سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)و پایش مخاطرات زیست‌محیطی تحت تغییرات آب و هوا: بررسی گسترده

QGIS Cloud: نقشه های وب رایگان در QGIS

 

ویژگی ابر QGIS

نحوه استفاده از QGIS Cloud

QGIS Cloud راهی برای انتشار نقشه های دسکتاپ GIS در اینترنت به عنوان نقشه وب است. به عنوان یک زیرساخت داده مکانی (SDI) در اینترنت ، QGIS Cloud همه موارد زیر را فراهم می کند:

  • نقشه های وب را در اینترنت منتشر کنید
  • مدیریت داده ها از طریق ابر
  • اطلاعات را به اشتراک بگذارید و نقشه ها را چاپ کنید

QGIS Cloud شما را قادر می سازد تا نقشه ها و داده ها را در اینترنت بدون نیاز به داشتن سرور شخصی خود منتشر کنید . با QGIS Cloud می توانید نقشه های حرفه ای بسازید و آنها را از طریق دسکتاپ QGIS در فضای ابری منتشر کنید.

امروز، بیایید QGIS Cloud، پلتفرم آنلاین طراحی شده برای QGIS 3 را بررسی کنیم . استفاده از آن رایگان است اما QGIS Cloud Pro چقدر هزینه دارد؟ چگونه نقشه وب را منتشر می کنید؟

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

QGIS Cloud Free در مقابل QGIS Cloud Pro

می توانید نقشه های خود را به صورت رایگان در اینترنت منتشر کنید و از طریق نسخه رایگان QGIS Cloud در دسترس همه قرار دهید. اما نسخه رایگان محدودیت هایی برای اندازه پایگاه داده، SSL، شخصی سازی ها و استفاده دارد.

اگر می خواهید دسترسی به نقشه های وب خود را محدود کنید، QGIS Cloud Pro تنها راه برای انجام این کار است. این بدان معناست که QGIS Cloud Pro راه حل ایده آلی برای محققان، تصمیم گیرندگان، دانشجویان و همه کسانی است که می خواهند نقشه های وب بسازند و محدودیت های دسترسی را تعیین کنند.

در اینجا تفاوت بین نسخه رایگان QGIS Cloud و QGIS Cloud Pro وجود دارد:

ویژگی QGIS رایگان QGIS Cloud
هزینه رایگان 65 یورو در ماه (70-75 دلار در ماه)
استفاده نقشه های عمومی نامحدود (کاربردهای غیرتجاری و غیر دولتی) تجاری
پایگاه داده 1 پایگاه داده PostGIS (حداکثر 50 مگابایت، حداکثر 10 اتصال همزمان) 10 پایگاه داده PostGIS (حداکثر 500 مگابایت)
پشتیبان گیری روزانه از پایگاه داده خیر آره
ویرایش از طریق خدمات ویژگی وب خیر آره
پشتیبانی از SSL خیر آره
شخصی سازی بیننده (لوگو، رنگ ها و غیره) خیر آره

پلاگین ابری QGIS

برای شروع، باید افزونه QGIS Cloud را در مخزن موجود در دسکتاپ QGIS جستجو کنید. در مرحله بعد، باید آن را دانلود کنید، نصب کنید و روشن کنید.

پلاگین ابری QGIS

پس از دانلود و نصب افزونه QGIS Cloud، باید یک حساب کاربری با QGIS Cloud ایجاد کنید . نام کاربری، ایمیل، رمز عبور خود را وارد کنید. در مرحله بعد، باید حساب خود را تأیید کنید.

اکنون باید با نام کاربری و رمز عبور خود در QGIS Desktop وارد شوید. شما باید یک پایگاه داده روی سرور آنها ایجاد کنید. برگه “آپلود” لایه ها و منبع داده شما را نشان می دهد.

به یاد داشته باشید که اگر از نسخه رایگان استفاده می کنید، محدودیت 50 مگابایت خواهید داشت. اما از اینجا، موضوع سفارشی کردن نقشه دسکتاپ QGIS برای مطابقت با ترجیحات شماست. به عنوان مثال، می توانید داده های OSM را اضافه کنید و این در نقشه وب شما نیز گنجانده می شود.

وب > لایه های OpenStreetMap

هنگامی که با لایه های روی بوم خود مشکلی ندارید، وقت آن است که داده های خود را آپلود کنید. این مرحله لایه ها را از هارد دیسک شما می گیرد و آنها را در یک پایگاه داده در QGIS Cloud آپلود می کند. به طور کلی، این امکان دسترسی آنلاین از یک وب سرور را به آن می دهد.

ذخیره به عنوان پروژه QGS. پس از آن، می توانید نقشه را منتشر کنید. پس از انتشار، یک URL وب به نقشه شما در وب سایت QGIS Cloud به شما می دهد. همچنین گزینه هایی برای روشن و خاموش کردن لایه ها، ابزار هویت و ابزارهای نقشه برای اندازه گیری وجود دارد. همچنین می توانید QField را با QGIS Cloud همگام سازی کنید.

دوره-آموزش-حرفه-ای-gis

نقشه ها و نمونه های وب ابری QGIS

در اینجا چند نمونه از انواع مختلف نقشه های وب که می توانید در QGIS Cloud بسازید آورده شده است. به اندازه ArcGIS Online انعطاف‌پذیر نیست، اما هنوز برخی از عملکردهای اولیه را دارد.

به عنوان مثال، در اینجا یک نمونه از یک نقشه وب است که حاوی چند ضلعی های برداری اولیه با شفافیت جزئی است. شما همچنین این قابلیت را دارید که نقشه پایه خود را مطابق میل خود تغییر دهید.

چند ضلعی های برداری نقشه وب رایگان QGIS Cloud

در اینجا یک نقشه وب ساده دیگر وجود دارد که نمادهای اصلی نقطه را نشان می دهد. اما این نقشه وب شامل تصاویر ماهواره ای گوگل به عنوان نقشه پایه است. به علاوه، چندین ویجت دیگر را نیز در سمت راست نقشه در خود جای داده است.

تصاویر هوایی نقشه وب رایگان QGIS Cloud

QGIS Cloud: نقشه های وب رایگان در QGIS

QGIS Cloud یک افزونه برای QGIS است که خدماتی را برای ذخیره و ایجاد نقشه های وب برای انتشار در وب ارائه می دهد. مدیریت داده های شما را آسان می کند و یک راه حل ابری عالی برای کسانی است که دردسر مدیریت وب سرور خود را نمی خواهند.

با QGIS Cloud، با افزودن ویجت‌ها و انواع لایه‌ها به نقشه‌های وب خود، انعطاف‌پذیری زیادی دارید.

اگر نسخه رایگان برای نیازهای شما کافی نیست، گزینه ارتقا به QGIS Cloud Pro نیز وجود دارد که می‌تواند دسترسی دیگران را محدود کند، فضای ذخیره‌سازی بیشتری در اختیار شما قرار دهد و قابلیت سفارشی کردن رابط را حتی بیشتر کند.

آیا تا به حال از QGIS Cloud استفاده کرده اید؟ نظرت راجع بهش چی بود؟ لطفا با نظرات خود در زیر به ما اطلاع دهید.

 

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید