کاربرد GPS در آینده

از سال 1993 ، سیستم موقعیت یابی جهانی در سراسر جهان در دسترس است. این سیگنال های رادیویی را برای ارائه زمان ، پیمایش و موقعیت یابی منتقل می کند. اقتصاد ما از جمله حمل و نقل ، ارتباطات ، ماهواره ، انرژی و اورژانس به این ابزار بستگی دارد. کاربردهای GPS در آینده نامحدود است. بسیاری از برنامه ها پس از اینکه سطح بالایی از دقت را نشان داد ، از فناوری استفاده می کنند. برنامه های دیگر می خواهند از GPS برای موقعیت یابی دقیق استفاده کنند. در اینجا برنامه های GPS در آینده وجود دارد.

1. مدار کم زمین

دولت و ناسا پروژه ای را عنوان می کنند که طی دو سال آینده ، این ابزار به ماموریت 60٪ در مدار کم زمین کمک می کند. همچنین ، این نوید می دهد که 95٪ از مأموریت ها در زیر مدار ژئوسنکرون انجام می شود. سیستم موقعیت یابی جهانی به کاربران کمک می کند تا به ناوبری در زمان واقعی دست یابند. این به ناسا کمک می کند تا از بار ایستگاه های ردیابی بکاهد.

2. فناوری

پیشرفت های بیشتری در زمینه GPS در زمینه GPS وجود دارد. این شامل برنامه های قابل اعتماد و موقعیت دقیق است. این ابزار به توسعه فرکانس ها و کدهای غیرنظامی کمک می کند.

3. علم

در گذشته ، دانشمندان برای شناسایی گونه های جانوری بار سنگینی داشتند. آنها برای تعیین محل قرارگیری حیوانات و نظارت بر حرکت آنها مجبور بودند از باند استفاده کنند. دانشمندان برچسب GPS را بر روی بدن حیوان قرار داده و برای آگاهی از محل به طور خودکار وارد سیستم می شوند. اطلاعات از طریق ماهواره برای محققان ارسال می شود. آینده شامل استفاده از ابزاری برای ردیابی موقعیت دقیق حیوانات است. علاوه بر این ، دانشمندان از GPS برای تحقیق و تمرین در فیزیک ، زیست شناسی و سایر علوم استفاده می کنند. هدف آنها دستیابی به محاسبات دقیق تر هنگام انجام آزمایش های آزمایشگاهی است.

4. علم زمین


دانشمندان زمین هدف دارند تحقیقات گسترده تری انجام دهند. گیرنده ها روی زمین رانده می شوند تا حرکت کنند. محققان زمین می خواهند اطلاعات دقیق در مورد نحوه تغییر زمین به دست آورند.

5. نظرسنجی

نقشه برداران برای اندازه گیری و نقشه برداری از ویژگی های سطح زمین و زیر آب کار می کنند. استفاده از ابزار GPS از دقت بالایی برخوردار است. این ابزار برای نشان دادن مرزهای ویژگی های فیزیکی ، روی یک متحرک یا یک نقطه قرار می گیرد. سپس داده ها در اختیار نرم افزاری قرار می گیرد که اطلاعات دقیق را می دهد. ابزارهای بیشتری برای نقشه برداری از کف کف ، بررسی مرزهای زمین و همچنین بررسی تغییرات سازه ها در حال پیشرفت است.

6. کاربردهای دریایی

این شامل ناوبری کشتی ها و همچنین سیستم های اطلاعاتی برای ورود دقیق است. علاوه بر این ، برای بررسی ایستگاه های کنار ساحل استفاده می شود. علاوه بر این ، ناوبران مشتاقانه منتظر نقشه برداری از عملیات دقیق هستند تا سایر قایق ها از محل کار خود مطلع شوند.

7. کشاورزی

کشاورزان می توانند تولید را از طریق کشاورزی در کل افزایش دهند. GPS بر روی تراکتور نصب شده است تا موقعیت کاشت بذر را ترسیم کند. علاوه بر این ، کشاورزان می توانند در شرایط سخت مانند مه و در تاریکی هوا کار کنند. سیستم موقعیت جهانی نمونه های صحیح خاک را به کشاورزان می دهد تا بدانند که مزرعه در کدام منطقه بارورتر است.

8. هواپیمایی

اکثر هواپیماها دارای سیستم موقعیت یابی جهانی هستند. به خلبانان و مسافران موقعیتی بلادرنگ می بخشد. دقت این ابزار باعث می شود صنعت هواپیمایی هدف اصلی خود مسیرهای سریع ، ایمن و کوتاه برای رسیدن به مقصد باشد.

9. نظامی

اولین سیستم GPS توسط نیروی دفاعی در حال توسعه بود. این فناوری بر روی موشک ها قرار می گیرد تا به مکان مورد نظر برسد. کارهای نظامی در انواع شرایط آب و هوایی با ابزار ردیابی بالا.

10. سیستم های ارتباطی

GPS فناوری مدرنی را به همراه دارد که عملکرد را بهبود می بخشد. سیستم های ارتباطی از ابزاری برای بهبود دقت استفاده می کنند.

10 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید