آینده GIS

و با ارائه این داده ها در یک زمینه مکانی ، ما می توانیم روابط جدیدی ایجاد کنیم که ممکن است بدون GIS آشکار یا حتی ممکن نبوده باشد. همانطور که در ماه گذشته بحث کردیم ، روابط به تصمیم گیری و در نتیجه یکپارچه سازی سیستم های GIS با ایجاد ارتباط بین نقاط مختلف داده ، تصمیم گیری نمایی را در سراسر یک برنامه تجاری تقویت می کند.

بسیاری از شما قبلاً یکپارچه سازی سیستم ها را بین GIS و سایر سیستم های درون سازمان خود آغاز کرده اید. اولویت های هر مشتری کمی متفاوت است و وقتی صحبت از این نکات ادغام می شود ، هیچ درست و غلطی وجود ندارد.

با گذشت زمان ، من با مشتریان کافی کار کردم تا برخی مضامین مشترک را بر اساس پیاده سازی هایی که دیده ام ، در اینجا ایجاد کنم. من می خواهم به هر گونه بازخورد در مورد اینکه کدام یک از این سیستم ها را یکپارچه کرده اید و چه کسانی که ممکن است آنها را لمس کرده باشید و در لیست ذکر نشده اند علاقه مند باشم.

مثل هر جغرافیایی طولانی مدت که وزن خود را در صنعت می کشد ، من معمولاً در مورد GIS در مرکز جهان صحبت می کنم. من افراد زیادی را می شناسم که ممکن است فکر دیگری داشته باشند ، اما ما موافقت خواهیم کرد که مخالفت کنیم!

با این گفته در اینجا متداول ترین نکات ادغام سیستم وجود دارد:

Www Tdworld Com Sites Tdworld com Files Future Of Gis Part2 Systems

سیستم اطلاعات مشتری (CIS)– این شاید رایج ترین نقطه یکپارچه سازی باشد ، زیرا همه مشتریان خدمات و مخابرات ما به نوبه خود در حال سرویس دهی به مشتریان نهایی خود هستند که نوعی انرژی یا خدمات داده را از آنها مصرف می کنند. این ممکن است به سادگی اتوماتیک کردن بار متر مشتری یا نقاط خدمات از CIS به GIS باشد اما همچنین می تواند بسیار گسترده تر باشد. بسیاری از تاسیسات داده های مختصات را از GIS به CIS و سایر داده ها هدایت می کنند که داده های استفاده اضافی (ماهانه و یا اوج استفاده) را از CIS به GIS می کشند تا تجزیه و تحلیل دیگر را تأمین کنند. مهم نیست که در چه سطحی از داده ها ادغام می شوید ، کاملاً ارزش قابل توجهی را به شما می افزاید. ما همچنین در حالی که مشتریان همچنان به تولید نقاط تجدیدپذیر شخصی و همچنین در پشت دستگاه های خانه هوشمند متر که با انرژی در تعامل هستند ، افزایش چشمگیری را در ادغام CIS پیش بینی می کنیم.این یک چالش ایجاد می کند ، اما همچنین فرصتی برای ما فراهم می کند تا این داده ها را از لحاظ مکانی و مکانی در معرض استفاده قرار دهیم.

سیستم مدیریت کار (WMS)– این احتمالاً شماره دو در لیست من است ، اما نسبت به CIS دوم است. سیستم های مدیریت کار همانطور که در یک شرکت م /سسه / شرکت مخابراتی طراحی ، تأیید و تکمیل می شود ، کار را دنبال می کنند. تمام این مراحل کار را می توان به GIS گره زد. بسیاری از برنامه های کاربردی طراحی های گرافیکی را در GIS انجام می دهند که سفارش مواد و هزینه آن را انجام می دهد ، جریان کار دارایی ها را در سیستم تجسم می بخشد (طراحی ، تصویب شده ، در ساخت و غیره) و در نهایت ، جزئیات ساخته شده از کار را به دست می آورد در پایان کار به GIS وارد شوید. اگر این سیستم ها را یکپارچه نکنید ، تقریباً می توانم پیش بینی کنم که شما در مرحله ای از وارد کردن داده های تکراری انجام می دهید که خطاها و حذفیات را وارد می کند.سرعتی که ما پردازش شبکه میدانی را به GIS تغییر می دهیم تقریباً بر روی هر سیستم و فرآیند دیگر در برنامه تأثیر می گذارد و به وضوح بر ایمنی ، قابلیت اطمینان و کارایی عملکرد برنامه تأثیر می گذارد.

برنامه ریزی توزیع (DPS) – تعدادی از برنامه های DPS وجود دارد که به برنامه های کاربردی برای گسترش توزیع انرژی خود به مشتریان جدید بر اساس تقاضای پیش بینی شده کمک می کند. اکثر این سیستم ها می توانند از طریق فرآیند ETL (استخراج ، تبدیل ، بارگذاری) ، شبکه ابزار فعلی شما را در سیستم خود بپذیرند. این یک برنامه اصلی است که یکپارچه سازی باید برای صادرات داده های معتبر شبکه شما از GIS به این سیستم های خارجی به صورت منظم یا بر اساس تقاضا انجام دهد. فرمت های داده هدف می تواند متفاوت باشد ، اما سیستم اطلاعاتی Esri شما اغلب دارای تمام جزئیات مورد نیاز است.

Enterprise Asset Management (EAM) – بسیاری از جزئیات مدیریت شده در EAM پیرامون دارایی های متعلق به سازمان شما وجود دارد. یک تن ارزش را می توان با خودکار کردن فرآیند افزودن و بازنشستگی دارایی در EAM بر اساس اقدامات ویرایشی انجام شده در GIS به روند ورود به سیستم شما اضافه کرد. این اغلب یک ادغام رفت و برگشت است که به شما امکان می دهد سوابق دارایی در GIS با سوابق دارایی EAM گره بخورد. سپس یک ابزار می تواند رویدادهای بازرسی و تعمیر و نگهداری را در EAM بر اساس ارتباط فضایی مانند شبکه های بازرسی ، مناطق سرویس و غیره هدایت کند. فعال کردن فرآیندهای EAM با درایورهای مکانی همیشه باعث افزایش کارایی می شود.

سیستم مدیریت خستگی (OMS) – برخی از شما ممکن است OMS خود را مستقیماً بالای داده های GIS خود اجرا کنید اما برای کسانی که این کار را نمی کنند ، شما اغلب می خواهید داده های شبکه خود را از GIS در آن OMS خارجی تغذیه کنید. مشابه DPS ، این کار اغلب با استفاده از یک فرآیند ETL انجام می شود که شبکه برق یا شبکه مخابراتی شما را برای هدایت واردات برنامه ریزی شده یا درخواستی به OMS خارجی تحمیل می کند. بسیاری از برنامه های OMS اکنون مفهوم به روزرسانی های افزایشی را پشتیبانی می کنند ، جایی که برنامه های کاربردی به روزرسانی های منظم را از GIS به OMS مستقر در سطح سیستم مدار یا نرم افزار ارسال می کنند ، در مقابل استخراج کل شبکه در هر بار فشار دادن. برنامه های OMS معمولاً به سطح بالایی از کیفیت در GIS شما احتیاج دارند که به روندهای نگهداری اطلاعات و روابطی که ماه گذشته در مورد آنها بحث کردیم برمی گردد.

تجزیه و تحلیل مهندسی (EA) – ابزار تجزیه و تحلیل مهندسی به شما امکان می دهد تسهیلات را بر اساس عوامل خارجی و دارایی طراحی کنید. این اغلب شامل بارگذاری قطب ، بارگیری ترانسفورماتور ثانویه ، کشیدن کابل یا هر تعداد عملکرد مهندسی است. برنامه هایی وجود دارد که در این موارد و بسیاری دیگر تخصص دارند که می توانند با داده های GIS شما به عنوان ورودی برای نمایش داده های موجود دارایی ساخته شده و / یا داده های تازه طراحی شده ، تغذیه شوند.

آب و هوا – اگرچه این امر به نظر واضح می رسد ، اما سرویس های کافی از اطلاعات آب و هوا در زمان واقعی در GIS خود استفاده نمی کنند. داده های آب و هوا اکنون از طریق سرویس های وب از طریق تعدادی از شرکت ها با قالب های بومی Esri به راحتی در دسترس هستند. این داده ها می توانند بالای دارایی های GIS شما قرار بگیرند تا دید جدیدی از چگونگی تأثیر آب و هوا بر روی شبکه ، مشتریان و عملکرد شما ارائه دهند. این مورد را می توان در ارزیابی طوفان های مداوم یا حتی برای پیش بینی الگوهای آب و هوا در منطقه خدمات خود استفاده کرد.

مدیریت اسناد – سیستم های مدیریت اسناد معمولاً به شما امکان می دهند اسناد از هر نوع را بر اساس فراداده ذخیره شده در مورد سند یا محتوای آن اضافه ، فهرست و جستجو کنید. ما یکپارچه سازی مدیریت اسناد بسیار جالبی را ایجاد کرده ایم که از ویژگی های GIS یا مکان های مکانی آنها برای جستجوی خودکار اسناد استفاده می کند. وقتی یک دارایی یا آدرس را در GIS قرار داده اید و می خواهید همه اسناد مربوط به آن مکان را مشاهده کنید ، این ارزش افزوده می کند. ما اغلب می توانیم از اسناد در GIS برای تعیین خودکار و نمایش مستقیم اسناد مربوطه در GIS (دسک تاپ یا وب) استفاده کنیم . این یک الگوی کاملاً جدید برای مکان یابی اسناد شما فراهم می کند.

SCADA & AMI / MDM– این سیستم ها همه چیز در مورد نظارت بر زمان واقعی دارایی های موجود است. آنها می توانند اعلان های رویداد را به GIS ارسال کنند تا نشان دهنده وضعیت کنتور یا اتصال باشد که ما می توانیم برای نمایش بر روی نقشه به کاربران ، انواع تصمیمات را هدایت کنیم. یک ابزار به کاربران GIS اجازه می دهد تا از یک سیستم AMI برای دریافت وضعیت زمان واقعی یک یا چند کنتور انتخاب شده در GIS خود استعلام بگیرند. مترها و دستگاه ها معمولاً در نقشه های یک برنامه کاربردی هستند ، بنابراین چرا برای فعال کردن سایر فرایندهای مکانی وضعیت آنها را مصرف نمی کنید !؟ فراتر از وضعیت ، در مصرف سایر اطلاعات نظارت در GIS نیز شاهد یک افزایش کلی هستیم. در مثالی دیگر ، ما توانستیم آلارم ولتاژ را از کنتورهای AMI مصرف کرده و متعاقباً آنها را به صورت مکانی و از طریق شبکه GIS به هم متصل کنیم تا ترانسفورماتورهایی را که باید بازرسی یا حتی تعویض شوند ، پیش بینی کنیم.قبل از اینکه مشتری هرگز متوجه شود مشکلی وجود دارد!

مکان اتوماتیک وسیله نقلیه (AVL) – همه شرکتهای دارای نیروی کار سیار هستند که انواع کامیون ها و تجهیزات دیگر را برای سرویس دهی دارایی های این منطقه اعزام می کنند. بسیاری از آنها اکنون به سمت افزودن ردیابی AVL به ناوگان خود حرکت کرده اند که این امر باعث می شود مختصات GPS در فواصل منظم به دفتر کارخانه منتقل شود. یکپارچه سازی معمولی AVL اجازه می دهد تا داده ها در GIS برای نشان دادن خدمه یا محل کارکنان دیگر در دسترس قرار گیرند. زمان واقعی با توجه به دارایی / شبکه ما. این می تواند با تعیین اینکه چه خدمه ای نزدیک به حوادث یا دارایی ها هستند ، چه خدمه ای در حال حاضر در مسیر هستند و چه گروه هایی از قبل در محل کار قرار دارند ، فرآیندهای زیادی را هدایت کند. این یک سطح کاملاً جدید از داده های زمان واقعی است.

همانطور که در بالا ذکر شد ، این لیست کاملی نیست بلکه نمایانگر یک موضوع مشترک است که من در میان بسیاری از برنامه های کاربردی دیده ام. به من اطلاع دهید که در چه سیستم های دیگری ادغام شده اید و اگر یکی از این سیستم ها را وارد نکرده اید ، شاید این ایده های جدیدی به شما ارائه دهد.

تمام ادغام های فوق هنوز همان چیزی است که من “GIS سنتی” می دانم. بیشتر این الگوها 15 سال یا بیشتر با یک تفاوت اساسی وجود داشته است. در سال 2000 ، تنها بزرگترین شرکتهای بزرگ قادر به این ادغامهای سازمانی بودند ، در حالی که اکنون شاهد هستیم که شرکتهای تعاونی ، شهرداریها و دیگر شرکتهای کوچک تر از طریق همین الگوها (به طور کلی خمیر کمتری) بازده قابل توجهی را کسب می کنند.

Www Tdworld Com Sites Tdworld com Files Future Of Gis Part2 Scaling Down

نکته اصلی این است که اگر شما در سازمان خود به هیچ یک از این حوزه ها نگاه نکرده باشید ، ارزش کاملاً قابل درک است!

این بخش دوم و همچنین ارزیابی سطح بالای من از مکانی که امروز باید با GIS خود داشته باشید را جمع می کند. همه این روابط و ادغام ها برای پذیرش آینده GIS ضروری نیستند ، اما کاملاً می توانند موفقیت آن را به همراه داشته باشند.

ماه آینده من دقیقاً به مکانی که در آن به عنوان یک صنعت پیش می رویم و چگونه می توانید این تغییر را بپذیرید ، شیرجه می زنم!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید