گشایش تدریجی کسب‌و‌کارهای حوزه گردشگری

گشایش تدریجی کسب ‌و‌ کارهای حوزه گردشگری

گشایش تدریجی کسب ‌و‌ کارهای حوزه گردشگری


گشایش تدریجی کسب ‌و‌ کارهای حوزه گردشگری-موسسه چشم انداز-آموزش کاربردی  GIS و RS

معاون گردشگری کشور گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید کم‌کم کسب‌و‌کارهای گردشگری گشایش پیدا کند.

گشایش تدریجی کسب‌و‌کارهای حوزه گردشگری

به گزارش خبرگزاری فارس، ولی تیموری معاون گردشگری کشور گفت: سناریوهای مختلفی را برای مدیریت بحران کرونا در زمان‌های مختلف برای صنعت گردشگری در نظر گرفتیم و تمام اتفاقاتی را که در سطح کشور در زمینه مدیریت کرونا افتاده رصد می‌کنیم و در هر زمانی که وزارت بهداشت اعلام کند آمادگی داریم سفرها را به سرعت رونق دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه از اول اردیبهشت 99 ترددهای بین استانی آغاز شده است یکی از سناریوهای ما بحث سفرهای کاری و اضطراری بین استانی است، در حقیقت به نوعی تعامل کار با سلامت باید انجام شود.

تیموری تصریح کرد: برنامه ما در کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت کرونا برای سفرهای تجاری و اضطراری همزمان با آغاز ترددهای بین استانی با عنوان کار همراه با سلامت تعریف شده است.

وی افزود: هتل‌ها و مراکز اقامتی که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می‌کنند در صورت تمایل، خدمات خود را به مردم ارائه می‌کنند و دو پروتکل بهداشتی به این مراکز ابلاغ شده و پروتکل سوم بهداشتی نیز در خصوص بازگشایی و آغاز به کار تدریجی مراکز اقامتی مجاز نیز ابلاغ شده است.

معاون گردشگری کشور اظهار کرد: امکان دارد تعدادی از مراکز اقامتی به دلیل اینکه در شرایط کنونی برای آنها صرفه اقتصادی نداشته باشد، اقدام به بازگشایی و فعالیت دوباره نکنند و برخی از هتل‌ها هم یک طبقه خود را برای صرفه‌جویی در مسائل اقتصادی و انرژی در اختیار مسافرانی که برای کارهای اضطراری خود به استان‌ها سفر می‌کنند، اختصاص دهند.

منبع: فارس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید