پیچ و تاب اینجاست: سازمان‌های فن‌آوری با نقشه‌های توپوگرافی جهانی خود، همه چیز را متحول می‌کنند.اما با تکامل مناظر و پیشرفت تکنولوژی، توپوگرافیان برای دقت و کامل بودن با نبرد سختی روبرو می شوند .

این یکی از چالش های مهمی است که همیشه در نقشه های توپوگرافی می بینیم.با این وجود، اینها 10 نقشه توپوگرافی برتر از منابع معتبر از سراسر جهان هستند.

OpenTopoMap

نقشه های توپوگرافی opentopo

OpenTopoMap بزرگترین پروژه نقشه توپوگرافی جمع آوری شده در جهان است. در پایگاه داده های باز SRTM elevation و OpenStreetMap (OSM) piggyback می شود .

برای کسانی که نمی‌دانند، OSM مانند ویکی‌پدیای نقشه‌ها است. به طور مداوم توسط بزرگترین انجمن نقشه‌برداران در جهان که سیاره در حال تغییر ما را ثبت می‌کنند، به‌روزرسانی می‌شود.

نه تنها یک نقشه توپوگرافی سبک کلاسیک را برای استفاده عمومی تولید می کند، بلکه نقشه های هدف تخصصی را نیز ارائه می دهد. به عنوان مثال، OpenTopoMap دارای نقشه های توپوگرافی برای دوچرخه سواران، کوهنوردان و کاربران ویلچر است.

توپوگرافی جهانی Esri

توپوگرافی جهان esri

توپوگرافی جهانی Esri یک لایه توپوگرافی جهانی همه کاره و فراگیر است. علاوه بر این، Esri این نقشه های مرجع را با در نظر گرفتن جهان طراحی کرده است.

به عنوان مثال، نقشه جهانی توپوگرافی Esri ترکیبی از طیف وسیعی از ویژگی ها است. این شامل همه چیز از آب نماها، مکان های دیدنی و حمل و نقل است. همه ویژگی ها روی تصاویر برجسته سایه دار قرار گرفته اند.

به عنوان بخشی از اطلس زنده جهان Esri، لایه توپوگرافی جهانی تنها یکی از بسیاری از لایه ها است. این مجموعه در حال تکامل از منابع معتبر آماده استفاده در طیف وسیعی از مقیاس ها است.

 

Google Terrain

نقشه های توپوگرافی گوگل

یک منبع از نقشه های توپوگرافی جهان باقی مانده است که ما در مورد آن صحبت نکرده ایم. و ممکن است قدرتمندترین و به روزترین منبع از همه باشد.

Google Maps برنامه کاربردی برای اطلاعات ناوبری و ترافیک است. با گذشت زمان، به یک رهبر جهانی در زمینه اطلاعات مکانی تبدیل شده است.

هنگامی که سوئیچ زمین را روی “روشن” می زنید، ناگهان توپوگرافی جهانی زنده می شود. آشکار می شود که چگونه کوه های بلند بالا می روند و چگونه دره های شیب دار پایین می آیند.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS)

نقشه های توپوگرافی usgs

از سال 1884، هدف نقشه های توپو USGS نمایش جغرافیای پیچیده و در حال تغییر ایالات متحده بوده است.

این نقشه‌های عمومی شامل همه چیز از هیدروگرافی، نام مکان‌ها و خطوط خطوط می‌شود.

می توانید نقشه های توپوگرافی فعلی و تاریخی را از USGS TopoView و TNM Viewer دانلود کنید. در واقع، ما راهنمایی داریم که به شما نشان می‌دهد چگونه نقشه‌های رایگان USGS Topo را دانلود کنید ، زیرا این روند همیشه آسان نیست.

Ordnance Survey (OS)

نقشه های توپوگرافی بررسی مهمات

Ordnance Survey (OS) آژانس نقشه برداری بریتانیا است. دقیق ترین نقشه های توپوگرافی انگلستان را نگهداری می کند.

نقشه توپوگرافی تعاملی پیش فرض نقشه سیستم عامل است. اما موارد بیشتری وجود دارد:

برای مثال، لایه توپوگرافی MasterMap سیستم عامل نرده ها، مسیرها و ارتفاعات ساختمان را مشخص می کند. اما این نقشه های توپوگرافی دقیق هزینه دارد.

مرکز فدرال آلمان برای اطلاعات جغرافیایی و ژئودزی

نقشه های توپوگرافی آلمان

نقشه های دیجیتال توپوگرافی آلمان (DTK) در مقیاس های 1:250،000، 1:500.000 و 1:1 میلیون در دسترس است و برای چاپ مناسب است.

به عنوان بخشی از برنامه داده باز خود، هر کاشی به عنوان یک تصویر و فایل جهانی ذخیره می شود تا مختصات دنیای واقعی را به آنها بدهد.

WebAtlasDE یک نقشه توپوگرافی تعاملی سراسری آلمان است. در رنگ و خاکستری، به صورت سالانه به روز می شود.

منابع طبیعی کانادا (NRCan)

نقشه های توپوگرافی کانادا toporama

نقشه های سیستم توپوگرافی ملی کانادا (NTS) در مقیاس های 1:50000 و 1:250000 تنظیم شده است. آنها شکل زمین، زهکشی، پوشش جنگلی، مناطق پرجمعیت، جاده ها و راه آهن را نشان می دهند.

همراه با طیف وسیعی از داده های مکانی، این محصولات توپوگرافی از طریق پورتال داده های باز کانادا در دسترس هستند .

Toporama یک محصول شطرنجی قدیمی است که در وب سایت منابع طبیعی کانادا موجود است. اگر به سادگی می خواهید توپورامای کانادا را مشاهده کنید، به نقشه توپوگرافی تعاملی اطلس کانادا بروید.

توپو سوئیس

نقشه های توپوگرافی سوئیس توپو

اداره توپوگرافی فدرال سوئیس ( SwissTopo ) به دلیل دقت، کیفیت و هنر خود شهرت جهانی دارد. در پورتال SwissTopo، می توانید مجموعه نقشه های توپوگرافی آنها را در مقیاس های مختلف کاوش کنید.

برای مثال، نقشه‌های Journey Through Time آن‌ها، سوئیس را با قدمت 1864 مقایسه می‌کنند. این نقشه‌ها شامل تکنیک‌های کلاسیک سایه تپه‌ای است که توسط نقشه‌بردار سوئیسی، ادوارد ایمهوف به ثبت رسیده است.

فرانسه

نقشه های توپوگرافی فرانسه

در ساعت 1:25000 و 1:50000، کاربران می توانند نقشه های توپوگرافی فرانسه ساخته شده توسط Institut Géographique National (IGN) را مشاهده کنند. پورتال Géoportail آنها میزبان سری نقشه های توپوگرافی آنها است که همه به صورت آنلاین به صورت رایگان در دسترس هستند.

برای مثال، می‌توانید نقشه‌های توپوگرافی آن‌ها را هم با خطوط کلاسیک و هم در یک پرسپکتیو سه‌بعدی مشاهده کنید. همچنین قابل توجه این است که چگونه می توانید در نقشه تعاملی تاریخی آنها به گذشته برگردید .

10 علوم زمین استرالیا

نقشه های توپوگرافی استرالیا

سری نقشه های توپوگرافی ملی (NTMS) آژانس نقشه برداری ملی دولت استرالیا است. آنها نقشه های توپوگرافی موجود در مقیاس 1:50000، 1:100000، 1:250000 و 1:1 میلیون را منتشر می کنند.

این محصولات نقشه برای دانلود در وب سایت دولتی علوم زمین استرالیا در دسترس هستند . فقط یک کاشی را برای دانلود انتخاب کنید و آنها را به عنوان یک فایل PDF یا تصویر مشاهده کنید.

داده های پشت نقشه ها

ارتفاع موضوع رایج در هر نقشه توپوگرافی است. در GIS، ما از مدل‌های ارتفاعی دیجیتال (DEM) برای نمایش امداد استفاده می‌کنیم. و بهترین بخش در مورد داده های ارتفاعی فراوانی منابع داده رایگان است . این فقط به مقیاسی که نیاز دارید بستگی دارد.

برای وضوح درشت (فاصله سلولی 30 متر)، ما ماموریت توپوگرافی رادار شاتل ناسا (SRTM) را توصیه می کنیم . برای دسترسی آسان، به صورت عمومی در USGS Earth Explorer در دسترس است.

اگر SRTM خیلی درشت است، پس فهرست ما از 6 منبع داده برتر LiDAR رایگان در جهان را بررسی کنید.

در نهایت، اگر به دنبال آب‌سنجی اقیانوسی هستید ، GEBCO بهترین منبع موجود شماست.

نتیجه

امروز 10 نقشه توپوگرافی از منابع معتبر در سراسر جهان را بررسی کرده ایم.

برای همه این نمونه ها، فرآیند ایجاد آنها زمان بر و پیچیده بود.

نقشه برداران، جغرافیدانان، و کارشناسان موضوع به شدت درگیر اعتبار و تأیید بودند.

برخی از نقشه های توپوگرافی که ما از دست داده ایم چیست؟ لطفا با یک نظر در زیر به ما اطلاع دهید.