خانه / فیلم های آموزشی (برای ویدئوهای بیشتر اینجا کلیک کنید) / کاربرد جی ای اس (GIS)در گردشگری -دکتر سعید جوی زاده ،سمانه اخوی-6

کاربرد جی ای اس (GIS)در گردشگری -دکتر سعید جوی زاده ،سمانه اخوی-6

کاربرد جی ای اس (GIS)در گردشگری دکتر سعید جوی زاده ،سمانه اخوی-6تلفن تماس 09382252774/ وبسایت https://gisland.org/

 

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) به وسیله طیف گسترده ای از رشته ها به عنوان یک ابزار مفید به کار گرفته شده است. این مطلب از سیستم ArcView ESRI، جهت بررسی بازاریابی گردشگری، تخصیص جاذبه ها و داده های جمعیت شناسی بازدید کنندگان جهت نشان دادن ارزش GIS به تصمیم گیرندگان و برنامه ریزان مقصد گردشگری استفاده کرده است.

سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS به وسیله طیف وسیعی از رشته هایی نظیر برنامه ریزی محیطی، مدیریت املاک، شرکت های خدمات تاسیساتی زیرساخت ها، برنامه ریزی اظطراری، سیستم های ناوبری خودرو، مطالعات شهری، تجزیه و تحلیل بازار، و جمعیت شناسی کسب و کار، به عنوان یک ابزار مفید مورد استفاده قرار گرفته است. تجزیه و تحلیل از GIS می تواند هر دو مقوله تهدید و فرصت های توسعه را تعیین کند. برای برنامه ریزان کسب و کار، سیستم اطلاعات جغرافیایی، چشم اندازهای یک منطقه وسیع و چندگانه را در نظر می گیرد و سپس تمرکز تکاملی را به سایت های نسبتا کوچک و خاص محدود می کند. همانطور که تکنولوژی گسترش یافته و بهبود یافته است، مصرف کنندگان و کسب و کارها از آن بهره مند شده اند. به عنوان مثال، مصرف کنندگان از هر زمان به راحتی دسترسی دارند و از طریق تکنولوژی GIS، کسب و کار می تواند مصرف کنندگان را به راحتی با تجربه های خرید فراهم کند.

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

آموزش نرم افزار SPSS دکتر سعید جوی زاده

دانلود فیلم آموزشی: آموزش نرم افزار SPSS دکتر سعید جوی زاده –قسمت شصت و هشتم

spss چیست، کاربردهای آن کدامند وجدیدترین نسخه آن کدام است؟ (معرفی کامل) spss چیست، کاربردهای آن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟