تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک/تهران قطب گردشگری می‌‌شود


تسهیلات شهرداری برای تغییر کاربری املاک/تهران قطب گردشگری می‌‌شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اهتمام مدیریت شهری جهت تبدیل پایتخت به قطب گردشگری گفت: در صورت تبدیل ملک با کاربری مسکونی به فرهنگی، عوارضی از مالک اخذ نمی‌شود.

حسن خلیل‌آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره انتقادهای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از شهرداری تهران به دلیل همکاری نکردن در تبدیل خیابان نجات‌اللهی به بازار صنایع دستی، اظهار داشت: خیابان نجات‌اللهی سال گذشته تبدیل به گذر صنایع دستی شد و صحبت‌های وزیر صنایع دستی و گردشگری صحت ندارد و مورد تأیید ما نیست.

وی افزود: شهرداری تهران پس از تعریف این راسته به گذر فرهنگی حتی امتیازهایی برای مالکین مناطق مسکونی و مغازه‌داران در نظر گرفت از جمله اینکه اگر املاک مسکونی تبدیل به محل فعالیت حوزه گردشگری شود و به نوعی تغییر کاربری صورت گیرد عوارض از مالکان اخذ نمی‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان داشت:‌شهرداری منطقه در صورتی که مالک، ملک خود را تبدیل به محل نمایش تئاتر، کافه یا نمایشگاه کند، عوارض کاربری تجاری از آن اخذ نخواهد کرد.

خلیل آبادی بیان داشت:‌ البته اگر این اقدام صورت گیرد ولی پس از آن مشخص شود که سوء‌ استفاده صورت گرفته و ملک تبدیل به سوپرمارکت یا رستوران شده است برخورد های لازم صورت خواهد گرفت و حمایت‌های شهرداری در نگرفتن عوارض لغو می‌شود.

وی تأکید کرد:‌ نه تنها در راسته و گذر نجات‌اللهی بلکه در هر جای تهران شهرداری همکاری‌های لازم را با وزارت گردشگری انجام می‌دهد و حتی در زمینه حمایت از املاک میراثی نیز اقدامات لازم صورت می‌گیرد و همه توان خود را به کار می‌بریم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تهران تبدیل به مقصد گردشگری شود.

6 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید