12 ماهواره اینترنت اشیا سال آینده پرتاب می‌شود


12 ماهواره اینترنت اشیا سال آینده پرتاب می‌شود

شرکت علم و صنعت هوافضای چین اعلام کرد این کشور در سال 2021 شاهد پرتاب فشرده ماهواره‌ای برای شبکه اینترنت اشیا-(IoT) خواهد بود.

12 ماهواره اینترنت اشیا سال آینده پرتاب می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، شرکت علم و صنعت هوافضای چین اعلام کرد این کشور در سال ۲۰۲۱ شاهد پرتاب فشرده ماهواره‌ای برای شبکه اینترنت اشیا-(IoT) خواهد بود.

این موسسه تحقیقاتی آکادمی علوم چینی (CAS) قرار است ۱۲ ماهواره از پروژه Xingyun، اولین صورت فلکی باند باریک مدار کم  ارتفاع زمین برای اینترنت اشیا را پرتاب کند.

شرکت مذکور در نظر دارد برای تکمیل سه مرحله مجموعاً ۸۰ ماهواره به فضا بفرستد؛ ممکن است این مجموعه در حدود سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

چین حدود دو ماه پیش ماهواره‌های شینگیون ۲۰۱ و شینگیون ۲۰۲ از مرکز پرتاب ماهوره چیوچوئن واقع در شمال غرب کشور با راکت کوئایکو ۱ آ را به فضا پرتاب کرد.

ماهواره‌های تولید شده از سوی شرکت شینگیون ستللیت در رابطه با تکنولوژی اینترنت اشیا بر پایه فضا برای ارتباط لیزری بین ماهواره‌ها نیز آزمایش خواهند شد.

مرحله اول این پروژه پس از ورود دو ماهواره Xingyun-۲ ۰۱ و ۰۲ به مدار خود در ماه مه سال جاری به پایان رسید؛ ماهواره‌ها از پیوندهای لیزری بین ماهواره‌ای استفاده می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد در مسافت های طولانی ارتباط برقرار کنند و از این رو عملکرد زمان واقعی خدمات ارتباطی را ارتقا دهند.

قرار است مرحله دوم این پروژه با پرتاب ۱۲ ماهواره عملیاتی شود که درنهایت منجر به بهبود بیشتر خدمات جهانی این پروژه می‌شود.

اینترنت اشیا مبتنی بر فضا پوشش گسترده‌ای خواهد داشت و امکان اتصال آسان در همه شرایط جوی و چندین زمینه را فراهم می‌کند.

منبع: فارس

10 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید