GEO : جغرافیا برای مکان های مختصات.
حافظه پنهان : مواردی که در یک مکان مخفی ذخیره می شوند.

هنگامی که این دو کلمه را کنار هم قرار می دهید، geocaching ایده یافتن آیتم های پنهان در مکان های خاص است.

چگونه با geocaching شروع می کنید؟

Geocaching به یک گنج یابی در سراسر جهان تبدیل شده است. بهترین قسمت؟ شما را به ماجراجویی می برد ، گاهی اوقات به مبهم ترین نقاط.

اگر می خواهید به میلیون ها geocaching در سراسر جهان دسترسی داشته باشید، ساده ترین راه از طریق geocaching.com است. از طریق این وب سایت انجمن است که اعضا geocaches را نگهداری می کنند. هر کس می تواند خود را نیز پنهان کند!

تنها جایگزین دیگری برای geocaching.com که می توانم توصیه کنم c:geo است. این برای همراهی GPS دستی برای اطلاعات حافظه پنهان و گزارش‌های آفلاین عالی است.

چه چیزی می توانید geocaching پیدا کنید؟

Geocache
ژئوکاش ها می توانند شامل هر چیزی از موارد زیر باشند: 

  • سکه های خارجی
  • ماشین های اسباب بازی
  • جاکلیدی
  • اردک لاستیکی
  • سنگ مرمر

زمانی که یک ژئوکاش پیدا می کنید، معمولاً یک ظرف است که اقلام داخل آن قرار دارد. هر ظرف یک جایزه دارد که می‌توانید آن را با هم عوض کنید.

یک geocache معمولاً یک دفترچه گزارش دارد که می توانید آن را امضا کنید. با استفاده از اپلیکیشن Geocaching می‌توانید گزارش‌های مجازی درباره ماجراجویی‌های خود نیز بنویسید.

همچنین “قطعه های بازی” ویژه ای وجود دارد که “قابل ردیابی” هستند. این موارد دارای اطلاعات ردیابی اضافی هستند. هر یک از آنها تاریخچه طولانی دارد که می توانید بفهمید چقدر مسافت را طی کرده است.

کش ها مکان های معناداری هستند که شخصی آنها را برای تبدیل شدن به یک مخفیگاه انتخاب کرده است. به عنوان مثال، می تواند یک پارک، ساحل یا بالای یک کوه باشد.

ژئوکاش ها کجا هستند؟

هر کش دارای درجه سختی است . اول، شما می خواهید با موارد آسان شروع کنید. هنگامی که چیزهای زیادی به دست آوردید، می توانید شروع به جستجو در ژئوکاش های سخت تر کنید.

هنگامی که می خواهید یک geocache را پیدا کنید، مختصات جغرافیایی آن را در GPS خود وارد می کنید. سپس، وقت آن است که با استفاده از GPS خود برای ناوبری به پیاده روی بروید .

اما همه GPS ها دارای خطا هستند ، بنابراین شما را به مکان دقیق نمی رساند. با این حال شما را نزدیک می کند! با خواندن آنچه نظر دهندگان دیگر می گویند چگونه آن را پیدا کنید، سرنخ دریافت کنید.

بیشتر بخوانید : گیرنده های GPS چگونه کار می کنند؟

چگونه بناهای تاریخی معیار بررسی را پیدا کنیم

معیار بررسی زمین‌شناسیاین نمونه ای از یک بنای تاریخی معیار بررسی است. ده‌ها سال پیش به دلیل اینکه نقشه‌برداران آن‌ها را در مجموعه‌های اندازه‌گیری‌های خود می‌بندند، روی زمین میخکوب شده است.

اگر در مورد geocaching جدی هستید، احتمالاً در مورد شکار معیار شنیده اید . اما این نوع ژئواشینگ چیست؟

بناهای بنچمارک دیسک های برنجی یا فلزی در زمین هستند. برای چندین دهه، نقشه برداران از آنها به عنوان نقطه مرجع استفاده کرده اند.

هنگامی که یک معیار نظرسنجی را پیدا می کنید، ممکن است به معیاری نگاه کنید که بیش از یک قرن پیش بررسی شده است. تقریباً یک تاریخچه پنهان پشت آنها وجود دارد.

اگر می‌خواهید معیارهای نظرسنجی را بیابید، می‌توانید کاوشگر داده‌های نقشه‌برداری ملی ژئودتیک را امتحان کنید . اما برخی از معیارها را می توان چندین متر یا فوت جبران کرد.

خلاصه: geocaching چیست؟

درست مانند یک گنج یابی مدرن، ژئوکاچ می تواند شما را به سفرهای شگفت انگیزی ببرد .

این یک سرگرمی سرگرم کننده برای خانواده است که مردم در سراسر جهان آن را انجام می دهند .

نه تنها این، بلکه ارزان است و شما را فعال نگه می دارد.

آیا تا به حال geocaching را امتحان کرده اید؟ خوشت آمد؟ لطفا با یک نظر در زیر به ما اطلاع دهید.