Web AppBuilder برای ArcGIS عنوان پستی است که تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده با شما به اشتراک می گذارد.امیدواریم که این مطالب بتواند شما را در یادگیری نرم افزار مربوطه کمک شایانی کند.

فناوری توسعه دهنده برنامه Web AppBuilder برای ArcGIS به شما امکان می دهد برنامه های وب را بدون برنامه نویسی بسازید. این قابلیت های قابل تنظیم بیشتری را نسبت به سایر قالب های برنامه وب ArcGIS Online ارائه می دهد. Web AppBuilder با چندین ابزار یا ابزار از پیش ساخته ارائه می شود که عملکردهایی از نقشه برداری، نمای جدول، نمودار، پرس و جو و مسیریابی تا پردازش جغرافیایی و موارد دیگر را ارائه می دهد. Web AppBuilder for ArcGIS که بر اساس جاوا اسکریپت و فن‌آوری‌های طراحی وب واکنش‌گرا ساخته شده است، برنامه‌های چند پلتفرمی را ایجاد می‌کند که برای دسکتاپ، تبلت و دستگاه‌های تلفن همراه شما کار می‌کنند—بدون افزونه. Web AppBuilder برای ArcGIS به عنوان یک کلاینت برای ArcGIS برای سرور، ArcGIS Online و Portal برای ArcGIS عمل می کند و می تواند خدمات نقشه دوبعدی و سه بعدی را نمایش دهد.

اهداف یادگیری

با استفاده از Web AppBuilder برنامه های وب ایجاد کنید.

منابع داده خود را اضافه کنید.

ویجت های مختلف را پیکربندی و استفاده کنید.

استقرار برنامه های وب تمام شده.

توجه: Web AppBuilder در زمان نگارش این فصل در نسخه آزمایشی آزمایش بود. ممکن است پس از عرضه رسمی این محصول، اختلافاتی رخ دهد.

این فصل در تصویر بزرگ

ArcGIS راه های زیادی برای ساخت برنامه های تحت وب ارائه می دهد. بیضی قرمز در شکل این فناوری را برجسته می کند پست6آموزش می دهد.

ویژگی های کلیدی Web AppBuilder برای ArcGIS

Web AppBuilder for ArcGIS یک برنامه وب است که می توانید از آن برای ایجاد برنامه های GIS وب بدون برنامه نویسی استفاده کنید. این بر روی HTML5 و ArcGIS API برای جاوا اسکریپت ساخته شده است. از ویژگی های کلیدی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برنامه های وب را با HTML خالص و جاوا اسکریپت ایجاد می کند تا به هیچ پلاگینی نیاز نداشته باشد.

از فناوری های طراحی وب واکنش گرا استفاده می کند. برنامه‌های وب به خوبی با رایانه‌های رومیزی، تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند سازگار می‌شوند و در اندازه‌های بزرگتر یا کوچک‌تر صفحه نمایش به خوبی کار می‌کنند.

از برنامه های وب دو بعدی و سه بعدی پشتیبانی می کند و آنها را بصری تر، همهجانبه تر و جذاب تر می کند.

همراه با ویجت‌های خارج از جعبه متعدد برای ایجاد برنامه‌های وب قدرتمند با قابلیت‌های غنی.

از ایجاد قالب های برنامه وب برای ArcGIS Online و پورتال برای ArcGIS پشتیبانی می کند.

یک چارچوب قابل توسعه برای توسعه دهندگان برای ایجاد ویجت ها، تم ها و برنامه های کاربردی سفارشی فراهم می کند.

Web AppBuilder به کاربرانی که برنامه‌ها را می‌سازند، اجازه می‌دهد تا از میان تم‌های رابط کاربری موجود، نقشه‌های وب و ویجت‌ها، همه در قالبی که می‌بینید، چه چیزی است، انتخاب کنند.

ویجت های اصلی

Web AppBuilder توابع را از طریق ویجت ها فراهم می کند. به طور معمول، یک ویجت یک جزء جاوا اسکریپت است که مجموعه ای از توابع ایزوله و متمرکز را در بر می گیرد که کاربران می توانند با آن یک کار را انجام دهند. اکثر ویجت ها نه تنها از نظر بصری تعاملی هستند، بلکه به منابع سمت سرور مانند خدمات نقشه از ArcGIS برای سرور یا ArcGIS Online نیز متصل می شوند.

Web AppBuilder طیف وسیعی از ویجت ها از جمله نقشه، گالری بیس مپ، ناوبری، نقشه اجمالی، مختصات، صفحه نمایش چلپ چلوپ، افسانه، لیست لایه ها و مکان یابی و همچنین ویجت های اضافی فهرست شده درجدول 6.1.

جدول 6.1 ابزارک های ArcGIS WebApp Builder

نشانک
قرعه کشی
چاپ
جدول صفات
چارت سازمانی
ویرایش کنید
پرس و جو
جهت ها
مقایسه نقشه
ژئوپردازش
لغزان زمان هیستوگرام
   

تعداد ویجت های موجود با انتشار محصولات آینده و مشارکت های جامعه کاربر افزایش خواهد یافت.

استفاده از Web AppBuilder برای ArcGIS برای ایجاد برنامه های وب

با Web AppBuilder، همانطور که برنامه های وب خود را به صورت تعاملی پیکربندی می کنید، Web AppBuilder پیکربندی ها را در چندین فایل JSON (JavaScript Object Notation) تولید و ذخیره می کند. به این ترتیب، لازم نیست JSON و نحو پیکربندی ویجت ها و اجزای مختلف را بدانید تا بتوانید از آنها استفاده کنید.

یک برنامه وب معمولی شامل نقشه های پایه، لایه های عملیاتی و توابع یا ابزارهای اضافی است. Web AppBuilder این الگو را تسهیل می کند.

برای لایه های عملیاتی:از ArcGIS Online یا Portal for ArcGIS برای نوشتن یک نقشه وب و سپس ارجاع نقشه وب در Web AppBuilder استفاده کنید. با استفاده از نقشه‌های وب به عنوان پایه، می‌توانید انواع مختلفی از لایه‌های عملیاتی، از جمله CSV، فایل‌های شکل، ArcGIS برای سرویس‌های نقشه سرور و سرویس‌های ویژگی، GeoRSS، KML، WMS (سرویس نقشه وب) و غیره را ترکیب کنید. پنجره های پاپ آپی که در نقشه وب خود تعریف می کنید به Web AppBuilder و برنامه وب شما منتقل می شوند.

برای نقشه های پایه:Web AppBuilder دارای ویجت گالری نقشه پایه است که مجموعه ای از نقشه های پایه را به برنامه وب شما اضافه می کند.

برای عملکردها یا ابزارهای اضافی:

شما می توانید آنها را با استفاده از ویجت های لیست شده قبلی پیکربندی کنید. هر یک از ویجت های کاربردی به منابع داده خاصی نیاز دارد. برای مثال، ویجت ویرایش به یک لایه ویژگی از یک سرویس ویژگی، ویجت نمودار به یک لایه ویژگی از یک سرویس نقشه یا یک سرویس ویژگی نیاز دارد، و ویجت پردازش جغرافیایی به یک سرویس پردازش جغرافیایی نیاز دارد.

علاوه بر محتویات و عملکردهای برنامه وب خود، می توانید موضوع برنامه را نیز پیکربندی کنید، از جمله سبک رنگ و طرح آن.

گسترش Web AppBuilder برای ایجاد برنامه های سفارشی

Web AppBuilder یک چارچوب عالی برای ایجاد ویجت‌های جدید، سفارشی‌سازی ویجت‌های موجود، ایجاد تم‌های جدید و ساخت برنامه‌هایی با قابلیت‌های گسترده در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

Web AppBuilder برای ویجت ArcGIS پوشه ای از فایل ها را تشکیل می دهد. فایل‌ها می‌توانند به سادگی یک فایل جاوا اسکریپت یا به پیچیدگی مجموعه‌ای از HTML، جاوا اسکریپت، CSS (Cascading Style Sheet) و فایل‌های دیگر، همانطور که در تصویر نشان داده شده است. شما می توانید ابزارک های خود را به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه با سایر کاربران بسته بندی و به اشتراک بگذارید.

یک ویجت معمولاً از گروهی از HTML، جاوا اسکریپت، CSS و فایل های دیگر تشکیل شده است.

این آموزش

یک سازمان مایل است یک برنامه وب برای نمایش زلزله ها و طوفان های تاریخی برای عموم ارائه دهد.

داده ها:از سرویس نقشه و نقشه وب که در آن ایجاد کرده اید مجددا استفاده کنید پست3.

الزامات:برنامه وب باید موارد زیر را انجام دهد:

پنجره های بازشو برای لایه های زلزله و طوفان فراهم کنید

در نمای اولیه کل ایالات متحده را زوم کنید

نشانک‌هایی را ارائه دهید تا کاربران بتوانند به سرعت به مناطق از پیش تعریف‌شده زوم کنند

به کاربران اجازه می دهد نمایشگرها را به صورت PDF چاپ کنند

به کاربران اجازه می دهد تا ویژگی های انتخابی زمین لرزه های انتخابی را نمودار و مقایسه کنند

به کاربران اجازه دهید تا ویژگی ها را بر اساس ویژگی های خود جستجو کنند

لوگو، عنوان، زیرنویس و لینک های مناسب را در بنر نمایش دهید

سیستم مورد نیاز:

Web AppBuilder برای ArcGIS

یک سازمان یا پورتال آنلاین ArcGIS برای حساب ArcGIS

اگر از نسخه میزبانی Web AppBuilder استفاده نمی کنید و می خواهید خودتان Web AppBuilder را میزبانی کنید، به صورت اختیاری، Apache Tomcat (یا دیگر سرور برنامه وب جاوا)

Microsoft Internet Information Services (IIS)، برای استقرار برنامه وب که ایجاد کرده اید

یک مرورگر وب

6.1

به Web AppBuilder دسترسی پیدا کنید

در زمان نگارش این مقاله، Web AppBuilder برای ArcGIS هنوز در مرحله آزمایش بتا بود. پس از انتشار رسمی، یک نسخه یکپارچه و یک نسخه توسعه دهنده خواهد داشت. نسخه یکپارچه در ArcGIS آنلاین و پورتال برای ArcGIS میزبانی می شود. این نیازی به دانلود اضافی یا میزبانی وب ندارد، بنابراین شروع آسان تر است و نسخه پیشنهادی برای استفاده با این فصل است. نسخه توسعه دهنده از توسعه ویجت سفارشی پشتیبانی می کند اما نیاز به دانلود و میزبانی وب دارد. URL دانلود آن و روش های میزبانی آن پس از انتشار رسمی تغییر خواهد کرد. لطفاً دستورالعمل های مربی خود را در مورد نحوه دسترسی به Web AppBuilder دنبال کنید.

6.2

یک برنامه وب اولیه ایجاد کنید

در این بخش، یک تم، یک نقشه وب و چندین ویجت ساده را برای ساخت یک برنامه وب پایه انتخاب کنید.

1.

اگر از نسخه توسعه‌دهنده Web AppBuilder استفاده می‌کنید، به صفحه اصلی Web AppBuilder بروید (به عنوان مثال، http://[Machine_Name]:3344/webappbuilderاز مربی خود در مورد URL بپرسید)، URL سازمان خود را مشخص کنید (به عنوان مثال، http://esripressbooks.maps.arcgis.com) یا پورتال شما برای ArcGIS و نام کاربری و رمز عبور شما، اگر از شما خواسته شده است که چنین اطلاعاتی را وارد کنید. اگر چنین اطلاعاتی را نمی دانید از مربی خود بپرسید. اگر از نسخه یکپارچه استفاده می کنید، به ArcGIS Online یا پورتال خود برای ArcGIS وارد شوید، یک نقشه وب ایجاد کنید (به عنوان مثال، یک نقشه وب خالی بعداً شانس تغییر آن را خواهید داشت)، آن را ذخیره کنید، به اشتراک بگذارید و سپس کلیک کنید. دکمه ایجاد یک برنامه وب در پنجره اشتراک گذاری، روی تب Web AppBuilder کلیک کنید. عنوان، برچسب ها و خلاصه برنامه خود را مشخص کنید. روی دکمه شروع کلیک کنید؛ و به مرحله 3 بروید.

2.

روی دکمه Create New کلیک کنید، روی 2D کلیک کنید، نام برنامه (به عنوان مثال، زلزله و طوفان تاریخی) و یک توضیح اختیاری را مشخص کنید و روی OK کلیک کنید.

در گوشه سمت چپ بالای صفحه، چهار تب وجود دارد: Themes، Map، Widgets و Attributes. از این چهار جنبه مختلف برای پیکربندی برنامه وب خود استفاده کنید.

3.

روی برگه Themes کلیک کنید و روی Foldable Theme کلیک کنید و رنگ و طرح مورد علاقه خود را همانطور که در تصویر نشان داده شده است انتخاب کنید.

می توانید با تم های دیگر نیز بازی کنید. همانطور که تغییرات را انجام می دهید، به سمت راست نگاه کنید، جایی که می توانید بلافاصله ببینید که تنظیمات جدید چگونه به نظر می رسد.

4.

روی تب Map کلیک کنید و سپس روی دکمه انتخاب نقشه وب کلیک کنید.

5.

نقشه وب را که در آن ایجاد کرده اید پیدا کنید پست3آموزش (تحت محتوای من). اگر آن را ندارید، یک نقشه وب مشابه ارائه شده است. برای دریافت آن، روی تب Public کلیک کنید، آن را انتخاب کنیدArcGIS.comگزینه Historic Earthquakes and Hurricanes را تایپ کنید تا آن را جستجو کنید، نقشه را از نتایج انتخاب کنید و سپس روی OK کلیک کنید.

نقشه وب انتخاب شده روی بوم نقشه نمایش داده می شود.

اگر جستجوی شما چندین نقشه وب را برمی گرداند، ماوس خود را روی هر یک قرار دهید و روی نماد اطلاعات کلیک کنید تا جزئیات را بخوانید تا تعیین کنید از کدام نقشه وب استفاده کنید.

توجه: در Web AppBuilder نمی‌توانید خدمات نقشه را مستقیماً به نقشه اضافه کنید. برای انجام این کار، خدمات نقشه خود را به نقشه وب ArcGIS آنلاین یا پورتال ArcGIS اضافه کنید و سپس نقشه وب را در Web AppBuilder ارجاع دهید.

6.

برای درک لایه‌های روی نقشه، در نوار ابزار، روی دکمه‌های Legend و Layer List کلیک کنید تا ویجت‌های Legend و Layer List ظاهر شوند. وقتی کارتان تمام شد، ویجت ها را ببندید.

7.

در زیر تعیین وسعت فضایی اولیه نقشه هنگام راه اندازی برنامه، روی گزینه Use Current Map View (ممکن است لازم باشد نقشه را حرکت دهید/بزرگنمایی کنید تا به وسعت دلخواه خود قبل از انتخاب این گزینه برسید) یا Use Web Map’s Default Extent را کلیک کنید.

8.

روی تب ابزارک ها کلیک کنید تا بتوانید ویجت های اضافی اضافه کنید.

9.

روی دکمه Widget 1 کلیک کنید، سپس بر روی ابزارک گالری basemap کلیک کنید و روی OK کلیک کنید.

توجه داشته باشید که ویجت گالری نقشه پایه به یک مکان نگهدار ویجت در برنامه شما اضافه شده است.

10.

روی دکمه فعلی ویجت 1 کلیک کنید، ویجت اندازه گیری را کلیک کنید و OK را کلیک کنید.

11.

دوباره، روی دکمه فعلی ویجت 1 کلیک کنید، ویجت نشانک را کلیک کنید و OK را کلیک کنید.

12.

ویجت نشانک را پیکربندی کنید. ماوس خود را روی نماد ویجت ببرید و سپس روی نماد مداد کلیک کنید .

13.

در پنجره پیکربندی نشانک، موارد زیر را انجام دهید:

روی دکمه کلیک برای افزودن نشانک جدید کلیک کنید.

عنوان را به عنوان ایالات غربی مشخص کنید.

نقشه را به سمت ایالت های غربی ایالات متحده حرکت دهید/بزرگنمایی کنید.

در صورت تمایل، برای تعیین نمادی که نشانک شما را نشان می دهد، روی دکمه بند انگشتی کلیک کنید .

برای افزودن این نشانک روی OK کلیک کنید.

14.

مرحله 13 را برای افزودن نشانک دیگری مانند ایالات جنوب شرقی تکرار کنید.

15.

برای بستن پنجره پیکربندی ویجت نشانک، روی OK کلیک کنید.

16.

روی تب Attributes کلیک کنید، عنوان را روی Historic Earthquakes and Hurricanes قرار دهید و در زیرنویس نشان دهید که توسط شما طراحی شده است.

17.

روی نماد نشان‌واره کلیک کنید و تصویری را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید – برای مثال، آرم سازمانتان.

به عنوان یک گزینه، روی دکمه افزودن پیوند جدید کلیک کنید تا یک URL، مانند صفحه اصلی سازمان یا پروژه خود اضافه کنید. لینک جدید در بنر ظاهر می شود. از طرف دیگر، می توانید پیوندهای موجود را نیز حذف کنید.

18.

برای ذخیره تغییرات خود روی ذخیره کلیک کنید.

می‌توانید جلوه‌های تنظیمات خود را در سمت راست نمایشگر وب خود در حین ایجاد پیش‌نمایش مشاهده کنید. به این ترتیب، می‌توانید ویجت‌های جدید را امتحان کنید و فوراً نحوه عملکرد، ظاهر و احساس آنها را ببینید. حتی می توانید ببینید که برنامه وب در دستگاه های تلفن همراه چگونه عمل می کند.

19.

روی Previews کلیک کنید.

20.

نوع دستگاهی را که می‌خواهید پیش‌نمایش کنید انتخاب کنید یا وضوح صفحه نمایش آن را مشخص کنید. جهت دستگاه را تغییر دهید تا ببینید برنامه چگونه به نظر می رسد و ویجت ها چگونه رفتار می کنند.

21.

برای مشاهده برنامه خود در مرورگر وب، روی راه اندازی کلیک کنید. برنامه خود را تست کنید تا مطمئن شوید که کار می کند.

حالا شما یک برنامه وب ساده بدون هیچ برنامه ای ایجاد کرده اید.

6.3

ویجت های اضافی را پیکربندی کنید

در این بخش، یاد بگیرید که چگونه برنامه وب خود را با افزودن ویجت های ترسیم، نمودار، پرس و جو و چاپ ارتقا دهید. (شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک ویجت پردازش جغرافیایی را به آن اضافه کنید پست7.)

1.

به صفحه اصلی Web AppBuilder بروید، ماوس را روی برنامه‌ای که به تازگی ایجاد کرده‌اید نگه دارید و برای بارگیری برنامه وب، روی Edit کلیک کنید. روی تب Widgets کلیک کنید و سپس روی پیوند Set the widgets in this controller کلیک کنید.

این ویجت ها اکنون در نوار ابزار هدر برنامه وب شما نمایش داده می شوند.

2.

برای افزودن ویجت اینجا را کلیک کنید. روی نمودار کلیک کنید، ویجت‌ها را بکشید، چاپ کنید و پرس و جو کنید. و روی OK کلیک کنید.

شما اکنون این ویجت ها را به لیست ویجت های خود اضافه کرده اید.

3.

اگر می‌خواهید ترتیب ویجت‌های خود را تغییر دهید، روی نماد ویجت کلیک کنید، آن را به موقعیت دلخواه بکشید و در آنجا رها کنید.

این ویجت ها اضافه شده اند، اگرچه برخی از آنها قبل از قابل استفاده شدن به پیکربندی اضافی نیاز دارند.

4.

ماوس را روی ویجت نمودار قرار دهید و روی نماد مداد کلیک کنید تا ویجت را پیکربندی کنید.

ویجت نمودار به شما کمک می کند چندین لایه را نمودار کنید. هر لایه اجازه چندین نمودار را می دهد و هر نمودار یک ویژگی از ویژگی های انتخاب شده را نشان می دهد.

5.

در پنجره پیکربندی ویجت نمودار، روی افزودن منبع نمودار کلیک کنید.

6.

روی تنظیم منبع کلیک کنید تا لایه مورد نظر را مشخص کنید.

7.

روی Select from Current Map کلیک کنید، سرویس map natural_disasters را گسترش دهید، لایه Earthquakes را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

 

8.

در پنجره پیکربندی نمودار، موارد زیر را انجام دهید:

قسمت Label را به عنوان LOCATION رها کنید.

در قسمت‌های موجود، روی OTHER_MAG1 کلیک کنید. روی دکمه Include کلیک کنید و عنوان نمودار را به Magnitudes تغییر دهید و نوع نمودار را ترک کنید.

همچنین در زیر فیلدهای موجود، روی DEPTH_KM کلیک کنید. روی Include کلیک کنید و عنوان نمودار را به Depths (کیلومتر) و نوع نمودار را به Column تغییر دهید.

روی پیوند افزودن منبع نمودار کلیک کنید.

این تنظیمات دو نمودار را تعریف می کنند، یکی که میدان بزرگی را نشان می دهد و دیگری که میدان عمق را نشان می دهد. هر زمان که کاربر ماوس را روی یک میله یا ستون در نمودار می برد، فیلد برچسب به شناسایی زلزله کمک می کند. نحوه کار این کار را در مراحل 10 تا 12 ببینید.

9.

روی OK کلیک کنید تا پنجره پیکربندی نمودار بسته شود.

این ویجت را امتحان کنید تا ببینید چگونه کار می کند. این همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید چه چیزی را پیکربندی کرده اید.

10.

در نوار ابزار برنامه خود، روی دکمه نمودار کلیک کنید، یک شکل را انتخاب کنید و برای انتخاب چند زمین لرزه، آن را روی نقشه بکشید.

توجه داشته باشید که ویجت نمودار به تب نتایج تغییر کرده است و نمودار میله ای را نمایش می دهد که بزرگی زمین لرزه های انتخاب شده را مقایسه می کند.

11.

ماوس را روی یک میله در نمودار ببرید. این هم مکان (یعنی فیلد Label) و هم بزرگی زمین لرزه انتخاب شده را در یک پنجره بازشو نمایش می دهد. این نقشه همچنین زمین لرزه ای را که ماوس شما در حال حاضر روی آن معلق است در نمودار مشخص می کند.

12.

در سمت راست نمودار، روی فلش کلیک کنید . نمودار دومی که پیکربندی کرده اید ظاهر می شود. نمودار ستونی عمق زمین لرزه های انتخاب شده را مقایسه می کند.

13.

ویجت پرس و جو را پیکربندی کنید. برای پیکربندی ویجت، ماوس را روی نماد ویجت پرس و جو ببرید و روی نماد مداد کلیک کنید.

14.

در پنجره پیکربندی ویجت پرس و جو، روی افزودن جدید کلیک کنید.

15.

روی Select from Current Map کلیک کنید، سرویس map natural_disasters را گسترش دهید، روی لایه Earthquakes کلیک کنید و روی OK کلیک کنید.

16.

در پنجره پیکربندی ویجت پرس و جو، موارد زیر را انجام دهید:

روی دکمه افزودن مجموعه کلیک کنید.

در عبارت اول، روی OTHER_MAG1 در اولین کادر کشویی نام فیلد کلیک کنید، کلیک کنید حداقل به عنوان عملگر است، 4 را به عنوان مقدار پیش فرض تایپ کنید، Value را انتخاب شده بگذارید، کادر بررسی مقادیر درخواست را انتخاب کنید، و درخواست را به Magnitude تغییر دهید. حداقل و اشاره به 4 است.

در عبارت دوم، LOCATION and contain را کلیک کنید، Alaska را به عنوان مقدار پیش فرض تایپ کنید، کادر بررسی مقادیر را انتخاب کنید، و دستور را به LOCATION contain و اشاره را به Alaska تغییر دهید.

در تب Query Definition، روی افزودن عبارت دیگری کلیک کنید.

در عبارت جدید، روی YEAR and is کلیک کنید، 2000 را به عنوان مقدار پیش فرض تایپ کنید، کادر بررسی مقادیر را انتخاب کنید و دستور را به YEAR is و اشاره را به 2000 تغییر دهید.

در کنار گزینه Value، گزینه های Field و Unique قرار دارند. گزینه Field مقدار فیلد انتخاب شده را با فیلد دیگری مقایسه می کند و گزینه Unique لیست کشویی مقادیر منحصر به فرد فیلد را برای انتخاب کاربران ارائه می دهد.

17.

روی تب Results Setting کلیک کنید تا نحوه نمایش نتایج پرس و جو را پیکربندی کنید.

عنوان مورد نتیجه را به عنوان ${LOCATION} بگذارید.

در زیر فهرست محتوای آیتم نتیجه، روی DEPTH_KM کلیک کنید و نام مستعار را به عنوان عمق تنظیم کنید. روی OTHER_MAG1 کلیک کنید و نام مستعار را به عنوان Magnitude تنظیم کنید. و روی YEAR کلیک کنید و نام مستعار آن را سال قرار دهید.

در صورت تمایل، روی تنظیم نماد برای نتایج پرس و جو کلیک کنید تا نحوه نمادسازی نتیجه را مشخص کنید.

روی OK کلیک کنید.

حالا این ویجت را امتحان کنید تا ببینید چگونه کار می کند. این همچنین به شما کمک می کند بفهمید که پیکربندی چه چیزی را کنترل می کند.

18.

در نوار ابزار برنامه، روی دکمه Query کلیک کنید و روی Earthquakes کلیک کنید، که عبارتی را که شما تعریف کردید دارد.

19.

عبارت جستجویی را که پیکربندی کرده اید می بینید. مقادیر را به عنوان پیش فرض بگذارید یا مقادیر را تغییر دهید و روی Apply کلیک کنید.

زمین لرزه های انتخاب شده بر روی نقشه برجسته شده و در برگه نتایج فهرست شده اند.

20.

روی هر زمین لرزه در لیست نتایج کلیک کنید. نقشه روی هر زمین لرزه متمرکز می شود و یک پنجره بازشو ظاهر می شود که ویژگی هایی را که هنگام پیکربندی ویجت انتخاب کرده اید نشان می دهد.

21.

ویجت چاپ را پیکربندی کنید. ماوس را روی ویجت چاپ قرار دهید و روی نماد مداد کلیک کنید تا ویجت چاپ را پیکربندی کنید.

22.

در پنجره پیکربندی ویجت چاپ، موارد زیر را انجام دهید:

توجه داشته باشید که URL سرویس به سرویس پردازش جغرافیایی چاپ میزبانی شده در ArcGIS Online یا پورتال شما برای ArcGIS اشاره دارد.

عنوان پیش‌فرض و طرح‌بندی پیش‌فرض را مشخص کرده و روی OK کلیک کنید.

توجه: اگر نقشه شما دارای لایه هایی از یک سرور داخلی ArcGIS است، باید URL سرویس چاپ را تغییر دهید. می توانید آن را به یک سرویس چاپ که به سرور داخلی شما دسترسی دارد تغییر دهید. (برای جزئیات بیشتر به بخش «پرسش‌ها و پاسخ‌ها» در پایان این فصل مراجعه کنید.)

23.

در نوار ابزار برنامه خود، روی ویجت چاپ کلیک کنید تا نحوه عملکرد آن را آزمایش کنید و سپس روی چاپ کلیک کنید تا نمای نقشه فعلی، از جمله هر طرحی، در یک PDF چاپ شود.

پس از اتمام کار چاپ، روی PDF حاصل کلیک کنید تا آن را بررسی کنید.

24.

برای ذخیره کار خود روی Save کلیک کنید.

اگر مستقیماً به بخش بعدی می روید، Web AppBuilder و برنامه وب خود را باز نگه دارید.

 

6.4

برنامه خود را مستقر کنید

اکنون که برنامه وب خود را ایجاد کرده اید، می توانید آن را در وب سرور تولیدی خود مستقر کنید. در اینجا، آن را در IIS مستقر کنید.

1.

در ادامه از بخش 6.3، در گوشه سمت چپ بالای صفحه، روی پیوند Web AppBuilder for ArcGIS کلیک کنید.

2.

در صفحه اصلی Web AppBuilder به دنبال برنامه ای بگردید که ایجاد کرده اید، ماوس را روی آن نگه دارید، روی دکمه نقطه کلیک کنید و در منوی زمینه، روی دانلود کلیک کنید.

برنامه شما به صورت یک فایل ZIP بسته بندی و دانلود می شود.

3.

فایل ZIP دانلود شده را پیدا کنید. اگر می‌دانید چگونه آن را ایجاد کنید، آن را به پوشه‌ای در زیر ریشه وب خود (به عنوان مثال، C:\inetpub\wwwroot\myapp) یا در یک پوشه مجازی استخراج کنید.

4.

به همه اجازه دسترسی به این وب سایت را بدهید.

5.

در Windows Explorer، به مسیر C:\inetpub\wwwroot بروید، روی پوشه myapp راست کلیک کنید و روی Properties کلیک کنید.

6.

روی برگه امنیت > دکمه ویرایش > دکمه افزودن کلیک کنید. در زیر Enter the object names را برای انتخاب وارد کنید، Everyone را تایپ کنید و روی Check Names کلیک کنید. با کلیک بر روی OK برای هر یک، پنجره ها را ببندید.

7.

URL برنامه شما استhttp://your_server_name/myapp. آن را در یک مرورگر وب تست کنید و با کاربران خود به اشتراک بگذارید.

در این آموزش، شما یک برنامه وب ایجاد کردید که از مجموعه ای از توابع مورد نیاز استفاده می کند. ویجت هایی که پیکربندی کرده اید جزو پرکاربردترین ها هستند و می توانید سایر ویجت ها را به روشی مشابه پیکربندی کنید.

پرسش و پاسخ

1.

ویجت چاپ من کار نمی کند. در عوض، یک پیام خطا ظاهر می شود که می گوید: «خطا. دوباره امتحان کن.» چرا؟

پاسخ:یک دلیل رایج برای این پیام خطا این است که نقشه وب شما حاوی یک لایه سرویس نقشه از یک سرور داخلی ArcGIS است که در داخل فایروال شبکه شما قرار دارد. سرویس چاپ پیش‌فرض پیکربندی شده در ویجت چاپ از ArcGIS Online یا Portal برای ArcGIS می‌آید. آنها اغلب خارج از فایروال شبکه شما می نشینند، بنابراین نمی توانند سرور داخلی شما را ببینند. در نتیجه، آنها نمی توانند از سرویس نقشه شما بخواهند که نقشه تولید کند.

برای رفع این مشکل، URL سرویس چاپ پیش فرض را با URL سرویس چاپ داخلی جایگزین کنید. ArcGIS for Server دارای یک سرویس چاپ داخلی است که می توانید آن را در پوشه Utilities در فهرست خدمات ArcGIS برای سرور خود بیابید. برخی از سازمان ها تصمیم می گیرند این خدمات چاپ را متوقف کنند. می‌توانید با استفاده از ArcGIS Server Manager (به آدرس زیر برویدhttp://your_ArcGIS_Server_name/arcgis/managerو با یک حساب مدیر ArcGIS برای سرور وارد شوید).

2.

به نظر می رسد که ویجت های کنترل شده (یعنی ویجت های موجود در نوار ابزار) هر بار فقط یک بار باز می شوند. آیا می توانم چندین ویجت را همزمان باز کنم؟

پاسخ:به طور پیش فرض، خیر. اگر برنامه های وب را که ایجاد می کنید سفارشی کنید، بله.

گاهی اوقات، ویجت های مختلف روی لایه های مختلف کار می کنند و مکان نما ماوس را روی حالت های مختلف تنظیم می کنند. باز کردن ویجت ها به طور همزمان نیاز به هماهنگی بین آنها دارد. کد منبع این برنامه های وب در جاوا اسکریپت ایجاد شده است. از این برای سفارشی کردن ویجت ها برای باز کردن همزمان استفاده کنید.

تکالیف

تکلیف 6: یک برنامه وب با استفاده از Web AppBuilder برای ArcGIS بسازید.

داده ها:هیچ داده ای ارائه نشده است. در عوض، از خدمات نقشه ای که در آموزش ها یا تکالیف فصل های قبلی منتشر کرده اید استفاده کنید.

الزامات:

لایه های عملیاتی باید از خدمات یا لایه هایی که شما منتشر کرده اید استفاده کنند.

پنجره های پاپ آپ مناسب باید در لایه های شما پیکربندی شوند.

وسعت نقشه اولیه باید به منطقه مورد مطالعه شما بزرگ شود.

برنامه باید کارهای زیر را انجام دهد:

نشانک‌هایی ارائه کنید که به کاربران امکان می‌دهد به سرعت به مناطق از پیش تعریف‌شده زوم کنند.

به کاربران اجازه دهید نقشه های خود را به صورت PDF چاپ کنند.

کاربران را قادر می سازد تا ویژگی های انتخاب شده را با ویژگی های انتخاب شده نمودار کنند.

به کاربران اجازه دهید تا ویژگی‌های مبتنی بر ویژگی‌های متعدد را جستجو کنند.

لوگو، عنوان، زیرنویس و لینک های مناسب را در بنر نمایش دهید.

چه چیزی ارسال شود:با عنوان Web GIS Assignment 6 به مربی خود ایمیل بزنید: نام شما و موارد زیر را درج کنید:

URL برنامه وب شما

برنامه وب شما را از صفحه نمایش می گیرد و نشان می دهد که شرایط قبلی را برآورده می کند.

7 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید