خانه / خبر های داغ مکانی (برای مطالب بیشتر کلیک نمایید) / مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز

مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز

مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز

در بسیاری از مناطق قدیمی یا جدید اهواز سرانه خدمات عمومی صفر یا نزدیک به صفر است که این محرومیت تبعات ناگواری در پی داشته و با توجه به وسعت آن، نیازمند توجه ملی است.

مناطقی با سرانه‌های صفر در اهواز

عموماً زمانی که از عناوین مناطق برخوردار، نیمه برخوردار یا کم برخوردار در عرصه های مختلف استفاده می‌شود، بحث بر سر سرانه‌ها است.

شاید تصور اینکه حدود ۵۰۰ هزار نفر در مناطق مختلف کلان شهری مانند اهواز در مناطق کم برخوردار زندگی کنند سخت باشد، اما واقعیت این است که مناطق متعددی از نظر سرانه‌های مختلف فضاهای آموزشی و بهداشتی، ورزشی، فضای سبز، فرهنگی و… در وضعیت نامطلوبی قرار دارند و بعضا سرانه‌های آنها صفر است.

برخی از این مناطق مانند عین دو، ملاشیه، حصیرآباد، آل صافی، آخرآسفالت، مدرس، علوی، زرگان و… قدمتی چندین ساله دارند و در سالهای اخیر گسترش پیدا کرده‌اند و برخی دیگر مانند گلدشت، کوی مندلی، کوی سادات، چنیبیه یک و دو و… عوامل مختلفی  از قبیل اقتصادی، اجتماعی، محیطی، تغییر الگوهای کشاورزی و…  در سال‌های اخیر سبب تشکیل آن‌ها در حاشیه شهرها شده‌اند.

منبع: فارس

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

دیدنی های بافق؛ شهر نخلستان های پهناور یزد

دیدنی های بافق؛ شهر نخلستان های پهناور یزد بافق یکی از شهرهای قدیمی استان یزد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟