اسکوترهای برقی

اسکوترهای برقی


اسکوترهای برقی در راه منطقه 2-موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل-آموزش کاربردی GIS و RS

رضا رسولی

شهردار منطقه 2 به شهروندان این منطقه وعده داد به زودی ۲۰۰ دستگاه اسکوتر برقی برای استفاده شهروندان فعال خواهد شد.

اسکوترهای برقی در راه منطقه 2

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، رسول کشت پور شهردار منطقه 2 با اشاره به رویکرد مدیریت منطقه در استفاده از تکنولوژی های نوین و توسعه حمل و نقل عمومی پاک گفت: توسعه حمل و نقل عمومی پاک و انسان محور از جمله برنامه هایی است که می تواند تا حد قابل توجهی در کاهش آلودگی هوا و ترافیک تاثیرگذار باشد.

وی افزود: برهمین اساس در تداوم توسعه مسیر دوچرخه سواری ، طرح شروع به کار اسکوتر برقی برای نخستین بار در تهران در منطقه 2  انجام می شود.

به گفته کشت پور این طرح با  200دستگاه  از جدیدترین نسل اسکوتر برقی توسط بیدود  به صورت پایلوت در سعادت آباد و شهرک غرب اجرا می شود.

شهردار منطقه2 گفت: با توجه به ویژگی های جغرافیایی  و شیب معابر در برخی از خیابان های منطقه ، دوچرخه سواری برای شهروندان را دشوار کرده است که این مشکل  به زودی با ورود اسکوتر برقی  رفع خواهد شد.

وی گفت: ایجاد زیرساخت مناسب جهت استفاده از دوچرخه و تکنولوژی های جدید در حمل و نقل عمومی راهکار حرکت شهر تهران به سمت حمل و نقل عمومی پاک است.

کشت پور در ادامه با اشاره به اینکه منطقه 2 با راه اندازی 27 ایستگاه دوچرخه های بیدود و توسعه مسیر دوچرخه سواری  پیشگام در توسعه حمل ونقل عمومی پاک است گفت: با توجه به سهم  40 درصدی منطقه از دوچرخه های اشتراکی توانسته ایم نقش موثری در توسعه حمل ونقل پاک و انسان محور داشته باشیم.

منبع: فارس

117 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید