دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

فناوری GIS از همان ابتدا  صنعت راهداری را قادر می‌سازد. ثابت شده است که قدرت مکان یابی راندمان عملیاتی را افزایش می دهد. GIS آنلاین به شما کمک می‌کند تا داده‌های مختلف را از سیستم‌های مختلف در یک پلتفرم با کاربری آسان به دست آورید.   

شما شروع به استفاده از نقشه های سفارشی هوشمند برای برنامه ریزی، مدیریت و نگهداری زیرساخت های جاده خود خواهید کرد تا در زمان و هزینه صرفه جویی کنید! همه بخش های خود را به سمت یک راه حل مشارکتی و کارآمد گرد هم بیاورید و تصمیمات دقیق  و مبتنی بر داده بگیرید.

فهرست مطالب:

 • چالش ها و مزایای دیجیتالی کردن مدیریت جاده شما
 • نظارت بر کار جاده و مدیریت داده ها در زمان واقعی
 • چرا باید زیرساخت و نگهداری جاده خود را بهینه کنید؟

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

بیایید با یک نظرسنجی ساده شروع کنیم.

آیا می توانید این شکاف ها را با اعداد پر کنید؟

اداره بزرگراه مسئولیت اداره، ساخت و ساز، نظارت بر نگهداری، تعمیر و مراقبت از حدود ___ مایل مسیر جاده ها ، ____ پل ها ، و ____ پلچک ها را بر عهده دارد.

در منطقه شما دقیقاً ____ علائم جاده ای وجود دارد که ____ چهارراه را می پوشاند.

همه علائم سالم هستند به جز ____ که ماه آینده تعویض خواهد شد.

ما در حال حاضر در حال تعمیر _____ چاله هستیم و _____ خسارت جاده باقی مانده است.

سال گذشته _____ درختان از جاده های اصلی حذف شدند. _____ خط کشی پیاده روها تجدید شده است.

اگر می توانید، آیا می توانید تمام این اطلاعات را به صورت بصری درک کنید؟ در اینجا یک نقشه نمونه است که همه آن را به یکباره پوشش می دهد ، با اطلاعات مرتبط و وضعیت دارایی های شما.

ما می دانیم که بسیاری از کارهای  راهداری و تعمیر و نگهداری در این نوع گزارش ها و پرس و جوها ختم می شوند.

 • آیا می دانیم چند راه داریم؟
 • چند تا از این جاده ها در شهر هستند؟
 • چند پل و روکش در شهر داریم؟
 • آیا چاله هایی وجود دارد که باید تعمیر شوند؟
 • آیا ما اطلاعاتی در مورد تعداد علائم مشخص جاده ای داریم؟
 • آیا هر چهارراه دارای تابلوی راهنمایی معتبر است؟

وقتی همه این اطلاعات را دارید، نکته مهم این است که وضعیت دارایی های خود را درک کنید، در این مورد، علائم جاده، خطوط جاده، پل ها، چاله ها و غیره.  داشتن همه این اطلاعات میدانی در یک مکان تحت یک راه حل واحد GIS باعث می شود در برنامه ریزی بودجه، عملیات تیمی، تنظیم مقدار مناسب سفارشات کاری، پیمانکاران، تنظیم مناقصه و غیره  به شما کمک می کند .

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

GIS آنلاین به شما کمک می‌کند تا انواع داده‌های مکانی و اطلاعات مختلف را در لایه‌های موضوعی متعددی ذخیره کنید که می‌توانند با نمادشناسی سفارشی نمایش داده شوند. همه داده ها با مکان های جغرافیایی خاص (مختصات) به هم مرتبط هستند ، که به شما و خدمه میدانی شما کمک می کند تا با کمک یک نقشه تعاملی آن را به راحتی پیدا کنید.

اجازه دهید به شما نشان دهیم که چگونه پلتفرم و برنامه‌های کاربردی GIS Cloud فرآیند عملیات میدانی متعدد، همکاری تیمی و بهبود کارایی عملیاتی شما را با کاهش ریسک و بهینه‌سازی هزینه‌ها ساده می‌کنند.

چالش ها و مزایای دیجیتالی کردن مدیریت جاده شما

برای متحول کردن عملیات و گردش کار روزمره خود، باید چالش های روزانه تیم خود را درک کنید. جمع‌آوری داده‌ها، بازرسی، تعمیر و نگهداری آسیب‌های جاده‌ای باید دارای یک بازه زمانی کاری با مجوزهای موجود باشد. هنگامی که در میدان هستید، ارتباط واضح و سریع عمل ضروری است. کاهش کاغذبازی های غیر ضروری برای جمع آوری و بازرسی داده های میدانی بسیار مهم است. 

خدمه میدانی نیاز به پاسخ سریع و دقیق به سوالاتی مانند:

 • چه جاده ها و چند مایل را بازرسی کرده ام؟
 • بعد کجا باید بروم و آیا می توانید یک دستور کار امضا شده به من بدهید؟
 • آیا ما مجوز تعمیر این جاده (علامت، چاله و…) را داریم؟
 • چاله های گزارش شده کجاست؟
 • چقدر زمان داریم تا کار را تمام کنیم؟

برنامه جمع‌آوری داده‌های موبایل جایگزین فرم‌های کاغذی کثیف می‌شود و ارتباط شفاف و سریع عمل را بین تیم‌ها فراهم می‌کند.

فرض کنید خدمه میدانی خود را با مالکان زمین، بازرسان عمومی، سوالات شهروندان، مجوزها یا هر چیز دیگری در چالش می بینند. در آن صورت، مدیران دفتر می‌توانند همه چیز را به صورت آنلاین تنظیم کنند و همه آن‌ها در زمان واقعی در دستگاه‌های تلفن همراه یا تبلت‌هایشان   همگام‌سازی می‌شوند.

راه اندازی و گردش کار آنقدر آسان و شهودی است که شگفت زده خواهید شد.  فرض کنید که خدمه دفتر مسئولیت صدور وظایف روزانه را بر عهده دارند. آنها می توانند فرم های کاری سفارشی را برای هر پروژه در پورتال جمع آوری داده های تلفن همراه ایجاد کنند . داده هایی که می خواهید جمع آوری کنید می تواند هر چیزی، نقطه، چند ضلعی یا خط باشد. 

فیلدهای فرم مورد نیاز خود را اضافه کنید، مانند:

 • اندازه چاله (بزرگ، کوچک)
 • وضعیت علائم راه (شکسته، ثابت، نیاز به تعمیر)
 • اقدامات نگهداری (تمیز کردن، بازرسی، تعویض، تعمیر)
 • سطح جاده (شن، تراشه بند، آسفالت)
 • جاده آسفالت شده موجود (به روز رسانی برنامه ریزی شده، بدون برنامه ریزی، تعمیر برنامه ریزی شده)
 • اولویت (بالا، کم، بدترین)
 • پل ها
 • مسیرهای دوچرخه سواری (قابل مشاهده، غیر قابل مشاهده)
 • گذرگاه ها (نقاشی برنامه ریزی شده، نقاشی در حال انجام، نیاز به به روز رسانی، هنر خیابانی)
 • و خیلی بیشتر

برای افزایش سرعت جمع‌آوری و حذف خطاها هنگام پر کردن فرم‌های دیجیتال، فیلدهای فرم خود را الزامی، وابسته (شرطی) یا دائمی کنید. اگر در برخی مناطق با اتصال به اینترنت مشکل دارید، برنامه Mobile Data Collection در حالت آفلاین نیز کار می کند.

نظارت بر کار جاده و مدیریت داده ها در زمان واقعی

بنابراین، شما در دفتر هستید و یکی از تیم تعمیر و نگهداری شما مشکلی را گزارش کرده است (علامت شکسته، چاله، دید ضعیف در مسیر و غیره). شما به تیم تعمیرات خود در آن نیاز دارید. آیا می دانید موضوع از کجاست؟

تصور کنید که مشکل از قبل در نمادهای سفارشی روی نقشه قرار داده شده است تا رفع شود. با کمک  ویرایشگر نقشه ، ویرایش، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری داده ها در زمان واقعی قابل دسترسی و قابل مشاهده است ! این نیمی از کار انجام شده است.

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

هیچ فرم و نقشه کاغذی برای کاهش سرعت تیم شما وجود ندارد. تیم تعمیر و نگهداری می تواند اطلاعات دقیق را با تبلت یا تلفن همراه خود ارسال کند. داده ها فوراً در دسترس هستند و می توانند به راحتی توسط تیم مدیریت در سطوح مختلف دسترسی و مجوز سفارشی و بهینه سازی شوند.

این داده‌های متناظر به شما بینش ارزشمندی می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا مسائلی مانند ترک‌های جاده، سقوط در خطرات پوشش گیاهی، چاله‌ها و غیره را شناسایی و پیش‌بینی  کنید. می‌توانید لایه‌های منطقه مختلف را بسته به اولویت شغلی کد رنگ کنید.

برنامه ریزی مبتنی بر ریسک و اولویت بندی مشاغل میدانی برای صرفه جویی در زمان و هزینه بسیار مهم است.

اگر نیاز دارید که این نوع اطلاعات را به ذینفعان یا عموم گزارش دهید، می توانید همه این اطلاعات را روی نقشه تجسم کنید . تنها اطلاعات مربوطه را از داده های جمع آوری شده استخراج و ارزیابی کنید تا گردش کار کسب و کار خود را اولویت بندی و سازماندهی کنید.

با برنامه‌های Map Viewer و Map Portal ، داده‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده شما را می‌توان برای کارشناسان GIS سفارشی کرد یا برای افراد غیرحرفه‌ای با سطوح دسترسی و مجوزهای مختلف در هر دستگاه در هر زمان  بهینه‌سازی شد. تصور کنید که تیم های شما چقدر کارآمد خواهند بود و چقدر در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد بدون اینکه منتظر گزارش های کاغذی و برگه های میدانی باشید.

هنگامی که مکان شناسایی شد، می توانید کار را به صورت آنلاین به تیم اختصاص دهید . عکس‌ها و یادداشت‌ها در نظرسنجی آنلاین (فرم) که قبلا ایجاد شده بود به کارگران کمک می‌کند تا ببینند چه کاری باید انجام شود. تعمیر تیرک، تعویض تابلو، تعمیر چاله، رنگ آمیزی خطوط، یا به سادگی حذف آوار از بزرگراه.

هنگامی که کار با موفقیت انجام شد، آنها به سادگی وضعیت تکلیف را برای تکمیل تنظیم می کنند، که به طور خودکار روی نقشه برای خدمه یا مدیریت دفتر نشان داده می شود.

این عملکرد همچنین می تواند عکس و رسانه به عنوان اثبات کار تکمیل شده باشد. این امر در کاهش مسئولیت شرکت در صورت بروز حوادث آتی بسیار مهم است.

در اینجا چند نمونه عالی از مدیریت و نگهداری Roadworks با برنامه های GIS Cloud آورده شده است.

 • تعمیر و نگهداری ترافیک – مدیریت گذرگاه های عابر پیاده و دوچرخه

این مورد استفاده خاص بر اعطای مجوز به کارگران میدانی شما برای جمع آوری و به روز رسانی داده ها در مورد شرایط دارایی متمرکز است.

 • نقشه دسترسی زاگرب برای افراد روی ویلچر

با این پروژه، دانش‌آموزان جغرافیا نقشه‌ای ایجاد کردند که دسترسی پیاده‌رو و موانع ویلچر را در مرکز زاگرب نشان می‌دهد تا به افراد دارای معلولیت کمک کند.

 • نقشه برداری حمل و نقل عمومی پس از زلزله در زاگرب

یک دانشجوی جغرافیا یک پرتال نقشه تعاملی ایجاد کرد که نشان دهنده تغییرات حمل و نقل عمومی به دلیل آسیب های زلزله است. این به تسهیل رفت و آمدهای روزانه مردم در شهر زاگرب کمک کرد.

 • مدیریت دارایی ایستگاه تراموا در شهر زاگرب

با یک پورتال نقشه تعاملی برای کمک به شهروندان برای عبور از ترافیک شهری، دانش‌آموز جغرافیا نمایشگرهای دیجیتال ایستگاه تراموا را جمع‌آوری کرد که اطلاعات مربوط به ترامواهای ورودی (شماره خط، جهت، و زمان تخمینی رسیدن آنها) را نشان می‌داد.

 • راه حل مدیریت ترافیک: مطالعه موردی شهر آمستردام

یکی از پایتخت های دوچرخه جهان، آمستردام، GIS Cloud را به عنوان راه حلی برای نگهداری با کیفیت خطوط دوچرخه، قفسه ها، پایه ها و انواع زیرساخت های دوچرخه به طور منظم پیاده سازی کرد.

 • بهبود نقشه برداری زیرساخت جاده در استرالیا

با کمک GIS آنلاین، شورای ناحیه مالالا در استرالیای جنوبی تمام دارایی های زیرساخت جاده خود را نقشه برداری کرد و مدیریت پروژه خود را بهبود بخشید.

تیم ما همچنین یک وبینار جالب در مورد راه حل هایی برای زیرساخت جاده و تعمیر و نگهداری برگزار کرد.

چرا باید زیرساخت و نگهداری جاده خود را بهینه کنید؟

اول از همه، کیفیت و بهینه سازی داده ها . شما نمی توانید آن را با یک گردش کار مبتنی بر کاغذ داشته باشید. شما یک پایگاه اطلاعاتی دقیق و به‌روز دریافت می‌کنید که می‌توانید از هر دستگاهی در این زمینه یا در دفتر در زمان واقعی در دسترس باشید. تمام داده ها و دارایی های شما در دسترس شماست.

نظارت، ویرایش و نگهداری داده ها  را به یکباره انجام دهید، و بلافاصله متوجه شوید که چگونه می توانید استراتژی ها و برنامه های شغلی روزانه خود را بهبود بخشید. داشتن همه این موارد در یک نقشه تعاملی به شما کمک می کند اثربخشی و ارتباطات تیم را افزایش دهید .

منتظر نباشید تا آنها به دفتر بازگردند و گزارش ها و برگه ها را وارد یا دانلود کنند. با برنامه‌های GIS Cloud، همه آن‌ها در صورت درخواست، به صورت آنلاین در زمان واقعی در دسترس هستند!

این به شما در تجزیه و تحلیل پیش بینی کمک می کند. تمام فعالیت های حوزه و دفتر خود را شناسایی و به درستی برنامه ریزی کنید و هزینه های آینده را کاهش دهید یک زبان بصری آسان را برای ذینفعان، پیمانکاران و کارگران بیاورید، ارتباطات را بهبود ببخشید و پیشرفت و نتایج پروژه را بر روی یک نقشه تعاملی نمایش دهید. استفاده از یک مکان برای برقراری ارتباط با کار و حل مسائل در محل به شما یک مزیت استراتژیک می دهد!

GIS Cloud کاملاً مقیاس پذیر است، برای آنچه از پلتفرم آنلاین استفاده می کنید بدون نیاز به نصب دسکتاپ پرداخت کنید.

با این حال، فرض کنید به کنترل داده های اضافی نیاز دارید و از سیاست های امنیتی داخلی پیروی می کنید. در آن صورت، سیستم GIS Cloud می تواند بر روی سرورهای شما در پشت فایروال به عنوان یک راه حل ابر  خصوصی در محل نصب شود. می‌توانید به راحتی اشتراک‌های برنامه‌تان را در هر زمان بر اساس نیازهای پروژه‌تان مقیاس کنید، اشتراک‌های جدید دریافت کنید یا در صورت تغییر دامنه پروژه، آن را کاهش دهید.

سیستم اطلاعات جغرافیایی

gis در شیرازGIS مقدماتی و پیشرفتهGISپژوهش در GISآشنایی با دوره GISآشنایی با دوره جی آی اسآشنایی و کار با سیستم جی آی اسآموزش arcgisآموزش GISآموزش GIS از مبتدی تا حرفه ای در شیرازآموزش GIS به روش گام به گام در شیرازآموزش GIS در تهرانآموزش GIS در شهرسازیآموزش gisدر شیرازآموزش برنامه نویسی GISآموزش پایه اس GISآموزش پایه اس جی آی اسآموزش پایه ای ArcGIS و GISآموزش تغییر رنگ "نماد و برچسب گذاری لایه ها در GISآموزش جی آی اس در شیرازآموزش رایگان GISآموزش رایگان GIS در شیرازآموزش ساده و مفهومی GISآموزش ساده و مفهومی جی ای اسآموزش سیستم اطلاعات جغرافیاییآموزش سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)آموزش کاربردی GIS در شیرازآموزش کاربردی آرک جی ای اسآموزش کامل جی آی اسآموزش گام به گام GISآموزش گام به گام جی آی اس . آموزش گام به گام GISآموزش گزارش گیری از جداول توصیفی در GISآموزش مجازی GISآموزش محیط نرم افزار GISآموزش مقدماتی نرم افزار ArcGISآموزش های نو در GISارزیابی زمین در GISالگوی فضایی در GISامکان سنجی در GISبانک جامع اطلاعات جی آی اسبایگانی های آموزشGISبررسی کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیاییبرگزاری دوره GIS در شیرازبرنامه خود آموز GISبهترین استاد جی آی اس در شیرازبهترین جزوه GISبهترین جزوه کاربردی GISبهترین دوره آموزشی GISبهترین کتاب GISبهترین کلاس GIS در شیرازبهترین کلاس جی آی اس در شیرازبهترین موسسه GIS در شیرازبهترین موسسه جی آی اس در شیرازپاورپوینت آموزش gisپتانسیل سنجی در GISپراکنش جغرافیایی در GISپکیج آموزش gisپکیج آموزش جی آی اسپکیج آموزش حرفه ای GISپکیج فارسی آموزش جس ای اسپهنه بندی اقلیمی درGISپورتال جی آی استحلیل در GISتحلیل زمین آماری در سیستم اطلاعات جغرایی یا جی آی استحلیل فضایی در GISتخصصی نمودن GISتکنولوژی WEBGISتکنولوژی سیستم اطلاعات جغرافیاییتهرانتهران. بهتریت کتاب آموزش GISتوپولوژی در gisتوسعه GISثبت نام gisثبت نام پیشرفته GISثبت نام پیشرفته در شیرازGISثبت نام مقدماتی GISثبت نام مقدماتی GISدر شیرازجی آی چیست؟خواندن جی آی اس به راحتی خوردن یک لیوان آبداده های اکتشافي در محیط GISدانلود آموزش GISدانلود آموزش پیشرفته جی آی اسدانلود بهترین کتای GISدانلود کتاب آموزش GIS در شیرازدرون یابیدوره آموزش GISدر شیرازدوره آموزش پیشرفته نرم افزارArcGISدوره آموزش نرم افزار ArcGISدوره آموزش نرم افزار GISدوره آموزشی جی آی اس در شیرازراه های افزایش سرعت عملکردنرم افزار GISرسترروشهای جمع آوری داده های مکانی و توصیفی درزر ساخت داده مکانی در GISسامانه اطلاعات جغرافیاییسامانه اطلاعات مکانی و GISسایت تخصصی جی ای اس. GIS در یک نگاهسایت تخصصی در زمینه GISسخت افزار در GISسرفصل دوره مقدماتی آموزش GISسعید جوی زادهسعیدجوی زادهسمینار آموزش GIS در شیرازسنجش از دورسنجش از دور و جی آی اسسه بعدی در GISسیستم اطلاعات مکانی یا GISشبیه سازی در GISشیرازفایل GISفروشگاه جی آی اسفیلم GISفیلم آموزشی GIS در شیرازفیلم جی آی اسقابلیت هایGISکاربرد GISکاربرد تصاویر ماهواره ای و GISکاربرد جی آی اسکاربرد جی آی اس در نقشه برداریکارگاه GIS در شیرازکارگاه آموزش GISکارگاه آموزشی GIS در شیرازکارگاه جی آی اس در شیرازکامل ترین و بهترین دوره آموزش GISکتاب آموزش کاربردی Arc GISکتاب جی آی اسکلاس آموزش GISکلاس آموزشی GIS در شیرازگراف در GISمبانی و مفاهیم GISمبانی و مفاهیم جی ای اسمجموعه کامل جی آی اس برای دانشجویانمدرک معتبر GISمدل سازی در GISمدل های وزن دهیمراحل انجام یک پروژه GISمرجع آموزش جی ای اسمرکز مطالعات سنجش از دور و GISمشاوره و آموزش GISمعرفی بسته Arc GISمقالات کاربردی GISمقدمه و مفاهیم GISمکان یابیموسسه چشم اندازموسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شیرازموسسه علمی تحقیقاتینرم افزار در GISنرم افزار مهندسی جی آی اسنصب GISنقشه های رقومیهمه چیز درباره جی آی اسوکتورویدئو آموزشی GIS در شیرازویژگیهای GISویژه داوطلبین ارشد در شیراز

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید