خانه / مقالات داخلی و بین المللی(برای مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید) / توسعه عملکرد تجاري سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) (مفاهيم- کاربردها)

توسعه عملکرد تجاري سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) (مفاهيم- کاربردها)

بسياري از توابع و آناليزهايي که در يک نرم افزار سيستم اطلاعات جغرافيايي (Geographical Information System) وجود دارد با يک مدل تجاري سازگار مي باشند. اين مساله منجر به پيدايش يک گرايش جديد تحت عنوان سرويس هاي اطلاعات جغرافيايي (Geographical Information Services) در کنار الگوي رايج سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي شده است. با استفاده از اين الگو هر فرد بدون نياز به دانش خاصي در زمينه سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي قادر به استفاده از توانمندي هاي آناليز نرم افزار سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي خواهد بود. به منظور ايجاد يک سرويس اطلاعات جغرافيايي کامل و صحيح استفاده از الگوي محاسباتي توزيع يافته پيشنهاد شده است. همچنين با توجه به گستردگي روزافزون استفاده از دستگاه هاي همراه، ويژه سازي تجاري اين سرويس ها براي استفاده در دستگاه هاي همراه بررسي شده است.

جهت دریافت مقاله کامل برروی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.sid.ir/Fa/Journal/ViewPaper.aspx?ID=137087

آموزش کاربردی GIS وRS
همراه با فیلم و کتاب
همراه با پروژه های کاربردی
مدرس:
دکتر سعید جوی زاده
تلفن ثبت نام:
09382252774
آدرس وب سایت:

آموزش کاربردی سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)،سنجش از دور(RS)،آمار فضایی(Spatial statistics) و…

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

همچنین ببینید

بهينه سازي شبکه حمل و نقل درون شهري قم از لحاظ زيست محيطي به کمک الگوريتم ژنتيک و GIS

بهينه سازي شبکه حمل و نقل درون شهري قم از لحاظ زيست محيطي به کمک الگوريتم ژنتيک و GIS

سابقه و هدف: امروزه حمل ونقل به عنوان يکي از زيرساخت هاي مهم و اثرگذار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟