چگونه درباره خود بنویسیم: ساختار مقاله ، نکات نوشتاری ، نمونه ها

آموزش مقاله نویسی

بیشتر دانشجویان در طول زندگی خود با موقعیت های مختلفی روبرو می شوند که در صورت درخواست جنبه های خاصی از درون خود را نشان می دهند. از این رو ، یادگیری چگونگی نوشتن در مورد خود مهارت مهمی است که برای مقابله با این چالش ها باید تسلط داشت.چگونه در مورد خود مقاله بنویسم

چرا دانستن چگونگی نوشتن درباره خود مهم است؟

دانستن چگونگی نوشتن مقاله در مورد خود برای بسیاری از زمینه ها ضروری است. برخی از معمول ترین شرایطی که افراد به این نیاز دارند به دلایل حرفه ای است – توصیف خود را برای کارفرما یا یک موسسه دانشگاهی برای پذیرش. در حالی که زندگی نامه یا سوابق عملکرد قبلی شما به طور معمول در ارزیابی کاندیداتوری شما سنگینی زیادی دارد ، برخی از جنبه ها وجود دارد که ممکن است فقط توسط شخص شما در مقاله یا ساختار متناسب با ساختار ، ساختار مناسب ، کارآمد منتقل شود.

از جمله اطلاعات شخصی که توصیف خود برای آنها ضروری است می توان به اهداف ، اهداف زندگی ، چشم انداز طولانی مدت شغلی ، انگیزه اولیه ، نگرانی ها ، چالش های شخصی پیش بینی شده ، ارزیابی صادقانه نقاط قوت و ضعف شخصی خود اشاره کرد. نوشتن صحیح چنین مقالاتی ابزاری مهم برای خودآزمایی است – تصادفی نیست که بسیاری از روانشناسان از این روش برای درک بهتر خود یا مبارزه با استرس استفاده می کنند.

سرانجام ، می توانید از روی علاقه بنویسید ، برای تکامل شخصی (فکری ، معنوی ، اخلاقی) ردگیری کنید یا اجازه دهید تأمل در زندگی و شخصیت خود داشته باشید.

چگونه مقاله ای درباره خود شروع کنیم و چگونه ساختار آن را ایجاد کنیم

مانند بسیاری از انواع مقاله های دیگر ، این مقاله نیز دارای مقدمه ، متن ، نتیجه گیری است. قسمت مقدماتی بسته به دامنه مقاله ممکن است بسیار متفاوت باشد. برای جلب توجه ، می تواند با توصیف یک واقعه یا داستان زندگی که زندگی / شخصیت شما را تعریف می کند ، یک اعتقاد خاص یا یک حالت ذهنی مشخص کننده شما باشد. این می تواند با برخی از یادداشت های اساسی در زندگی نامه شما شروع شود یا می تواند برخی از زمینه های مهم را برای توصیف مکان زندگی شما ارائه دهد. شما می توانید یک دیدگاه شخصی ، رویا ، اعتبار زندگی و تلاش برای دنبال کردن آن داشته باشید.

بدنه اصلی شامل کاوش عمیق تری در کالبد شکافی صفاتی است که با جزئیات واقعی تر و مثال های واقعی در تأیید آنها ذکر شده است. می توان ذکر و توضیح داد که کدام یک از چالش ها ، تجربه ، زمینه دقیقاً منجر به تکامل این صفات شده است.

اگر این مقاله بخشی از یک رقابت حرفه ای یا آکادمیک است ، داستان باید بررسی کند / بگوید که چگونه تجربه ، علایق ، موفقیت ها ، صلاحیت های توسعه یافته و ویژگی های شخصی شما را برای یک موقعیت خاص واجد شرایط می کند و چگونه دستیابی به این موقعیت با آرزوها و اهداف شما مطابقت دارد .

در این نوع نوشتن ، ساختن نتیجه گیری قوی و به یاد ماندنی بسیار مهم است. نتیجه گیری باید این ایده را بیان کند ، شاید کمتر مستقیم ، که تمام زندگی و تجربه حرفه ای شما را برای موقعیت هدف مناسب می کند ، اما باید کارهایی بیش از این را انجام دهد ، به عنوان مثال ، ذکر برخی از سوالات باز مربوط در مورد زندگی نامه شخص ، ذکر کنید یک رویای طولانی مدت که می تواند برآورده شود ، ارائه دیدگاهی نبوی در مورد آینده خود ، اشاره کوتاه به معنای زندگی و به طور بالقوه ، چگونگی ارتباط آن با اهداف فعلی ، یک مرور مختصر مختصر از کل گذشته فرد به همراه برخی از اظهارات تفسیری ، به ویژه ، در صورت زندگی نامه.

10 نکته در مورد نحوه نوشتن مقاله در مورد خود

در زیر چند توصیه وجود دارد که باید هنگام نوشتن در مورد خود مورد توجه قرار بگیرید:

 1. صادق باشید – حتی یادگیری نحوه نوشتن یک پاراگراف در مورد خود مستلزم دانستن چگونگی باز کردن / آشکار کردن روح ، گذشته یا ذهن شما است. برای برخی از افراد ، یک چالش واقعی است ، با این وجود صحبت کردن در مورد این کافی نیست – شما باید با انتخاب پیام ، یک پیام و دستور کار را در ذهن داشته باشید. به محض تکامل این مهارت ، فرد می تواند داستان های پیچیده ای درباره خود تولید کند و حتی آثار زندگینامه ای حجیم بنویسد.
 2. مبالغه نکنید – فروتنی و عینی بودن ، صرف نظر از استعداد و موفقیت ، از ویژگی های ارزشمند هر انسان است. با خستگی تمام شایستگی ها / دستاوردها را به عنوان بخشی از برنامه ذکر کنید ، اما به هیچ وجه از ایجاد احساس یک شخص متکبر و مهم خودداری کنید.
 3. اگر متقاضی پذیرش در یک موسسه دانشگاهی در ایالات متحده یا خارج از کشور هستید ، بر روی دستاوردها ، استعدادها ، همراه با علایق تمرکز کنید. از آنجا که در این مرحله از زندگی هیچ کس انتظار دستاوردهای استثنایی را ندارد ، تغییر طبیعی تمرکز کاملاً بر روی فردی که در آن زندگی می کنید ، جایی که علایق و انگیزه شما در آن زندگی می کند کاملاً طبیعی است.
 4. برای پوشش کارآمد موضوع خود را باریک نگه دارید . اگر آنچه می نویسید زندگی نامه نیست ، فقط چند داستان ، لحظه ، جنبه هایی را انتخاب کنید که به توضیح و تبلیغ پیام شما کمک می کند. بدیهی است که هنگام نوشتن درباره خود ، انتخاب دقیق این لحظات اجباری است.
 5. درک کنید که آیا شما باید مختصر باشید یا نه . دانستن اینکه چه مقدار باید گسترش دهید ضروری است ، زیرا در برخی شرایط ، ایجاز یک نیاز سختگیرانه است ، در حالی که در برخی دیگر ، شرح دقیق ، توصیف صفات / جنبه های ذکر شده انتظار می رود.
 6. خود را معرفی کنید – مشخصاً میزان انجام این کار به نوع نوشتن بستگی دارد اما حداقل اطلاعات در این زمینه لازم است.
 7. از موضوعات ظریف پرهیز کنید – چه بخواهید و چه نخواهید ، هر دوره تاریخی تابوهای خاص خود را دارد و همانطور که تاریخ ثابت می کند ، مردم اغلب منتظر زمان مناسب برای کشف یا بحث در مورد بسیاری از این موارد هستند یک مثال می تواند تکامل نگرش نسبت به LGBTQ در جامعه ایالات متحده باشد – برخلاف گذشته ، اکنون چنین مباحثی آزادانه مورد بحث قرار می گیرند. علاوه بر این موضوعات ، موضوعات بحث برانگیز حساس بسیاری وجود دارد که در برخی موارد ممکن است در مقاله های بحث برانگیز بحث برانگیز مورد بررسی قرار گیرند ، اما در اینجا نه ، زیرا نمی خواهید هنگام نوشتن درباره خود زیاد آزمایش کنید.
 8. از کلیشه ها پرهیز کنید – بهترین راه برای رسیدن به این هدف ، جستجوی موضوعات پیچیده و محدود تعریف شده ، با توصیف تجربیات کاملاً فردی ، سناریوهای کاملاً خاص ، داستان ها و افکار کاملاً اصیل است.
 9. از صحبت در مورد مبارزات عجیب و غریب و دستاوردهای مرتبط خود نترسید حتی اگر فکر می کنید اینها برای دیگران جزئی به نظر می رسند. دانش ، همدلی و خرد به افراد کمک می کند تا چنین مواردی را تشخیص دهند و تلاش را حتی بدون تجربه یا درک کامل آن بپذیرند. عزم و مهارت لازم برای غلبه بر چنین شرایطی تفاوت چندانی با غلبه بر سایر چالش های شخصی یا شغلی ندارد. اگر صحبت در مورد خودتان به معنای صحبت کردن در مورد مبارزات شما به عنوان یک رهبر است ، برخی از مفاهیم مقاله رهبری را جستجو کنید.
 10. اگر در تفکر عینی درباره خود مشکل دارید ، همیشه از افرادی که شما را به خوبی می شناسند در مورد خصوصیات اصلی یا استعدادهایی که با شما ارتباط دارند سوال کنید. جدا از کمک به مقاله شما ، بسیار جالب است که یاد بگیرید دیگران چگونه شما را می بینند.

اگر هنوز نوشتن چنین مقاله ای برایتان سخت است ، به یاد داشته باشید که ممکن است همیشه این کار را به نویسندگان حرفه ای ما بسپارید. آنها مقاله ای ارزان می نویسند اما هنوز هم به تمام دستورالعمل های ارائه شده احترام می گذارند و کارهای با کیفیت بالا تولید می کنند. بدیهی است که مقاله های خوب نیازمند به اشتراک گذاشتن برخی اطلاعات شخصی لازم برای متناسب کردن متن با بیوگرافی شما هستند.

نوشتن نامه ای درباره خودتان

هنگام بررسی نحوه نوشتن نامه در مورد خود ، باید برخی از جنبه های اضافی را در نظر بگیرید:

 • با ذکر این که نامه را به چه کسی خطاب می کنید شروع کنید . هدف قرار دادن افراد ترجیح داده می شود اما در صورت عدم امکان ، می توانید از استعفا های جمعی و عمومی استفاده کنید ، مانند “بخش خدمات مشتری گرامی” ، “ممکن است مربوط به چه کسانی باشد.”
 • خود را به درستی معرفی کنید (نام ، موقعیت) – این به خوانندگان کمک می کند تا تمام اطلاعات مربوط به شما را در یک زمینه قرار دهند. به عنوان مثال ، اگر افراد بدانند شما یک متخصص مدیریت منابع انسانی هستید ، نظر حرفه ای شما در مورد فرآیندهای استخدام در یک شرکت به طور معمول وزن بیشتری خواهد داشت. به همین ترتیب ، نوشتن از موضع قدرت / موفقیت در مورد برخی از چالش های شغلی که تجربه کرده اید ، به خواننده اطمینان بیشتری می دهد که شما توانسته اید بر این جنبه ها غلبه کنید یا آنها را کنترل کنید و به دیگران چیزهایی بیاموزید.
 • مخاطبان خود را بشناسید – درک درستی از اینکه چه کسی ممکن است مقاله شما را دقیقاً بخواند و در چه تنظیماتی درک کند. این ممکن است به فیلتر کردن محتوای غیر مرتبط مربوط کمک کند. به عنوان مثال ، اگر با کمیته پذیرش روبرو هستید ، باید از کلیشه های مربوطه که این افراد روزانه با آن روبرو می شوند ، خودداری کنید.
 • نوشتن چنین نامه هایی اساساً تبلیغات شخصی نویسنده است ، زیرا منطقی است که در مورد نحوه صحیح به تصویر کشیدن نقاط قوت و ضعف خود بسیار دقیق فکر کنید تا تصویر کلی مثبت و واقع بینانه باشد. پوشاندن نقاط ضعف اجباری نیست ، اما به طور معمول نشانه ای از تجزیه و تحلیل خوب و صادقانه است – توصیف لیست ویژگی های مثبت شما به نظر مصنوعی و حتی مشکوک است. با این حال ، هنگام ذکر نقاط ضعفی که ممکن است برنامه شما را به خطر بیندازد ، دو بار فکر کنید.
 • هدف نامه را بیان کنید ، انگیزه شما برای ارسال آن است – به عبارت دیگر ، انتظارات و اهداف خود را روشن کنید. این پیش نیاز ارتباطی کارآمد است ، خصوصاً به صورت نوشتاری.
 • تشکر از همه، با تعظیم خارج gallantly . تهیه مخاطبین خود را فراموش نکنید تا در صورت لزوم دسترسی مردم به شما راحت شود.

به خاطر داشته باشید که در موسسه چشم انداز ، ما به انواع کاغذهای دیگر کمک می کنیم. نویسندگان می توانند مقاله پایان نامه من را برای من ، مقالات مختلف پژوهشی ، دوره های آموزشی ، مقالاتی درباره موضوعات اجتماعی که بیشترین ارتباط را با ایالات متحده دارند ، مقالات استدلالی ، مقالات ترم ، مطالعات موردی ، سخنرانی ها و … برای من بنویسند . دیگر صبر نکنید!

نمونه مقاله نوشته شده توسط متخصص ما

هنگام نوشتن مقاله شخصی در مورد خود ، مثالها می توانند کمک بزرگی کنند زیرا آنها به عنوان الگو و نمایشگر نحوه کاربرد بسیاری از اصول نظری و پیشنهادی در عمل مورد توجه قرار می گیرند. در زیر چنین نمونه ای از یک ترکیب کوتاه را پیدا کنید:

صحبت در مورد خود در سطح عمیق تر همیشه دشوار است: شما نه تنها باید صادق و عینی باشید بلکه اطلاعات دقیق انتخاب شده ای را ارائه می دهید که جوهر شخصیت شما را مشخص می کند. من امروز به ارزش واقعی خودم نسبتاً واقع بینانه فکر می کنم و می دانم که مجموعه ای از ویژگی های مثبت و منفی را در اختیار دارم.

از ویژگیهای مثبتی که من دارم می توانم نگرش و تمایل به مراقبت از خودم را برای محافظت از کسانی که به نظر من نزدیک است ، داشته باشم. من برای برقراری ارتباط صادقانه و مستقیم خودم با مردم ، که بعداً در زندگی ، یاد گرفتم کنترل بهتری داشته باشم ، برای جلوگیری از توهین آمیز ، بسیار مهم هستم. من چندین بار شاهد بوده ام که چگونه این صداقت به مردم کمک می کند دیدگاه واضح تری نسبت به مسائل شخصی خود داشته و در جهت حل آنها پیشرفت کنند.

همانطور که توسط ارزشها / اعتقادات خود تعریف شده ایم ، لازم به ذکر است که ویژگیهای شخصیتی که به نظر من مطلوب ترین فرد در یک فرد است عبارتند از: قابلیت اطمینان ، قابل اعتماد بودن ، مسئولیت پذیری ، صداقت ، وظیفه شناسی ، احترام. مهمترین چیزی که در زندگی من معنا می بخشد اطمینان از رفاه افرادی است که من آنها را دوست دارم اما همچنین ایجاد تغییرات مثبت ، هرچند کوچک ، که باعث بهبود زندگی جامعه من می شود.

من تمایل به کنترل بیرونی را از ویژگیهای تعیین کننده شخصیت خود می دانم. بعضی اوقات این نتیجه معکوس می دهد ، مخصوصاً وقتی که من در زندگی دیگران سرزده هستم. من در نوجوانی کشف کردم که می توانم خواهر و برادر و همسالانم را دستکاری کنم ، هدایت کنم و دیدگاه خود را تحمیل کنم. در ابتدا ، کنترلی که بر خواهر و برادرهایم اعمال کردم نقش من به عنوان محافظ بود که شروع به درک آن کردم. بعداً به آهستگی شکل رفتار والدین را به خود گرفت و تحت مراقبت و مسئولیت واقعی زندگی آنها قرار گرفت. امروزه ، دوست دارم فکر کنم که راهنمایی و پشتیبانی من برای افرادی که می شناسم دارای ارزش است.

در مورد زندگی حرفه ای من ، معنای این خواسته است که از برخورد با وجدان بودن ، نظم ، شایستگی من قدردانی می شود. جدیت و درگیری عمیق من ، و همچنین توانایی های من برای هدایت و تصمیم گیری ، می تواند در سازماندهی گروه های کوچک از مردم ارزش زیادی داشته باشد. با این حال ، من احتمالاً در مثال زدن و ارائه کمک / راهنمایی مستقیم بیشتر از برقراری ارتباط عمیق با مردم برای ایجاد انگیزه در آنها موفق ترم.

همه این باورها ، ارزش ها و صفات ذکر شده (خوب یا بد) تعریف می کنند که من کیستم. آنها نمایانگر تمام آنچه که من در طول سالها تجربه کرده ام ، شاهد بوده ام و تجربه کرده ام و اینکه چگونه من به عنوان یک فرد در حال رشد و رشد در برابر آن واکنش نشان دادم. بهترین چیزی که می توانم امیدوار باشم این است که ضمن کنترل جنبه های منفی ، از همه جنبه های مثبت به خوبی استفاده کنم.

پرسش و پاسخ:

چه چیزهایی درباره خود بنویسید؟      

هنگام نوشتن در مورد خود ، می توانید دستاوردها ، ارزش ها ، فضایل ، اعتقادات ، علایق ، استعدادها و همچنین چگونگی رشد هر یک از اینها را توصیف کنید (چه عواملی باعث آنها شده است ، دقیقاً چگونه اتفاق افتاده است ، چه عواقبی داشته اند). شما می توانید در مورد مبارزات شخصی و هر موفقیتی که هنگام مبارزه با آن کسب کرده اید بنویسید.

چگونه در مورد خود بیوگرافی بنویسید؟        

نوشتن زندگی نامه شامل تأمل در زندگی شما و انتخاب دقیق و ذکر تعدادی از لحظات مهم است که فکر می کنید در شکل گیری مسیر زندگی و شخصیت فعلی شما ضروری است.

چگونه مقدمه ای درباره خود می نویسید؟  

برای نوشتن مقدمه ای در مورد خود ، می توانید با ذکر هیجان انگیزترین ، اصلی ترین ، گیرا ترین یا تعریف کننده ترین داستان های زندگی ، ویژگی های شخصیتی یا موقعیت هایی که شخصیت شما را برای خود یا دیگران نشان می دهد ، شروع کنید.

ما می توانیم در مورد شما بنویسیم!

نوشتن درباره خود اشکال مختلفی دارد که ممکن است بعضی از آنها چالش برانگیزتر از سایرین باشد. با این وجود ، می توان با پیروی از رهنمودهای مناسب و مرور مثالها ، بر این مهارت مسلط شد. یکی از راه های تولید مقاله های با کیفیت بالا ، انعقاد قرارداد با خدمات نوشتن حرفه ای است.

با استفاده از موسسه چشم انداز ، می توانید نویسنده دلخواه خود را بر اساس عملکرد آنها به طور شفاف بررسی و انتخاب کنید. با این نویسنده همکاری کنید ، دستورالعمل ها ، اطلاعات ، درخواست پیش نویس ، ارائه بازخورد ، برای تکمیل مقاله مطابق با نیازهای شما. اگر نتیجه را نامطلوب دانستید ، درخواست تجدیدنظر رایگان کنید یا حتی درخواست بازپرداخت کنید. همه اینها به منظور به حداقل رساندن خطرات پیش روی مشتریان و ایجاد تمرکز بر روی وظایفشان است. چرا خودتان امتحان نمی کنید؟

6 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید