کاربرد GPS در سیستم های مدیریت ترافیک

GPS ابزاری است که برای قرارگیری اشیا در موقعیت واقعی و همچنین زمان آنها استفاده می شود. این برای ردیابی ، استفاده های علمی ، نظارت و همچنین مدیریت در بخشهای مختلف استفاده می شود. در تمام شرایط آب و هوایی استفاده می شود. مانند سایر برنامه ها ، سیستم های مدیریت ترافیک به داده های دقیق و در زمان واقعی که GPS ارائه می دهد ، نیاز دارند. GPS در مدیریت ترافیک به عنوان ابزاری برای جمع آوری اطلاعات استفاده می شود که سرعت و مختصات مکانی ماشین ها را در زمان های مشخص نشان می دهد.

 

1. ناوگان وسایل نقلیه را ردیابی و مدیریت می کند

صاحب شرکت با بسیاری از اتومبیل ها GPS را برای ردیابی آسان وسایل نقلیه نصب کرده است. GPS می تواند وسایل نقلیه را همانطور که در حال حاضر هستند ردیابی کند ، بنابراین ناوگان وسایل نقلیه را به راحتی مدیریت می کند که با مدیریت ترافیک برای افراد در جاده راحت تر می شود.

2. اطلاعات مربوط به زمان ورود

GPS به عنوان ابزاری برای جمع آوری اطلاعات ، اطلاعاتی را درباره زمان پیش بینی شده برای برخی وسایل نقلیه در برخی نقاط فراهم می کند. این تضمین می کند که اپراتورهای حمل و نقل عمومی از مکان دقیق وسیله نقلیه مطلع شوند و بیشتر به آنها کمک می کند تا درک کنند که تاخیر منجر به ایجاد ترافیک می شود. هدف این اطلاعات کمک به آنها در کاهش تأخیرها است.

3. ناوبری درون خودرو

فناوری GPS ضروری است زیرا راهنمایی را در اختیار رانندگان قرار می دهد که پیمایش آنها را آسان می کند. برای هر سیستم ناوبری درون خودرو ، GPS مورد نیاز است زیرا کاربر را به راحتی از یک مکان به مکان دیگر هدایت می کند.

4. نظارت بر ترافیک


هر شهر شهری در سراسر جهان با ازدحام ترافیک روبرو است و مردم به دنبال راه هایی برای کاهش یا مهار این رنج هستند. گیرنده GPS به کمک آن آمد تا از آن برای نشان دادن سوابق موقعیت و سرعت وسایل نقلیه در زمان های مختلف استفاده شود. علاوه بر این ، این GPS اطمینان می دهد که همه وسایل نقلیه به راحتی کنترل می شوند و بنابراین مدیریت آسان می شود.

5. سیستم های کمک راننده

فناوری GPS با آشنایی رانندگان با محیط اطراف خود که از بروز تصادفات تصادفی جلوگیری می کند ، به رانندگان کمک می کند. بیشتر برخوردها به ترافیک کمک می کنند ، از این رو GPS ضروری است زیرا از طریق تهیه اطلاعات اشیا surrounding و اشیا surrounding اطراف این موارد را کنترل می کند.

6. انطباق با سرعت هوشمند

محل قرارگیری وسیله نقلیه توسط GPS تعیین می شود ، در حالی که انطباق هوشمند سرعت ، سرعت خودرو را در هر نقطه از جاده کاهش می دهد. این دو مورد که GPS و ISA هستند در تعیین حداکثر سرعت مربوط کمک می کنند.

7. جمع آوری داده ها


از فناوری GPS در سیستم های حمل و نقل معمولاً برای تهیه اطلاعات در مورد مکان دقیق وسایل نقلیه استفاده می شود. علاوه بر این ، اطلاعات مربوط به محل ایستگاه های پیمایشی ، علائم و علائم راهنمایی و رانندگی را جمع آوری می کند.

8- وسایل نقلیه زباله خطرناک را پیدا می کند

برای ساخت سیستم های حمل و نقل بهتر ، از فناوری GPS برای ردیابی تخلیه های غیرقانونی ، گیرنده های سر و صدا و سایت های زباله خطرناک از دیگر عواملی که به مشکلات ترافیکی کمک می کنند ، استفاده می شود.

9. شناسایی محل سقوط

اتومبیل هایی که به طور تصادفی در امتداد بزرگراه ها خرد شده اند با استفاده از GPS به راحتی ردیابی می شوند و همین امر باعث می شود که فرد در هنگام پاسخگویی به مکان های خاص و پاک سازی جاده ها برای استفاده از آن کارآمد باشد.

10. امکان پرداخت و شارژ الکترونیکی

GPS داده های مکانی را ارائه می دهد که درایورها به راحتی از محل اخذ هزینه اطلاعات کسب می کنند. علاوه بر این ، GPS مکان و زمان دقیق رسیدن خودرو به کابل شارژ را نیز تعیین می کند.

 

41 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید