gis و شیلاتن

سیستم موقعیت یابی جهانی نحوه عملکرد امروز جهان را دگرگون کرده است. تقریباً در همه مناطق پرورش آبزیان قابل استفاده است. ماهیگیری تجاری برای کار کارآمد باید شامل GPS باشد. ماهیگیران اکنون می توانند برای استفاده های مدرن از این ابزار بهتر به نظر برسند. این شامل ترکیب آن با یک سیستم مبتنی بر رایانه به نام GIS برای ورود و ذخیره داده ها است. در اینجا کاربردهای GPS در شیلات آورده شده است.

1. مکان را تعیین کنید

GPS برای ماهیگیری ضروری خوشایند است. ماهواره شبکه برای مشخص کردن مکان دقیق و همچنین زمان طراحی شده است. واحد سیستم موقعیت یابی جهانی دریایی به شما کمک می کند تا مکان دقیق را تعیین کرده و به مقصد صحیح بروید.

2. از گم شدن خودداری کنید

بیشتر ماهیگیری تجاری در آبهای بزرگ مانند اقیانوس یا دریاچه های ورودی زیاد صورت می گیرد. گم شدن در دریا غیرممکن است زیرا با مسیرهای دریایی آشنایی ندارید. با استفاده از سیستم موقعیت یابی جهانی ، به راحتی قادر خواهید بود در اقیانوس حرکت کنید و به مقصد برسید.

3. برنامه ریزی سفر


مهم این است که سفر خود را قبل از تاریخ دقیق برنامه ریزی کنید. به همین دلیل ، می توانید از هرگونه ناراحتی موجود در راه جلوگیری کرده و یا با آن مقابله کنید. یک سیستم موقعیت یابی جهانی برای برنامه ریزی سفرهای قایقرانی و همچنین نجات جان افراد ضروری است. همچنین ، در صورت آسیب دیدن قایق در دریا مفید است. برای دریافت راهنما باید ارتباط برقرار کنید. بدون GPS ، سرانجام در اقیانوس سرگردان خواهید شد و در انتظار قایق های دیگر هستید. اگر قایق را نبینید چه می کنید؟ این ابزار زندگی شما را نجات می دهد.

4. از حوادث جلوگیری کنید

GPS علاوه بر مفید بودن در سفرها ، از برخورد و حوادث دیگری که می تواند در اثر آسیب دیدگی کشتی یا صدمه به کشتی گیرها ایجاد شود ، جلوگیری می کند.

5. ردیابی

گارد ساحلی ایالات متحده از واحدهای GPS برای ردیابی کشتی هایی که در خط ساحلی حرکت می کنند استفاده می کند. این داده ها را در مورد مسیر حرکت کشتی ارائه می دهد. علاوه بر این ، داده های جمع آوری شده به عنوان ارتباط با کشتی های دیگر عمل می کند بنابراین موقعیت دقیق و مسیرهای مناسب را دنبال می کند. بنابراین ، همه قایقرانان می توانند به مقصد برسند.

6. ماهی پیدا کنید

واحدهای ماهیگیر GPS وقتی که می خواهیم مکان ماهی ها را نشان دهیم قابل توجه است. دارای ویژگی های داخلی مانند نقشه های سواحل ، رودخانه ها و دریاچه ها و همچنین وضوح مایل های دریایی است. می توانید آن را با آنتن جهت دار Omni خریداری کنید. علاوه بر این ، برخی از مدل ها قرار است در آب شیرین مورد استفاده قرار گیرند در حالی که برخی دیگر برای محیط آب شور هستند ، هر دو می توانند دمای آب را نشان دهند.

7. مکان مخفی را پیدا کنید

برخی از ماهیگیرهای GPS دارای سونار ، صفحه نمایش LCD و واحد نقشه برداری GPS هستند که نشان می دهد ماهی ها در سنگ ها و علف های هرز مخفی شده اند. همچنین ماهی هایی را نشان می دهد که همرنگ سنگ ها هستند. علاوه بر این ، می توانید اشیا below را در زیر بدن آب مشاهده کنید.

8. توزیع نقشه ماهی


سیستم موقعیت یابی جهانی توزیع ماهی را نمایش می دهد. مکانی را که ماهی ها به سختی و پرجمعیت زندگی می کنند خواهید یافت.

9. خطوط ساحلی را کنترل کنید

این ابزار به نظارت بر خط ساحلی و شناسایی هرگونه تغییر کمک می کند. این به تغییر جهت در موارد اضطراری کمک می کند.

10. آلودگی

GPS اشیا water آب سطحی از جمله آلاینده های غیر آلی ، آلاینده های آلی ، فلزات سنگین و شاخص های فیزیکی را کنترل می کند. آب آلوده برای ماهیگیری مناسب نیست زیرا می تواند منجر به بیماری شود.

11. زیستگاه های مناسب را نقشه برداری کنید

هر ماهیگیر هنگام بازدید از دریا آرزو دارد مقدار زیادی بدست آورد. GPS آنها را قادر می سازد تا نقاط مناسب ماهیگیری را ترسیم کنند. از این به بعد ، بدون داشتن صید ، ساعت ها از حرکت در دریا خودداری خواهید کرد.

 

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید