کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟

کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟

کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟


کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟

کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟

کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟

کشاورزی دقیق، سیستمی است که به کشاورزان اطلاعات دقیق در مورد اینکه چه چیزی باید بکارند، چه سموم دفع آفات مورد نیاز است و چه مقدار کود در خاک های خاص و حتی در خاک های مختلف یک مزرعه استفاده می کند، می دهد. این مفهوم که در اوایل دهه 1980 بیان شده است و شامل مدیریت مزرعه بر اساس مشاهده ، اندازه گیری و پاسخ به تنوع مکانی و زمانی بین زمینی و تولید در محصول است. هدف نهایی کشاورزی دقیق ایجاد سیستم های مدیریت مزرعه، محصول و دام است که بازده را بهینه می کند ، ورودی ها را به حداقل می رساند ، منابع را حفظ می کند و از محیط زیست محافظت می کند. این ماده به عنوان نوعی زراعت ، محصول و تولیدات دامی توصیف شده است که به جای مبارزه با آنها ، با طبیعت و فرآیندهای اکولوژیکی همکاری می کند. از طریق تکنیک های جدید ، خاکورزی با شدت کمتر ،  به سوخت فسیلی کمتری احتیاج دارد. این میکروارگانیسم های خاک را برای ساختن مواد آلی ، کنترل آفات با استفاده از روش های کنترل تلفیقی آفات (به عنوان مثال ، کنترل بیولوژیکی) و ایجاد تناوب های خاص و طولانی مدت محصول با استفاده از سازمان درست درست می کند.

کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟

کشاورزی دقیق چیست و چگونه بر کیفیت غذای ما تأثیر می گذارد؟

                                                                                                                                                                                                                        

عصر صنعتی در مورد انقلاب در بهره وری از کشاورزی قطعات وسیعی از زمین به ارمغان آورد. تراکتور و ماشین آلات اتوماتیک به کشاورزان کمک می کند تا صدها و هزاران هکتار زمین کشاورزی را در هر فصل بکارند و برداشت کنند. این پیشرفت ها غذای ارزان تری را در سفره های ما به ارمغان آورد. این امر همچنین باعث شد کشاورزان به یارانه های دولتی متکی شوند زیرا تولید مواد غذایی بیش از تقاضا بود و قیمت مواد غذایی را بسیار پایین آورده و این امر باعث بی سود بودن کشاورزی شد. این امر همچنین منجر به از بین رفتن مزارع خانوادگی شد زیرا کشاورزی در زمین های کوچک حتی با کمک یارانه های دولتی نیز بی فایده شد.

در حالی که مقدار مواد غذایی در فروشگاه های ما افزایش یافته و قیمت مواد غذایی کاهش یافته است ، کیفیت تولید به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گرفته است. طعم گوجه فرنگی دیگر مانند گوجه فرنگی نبود و نسلی از بچه ها سبزی خوردن را متوقف کردند. دلیل آن ساده بود. در حالی که ماشین آلات امکان تولید محصولات کشاورزی را فراهم می کردند ، مقیاس تولید به کشاورزان اجازه نمی داد تا تغییرات در کیفیت خاک ، تنوع رطوبت و اقلیم های کوچک محلی را که برای رشد محصولات با کیفیت بالا لازم است ، در نظر بگیرند. آنچه روزگاری برای مزارع کوچک خانوادگی مهم بود ، اکنون از بین رفت. و کشاورز ارتباط خود را با زمین زیر پایشان قطع کردند و به سختی با ماشین هایی که انقلابی در صنعت آنها ایجاد کردند همگام شدند. برای زنده ماندن ، مزارع مجبور شدند به جای کیفیت غذا روی کمیت تمرکز کنند.

 

با ظهور عصر اطلاعات ، اصطلاح ” کشاورزی دقیق ” ابداع شد. با نگاهی دقیق به صنعت مزرعه و تاریخچه آن ، انسان سریعاً به معنای واقعی آن پی می برد. این بازگشت به ارزش های مزرعه خانوادگی است. استفاده دقیق از منابع و درک خاک زیر پای کشاورز، این درک آب و هوای محلی و اقلیم های کوچک آن برای دستیابی به محصولات سالم و خوشمزه با حداقل استفاده از کود ، سموم دفع آفات و علف کش ها است. کشاورزی دقیق بازگشت به زراعت دقیق مزارع خانوادگی کوچک است که صدها هزار سال قبل از این که اولین تراکتور موتور خود را روشن کند وجود داشته است.

هواپیماهای بدون سرنشین و ایستگاه های هواشناسی اتوماتیک با اصطلاح “کشاورزی دقیق” مترادف هستند. بنابراین آنها واقعاً چگونه در کیفیت غذایی که روی میزهایمان می بینیم کمک می کنند؟ کاربرد ایستگاه های هواشناسی را می توان اولین گام در کشاورزی دقیق دانست و قدمت آن به دهه های قبل برمی گردد. درک آب و هوا و مقایسه تغییرات فصلی در مقدار باران و سطح دما  بود که کشاورزان را قادر به تنظیم سطح آبیاری و کود برای دستیابی به محصولات سالم تر کرد. سپیده دم اینترنت اشیا (IoT) و فن آوری های جدید حسگر مانند سپر تابش خورشیدی،  برای سنسورهای دما به سطوح جدیدی از دقت و تکرار اندازه گیری دست می یابد که تجزیه و تحلیل دقیق داده های هواشناسی را امکان پذیر می کند و به کشاورزان اجازه می دهد چندین بار آبیاری و کود را در فصل تنظیم کنند تا عملکرد متعادل و محصولات سالم بدست آورند.

 

کشاورزان که با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به عنوان حامل حسگر تکمیل می شوند ، بدون اینکه قدم در هر فوت مربع از مزارع خود بگذارند ، می توانند از نظر بهداشتی و تنوع محصولات چشم عقابی داشته باشند. هواپیماهای بدون سرنشین دارای دوربین های چند طیفی هستند که به جای گرفتن یک عکس رنگی ، از صحنه های مختلف چندین عکس را با رنگ متفاوت می گیرند و از محصولات و خاک که برای چشم انسان قابل مشاهده نیستند ، استفاده می کنند. رطوبت خاک و نظارت بر دما همراه با این تصاویر به صورت نقشه های رنگی پردازش می شوند و به کشاورز و کشاورز محلی که جایگاه آن در کشاورزی دقیق محکم است، ارائه می شوند. فقط آنها زمین را به اندازه کافی می دانند تا نتایج را در زمینه مزرعه خود تفسیر کنند و غذاهای خوشمزه و غذایی را به میزهای ما بیاورند.

فناوری GPS و اتوماسیون تراکتور ، استفاده دقیق از کود ، آب و سموم دفع آفات را امکان پذیر می کند تا میزان استفاده از آنها به میزان قابل توجهی کاهش یابد. پس انداز نه تنها از طریق کاهش استفاده از مواد شیمیایی و آب در مزرعه حاصل می شود ، بلکه سود بالاتری نیز از محصول متعادل تر و محصولات سالم در پایان فصل حاصل می شود. نظارت دقیق بر آب و هوا و خاک خطرات بیماری محصول را کاهش می دهد و از خشک شدن یا آبیاری بیش از حد محصولات جلوگیری می کند.

کشاورزی دقیق عبارت است از بازگشت دقیق به خانواده و مزارع در مقیاس بزرگتر برای آوردن محصول سالم و خوشمزه به میزهای ما با حداقل استفاده از سموم دفع آفات ، آب و کود. این کشاورزان و کشاورزان را قادر می سازد تا دانش دقیق زمین و آب و هوا را برای همگام سازی با ماشین آلات کشاورزی همیشه کارآمد به کار گیرند. این مزارع را قادر می سازد تا کارآمد باشند و مزارع بزرگ نیز می توانند نه تنها بر کمیت بلکه بر کیفیت محصولات خود تمرکز کنند.

 

 

 

 

 

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید