چگونه یک مقاله حرفه ای بنویسیم: از صفر تا صد نوشتن مقاله

آموزش کاربرد نقشه های اتوکد AutoCAD در ArcGIS

:ممکن است کسی بپرسد که چگونه در مورد این موضوعات بنویسیم؟ شما باید با نگاه کردن به کتاب ها و اطلاعاتی در مورد اینترنت و دیگران اطلاعات زیادی در مورد موضوعاتی که می خواهید بنویسید داشته باشید و هدف مورد نظر از نوشتن مقاله نوشتن مقالات حرفه ای، جذاب و مفید برای دیگران و نویسنده است. می‌خواهد هنگام انتخاب مقاله، مقاله‌های مورد علاقه خوانندگان را انتخاب کند و دوست دارد یک نویسنده حرفه‌ای می‌تواند از عباراتی با تعلیق اخلاقی و زبانی استفاده کند که در دل خوانندگان پخش می‌کند و توجه او را به خود جلب می‌کند.در واقع نوشتن مقاله کاری است که حاوی سرگرمی است و از طریق آن می توان بر زندگی دیگران تأثیر گذاشت، بنابراین بسیاری از افراد در تعجب هستند که چگونه به صورت حرفه ای مقاله بنویسند، و من همچنین به آن اشاره خواهم کرد مراحل زیادی وجود دارد که نویسنده باید در نوشتن مقاله دنبال کند. مقاله و از جمله این مراحل که به تفصیل در مورد آن صحبت خواهم کرد، اهمیت و نقش مقالات..؟ چگونه عنوان مقاله را انتخاب کنیم…؟ چگونه شروع به نوشتن مقدمه می کنید؟ و سپس نحوه نوشتن محتوای مقاله را با توجه به موارد خاص موضوع و هدف مورد نظر و سپس نتیجه گیری که پایان و آخرین مرحله برای نوشتن مقاله است را یاد بگیرید و از طریق مقاله خود به ارائه مدلی که مراحل مقاله ما را به تدریج شبیه سازی می کند.

محور اول: اهمیت و نقش نگارش مقالات اختصاصی

برای نوشتن مقالات اختصاصی در سایت خود، مزایا و مزایای زیادی وجود دارد:

 • با نوشتن مقاله هویت خود را در سایت خود خواهید ساخت.
 • سایت شما قابل اعتماد خواهد بود و این باعث جذب مخاطب شما می شود.
 • با توجه به مخاطب نویسندگان با مشکل نرم افزاری و قانونی مواجه نخواهید شد
 • مقالات انحصاری بهترین و مناسب ترین برای سایتی است که به دنبال کسب درآمد از سایت های تبلیغاتی یا بازاریابی وابسته است.

 

محور دوم: نحوه انتخاب عنوان مقاله

این مرحله یکی از مهم ترین مراحلی است که نویسنده باید آن را دنبال کند و از آن آگاه باشد. برای جذب مخاطب خوانندگان، انتخاب عنوان مقاله مناسب وسیله ای است که به جذب خواننده و افزایش میزان مطالعه مقاله کمک می کند، بنابراین مقاله باید حاوی کلماتی باشد که خواننده را برانگیخته و توجه او را جلب کند. نویسنده باید نشان دهد. دانش او در نوشتن در حد امکان استفاده از نمادهای زبانی و استفاده از کلمات جذاب و متقاعد کننده در هر چیزی که می نویسید.

محور سوم: چگونه نوشتن را شروع کنیم (نحوه نوشتن مقدمه)

مقدمه نویسی گام دوم بعد از نوشتن عنوان است، بنابراین مرحله اساسی در نگارش مقاله محسوب می شود و هر نویسنده باید مترادف هایی را در مقدمه خود انتخاب کند که حاوی توضیح مختصری از عنوان مقاله باشد، زیرا خواننده را آماده می کند. برای موضوع و کم کم آن را وارد هسته خود می کند و مقدمه باید مختصر، مختصر، متمرکز باشد تا خواننده را جذب کند و بقیه مقاله را بخواند و مقدمه از یک پاراگراف تجاوز نکند. در پایان، مقدمه باید حاوی مطالبی باشد که خواننده در مقاله می یابد و مقدمه در اهمیت عنوان نهفته است.او به دنبال مقاله دیگری برای خواندن است.

محور چهارم: نحوه نگارش محتوای مقاله

مرحله سوم پس از انتخاب عنوان مناسب برای مقاله و سپس نوشتن مقدمه جالب، نقش نگارش بدنه یا محتوای مقاله یا آنچه ارائه مقاله نامیده می شود می آید. بدنه مقاله توضیح و جزئیات است. از عنوان

برای نوشتن محتوای خوب برای مقاله، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • افکار خود را به ترتیب منطقی سازماندهی و مرتب کنید.
 • موضوع را تا حد امکان توضیح دهید و به تفصیل توضیح دهید تا خواننده از آن بهره مند شود.
 • مقاله نباید یک واحد باشد.
 • بدنه مقاله باید به پاراگراف های کوتاه تقسیم شود.
 • هر پاراگراف باید دارای یک زیرنویس باشد.
 • سعی کنید جمله طولانی یا کوتاه نباشد، بلکه سعی کنید تا حد امکان متوسط ​​باشد تا برای چشم راحت باشد و به راحتی خوانده شود.
 • کلماتی را انتخاب کنید که برای خواننده آسان و آشنا باشد تا به راحتی قابل درک و جذب باشد.
 • برای نوشتن مقاله در آدرس اول شخص.

محور پنجم: نحوه نوشتن نتیجه گیری مقاله

هر چیزی پایانی دارد و پایانی که مقاله به طور کلی با آن به پایان می رسد را نتیجه گیری می گویند و نتیجه گیری مهم است و باید مانند مقدمه نوشته شود و خلاصه مقاله باشد و مطالبی را که به آن پرداخته شد به خواننده یادآوری کند. در آن، و همچنین در نوشتن نتیجه، نظر نویسنده با آنچه می خواست در محتوای مقاله بگذارد انجام می شود و خواننده در پایان نتیجه گیری را به خاطر می آورد و به سر خود می چسبد، نتیجه گیری باید کوتاه و قوی باشد. و نتیجه را می توان به صورت یک پاراگراف نوشت و به صورت نقطه ای نوشت.

محور ششم: خلاصه نگارش مقاله

اهداف زیادی وجود دارد که فرد را به نوشتن مقاله وادار می کند، هدف می تواند بیان خود، نظر دادن در مورد چیزی، آموزش چیزی به مردم یا حتی کسب درآمد باشد.

تعریف مقاله: گفتاری منثور است که از نظر طول و موضوع محدود و به صورت آسان، ساده و بدون هزینه نوشته شده باشد.

مراحل مقاله نویسی:

 • هدف: قبل از نوشتن یک کلمه، باید هدف خود را از نوشتن این مقاله مشخص کنید، هدف شما آموزش، مشاوره یا اظهار نظر در مورد چیزی است.
 • ایده: اولین چیزی است که مقاله می نویسد و ایده باید خاص و مورد علاقه گروهی از افراد باشد.
 • تحقیق: اولین چیزی است که مقاله می نویسد و ایده باید خاص و مورد علاقه گروهی از افراد باشد.
 • عنوان: اولین چیزی که خواننده می خواند و اگر توجهش را جلب کرد مقدمه را می خواند و اگر توجهش را جلب نکرد مقاله را ترک می کند.
 • مقدمه: مقدمه باید در قوت عنوان باشد و همچنین توجه خواننده را جلب کرده و او را به خواندن ادامه مقاله جذب کند.
 • بدنه مقاله: در اینجا ایده مقاله نوشته شده است و برای قوی بودن باید به پاراگراف تقسیم شود و هر پاراگراف زیرنویس خاص خود را دارد.
 • نتیجه گیری: در اینجا ایده مقاله نوشته می شود و برای قوی بودن باید به پاراگراف تقسیم شود و هر پاراگراف عنوان خاص خود را دارد.

نتیجه

در پایان مقاله امیدوارم مراحل مقاله حرفه ای را به اندازه کافی به صورت زیبا و مختصر توضیح داده و درک کرده باشید و توجه داشته باشم که نوشتن استعدادی است که خداوند متعال به نویسنده می دهد اما حرفه ای خوب است. نوشتن فقط به استعداد محدود نمی شود، بلکه نویسنده باید یکی از مهارت ها و سبک زبانی خود را توسعه دهد تا بتواند تبلیغ خوبی برای نوشته و مقاله خود پیدا کند و مخاطبان زیادی برای خواندن مطالبی که می خواهد بفرستد پیدا کند. محتوای نوشته های او، بنابراین برای اینکه بتوانید مقاله های حرفه ای بنویسید، باید این مقاله را مرور کنید، زیرا این یک توالی تدریجی است که تمام مراحل نوشتن مقاله را به صورت حرفه ای ترکیب می کن

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید