خانه / دیدگاه ما / کنترل تغییرات آب و هوایی:نیاز به داده های مکانی (Geospatial)

کنترل تغییرات آب و هوایی:نیاز به داده های مکانی (Geospatial)

سعید جوی زاده (مدیر موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل )
“کنترل تغییرات آب و هوایی بسیار مهم است.توجه دانشمندان به واقعیت تغییرات آب و هوایی و بلایای طبیعی فقط در دوران اخیر رو به افزایش بوده است و در اکثر محافل علمی و دانشگاهی جهان مورد توجه و بحث است.به نظر ما یافتن پاسخ برای همه این چالش ها دشوار است. اما ریشه همه اینها نیاز به داده های مکانی خوب است.آنچه باعث می شود جهان از گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی نجات پیدا کند تهیه داده های مکانی خوب ، کنترل و تحلیل آنهاست.سخت در اشتباه هستید اگر فکر کنید که بدون داده های مکانی بتوانید جهان امروزی را کنترل کنید.

آموزش GIS
برای کنترل و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و اثرات مخرب تغییرات آب و هوایی و گرمایش جهانی باید تمامی کشورهای جهان داده های مکانی خود را تهیه و در جهت استاندارد کردن آن تلاش کنند.باید مراجع بین المللی کنترل زیادی بروی داده های مکانی کشور ها داشته باشند چرا که ما در جهانی زندگی می کنیم که همه با هم در یک اکوسیستم هستیم.در یک اکوسیستم نمی توانیم فقط به یک عنصر بپردازیم بلکه باید همه در یک نگرش سیستمی با هم دیده شوند.دید کل نگر به داده هیا مکانی و به جهان اطراف ما امری واجب و ضروری است.تیم ما (موسسه چشم انداز)با نگاهی متفاوت به جهان هستی و محیط اطراف در تلاش است که با تحلیل داده های مکانی و به کار بستن آن بتواند به کاهش خسارات در جهان کمک کند.”

درباره‌ی سعید جوی زاده

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان "تحلیل فضایی خشکسالی در ایران" است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

Open chat
Powered by
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟