خانه / معرفی کتاب(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / معناشناسی علوم مکانی – فضایی(Geospatial)

معناشناسی علوم مکانی – فضایی(Geospatial)

نام کتاب:

معناشناسی علوم مکانی – فضایی(Geospatial)

نویسنده:

 Frederico Fonseca, M. Andrea Rodríguez, Sergei Levashkin

سال:

2010

خلاصه:

این کتاب مجموعه مقالات کنفرانس معنا شناسی در علوم مکانی فضایی است که در  ۱۵ نوامبر در مکزیکوسیتی، مکزیک برگزار شده است.

مقالات این کنفرانس درباره بازیابی اطلاعات مکانی مبتنی بر هستی‌شناسی، نمایش استاندارد داده‌های مکانی، و ادغام معنا شناسی در پردازش جستجوی داده های مکانی است.

این کتاب می تواند برای علاقه مندان به حوزه علوم مکانی فضایی مخصوصا برای رشته های جغرافیا،زمین شناسی،نقشه برداری،کارتوگرافی،محیط زیست،سیستم اطلاعات جغرافیایی،سنجش از دور و…مفید باشد.

برای دانلود بروی لینک زیر کلیک نمایید:

http://s6.picofile.com/file/8379688376/_Lecture_Notes_in_Computer_Science_4853_Sumit_Sen_auth_Frederico_Fonseca_M_Andrea_Rodr%C3%ADguez_Sergei_Levashkin_eds_GeoSpatial_Semantics_Second_International_Conference_GeoS_2007_Mexico_C.pdf.html

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای

معرفی کتاب: تکنیک های هوش مصنوعی برای تحلیل تصاویر ماهواره ای معرفی کتاب: تکنیک های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟