خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / معرفی کتاب:کاربرد سنجش از دور در امنیت غذایی

معرفی کتاب:کاربرد سنجش از دور در امنیت غذایی

معرفی کتاب :
کاربرد سنجش از دور در امنیت غذایی
نام کتاب :
Remote Sensing for Food Security
نویسنده:
Felix Kogan
شرح کتاب:
این کتاب مطالب مفیدی را در زمینه سنجش از دور و سلامت پوشش گیاهی (VH) ارائه کرده و بطور مشخص نشان می دهد که چگونه می توان از این اطلاعات در پایان دادن به گرسنگی و تضمین امنیت غذایی در آینده استفاده کرد. در ده فصل این کتاب ، دکتر فلیکس کوگان ، یکی از پرکارترین دانشمندان در این حوزه ، نشان می دهد که چگونه می توان از یک روش جدید VH ، طراحی شده از داده های ماهواره ای عملیاتی محیطی ، برای تهیه پیش بینی های پیشرفته در مورد خسارات کشاورزی استفاده کرد ، و به تقویت مواد غذایی کمک می کند.
ابن کتاب به شما کمک می کند تا با استفاده از داده های سنجش از دوری به پایش و مدیریت مزرعه بپردازید .
مباحث تحت پوشش عبارتند از مبنای علمی روش VH ، نظارت بر خشکسالی ، پیش بینی عملکرد کوتاه مدت کشاورزی و بیمه محصولات زراعی و تأثیرات تغییرپذیری اقلیم بلند مدت و تغییر در امنیت غذایی. بحث كوتاهی در مورد VH برای مباحث مرتبط با سلامتی انسان از قبیل تشخیص و پیش بینی مالاریا و خطر آتش سوزی نیز درج شده است.
برای دانلود کتاب به وب سایت زیر :
http://s6.picofile.com/file/8384727318/rs_and_food.pdf.html

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

ارزیابی-انرژی-با-سیستم-اطلاعات-جغرافیاتیی

کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS

کتاب: ارزیابی منابع انرژی با استفاده از GIS-موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیراز کتاب:ارزیابی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟