50 کاربرد GPS

در سالهای گذشته به طور فشرده از GPS به عنوان گیرنده جهت و به عنوان برنامه پیمایش استفاده می شود که به ما می گوید کجا هستیم و چگونه می توان بین نقاط حرکت کرد. همچنین از آنها برای تهیه نقشه های دیجیتالی استفاده شده است. با این حال ، برنامه های GPS نه تنها توسط غیرنظامیان بلکه توسط سازمان های مختلف برای اهداف مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال ، برای خلبانان ، نقشه برداران ، کشاورزان ، ناخدای قایق ، نظامیان و دانشمندان در میان دیگران مفید است. به غیر از GPS معمولاً که در تلفن های خود استفاده می کنیم ، سایر برنامه های بسیار پیشرفته نیز فوق العاده دقیق هستند و برای کارهای خاص در صنایع مختلف استفاده می شوند. برخی از صنایعی که از این برنامه استفاده می کنند عبارتند از:

1. هواپیمایی

بیشتر هواپیماهای مدرن از گیرنده های GPS برای تهیه موقعیت خلبانان و مسافران در زمان واقعی استفاده می کنند. آنها همچنین بسته به محل کار هواپیما ، نقشه ای از مقصد مختلف را ارائه می دهند. اپراتورهای هواپیمایی همچنین از این برنامه برای تصمیم گیری در مورد سریع ترین ، ایمن ترین و کم مصرف ترین مسیر در بین مقصدها استفاده می کنند. آنها همچنین از برنامه برای ردیابی هواپیما و هدایت خلبان در مواردی که تغییری در شرایط آب و هوایی یا هر مسئله دیگری ایجاد شود استفاده می کنند.

2. دریایی

کاپیتان های قایق به برنامه ناوبری بسیار دقیق نیاز دارند تا بتوانند از طریق آبها به مقصد بروند. این برنامه ها اطمینان حاصل می کنند که کانال ها پاک هستند و هیچ مانعی نمی تواند مانع پیمایش آنها شود. آنها همچنین در بخشهای دریایی مورد نیاز هستند زیرا از آنها برای نقشه برداری و موقعیت یابی عملیات لایروبی در رودخانه ها ، میله های شن و ماسه ها استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که سایر قایق ها از عمق عمق آنها آگاه هستند.

3. کشاورزی

هواپیمای بدون سرنشین

کشاورزان فصل مشخصی برای کاشت ، علف های هرز و برداشت دارند و به دلیل تکرار در فصول ، گیرنده GPS را روی تراکتور و سایر تجهیزات کشاورزی خود قرار می دهند. این امر به آنها امکان می دهد نقشه مزارع خود را تهیه کرده و اطمینان حاصل کنند که هنگام کاشت یا علف های هرز در فصل بعدی دقیقاً به همان زمان برگردند. این استراتژی به ویژه در فصلی که مه آلود است و دارای دید کمتری است ، مثر است زیرا دستگاه هنوز از زمان GPS خود کار می کند و نه مرجع بصری آن را راهنمایی می کند. بیشتر از این ، دقت بالا باعث می شود که بتواند در نقشه برداری از مکان های نمونه خاک مناسب باشد و کشاورزان می توانند مناطقی را که خاک مناسب برای کشاورزی دارند ، تعیین کنند.

4. علم

این یکی از رشته هایی است که به شدت از برنامه GPS استفاده می کند ، به خصوص از آنجا که بخشهای مختلفی در بخش علوم وجود دارد و شامل فیزیک ، زیست شناسی و علوم زمین می شود. قبل از اختراع این برنامه ، دانشمندان از نوارهای فلزی و پلاستیکی برای برچسب زدن حیوانات استفاده می کردند ، و آنها را هنگام کنترل آنها در مکان های مختلف دنبال می کردند. با این حال ، از زمان اختراع و پیشرفت برنامه ناوبری ، این دانشمند به قرار دادن یقه در حیوان کمک کرده و برنامه می تواند حرکت حیوان را به طور خودکار ضبط کرده و اطلاعات از طریق ماهواره به محقق منتقل شود. این بدان معناست که آنها می توانند مکان حرکت حیوانات را بدون نیاز به جابجایی مجدد از نظر جسمی ، ردیابی کنند. بیشتر علوم تدریس شده در مدارس دارای شواهد عملی بیشتری هستند ، به خصوص اینکه GPS داده های دقیق را ارائه می دهد.دانشمند زمین همچنین از این برنامه برای مطالعه نحوه تغییر مناظر در طول زمان استفاده می کند. یا هر منطقه جغرافیایی که ممکن است مورد علاقه آنها باشد.

5. نقشه برداری

نقشه برداری یکی از کاربردهای GPS است که به خصوص از آنجایی که در نقشه برداری و اندازه گیری اقدامات مختلف در سطح زمین و زیر آب استفاده می شود بسیار ضروری است. در تعیین مرزهای زمین ، نقشه برداری از کف دریا و برجسته سازی تغییرات شکل سازه ها استفاده می شود. بهترین چیز در مورد برنامه GPS با دقت بالا این است که نقشه برداران می توانند آن را در یک نقطه تنظیم کنند و یک نشانگر مرجع ایجاد کنند. آنها همچنین می توانند از آن در پیکربندی متحرک برای ترسیم مرزهای ویژگی های خاص استفاده کنند. با استفاده از داده های به دست آمده از برنامه ، آنها می توانند جزئیات را به راحتی در نرم افزاری وارد كنند كه به آنها كمك می كند با نمودار دقیق مشتریان خود را ارائه دهند.

6. نظامی

وزارت دفاع آمریكا اولین كسی بود كه سیستم برنامه GPS را توسعه داد و از آن پس این سیستم توسط نیروهای نظامی متعددی در سراسر جهان پذیرفته شده است. کشورهای دیگر حتی تصمیم گرفته اند شبکه های ناوبری ماهواره ای خود را به عنوان مکانیزم دفاعی در زمان جنگ توسعه دهند. امروزه استفاده متنوعی از این برنامه شده است و می توان از آن برای نقشه برداری از مکان وسایل نقلیه و سایر ماشین آلات مانند موشک ها در طول جنگ استفاده کرد. این یک تکنیک است که به طور هدفمند برای محافظت از سربازان و همچنین مدیریت منابع استفاده می شود.

7. خدمات مالی

سازمان های مالی مانند بانک ها از این برنامه برای زمان بندی و تعیین نقل و انتقال پول محلی و بین المللی استفاده می کنند. آنها همچنین از آن برای تهیه ردیابی حسابرسی از معاملات مالی استفاده می کنند. از این رو ، از آنجا که بیش از 80٪ تراکنش ها از طریق کارت های نقدی و اعتباری انجام می شود ، ارائه سطح بالاتری از دقت زمان بندی آسان تر بوده است. ماهواره GPS برای حوزه مالی ضروری است ، زیرا امکان داده و تمبر زمان انتقال وجوه الکترونیکی را فراهم می کند.

8. ارتباطات از راه دور

تلفن همراه

ارتباطات از راه دور به ویژه تلفن های همراه از این برنامه برای ارائه دقت ، اطمینان و پایداری عملکرد کاربران خود در این برنامه استفاده می کنند. اگرچه ساعتهای دیگر می توانند این امر را تأمین کنند ، اما GPS با کمک سیگنالهای ماهواره ای از استخراج مناطق زمانی همگام پشتیبانی می کند.

9. هدایت وسایل نقلیه سنگین

در ماشین آلات سنگین پیچ که در معدن و ساخت و سازها استفاده می شود نیز از این فناوری استفاده می شود. به عنوان مثال در ساخت بزرگراه ها ، گیره های نشانگر و نقشه برداران با سیستم های کنترل و هدایت وسایل نقلیه داخل کابین جایگزین شده اند. این کار باعث سهولت کار می شود زیرا راننده فقط باید نقشه سایت از قبل برنامه ریزی شده نقشه بردار را دنبال کند. بنابراین ، با استفاده از این برنامه ، سازندگان می توانند تحمل نزدیک به موقعیت ، شیب و سطح را بدست آورند.

10. حمل و نقل جاده ای

بیشترین استفاده کنندگان از این فناوری خدمات تاکسی ، موقعیت مکانی وسایل نقلیه اضطراری ، مدیریت ناوگان تجاری و ردیابی بار ، نظارت بر حمل و نقل عمومی ، اعزام و ناوبری هستند. دارندگان اتومبیل های خصوصی نیز از این برنامه استفاده می کنند و بیشتر مدل های جدید اتومبیل با GPS کارخانه ای ارائه می شوند.

11. فعالیت های اجتماعی

برخی از فعالیت های اجتماعی که استفاده از این فن آوری را در بر می گیرد شامل دوچرخه سواری بین دو کشور ، اسکی ، چتربازی در کوهپیمایی ، پاراگلایدر ، عکسهای برچسب گذاری جغرافیایی ، جغرافیایی ، شستشوی زمینی و سایر موارد است.

12. موقعیت یابی

مکان نقشه

از سیستم ناوبری GPS معمولاً برای تعیین موقعیت استفاده می شود. توسط مسافران ، محققان و شهروندان روزمره استفاده می شود. علاوه بر این ، می توانید از آن برای قرار دادن وب سایت هایی که خدمات خاصی را در کشور شما ارائه می دهند استفاده کنید. وب سایت های خاصی دسترسی افراد از یک مکان خاص را مسدود می کنند. به عنوان مثال ، اگر به دنبال یک وب سایت هستید که از جمله خدمات نوشتن سفارشی آنلاین ، در منطقه شما کمک دانشگاهی ارائه دهد ، تا زمانی که موقعیت GPS شما به وب سایت مجاز است ، لیستی از وب سایت های پیشنهادی دریافت خواهید کرد.

13. پیگیری برای اجرای قانون

پلیس همچنین از آن در تحقیقات برای دستگیری مظنونین و مجرمان استفاده می کند. آنها همچنین از آن برای پیگیری افرادی که احساس می کنند ممکن است جان آنها در خطر باشد استفاده می کنند.

14. تعیین محل حیوانات خانگی خود

حیوانات خانگی مانند گربه و سگ می توانند به راحتی حواسشان را پرت کرده و گم شوند. میکروچیپ GPS به شما کمک می کند محل حیوان خانگی خود را تعیین کنید.

15. مراقبت از سالمندان

بعضی از افراد مسن دوست ندارند وقتی شخصی آنها را کنترل می کند و گاهی اوقات آنها به تنهایی در مکان های ناآشنا گشت می زنند و ممکن است پیدا کردن مسیر بازگشت به خانه برایشان مشکل باشد. یا ممکن است فردی زمین بخورد و نیاز به کمک فوری پزشکی داشته باشد. از این دستگاه می توان در مواردی استفاده كرد كه در صورت نیاز به كمك ، فقط باید یك دكمه را فشار دهند و مراقب از آن مطلع می شود.

آنها در واحدهای کوچکی وجود دارند که می توانند روی لباس آنها استفاده شوند. برخی نیز ساعت های پوشیدنی هستند که به چشم نمی آیند.

16. جستجوی گنج

استفاده از GPS بسیار فشرده است ، و فن آوران فن نیز هنگام شکار گنج با دوستان خود از این فناوری استفاده می کنند. سرنخ ها در سایت های برنامه ریزی شده بر روی نقشه های گنج پنهان شده اند و این برنامه ها در وب سایت خاصی بارگذاری می شوند که افراد برای پیوستن به جوایز به آن می پیوندند و با یکدیگر رقابت می کنند.

17. ایمن سازی آثار هنری

برخی از نقاشی های میلیونی و مستعد سرقت هستند. اگرچه برخی از آنها بیمه هستند ، مالکان همچنین از ردیاب ها به عنوان امنیت اضافی برای کمک به آنها در هنگام دزدی استفاده می کنند.

18. سفرهای انفرادی

هنگام مسافرت به مکانی که آشنایی با آن ندارید ، توصیه می شود همراه خود یک ردیاب داشته باشید تا در صورت مواجه شدن با خطرات یا گم شدن ، به افراد هشدار دهید.

19. شکار و ماهیگیری

استفاده از این فناوری به شما امکان می دهد نقاطی را که می خواهید به سفر شکار یا ماهیگیری بعدی خود برگردانید ، علامت گذاری کنید.

20. دسترسی آسان به پشتیبانی اضطراری کنار جاده

در صورت تصادف یا وضعیت اضطراری ، می توانید با استفاده از شماره های اضطراری از پیش برنامه ریزی شده در تلفن هوشمند خود کمک بگیرید. بهترین چیز در مورد استفاده از این برنامه این است که نیروهای اورژانس می توانند مکان فعلی شما را بدون نیاز به ارائه جزئیات ردیابی کنند.

21. فناوری GPS همراه با Intelligence Vehicle Highway Systems برای بهبود ایمنی بزرگراه و سهولت شلوغی استفاده می شود

سیستم های مدیریت یکپارچه ترافیک به داده های دقیقی نیاز دارد که در زمان واقعی در دسترس باشد. این امر برای اطمینان از اینكه مقامات لازم می توانند زمان و سرعت سفر را برای نظارت و كنترل ازدحام مدیریت كنند. بنابراین ، GPS برای جمع آوری داده های مورد نیاز استفاده می شود و ثابت شده است که از نظر نیروی انسانی 50٪ کارآمدتر است.

22. ایمنی عمومی و امداد رسانی در برابر بلایا

بهترین چیز در مورد GPS این است که می تواند در هر شرایط آب و هوایی یا محیطی مورد استفاده قرار گیرد و همین دلیل ترجیح دادن استفاده در هنگام مدیریت حوادث است. وسایل نقلیه و لوازم اضطراری با استفاده از GPS ردیابی می شوند.

23. در زمینه رباتیک

دقیقاً مانند GPS جهت دهی به انسان ، همین مورد در مورد روبات ها نیز صدق می کند. GPS ناوبری ربات های موبایل را افزایش می دهد و آنها را در زمینه های مختلف مانند کارهای صنعتی در فضای باز ، نقشه برداری و کشاورزی قابل استفاده می کند.

24. توسط افراد معلول قابل استفاده است

افراد با نیازهای خاص در مواقعی که مراقبان و عزیزانشان مجبور به کار می شوند ، به عهده خودشان می مانند. ردیاب GPS نه تنها برای ردیابی موقعیت مکانی آنها استفاده می شود ، بلکه در موارد اضطراری می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

25. ردیابی اتوبوس مدرسه

اتوبوس مدرسه

سیستم ردیابی GPS Bus Bus در جمع آوری اطلاعات در مورد کارآمدترین مسیر استفاده می شود. همچنین هر زمان که گم شوند رانندگان اتوبوس مسیرهای بلادرنگ را فراهم می کنند. مدیریت مدارس می تواند با استفاده از این فناوری اطمینان حاصل کند که رانندگان اتوبوس مسیرهای مجاز را دنبال می کنند و در ساعات کاری تعطیلات غیر ضروری نخواهند کرد.

26. ردیابی تریلر

سیستم ردیابی تریلر GPS جنبه مهمی است که باعث بهبود امنیت و افزایش کارایی و همچنین کاهش هزینه ها می شود. مدیریت از سیستم ردیابی برنامه GPS برای نظارت بر ناوگان و تجهیزات آنها استفاده می کند. همچنین گزارش دقیق و مفصلی را فراهم می کند که به مالک آرامش خاطر می بخشد.

27. ردیابی قایق

سیستم ردیابی قایق از سرقت قایق شما محافظت می کند. نصب یک برنامه ناوبری به شما امکان می دهد موقعیت قایق خود را در زمان واقعی مشاهده کنید. بیشتر ، سیستم هایی وجود دارد که شما را قادر می سازد مصرف سوخت آن را مشاهده کنید. این فناوری نه تنها به شما آرامش می بخشد بلکه به شما امکان می دهد ساعتهای تحویل و مسیری را که دارای مصرف سوخت مناسب است ، به طور موثر برنامه ریزی کنید.

28. ردیابی تجارت

این سیستم های ردیابی توسط شرکت های مختلف از سازمان های کوچک ، متوسط ​​و بزرگ برای حفظ رقابت استفاده شده است. این فناوری به صاحبان مشاغل اطلاعات بلادرنگ درباره مشاغل خود و سایر اطلاعات مربوطه را می دهد. دستگاه ها بسته به شغل متفاوت هستند ، اما مزایای زیادی وجود دارد که یک شرکت می تواند با استفاده از سیستم ردیابی تجارت کسب کند.

29. ضبط زنده

پخش مستقیم ویدئو و ردیابی از دیگر کاربردهای برنامه GPS است و بهترین چیز در مورد آن این است که این برنامه داده های زمان واقعی را ارائه می دهد و شما می توانید فعالیت ها را ضبط کنید زیرا آنها اتفاق می افتد و از طریق انتقال از طریق ماهواره ، می توانید اتفاقات میلیون مایل را مشاهده کنید دور.

30. نظارت بر سرعت

ردیاب GPS تخمین دقیق سرعت وسایل نقلیه یا ناوگان را که به یک توپی مرکزی منتقل می شوند ارائه می دهد که در آن می توانند در زمان واقعی بخوانند و برای مرجع بعدی ضبط شوند. پیگیری سرعت به شما امکان می دهد تا هزینه مصرف سوخت ، تعداد بلیط سرعت کمتری را کاهش دهید ، میزان تصادفات را کاهش داده و ساییدگی و پارگی وسیله نقلیه خود را به حداقل برسانید.

31. گزارش گرافیکی

برنامه پیمایش در ارائه گزارش گرافیکی از وقایع در هنگام وقوع مفید است. این می تواند مسافت طی شده یا سوخت مصرفی باشد.

32. نقشه برداری جغرافیایی و نشانه گذاری

این سیستم اطلاعات مشخص و نقشه برداری یکپارچه و دقیق را فراهم می کند. کاملاً دقیق و سریعتر از هر استراتژی مرسوم شناخته شده است. حداقل نیروی کار مورد نیاز و تجهیزات کمتری برای استفاده وجود دارد.

33. ساخت نقشه های توپوگرافی الکترونیکی و خشن

این برنامه در ایجاد مختصات برای نقشه های کانتور و توپوگرافی موثر است. بهترین نکته در مورد استفاده از GPS این است که دقیق ، راحت است و در هر مکانی بدون نیاز به نظارت زیاد قابل استفاده است.

34. رهگیری چمدان و لپ تاپ ها

می توانید روی چمدان یا لپ تاپ خود یک سیستم ردیابی GPS نصب کنید که به شما کمک می کند در صورت دزدیده شدن آنها را پیدا کنید.

35. در اجتماعات شلوغ خانواده و دوستان را ردیابی کنید

هنگام بازدید از مکانهایی با جمعیت بسیار زیاد ، جدا شدن از عزیزانتان آسان است که می تواند ترسناک باشد. در این حالت ، حمل یک سیستم ردیابی به راحتی در ردیابی مکان آنها کمک می کند.

36. هنگام تعطیلات

گم شدن هنگام سفر به مکان جدید آسان است. بیشتر از این ، خواندن نقشه شما ممکن است در این صورت پیچیده باشد. یک برنامه ناوبری بیشتر توصیه می شود زیرا نه تنها داده های دقیق به شما می دهد ، بلکه می تواند برای هشدار دادن به سازمان های خدمات امداد و نجات در مواقع اضطراری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

37. گوش دادن به مکالمات پنهان

دستگاه های نظارتی خاصی وجود دارد که قادر به گوش دادن به مکالمات خصوصی از طریق ضبط صدا هستند. این بیشتر توسط سازمان های دولتی که اختیار انجام این کار را دارند استفاده می شود. آنها ممکن است دستگاه های ضبط را در خانه ، محل کار یا اتومبیل شما که دارای GPS هستند برای ردیابی حرکات شما کاشته باشند.

38. دسترسی به وسیله نقلیه خود از طریق موبایل ، رایانه شخصی یا رایانه لوحی

اتصال سیستم ردیابی وسیله نقلیه به دستگاه همراه شما را قادر می سازد تا موقعیت مکانی وسیله نقلیه خود را در زمان واقعی کنترل کنید. این هنگامی مفید است که وسیله نقلیه شما به سرقت رفته باشد یا اینکه اتومبیل خود را به شخصی قرض دهید.

39. بی حرکتی وسیله نقلیه در صورت سرقت

برخی از سیستم های ردیابی به شما امکان می دهند در صورت سرقت اتومبیل خود را بی حرکت کنید. این برنامه حتی هنگام حرکت وسیله نقلیه را تعطیل کرده و به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده وسیله نقلیه خود را برگردانید و همچنین به شما آرامش خاطر می بخشد.

40. راه اندازی یک Geo-Fence

فناوری GPS نه تنها ما را قادر به ردیابی و دانستن جهت ها کرده است ، بلکه در حصارکشی های ژئولوژیکی نیز به کار رفته است که هرگاه فرد یا جسمی از منطقه انتخاب شده وارد یا از آن خارج شود ، به شما هشدار می دهد. Geo-fence یک مرز مجازی است که در عرض چند ثانیه تنظیم می شود و هر زمان که ردیاب GPS از منطقه انتخاب شده عبور می کند از طریق متن یا ایمیل به شما اطلاع داده می شود.

41. هشدار SOS در موارد اضطراری

هشدار SOS از سیستم ناوبری استفاده می کند که می تواند در تلفن همراه یا رایانه شما نصب شود و هنگامی که عزیز شما آن را فشار می دهد به شما اطلاع می دهد. می توانید از آن برای کودکان یا افراد مسن خود استفاده کنید.

42. اندازه گیری حرکت مستقیم خطا در زمین لرزه ها

این برنامه همچنین در اندازه گیری زمین لرزه ها با اندازه گیری حرکت میلی متر پوسته بین زمین لرزه ها استفاده می شود. اگرچه لرزش واقعی زمین ناشی از زلزله را اندازه گیری نمی کند ، اما جابجایی ایستگاه ها را هنگام زلزله ثبت می کند.

43. جستجوی مناطق نزدیک مانند هتل ها ، بیمارستان ها ، ایستگاه های نفتی و دفاتر دولتی

این مکان شما را ردیابی می کند و اطلاعات و داده های منطقه ای را که اسکن می کنید به شما ارائه می دهد. شما می توانید هتلی در نزدیکی منطقه خود را جستجو و رزرو كنید و بهترین چیز در مورد استفاده از این برنامه دقیق بودن و ارائه داده های بلادرنگ است.

44. پیگیری حوادث زیست محیطی مانند آتش سوزی و نشت روغن

این ردیابی شرایط بلایا در زمان واقعی است که بدون استفاده از آن می توانست زمان زیادی را ببرد. آتش سوزی و نشت روغن می تواند در مناطقی با شرایط نامساعد جوی اتفاق بیفتد ، و نظارت بر مکان به منظور تسکین سریع ضروری است.

45. بهبود دقت پیش بینی های هواشناسی

حمایت از دقت تمرکز آب و هوا از جمله کاربردهای بسیار زیاد GPS است. این فناوری در پیش بینی سطح دمای زمین و جو استفاده می شود.

46. ​​مطالعات هوایی را بسیار راحت تر و مectiveثر ساخته است

هواپیمای بدون سرنشین

مطالعات هوایی یکی از مطالعات غیر قابل نفوذ است که با استفاده از GPS تقویت شده است. از آن به شدت در مطالعه حیات وحش ، زمین ها و زیرساخت های انسانی استفاده شده است. این امر با برچسب گذاری تصاویر با کمک مختصات GPS امکان پذیر شده است.

47. نظارت بر الگوهای مهاجرت گونه های در معرض خطر

استفاده از این برنامه برای شناسایی الگوهای مهاجر گونه های در معرض خطر ، به عنوان مثال ، گوریل کوه رواندا آسان است. این می تواند به جلوگیری از کاهش جمعیت آنها کمک کند.

48. مدیریت کارآمد ورود به جنگلها و مشخص کردن مرزها

استفاده از اطلاعات نقشه برداری برای کنترل چوب بری در جنگل ها استفاده می شود. برنامه ناوبری داده های بی درنگ وقایع یک منطقه خاص را ارائه می دهد و مقامات می توانند برای نظارت بر هرگونه مشخص کردن مرزهای خود استفاده کنند.

49. به حل اختلافات بین مالکان زمین کمک می کند

در مواردی که اختلافات مرزی وجود دارد ، از این برنامه برای ارائه مرزهای جغرافیایی بی طرف با توجه به اطلاعات موجود استفاده می شود. مختصات و جهت های دقیق را فراهم می کند.

50. جمع آوری اطلاعات دقیق و به موقع

ارائه اطلاعات دقیق و به موقع یکی از اصلی ترین موارد استفاده از GPS است و از این برنامه به شدت برای تهیه مکان و جهت در میان سایر موارد استفاده شده است که در بالا بحث شد. دقت آن استفاده فشرده از آن را در زمینه هایی از جمله نظامی ، کشاورزی ، معدن ، نقشه برداری در سایر موارد مشاهده کرده است.

موارد استفاده و استفاده از GPS بصورت فوق الذکر وجود دارد و اطلاعات سیستم بدون هیچ گونه هزینه ای در دسترس هر کسی و هر مکان است. برای دسترسی به داده ها فقط باید گیرنده بگیرید. این فناوری در هر صنعتی در دنیا مفید است و از طرق مختلفی بر زندگی ما تأثیر می گذارد که ممکن است از آنها آگاهی نداشته باشیم.

 

 

8 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید