خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / معرفی کتاب:تکنیک های مکانی -فضایی در تحلیل مخاطرات و بلایای شهری

معرفی کتاب:تکنیک های مکانی -فضایی در تحلیل مخاطرات و بلایای شهری

معرفی کتاب:تکنیک های مکاتنی -فضایی در تحلیل مخاطرات و بلایای شهری

عنوان کتاب به لاتین:

Geospatial Techniques in Urban Hazard and Disaster Analysis

نویسنده :

Pamela S. Showalter, Yongmei Lu (auth.), Pamela S. Showalter, Yongmei Lu (eds.)

توضیحات کتاب:

این کتاب چگونگی اجرای فناوری های اطلاعات مکانی -فضایی (Geospatial information system) را برای بهبود درک ما از انواع شرایط خطر و فاجعه بررسی می کند. این جلد مجموعه ای از تحقیقات اخیر با استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) ، سنجش از دور (RS) و فن آوری های دیگری مانند سیستم های موقعیت یابی جهانی (GPS) برای بررسی مسائل مربوط به خطرات شهری و بروز فاجعه است. هدف بهبود و پیشبرد استفاده از چنین فناوری هایی در چهار مرحله کلاسیک تحقیق درباره خطر و فاجعه است: پاسخ ، بهبود ، آماده سازی و کاهش. تمرکز بیشتر روی مناطق شهری است ، به طور گسترده ای به منظور شامل مناطق با سرعت در حال رشد و پر جمعیت ، تعریف شده است.

مطالب ارائه شده چند رشته است ، با مشارکت محققان در آفریقا ، آسیا ، اروپا ، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی و در پنج بخش اصلی ارائه شده است:

افزایش سطح دریا و تجزیه و تحلیل سیل

زمین لرزه ها و سونامی ها و برنامه های بین المللی

پاسخ / بهبود طوفان

مطالعات موردی کلانشهر

مطالعات تخلیه

این جلد به درک ما از وقایع شدید در محیط های شهری با استفاده از GIT و گسترش نقش آن در سطح محلی ، منطقه ای ، ایالتی و فدرال کمک می کند. این کتاب مرجع ارزشمندی برای محققان دانشگاهی و متخصصان و متخصصانی است که در زمینه مدیریت و کاهش خطر کار می کنند

لینک دانلود:

http://s6.picofile.com/file/8380481118/geospatial.pdf.html

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

ارزیابی-انرژی-با-سیستم-اطلاعات-جغرافیاتیی

کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS

کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS-موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز کتاب:ارزیابی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟