داده های زمان واقعی و تقریباً واقعی در مورد افراد و دارایی ها ، هم برنامه ریزی و هم عملیات را بهبود می بخشند.
  • درک گرمایش جهانی ، ارزیابی خطر و کاهش آن.
  • بازرگانان کالاهای کشاورزی محصولات قابل دریافت قبل از رقابت را دریافت می کنند.
  • خرده فروشان قادر به پیگیری ، درک و واکنش سریع نسبت به تغییر در رفتار مصرف کننده هستند.

صنعت جغرافیایی با سه پیشرفت چشمگیر فناوری متحول شده است.

1) فناوری جدید حسگر – اینها به جمع آوری داده ها به صورت خودکار کمک می کند. این شامل Imagery / LiDAR / SAR (ماهواره ، آنتن هوایی ، هواپیمای بدون سرنشین) ، حسگرهای هوشمند (IoT ، IIoT ، تلفن های همراه) است.

2) روش های تحلیلی جدید – شامل هوش مصنوعی (AI) ، یادگیری ماشین (ML) ، یادگیری عمیق (DL) ، هوش مکانی GIS است.

3) سیستم های جدید نامزدی – چگونه ما س questionsال می کنیم و پاسخ می گیریم. این شامل نقشه ها ، داشبورد ، صدا ، متن ، ماشین-ماشین است.

صنعت جغرافیایی این پیشرفت های فناوری را برای کمک به حل مشکلات تجاری بهم نزدیک کرده است. Geospatial در نقطه انعطاف است. ما این فاز جدید و گسترده را Geospatial 2.0 نامیده ایم ، تعریف شده به شرح زیر است:

وعده Geospatial 2.0 بهبود سرعت و دقت تصمیم گیری است. ما در جهانی پویا و در حال تغییر سریع زندگی می کنیم. این تغییرات همه در جایی اتفاق می افتد. Geospatial 2.0 از منابع جدید داده ها و روش های مبتنی بر مکان برای تجزیه و تحلیل این داده ها استفاده می کند و سازمان ها را از واکنشی به فعال تبدیل می کند.

فرصت های سرمایه گذاری باورنکردنی در صنعت وجود دارد. گروه های T در جامعه سرمایه گذاری عبارتند از:

1. سهام خصوصی (PE) ، که از صندوق ها و سرمایه گذاران تشکیل شده است که مستقیماً در شرکت های خصوصی سرمایه گذاری می کنند یا در خرید شرکت های دولتی شرکت می کنند. بودجه های PE اغلب بر بخشها و بخشهای عمودی تمرکز می کنند. زیرساخت ها و انرژی پایدار دو نمونه هستند.

2. سرمایه خطرپذیر (VC) نوعی سهام خصوصی و نوعی تأمین مالی است که سرمایه گذاران در اختیار شرکت های نوپا و مشاغل کوچک قرار می دهند و احتمال می رود پتانسیل رشد طولانی مدت داشته باشند.

Geospatial در مرکز تلاش سازمانها برای تحول دیجیتالی است. حوادث اخیر جهان (همه گیرها ، خطرات ، بلایای طبیعی و غیره) ، ضرورت سازمان را برای استفاده از پیشرفت های فن آوری جدید سوق داده است. این امر باعث ایجاد نوآوری باورنکردنی در فضای جغرافیایی می شود. این مجموعه ای شگفت انگیز از فرصت های بالقوه سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

 

 

 

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید