وارد کردن داده های سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) به Google Earth Desktop

مکان یابی با GIS

وارد کردن داده های سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) به Google Earth Desktop:بیا شروع کن

 1. Google Earth Pro را باز کنید.
 2. مجموعه داده های زیر را برای استفاده در این عملیات دانلود کنید: Rivers_in_SEAsia_shapefile.zip و LandCover_in_SEAsia_grid.zip در رایانه خود. هر دو فایل را در یک پوشه در رایانه خود از حالت فشرده خارج کنید.

یک شکل فایل GIS یا سایر مجموعه داده های برداری را وارد کنید

 1. در منوی File گزینه Import ….

  در منوی File گزینه Import را انتخاب کنید.

 2. نوع فایل داده های خود را از منوی File Type انتخاب کنید. برای این مثال، _ESRI Size (.shp )_ را از منوی File Type انتخاب کنید. Rivers_in_Southeast_Asia.shp را انتخاب کرده و روی Open * کلیک کنید.

  اگر داده‌های MapInfo .tab دارید، _MapInfo ( .tab)_ را از منوی File Type انتخاب کنید. فایل TAB خود را انتخاب کنید و روی Open * کلیک کنید.

  برای نوع فایل، ESRI Shapefile یا فرمت مناسب دیگر را انتخاب کنید.

 3. پیامی مبنی بر اینکه فایل حاوی بیش از 2500 ویژگی است را مشاهده خواهید کرد. این ممکن است منجر به کاهش عملکرد برنامه شود.
 4. وقتی این پیام را می‌بینید، می‌توانید فقط یک نمونه را وارد کنید، با نمای فعلی خود باقی بمانید یا یک زیر را وارد کنید.

  گزینه ها را بررسی کنید و روی «وارد کردن زیر» کلیک کنید.

 5. روی دکمه Import All کلیک کنید.
 6. پیامی خواهید دید که از شما می پرسد آیا می خواهید یک الگوی سبک ایجاد کنید. روی Yes کلیک کنید.

  برای اعمال الگوی سبک، بله را انتخاب کنید

 7. در کادر محاوره ای تنظیمات قالب بعدی ، یک الگوی سبک برای رودخانه ها ایجاد کنید. این دارای رنگ ها، برچسب ها و نمادها خواهد بود.
 8. در زیر برگه Name ، فیلدی را در شکل فایلی که می‌خواهید به عنوان برچسب نام داده‌ها در Google Earth استفاده کنید، انتخاب کنید. یک پیش نمایش از جدول بگیرید تا بفهمید کدام قسمت ها حاوی محتوایی هستند که می خواهید برای برچسب ها استفاده کنید.

  برای این مثال، “NAM” را در منوی کشویی انتخاب کنید. این فیلدی در shapefile است که نام رودخانه ها را در خود دارد.

  در تب Name، فیلد صحیح را انتخاب کنید.

 9. به تب Colors بروید، Use a single color را انتخاب کنید و روی یک نمونه رنگ در سمت راست کلیک کنید. با انجام این کار تنظیمات رنگ نمایش داده می شود.
 10. در کادر محاوره ای Select Color ، رنگی را برای مجموعه داده مرتبط با رودخانه انتخاب کنید. برای این مثال، آبی را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید .

  یک رنگ برای مجموعه داده خود انتخاب کنید

 11. در زیر تب Height، Connect individual shapes to the ground را انتخاب کنید . به این ترتیب رودخانه ها در منطقه مناسب با بافت طبیعی روی زمین ظاهر می شوند.
 12. برای تکمیل استایل روی OK کلیک کنید .
 13. یک کادر محاوره ای خواهید دید که از شما می پرسد آیا می خواهید قالب سبکی را که ایجاد کرده اید ذخیره کنید. اگر می خواهید آن را برای استفاده بعدی ذخیره کنید، روی ذخیره کلیک کنید. اگر نمی‌خواهید ذخیره کنید، روی لغو کلیک کنید. برای این مثال، روی ذخیره کلیک کنید .

  در صورت تمایل، می توانید تنظیمات سبک خود را در یک فایل ذخیره کنید.

 14. داده های GIS شما به KML تبدیل شده است و این داده ها اکنون در Google Earth قابل مشاهده خواهند بود. توجه داشته باشید که KML در پوشه مکان های موقت شما نیز در پانل مکان ها لیست شده است. برای ذخیره آن در Google Earth برای استفاده بعدی، قبل از بستن Google Earth ، این فایل را انتخاب کرده و به پوشه My Places خود بکشید .

  تصویر

 15. پس از وارد کردن مجموعه داده برداری، می توانید فایل های خود را برای کاهش تعداد نقاط ارتفاع بالا بهینه کنید. برای این کار از ابزار Create Group استفاده کنید و موارد زیر را انجام دهید:
  • مجموعه داده های برداری وارد شده خود را به عنوان KML ذخیره کنید. سپس از منوی Tools گزینه Create Group را انتخاب کنید. فایل KML ذخیره شده خود را برای فایل ورودی مرور کنید. در مرحله بعد، پوشه خروجی را که می خواهید فایل های گروه بندی شده را در آن ذخیره کنید، انتخاب کنید. “باز کردن فایل های گروه بندی شده پس از ایجاد فایل” را انتخاب کنید و روی “گروه” کلیک کنید. اکنون با بزرگنمایی نقاط بیشتری خواهید دید.

وارد کردن GeoTIFF یا مجموعه داده شطرنجی دیگر

 1. برای وارد کردن مجموعه داده شطرنجی، Import… را از منوی File انتخاب کنید. فرمت فایل صحیح را از منوی File Type در پایین انتخاب کنید. فایلی را که می خواهید واکشی کنید انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید. برای این مثال، نوع فایل _GeoTIFF (.tif)_ را انتخاب کنید. فایل LandCover_SEAsia.tif را انتخاب کرده و روی Open * کلیک کنید.

  فایل GeoTiff را باز کنید.

 2. اگر تصویر وارد شده شما بزرگتر از اندازه ای است که روی سخت افزار پشتیبانی می شود، چندین گزینه به شما ارائه می شود:
  • روی Create Super Overlay… کلیک کنید تا تصاویر بزرگ را وارد کنید، آنها را به صورت خودکار کاشی کنید، و آنها را بر اساس سطح زوم خود مقیاس دهید .
  • برای اندازه قابل استفاده روی Scale کلیک کنید .
  • برای مشاهده تنها زیرمجموعه ای از تصویر با وضوح کامل، برش را کلیک کنید .

  برای وارد کردن تصویر با وضوح کمتر برای این آموزش، مقیاس را انتخاب کنید .

  مقیاس را انتخاب کنید

 3. در کادر محاوره‌ای New Top Image که ظاهر می‌شود، نام تصویر بالا را گذاشته و روی OK کلیک کنید .

  به تصویر بالای خود یک نام بدهید

 4. مجموعه داده شطرنجی از اطلاعات مکان در سیستم مختصات مشتق شده است، بنابراین به طور خودکار مکان صحیح را تعیین می کند. GeoTIFF که زمین را می‌پوشاند، به Google Earth وارد شده و در پانل Places موجود است.

  پوشش وارد شده را روی نقشه مشاهده کنید.

 

علاوه بر وارد کردن داده‌های GIS به Google Earth Pro، می‌توانید از ابزارها و برنامه‌های نرم‌افزاری دیگر برای تبدیل داده‌های GIS به فایل‌های KML استفاده کنید. پس از آن، آنها می توانند در Google Earth استفاده شوند. ابزارهایی در نرم افزار GIS مانند QGIS، ESRI ArcGIS و MapInfo برای صادرات داده های GIS در قالب KML وجود دارد. پس از آن، این فایل KML می تواند در Google Earth استفاده شود.

 

 • QGIS یک نرم افزار رایگان و متن باز GIS است. ابزارها و پلاگین های زیادی در رابطه با KML دارد.
 • برای تبدیل داده های GIS برداری و شطرنجی به KML، ESRI ArcGIS ابزارهای لازم را در ArcToolbox دارد (تبدیل فرمت ابزارها > تبدیل داده به KML).
 • MapInfo Professional شامل ویژگی MapInfo Professional Google Earth Links است .
 • ogr2gui ، یک ابزار رایگان، به شما امکان می دهد فایل های شیپ را به KML و همچنین فرمت های مختلف تبدیل کنید.

9 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید