خانه / گوگل ارث انجین(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / کاربرد گوگل ارث انجین (Google earth Engine)در سری های زمانی

کاربرد گوگل ارث انجین (Google earth Engine)در سری های زمانی

امروزه با توجه به حجم بالای داده های سنجش از دوری کاربرد سری های زمانی در سنجش از دور روز به روز بیشتر می شود .

وقتی که یک پژوهشگرسنجش از دور قصد دارد که یک پدیده مثلا خشکسالی را در زمان های مختلف بررسی کند معمولا رسم بر این است که باید تصاویر زمان های مختلف را دانلود کند (تازه اگر تصویر مورد نظر هم موجود باشد…)و عملیات پیش پردازش بروی آن انجام شود تا قابل تحزیه و تحلیل باشد.این عملیات شامل تصحیح هندسی،تصحیح رادیومتریک و….

ولی با پیداش سامانه هایی چون گوگل ارث انجین دیگر نیازی به عملیات های طاقت فرسا و وقت گیر نیست.با گوگل ارث انجین (Google earth Engine)شما می توانید تحلیل های سری زمانی را به راحتی و با صرف وقت کم و با بهترین کیفیت انجام دهید.چون در گوگل ارث انجین تمام تصاویر ماهواره ایی بصورت رایگان قابل پردازش هستند و نکته دیگر اینکه عملیات پیش پردازش بروی این تصاویر انجام شده و نیازی به آنجام آن نیست.

اگر قصد تحلیل یک پدیده از طریق سنجش از دور در زمان های مختلف را دارید حتما به فراگیری گوگل ارث انجین بپردازید.

یادتان باشد امروزه نرم افزارهای متن باز همانند گوگل ارث انجین (Google earth Engine)بسرعت در حال گسترش هستند.

با توجه به متن باز بودن این سامانه ها دیگری نیازی به نصب نرم افزار و سخت افزار قوی نیست.در هرجا که باشید می توانید به انجام چنین تحلیل هایی بپردازید کافی است که فقط به اینترنت دسترسی داشته باشید.

یک متخصص سنجش از دور نمی تواند تنها با یادگیری یک ترم افزار مثل انوی ENVI موفق باشد بلکه باید مجموعه نرم افزار ها و سامانه های کاربردی را نیز بداند.

از همه اینها که بگذریم امروزه تهیه یک سیستم سخت افزاری نیاز به هزینه بالا دارد که در کشوری مثل ایران این هزینه بسیار بالاست و مقرون به صرفه نیست که می توان تنها راه حل ممکن ار اسستفاده از گوگل ارث انجین دانست.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با وجود نرم افزار های همچون انوی ENVI چرا باید به گوگل ارث انجین (Google earth Engine)رجوع کنیم ؟فکر کنم دلایل این سوال را در بالا توضیح دادیم

موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل

آموزش کاربردی گوگل ارث انجین(Google earth Engine)

همراه با متد آسان و کاربردی

همراه با فیلم و کتاب

همراه با پروژه های کاربردی

مدرس:دکتر سعید جوی زاده

تلفن ثبت نام :

09382252774

http://crsgroup.ir/

شیراز-خیابان برق –کوچه یک –موسسه چشم انداز

تهران –حیابان بهشتی –خیابان یوسفی-ساختمان هرمزگان –پلاک 7

 

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

طبقه بندی محصولات کشاورزی بزرگ مقیاس با استفاده از گوگل ارث انجین Google earth Engine

  برای بسیاری از کشور ها نظارت بر کشاورزی و امنیت غذایی مهم است. و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟