مصاحبه با دکتر برنت هال سفیر GIS کانادا و نماینده شرکت ESRI کانادا


مصاحبه با دکتر برنت هال سفیر GIS کانادا و نماینده شرکت ESRI کانادا

 

دکتر برنت هال مدیر آموزش و تحقیقات سفیر GIS در کشور کانادا است. نقش وی نیازسنجی و نظارت بر فعالیتهای شرکت k-12 و آموزش و استفاده از یادگیری نرم افزار های شرکت  Esri در کلاسهای آموزشی در سراسر کانادا و همچنین همکاری و پشتیبانی از مربیان سطح دانشگاه و کالج ها در زمینه تحقیق و استفاده از تدریس نرم افزار های شرکت  ESRI است. فناوری های شرکت  ESRI در حال حاضر نزدیک به 20٪ موسسات  کانادایی که بیش از 950 موسسه و شرکت را شامل می شود. این تعداد به سرعت در حال افزایش است و تا پایان سال 2020 به راحتی از 1200 عبور خواهد کرد زیرا این شرکت توافق های استانی و سرزمینی را برای استفاده از ArcGIS Online به عنوان یک ابزار آموزشی تایید شده اضافه می کند. در آموزش عالی از نرم افزار های شرکت  ٍُESRI نزدیک به 100٪ از کل دانشگاه های جامع و در تعداد فزاینده ای از کالج ها استفاده می شود. این شرکت در حال حاضر بیش از 20 میلیون دلار را در کانادا در تحقیقات آموزش عالی با بودجه خارجی پشتیبانی و مشارکت می کند ، و 12 میلیون دلار دیگر از پروژه های مورد بررسی را نیز در اختیار دارد.

گزارشگر : سلام دکتر برنت ، خوشحال و ممنون از اینکه وقت خود را برای گفتگو در اختیار ما قرار دادید. بیایید برنامه نماینده  شرکت ESRI چیست و اهداف آن چیست؟

دکتر برنت: برنامه سفیر GIS در اکتبر سال 2015 توسط گروه آموزش و تحقیقات در ESRI کانادا به عنوان ابزاری برای کمک به گسترش استفاده از GIS در دستورالعمل k-12 در سراسر کانادا معرفی شد. هدف کلی آن سازگار با اهداف کلی بهبود دانش مکانی و توانایی پژوهشگران جوان کانادایی برای نزدیک شدن و تحلیل مشکلات دنیای واقعی و یافتن راه حل از طریق استفاده از حل مشکلات  فضایی مبتنی بر GIS است.

آموزش تحلیل شبکه Network analysis

آموزش تحلیل شبکه Network analysis

برای کمک به تحقق این اهداف ، این برنامه در تلاش است تا داوطلبانی را که علاقه مند به سیستم اطلاعات جغرافیایی هستند را  استخدام کند تا با ارائه آموزش های کاربردی در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی بتواند گام مهمی را در این زمینه بردارد.هدف اصلی و اولیه ما آموزش به دبیرستانی ها و دانش آموزان است که از پایه با این آموزش های مکانی آشنا شوند و بعد از این به دانشجویان و رشته های مختف آموزشی برنامه آموزشی را اجرا خواهیم کرد.

گزارشگر: شما به دنبال چه نوع داوطلبانب هستید؟

دکتر برنت: داوطلبانی که مسلط به سیستم اطلاعات جغرافیایی هستند را جذب می کنیم . اساتید ، مدرسان و دانشجویان آموزش عالی؛ و کارمندان شرکت Esri Canada Limited.

گزارشگر: چگونه این ایده را به دست آوردید؟

دکتر برنت: ایده سفیر GIS ریشه در نیاز به معرفی تفکر مکانی  فضایی بیشتر و حل مسئله بیشتر فضایی با استفاده از GIS در آموزش k-12 پان کانادایی ، همراه با نیاز عمومی برای ارتقاء استفاده از GIS در آموزش k-12 دارد. . پیدایش فوری آن مبتنی بر مفهوم و برنامه ژئو مونتور تثبیت شده در ایالات متحده توسط انجمن جغرافیدانان آمریکایی (AAG) برای ترویج آموزش جغرافیا در مدارس k-12 آمریکا بود. برنامه GeoMentor AAG به تازگی با استراتژی Connected Esri Inc که به دنبال دستیابی به جریان اصلی ArcGIS Online در 25،000 مدرسه k-12 ایالات متحده ، با هدف دسترسی نرم افزار به یك میلیون كاربر مدرسه است ، تا 31 دسامبر 2017 بدست آمد.

گزارشگر: شما با این برنامه چه چیزی را دنبال می کنید  و چرا اصطلاح سفیر GIS را انتخاب کردید؟

دکتر برنت هال: هدف ما از برنامه سفیر GIS کانادا این است که به طور اختصاصی به برنامه های درسی و نیاز مدارس و دانش آموزان k-12 کانادایی بپردازیم. اصطلاح “سفیر GIS” برای تأکید بر سیستم اطلاعات جغرافیایی بر “Geo” و ترویج استفاده از فناوری GIS برای حل مسئله  و مشکلات فضایی در آموزش و پرورش به طور عمدی انتخاب شد. این پیشوند “جغرافیایی” را جابجا نمی کند. در عوض ، این دیدگاه را ترویج می کند که درک صحیحی از “جغرافیایی” ، یعنی جغرافیا و ترویج تفکر مکانی ، در استفاده از فناوری GIS برای دستیابی به این نتایج آموزشی در هم تنیده است. از این رو ، به بیان ساده ، برنامه سفیر GIS به دنبال ترویج استفاده از GIS برای دستیابی به تفکر جغرافیایی یا مکانی صوتی و حل مسئله در بین دانشجویان k-12 کانادایی است.

استفاده از فناوری GIS نسبت به جغرافیای سنتی به موضوعات بیشتری مرتبط است و ترویج سواد و تفکر مکانی با استفاده از GIS در موضوعاتی از قبیل تاریخ ، علوم ، شهروندان ، مطالعات اجتماعی ، محیط زیست ، جهانی گرایی و بسیاری دیگر برای تولید خوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. – احاطه شده و از لحاظ فناوری ماهرانه کانادایی های جوان. اصطلاح “سفیر” به جای اینکه به عنوان مربی انتخاب شود ، به عنوان نماینده این جامعه انتخاب می شود ، زیرا برای کسی که نماینده یا تبلیغ یک فعالیت مشخص است ، نقش به خوبی در جامعه را تعیین می کند (به عنوان مثال راجر تاملینسون به طور گسترده ای به عنوان “پدر GIS” شناخته شد و بود. همچنین سفیر بزرگی برای ارتقاء جغرافیا و تفکر مکانی).

گزارشگر: سفیران چه نوع ارتباطاتی احتمالاً در جامعه دارند؟

دکتر برنت: سفیران GIS احتمالاً با سیستم مدرسه k-12 کانادا ارتباطات شخصی دارند. این ارتباطات ممکن است شامل مدرسه (های) مدرسه ای باشد که در آن ها در زندگی اولیه شرکت کرده اند ، یا اینکه فرزندانشان در آن شرکت کرده اند ، یا در حال حاضر در آن شرکت می کنند. از این رو ، این برنامه در تلاش است تا بازسازی قدیمی ، تقویت جریان و ایجاد ارتباطات جدید بین اعضای صنعت اطلاعات فضایی و مربیان و دانش آموزان K-12 کانادایی را تقویت کند. این ارتباطات باعث تقویت همکاری و ایجاد اجتماع می شود.

گزارشگر: سفیران GIS به عنوان بخشی از برنامه شما در چه فعالیت های احتماعی شرکت می کنند؟

دکتر برنت :فعالیت های سفیر ممکن است شامل استفاده از یک یا چند بسیاری از بسته های درسی کانونی با محوریت برنامه درسی کانادا باشد که توسط کارمندان گروه آموزش و تحقیقات در ESRI کانادا تولید شده است ، و بصورت آنلاین در دسترس است تا معلمان بتوانند از آنها در کلاس استفاده کنند. این منابع به یک داوطلب اجازه می دهد تا دانش آموزان را در مورد نحوه استفاده ArcGIS آنلاین در روشهای جالب و جالب برای بررسی موضوعات مهم ، به دانشجویان نشان دهد. فعالیت ها همچنین ممکن است شامل کمک به دانش آموزان برای ساخت اولین نقشه در ArcGIS Online باشد. در موارد دیگر ، در صورت عدم حضور سفیران از هدایت کلاس یا استفاده از فناوری ، آنها می توانند به برگزاری یک رویداد روز GIS در مدرسه کودکان خود کمک کنند ، یا به مدرسه قبلی خود بروند و برای اجرای یک رویداد مشابه کمک کنند. در زمینه های دیگر ، سفیر ممکن است داده ها ، نقشه های کپی سخت یا کتاب های درسی را برای استفاده در برخی از جنبه های برنامه درسی به یک مدرسه ارائه دهد. در موارد شدید ، یک سفیر ممکن است به یک معلم کمک کند تا با استفاده از برنامه جامع  با دانش آموزانی در کلاس علوم محیط زیست یا کلاس جغرافیای طبیعی ، یک فیلد میدانی را اجرا کند تا داده های مربوط به نمونه های آب ، خاک و پوشش گیاهی را در یک منطقه جمع آوری کنند .سپس با استفاده از آن داده ها به تولید نقشه بپردازند.

گزارشگر: فراتر از این برنامه ها و  فعالیت ها چه برنامه های دیگری دارید؟

دکتر برنت : فعالیتهای بسیاری فراتر از این موارد وجود دارد که سفیر می تواند در کمک به ارتقاء استفاده از فناوری GIS در مدارس کانادا شرکت کند. این محدوده فقط با تصور فرد و تمایل وی به بازگشت به سیستم آموزش و پرورش که در ابتدای زندگی از آن عبور کرده اند محدود است. نیاز به این فعالیتها و اهمیت آنها کاملاً مشهود است. در بسیاری از حوزه های قضایی در کانادا برنامه های درسی K-12 توسط مربیانی که در کنار دبیران وزارتخانه یا دپارتمان کار می کنند طراحی شده اند ، اکثریت اکثر آنها تاکنون از GIS نشنیده اند و بعید است شاید حتی از مفاهیم سواد مکانی و حل مسئله فضایی در آموزش و پرورش آگاه باشند. . در واقع ، در بسیاری از استانها حرکت به برنامه های درسی پایه ای و ریشه ای  و نگاه به جغرافیا به عنوان یک علم نرم یا حتی غیر علمی ، که می تواند از طریق مطالعات اجتماعی یا موضوعات دیگر به طور مناسب آموزش داده و درک شود ، شاهد حضور کمتری بوده است ، یا حتی حذف محتوای “جغرافیایی” یا مکانی صریح در برنامه های درسی. از این رو ، ضروری است که تلاش شود تا جایی که کاهش می یابد ، تقویت شود و یا در جایی که حذف می شود ، محتوای فضایی را در چندین زمینه موضوعی دوباره برقرار کنیم. نقش سفیران GIS در این زمینه ضروری است.

آموزش-جامع-و-علمیArcGIS

آموزش-جامع-و-علمیArcGIS

گزارشگر: چه تعداد سفیر GIS امروز مشغول به فعالیت هستند؟

دکتر برنت:  149 سفیر GIS در سراسر کانادا وجود دارد. این جامعه شامل دانشجویان آموزش عالی (24) ، متخصصان سیستم اطلاعات جغرافیایی 72  نفرمربیان (25) و کارمندان Esri Canada 28) نفراست. از ماه مه امسال ، 30 سفیر جدید GIS به این برنامه پیوسته اند و با فشار درمورد عضویت در جامعه در پاییز امسال ، انتظار داریم این تعداد تا پایان سال به بیش از 250 نفر برسد. اکثر سفیران در طول سال تحصیلی فعال هستند و پس از شروع مدارس در ماه سپتامبر ، برنامه هایی برای درگیری در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال ، از 90 سفیر در انتاریو (متشکل از 13 استاد / مدرس تحصیلات عالی ؛ 21 دانشجوی تحصیلات عالی ، 37 متخصص GIS و 19 کارمند Esri Canada) ، 67 نفر می خواهند با مدرسه ارتباط برقرار کنند تا یک رویداد روز GIS را ارائه دهند یا با یک ارتباط برقرار کنند. معلم ، 23 نفر در پاییز به کار با یک معلم یا مدرسه متصل شده اند ، 15 نفر کلاس هایی را به مدرسه هایی که در حال حاضر از GIS استفاده نمی کنند ، ارائه می دهند و 10 نفر نیز در مدارس حاضر خواهند شد که قبلاً کاربران ArcGIS آنلاین هستند. این سطح از انبوه فعالیت توسط کارکنان آموزش و پرورش و همکاری با جامعه سفیران مدیریت و پیگیری می شود و در زیر توضیح داده می شود.

گزارشگر : آیا برنامه سفیر GIS ادامه  می یابد؟ چه چیزی برای آینده  فعایت شما مفید است؟

دکتر برنت: ما امید داریم  که با گسترش کلمات موجودیت خود ، این برنامه از خاستگاههای اصلی آن تکامل یابد و رشد کند. در پاییز امسال ما همزمان با اضافه کردن توافقنامه های جدید صدور مجوز برای استفاده ArcGIS Online در آموزش k-12 در سراسر کشور ، اقدام به جذب نیرو برای سفیران جدید خواهیم کرد. به عنوان مثال ، در ژوئیه سال 2019 ، استان بریتیش کلمبیا برای کلیه مدارس خصوصی و دولتی k-12 تحت نظارت کنسرسیوم جذب منابع آموزشی استان (ERAC) مجوز گرفت . در غرب کانادا ، اخیراً ناحیه Yukon Territory نیز مجوز گرفت و بحث و گفتگو با استان ها و سرزمین های سراسر کشور برای مجوز k-12 ArcGIS آنلاین در حال انجام است.

گزارشگر: اگر کسی قصد داشته باشد که بعنوان سفیر GIS فعالیت کند چطور می تواند به شما بپیوندد؟

دکتر برنت : پیوستن به انجمن سفیر GIS Esri Canada ساده است. برای کسانی که علاقه مند به استفاده از نقشه ها و داده های مکانی  هستند و علاقه دارند با ارتباط با مربیان و دانش آموزان k-12 بخشی از دانش و تجربه خود را پس دهند ، همه آنچه در ابتدا لازم است بازدید از http://www.esri.ca/ en / content / gis-Ambassador-program را بزنید و روی دکمه شروع کار کلیک کنید.

قبل از انجام این کار می توانید مکث خواندن یک پست وبلاگ در مورد لاریسا جانستون ، یکی از سفیران فعلی ، یا بازدید از وبلاگ آموزش و تحقیقات در http://esri.ca/en/blog/zoe-goodyear-gis-ambassador را به درباره Zoe Goodyear ، عضو دیگر جامعه فعلی سفیران بخوانید. برای تبدیل شدن به یک سفیر GIS ، فرم ثبت نام را تکمیل کنید و یک عضو کارکنان آموزش و پژوهش به زودی پس از آن در تماس خواهد بود.

 

12 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید