دوره آموزش کاربردی ENVI

دوره آموزش کاربردی ENVI


دوره آموزش کاربردی ENVI به صورت حضوری و آنلاین توسط موسسه چشم انداز و با تدریس خوب دکتر سعید جوی زاده انجام می شود. اطلاعات دوره آموزش کاربردی ENVI در زیر آمده است.

دوره آموزش کاربردی ENVI

مقدمه

ENVI نرم افزاری در زمینه آنالیز و پردازش تصاویر حاصل از ماهواره می باشد که به کمک آن می توانیم تمام اطلاعات لازم در مورد زمین و محیط اطراف خود را به دست آوریم. نرم افزار ENVI  یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای سنجش از دور و کار با تصاویر ماهواره ای می باشد. کلمه ENVI کوتاه شده عبارات The ENVIronment For Visualizing Images می باشد و این نام برای سیستم نرم افزاری متحول و پیشرفته ای جهت پردازش تصاویر استفاده شده است. آنچه در ابتدا می بایست بدانید این است که نرم افزار ENVI جهت انجام و اجرای برخی از نیازهای خاص به خصوص استفاده از داده‌های ماهواره ای طراحی شده است. در این نرم افزار مشاهده اطلاعات بصورت کامل و جامع، همچنین آنالیز و پردازش تصاویر در ابعاد و اندازه‌های مختلف به نحوی کاملا کاربرپسند ارائه می شود.

این نرم افزاری محیطی فراهم می کند که می توانیم داده های از راه دور را در آن محیط به خوبی آنالیز و تحلیل نماییم. تا آنجایی که می دانیم همیشه ماهواره های مختلفی در اطراف کره زمین در حال گردش و انتقال اطلاعات به ما هستند اما پردازش داده های حاصل از آنها نیاز به یک سری ابزار مخصوص دارد که بتوانیم اطلاعات دلخواه خود را از آن داده ها استخراج نماییم. با این تفاسیر نرم افزار ENVI در این زمینه گزینه خوب و مناسبی می باشد.

ENVI (محیط تجسم تصاویر) نرم افزاری با فناوری پیشرفته در زمینه سنجش‌ازدور است که برا اساس زبان برنامه نویسی تعاملی داده (IDL) امکان استخراج اطلاعات مورد نیاز از تصاویر مختلف جغرافیایی (تصاویری که توسط سنجده‌های ماهواره‌ای و هوابرد تهیه می‌شوند) را برای کاربران فراهم می‌کند. تصاویر جغرافیایی به علت فراهم آوردن اطلاعات دقیق و به‌روز از محدوده‌های جغرافیایی مختلف، نقشی مهم را در صنایع گوناگونی ازجمله صنایع معدنی، زمین‌شناسی، مدیریت محیط‌زیست، صنایع نظامی و غیره ایفا می‌کنند، به‌عنوان نمونه برای تشخیص و شناسایی مناطق مستعد معدنی و یا ارزیابی تنوع زیستی، از اطلاعات موجود در این تصاویر استفاده می‌شود. امروزه تصاویر جغرافیایی توسط سنجنده‌های مختلف و بسیار دقیق‌تری نسبت به دهه‌های قبل تهیه‌ شده و هرکدام در زمینه خاص به کار می‌روند. متخصصان GIS نیاز به نرم افزاری با فناوری پیشرفته در زمینه بررسی و استخراج اطلاعات از تصاویر جغرافیایی مختلف دارند که کاملاً از سنجنده و مجموعه داده‌های رو به رشد تصاویر جغرافیایی، پشتیبانی کند. صرفه نظر از تصویر یا ساختار داده‌ای که استفاده می‌کنید، نرم افزار ENVI دارای جدیدترین ابزار آنالیز و پردازش تصاویر است که به شما کمک می‌کند اطلاعات دقیق و قابل ‌فهمی را از داده‌ها و تصاویر جدید و به‌روز جغرافیایی، استخراج نماید.

یکی از قابلیت‌های مهم ENVI که آن را درمیان نرم افزارهای مشابه جهت پردازش تصاویر بی همتا نموده است این ویژگی است که این نرم افزار تکنیک‌های باندی (Band-Based) و فایلی (File-Based) را با توابع نرم افزاری توسعه یافته (interactive functions) ترکیب می کند. وقتی که یک فایل اطلاعاتی داخل نرم افزار باز می شود، باندهای آن بصورت یک لیست بصورتی ذخیره می شود که بتوان بوسیله کل توابع سیستم به آن دسترسی پیدا کرد.

نرم افزار ENVI برای کاربران خود قابلیت‌های آنالیز بی نظیری را فراهم آورده است،که از طریق این پنجره‌ها قابل دستیابی است. قابلیت‌های تطابق دینامیکی چند گانه ENVI به آسانی امکان مقایسه بین تصاویر در نمایشگرهای چند گانه را میسر می سازد ( (link displays همچنین قابلیت استفاده از استخراج و پیوند همزمان پروفیلهای طیفی-مکانی جهت پردازش اطلاعات ابر طیفی (Hyperspectral) و چند باندی (multispectral) به کاربران راه‌های جدیدی جهت مشاهده اطلاعات در ابعاد وسیع و مختلف می دهد.

نرم‌افزار آنالیز تصویر ENVI توسط متخصصان GIS، دانشمندان سنجش از دور، و تحلیل گران تصویر برای استخراج اطلاعات معنی‌دار از تصاویر برای تصمیم‌گیری بهتر استفاده شده‌است. ENVI می‌تواند در دسکتاپ، در ابر، و روی دستگاه‌های همراه استفاده شود، و می‌تواند از طریق API برای برآورده کردن الزامات پروژه خاص، سفارشی شود.

ENVI به گونه‌ای طراحی شده‌است که توسط هر کسی که به تصویر و اطلاعات برای تصمیم‌گیری تکیه دارد، مورد استفاده قرار گیرد. این روش بدون توجه به تجربه قبلی کاربر با تصویرسازی، نتایج سطح کارشناسی را در سراسر هیات ‌مدیره ارایه می‌دهد.

ENVI یک راه‌حل انعطاف‌پذیر است که می‌تواند برای برآورده کردن نیازهای پروژه خاص، سفارشی شده و در  دسکتاپ، در ابر، و روی دستگاه‌های همراه استفاده شود. کاربران به طور کامل با ArcGIS برای دسکتاپ و ArcGIS برای سرور از esri، می‌توانند به ابزارهای ENVI مستقیما درون محیط Arc دسترسی داشته باشند تا قابلیت‌های تجزیه و تحلیل تصویر را به مدل‌ها و برنامه‌های کاربردی GIS اضافه کنند.

ENVI از تصاویر جدیدترین و محبوب‌ترین ماهواره امروزی، از جمله multispectral، hyperspectral، panchromatic، LiDAR، infrared، thermal، radar، HDF۵، full، full و CDF – ۴ پشتیبانی می‌کند. ENVI شامل یک مجموعه جامع از ابزارهای آنالیز تصویر است که به مشتریان اجازه می‌دهد به راحتی و به دقت تصاویر را آنالیز کنند.

با این نرم افزار سنجش از راه دور، شما همه چیز را یاد می‌گیرید که چگونه تصاویر سنجش از راه دور پردازش کنید

چه چیزی شما یاد می گیرید؟

این یکی از دوره هایی است که هیشه بیشترین شرکت کننده را دارد.بی شک در دوره آموزش کاربردی ENVI  موسسه چشم انداز جامع ترین دوره آموزشی در زمینه سنجش از دور و انجام پروژه های کاربردی در این زمینه است. در دوره آموزش کاربردی ENVI  ابتدا به مفاهیم کاربردی و پایه ای در این زمینه پرداخته می شود و بعد در دوره آموزش کاربردی ENVI از دانلود تصاویر ماهواره ای از منابع مختلف و پایگاه های جهانی تا تفسیرهای حرفه ای بحث و به اشتراک گذاشته می شود.

در دوره آموزش کاربردی ENVI  تمام روش‌های علمی و رایج طبقه‌ بندی تصاویر ماهواره ای را  به کاربران آموزش داده می شود.

در دوره آموزش کاربردی ENVI  طرز تهیه نقشه های کاربری اراضی و کاربرد آن در پروژه های تحقیقاتی و نحوه تفسیر آنها به کاربران آموزش داده می شود.

پس از یادگیری در دوره آموزش کاربردی ENVI  دیگر نیازی نیست از کسی در رابطه با پروژه های سنجش از دوری سوال کنید بلکه خودتان مشاوری برای دوستان خود در این زمینه خواهید شد.

در دوره آموزش کاربردی ENVI روش‌های علمی تصحیح پیکسل و از بین بردن خطاهای موجود را به کاربران آموزش داده می شود.

در دوره آموزش کاربردی ENVI  تمامی روش های موجود در رابطه با ارزیابی دقت مطرح و آموزش داده می شود و سعی شده که به صورت گام به گام به این مسئله توجه شود.

در دوره آموزش کاربردی ENVI شما قادر خواهید بود که بصورت حرفه ای  با نرم افزار ENVI را پروژه های شرکت ها و سازمان های دولتی را انجام دهید.

در دوره آموزش کاربردی ENVI پردازش تصویر و تجزیه و تحلیل های سنجش از دور را بطور عمیق یاد خواهید گرفت.

در دوره آموزش کاربردی ENVI با تمامی شاخص های کاربردی در زمینه شنجش از دور آشنا خواهید شد و می توانید به محاسبه و تفسیر این شاخص ها بپردازید.

در دوره آموزش کاربردی ENVI شما قادر به انجام عملیات های پیش پردازش ،پردازش و پس پردازش خواهید بود.

در دوره آموزش کاربردی ENVI شما قادر به دانلود تصاویر ماهواره ای خواهید بود و تمامی تکنیک ها را در این زمینه یاد خواهید گرفت.

در دوره آموزش کاربردی ENVI  شما می توانید اصلاحات خطاهای مربوط به پیکسل ها را انجام دهید.

در دوره آموزش کاربردی ENVI  به صورت حرفه ای قادر هستید که انواع طبقه بندی ها را انجام دهید.

مدرس دکتر سعید جوی زاده

مدت زمان 30 ساعت

تلفن تماس با مدرس 09382252774

شروع کلاس یک هفته بعد از ثبت نام

مبلغ سرمایه گذاری  1200000هزار تومان

توجه: با شرکت در دوره آموزش کاربردی ENVI از مشاوره های رایگان تیم تحقیقاتی ما تا آخر عمر بهره مند خواهید شد و وقتی پروژه جدیدی را می نویسید برای تیم تحقیقاتی ما ارسال و شما را راهنمایی می کند.

توجه : دوره آموزش کاربردی ENVI شامل 10% مطالب بنیادی و تئوری و 90% مباحث و پروژه های عملی است .

سؤالات متداول درباره آموزش دوره آموزش کاربردی ENVI

آیا مطالب آموزش دوره آموزش کاربردی ENVI برای من کاربردی است؟

چیزی که درباره دوره آموزش کاربردی ENVI مهم است دقیقا «کاربردی» بودن آن است. به این معنا که ما نمی خواهیم با بحث های تئوریک و تعریفی و کلی، وقت دوره را بگیریم، برعکس، هدف ما این است که مهم ترین و متمایزترین تکنیک ها و مهارت ها برای دوره آموزش کاربردی ENVI در اختیارتان قرار دهیم. به همین دلیل، آموزش های تیم تحقیقاتی، همگی دارای یک دستورالعمل کاربردی و اجرایی هستند که بر اساس سرفصل های بین المللی  برای شما طراحی شده تا دقیقا بدانید از چه نقطه ای باید شروع کنید و چطور پیش بروید و در نهایت به کجا برسید.

برای شرکت در آموزش دوره آموزش کاربردی ENVI باید چه چیز‌هایی بدانیم؟

در دوره آموزش کاربردی ENVI نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود و به شما یاد داده خواهد شد

دوره آموزش کاربردی ENVI در کجا برگزار می‌شود؟

دوره آموزش کاربردی ENVI به صورت حضوری در شیراز برگزار می‌گردد و دوستان و علاقه مندان در دیگر شهرهای کشور  می‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و یا بسته آموزشی  برای آنها تهیه نماییم.باید خاطر نشان کنیم که  این بسته های آموزشی دقیقا با سرفصل های کلاس حضوری تهیه شده اند

 

آیا مباحث دوره آموزش کاربردی ENVI همیشه در خاطر ما خواهد ماند؟

شرکت‌کنندگان در دوره آموزش کاربردی ENVI می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است که بعد از اتمام دوره آموزشی با تیم تحقیقاتی ما در ارتباط باشند .برای این که دوره آموزش کاربردی ENVI بهتر در خاطره شما بماند فیلم آموزشی کارگاه بصورت  ویدئویی و فایل صوتی به شما تقدیم می شود.

 

دوره آموزش کاربردی ENVI در چه سطحی است؟

سطح مطالب از پایه شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته خاتمه می‌یابد.در دوره آموزش کاربردی ENVI ما فرض را بر این می گذاریم که کاربران در این باره هیچ چیز نمی دانند.

 

من درباره دوره آموزش کاربردی ENVI هیچ تجربه ای ندارم، آیا این دوره برای من مفید خواهد بود؟

 

اغلب دانشجویانی  که در دوره آموزش کاربردی ENVI ما شرکت می کنند، به دنبال آن هستند که مهارت ها و تکنیک های لازم را برای انجام پروژه های کاربردی  ENVIرا فرا بگیرند تا در نهایت بتوانند بدون تکیه بر دیگران و به طور مستقل، کارشان را به ثمر برسانند. به همین دلیل، دوره آموزش کاربردی ENVI به شکلی طراحی شده که از صفر تا صد آموزش کاربردی ENVI را در اختیار دانشجو قرار دهد. تیم تحقیقاتی ما  فرض را بر این می گذارد که مخاطبینش اطلاع چندانی از دوره آموزش کاربردی ENVI ندارند، و بر همین اساس دوره آموزش کاربردی ENVI را به صورت گام به گام پیش می برد. بنابراین نگران نباشید؛ اگر هیچ تجربه ای در دوره آموزش کاربردی ENVI ندارید، مطمئن باشید این دوره، اولین تجربه ارزشمند شما در دوره آموزش کاربردی ENVI خواهد بود که مشکل تان در انجام پروژه های کاربردی ENVI را حل خواهد کرد.

بعد از دوره آموزش کاربردی ENVI چه کار کنیم؟

بعد از اتمام دوره آموزش کاربردی ENVI، هر یک از کاربران می توانند پروژه های  خود را انجام دهند و به تیم تحقیقاتی ما ارسال کنند تا مورد ارزیابی و نقاط قوت و ضعف آنها گوشزد کند و به راهنمایی آنها بپردازد.

دوره آموزش کاربردی ENVI برای چه کسانی مناسب است؟

دوره آموزش کاربردی ENVI برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که قصد دارند پایان نامه و رساله خود را بنویسند مناسب است.

من در شهرستان زندگی می‌کنم، چطور می‌توانم در دوره آموزش کاربردی ENVI شرکت کنم؟

 

همان طور که در فصل های قبلی اشاره کردیم، دوره آموزش کاربردی ENVI هم به صورت حضوری برگزار می شود و هم به صورت غیرحضوری یا آنلاین. بنابراین محدودیت جغرافیایی اصلا مهم نیست. شما می توانید با ثبت نام غیر حضوری یا آنلاین دوره آموزش کاربردی ENVI در این دوره، همه اطلاعات و مطالبی که دیگر شرکت کنندگان دوره آموزش کاربردی ENVI به دست می آورند را داشته باشید.

 

آیا با ثبت نام در دوره آموزش کاربردی ENVI، خدمات دیگری هم دریافت خواهم کرد؟

بله. مجموعه ای از خدمات جانبی هم برای شرکت کنندگان در دوره آموزش کاربردی ENVI در نظر گرفته شده است، به این شرح

– عضویت رایگان در باشگاه مشتریان موسسه چشم انداز و تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

– ارائه بسته آموزشی مکمل به کسانی که علاقه مندند منابع علمی و آموزشی در بحث آموزش کاربردی ENVI داشته باشند. (این بسته شامل هزینه جداگانه است)

– ارایه گواهینامه برای شرکت کنندگان در دوره آموزش کاربردی ENVI (در صورت تمایل به داشتن گواهینامه، باید هزینه گواهی را نیز جداگانه پرداخت نمایید)

– دریافت کوپن تخفیف 30 درصدی بقیه دوره های آموزشی موسسه چشم انداز

– دریافت مشاوره رایگان تیم تحقیقاتی ما تا آخر عمر

دوره آموزش کاربردی ENVI

گواهینامه

شرکت کنندگان در کارگاه حضوری، می توانند در صورت تمایل «گواهینامه شرکت در کارگاه » (با مهر موسسه آموزشی و تحقیقاتی چشم انداز )را دریافت کنند.

 

دوره آموزش کاربردی ENVI برای چه کسانی مناسب است؟

مهندسین عمران

کارشناسان منابع آب

جغرافیدانان و محیط زیست

دانشجویان تحصیلات تکمیلی

پژوهشگران حوزه علوم مکانی و تحلیل های فضایی

علوم رمین و پژوهشگران شهرسازی و برنامه ریزی شهری

کشاورزی ،منابع طبیعی و مدیریت منابع آب

 

مدرس دوره آموزش کاربردی ENVI چه کسی است؟

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال  38  از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال  384 و مدرک دکتری خود را در سال  398 در رشته اقلیم شناسی  از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان “تحلیل فضایی خشکسالی در ایران” است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال  38  مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است.علاوه بر این کتاب های ارزشمندی را در زیمنه اصول نگارش مقالات علمی،پروپزال نویسی و…را نیز به رشته تحریر در آورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

سرفصل دوره آموزش کاربردی ENVI

سنجش از دور و کاربردهای آن

مراحل تاریخی رشد سنجش از دور

کاربردهای مهم سنجش از دور

مطالعه تغییرات دوره ای

مطالعات زمین شناسی

مطالعات کشاورزی و جنگلی

مطالعات منابع آب

مطالعات دریایی

مطالعه ی بلایای طبیعی

کاربری اراضی و سنجش از دور

فرایند سنجش از دور

مولفه ها (عناصر) تفسیر

نرم افزارهای سنجش از دور

نرم افزار ENVI

نرم افزار PCI Geo metical

نرم افزار ERDAS

نرم افزار ER Mapper

نرم افزار Idrisi

حسگرها و ماهواره ها

طبقه بندی حسگرها بر اساس منبع انرژی

حسگرهای فعال

حسگرهای غیرفعال

طبقه بندی حسگرها براساس بازده اطلاعاتی

حسگرهای تصویری

حسگرهای غیر تصویری

مدار ماهواره ها

مدار پایین زمین یا مدار ارتفاع پایین

مددار قطبی

مدار زمین ثابت

مدار بیضوی

ماهواره های سنجش از دور

ماهواره لندست

پرتوسنج حرارتی تابشی فضابرد پیشرفته (ASTER)

ماهواره SPOT

ماهواره های IRS

ماهواره آیکونوس (IKONOS)

ماهواره ترا (TERRA)

ماهواره Quick Bird

ماهواره CBERS-2

ماهواره FORMOSAT-2

ماهواره CARTOSAT-1

ماهواره TOPSAT

ماهواره ALOS

ماهواره Resurs-DKI

سکوها

امواج الکترومغناطیس و رفتار طیفی پدیده ها

طیف امواج الکترمغناطیس

طیف نمایی امواج الکترو مغناطیسی

اثر اتمسفر بر انرژی الکترو مغناطیس

پخش و جذب اتمسفری

خصوصیات انعکاس طیفی پدیده های مختلف سطح زمین

خصوصیات انعکاس طیفی گیاهان

خصوصیات انعکاسی طیفی خاک ها

تکنیک های حرارتی در مطالعه ی بافت خاک

تکنیک های راداری برای مطالعه ی بافت خاک

تکنیک های انعکاسی سنجش از دور برای مطالعه مواد آلی خاک

تکنیک های انعکاسی سنجش از دور برای مطالعه کانی های خاک

تکنیک های حرارتی سنجش از دور برای مطالعه مواد آلی خاک

خصوصیات انعکاسی طیفی آب

مقایسه انعکاسی طیفی آب، خاک و گیاه

دانلود تصاویر ماهواره ای

Earth Explorer

CLCF

آشنایی با نرم افزار ENVI

باز کردن نرم افزار ENVI

معرفی منوهای نرم افزار ENVI

منوی File

منوی Basic Tools

منوی Classification

منوی Filter

منوی Spectral

منوی Map

منوی Vector

منوی Topographic

منوی Radar

منوی Window

منوی Help

معرفی پنجره های مربوط به نرم افزار ENVI

انواع تصاویر سنجش از دور

باز کردن تصویر در نرم افزار ENVI

بازکردن فایل با فرمت های عمومی

بازکردن فایل با فرمت های خاص

پیدا کردن یک Display

اطلاعات مکانی تصویر

اطلاعات جانبی تصویر

روش های مقایسه همزمان دو تصویر

ارتباط و لینک دادن دو تصویر

استفاده از دستور Animation

پیدا کردن یک نقطه ی معلوم روی تصاویر ماهواره ای (Pixel Locator)

لینک کردن تصاویرماهوارهای به محیطGoogle earth

لینک کردن اتوماتیک تصاویرماهوارهای به محیط Google earth

ذخیره سازی تصاویر ماهواره ای

نحوه ذخیره سازی تصاویر ماهواره ای

Layer Stacking

انتخاب باندهای مورد نیاز و ایجاد یک تصویر جدید

ایجاد و ساخت DEM و خطوط تراز در نرم افزار ENVI

کاربرد DEM

طبقه بندی زمين با استفاده از DEM

روش های توليد DEM

نمونه برداری

ساختاردهی مدل

مراحل ساخت DEM در محيط نرم افزار ENVI

ايجاد خطوط تراز يا منحنی های ميزان

قوانين مربوط به منحنی های ميزان

ايجاد خطوط تراز در محيط نرم افزار ENVI

سه بعدی کردن تصاویر ماهواره ای

سه بعدی کردن تصاویر ماهواره ای

چگونه DEM منطقه ی مورد مطالعه به دست می آید؟

تصحیحح اتمسفری

روش های تصحیحح اتمسفری در سنجش از دور

روش بررسی هیستوگرام تصویر

روش رگرسیونی

تصحیح اتمسفری در نرم افزار ENVI

روش کاهش تیرگی

روش خط تجربی

روش سطح مسطح

روش های باقیمانده های لگاریتمی

روش IARR

روش FLAASH

تصحیح هندسی

ژئورفرنس کردن تصویر

تغییر سیستم مختصات یک تصویر

موزاییک کردن

روش های موزاییک کردن

Pixel Base

Geo referenced

ایجاد برش بر روی تصاویر ماهواره ای

برش منظم مکانی بر روی تصویر

برش منظم طیفی بر روی تصویر

برش نامنظم بر روی تصویر

منوهای Region of Interest

ذخیره ی ROI ترسیم شده

روش های بهبود کنتراست تصاویرماهواره ای

روشهای بهبود کنتراست تصاویر ماهواره ای

روش تباين خطی

روش  Linear 2%

روش Histogram Equalization

روش Gaussian

روش Square Root

انطباق هيستوگرام ها

آشكارسازی و بهبود کنتراست به طور دلخواه و اختياری

ایجاد پروفایل طولی، طیفی و کتابخانه طیفی

پروفیل چیست؟

نمایش همزمان چند منحنی بازتاب طیفی

کتابخانه طیفی

انواع کتابخانه های طیفی استاندارد

مشاهده کتابخانه های طیفی استاندارد

ذخیره منحنی بازتاب طیفی به صورت کتابخانه طیفی

ایجاد پروفیل طولی

نحوه ایجاد پروفیل طولی

پارامترهای آماری و هیستوگرام

هیستوگرام چیست؟

نحوه نمایش هیستوگرام در نرم افزار ENVI

ایجاد Scatter plot

تفاوت هيستوگرام با نمودار های پراکندگی

نحوه ایجاد نمودار پراکندگی در نرم افزار ENVI

اندازه گیری طول و مساحت برروی یک تصویرماهواره ای

نحوه اندازه گیری طول و مساحت برروی یک تصویرماهواره ای

اعمال فیلترها

انواع فیلترها در نرم افزار ENVI

فیلترهای Convolution

فیلترهای Morphology

فیلترهای Texture

فیلترهای Adaptive

فیلترهای فرکانسی (FFTs)

تحلیل مولفه های اصلی

روش های تحلیل مولفه های اصلی

انجام عملیات مولفه های اصلی (PCA) بر روی تصاویر ماهواره ای

فصل بیست و سوم

عملیات محاسبات باندی

معرفی شاخص های مورده استفاده

شاخص پوشش گیاهی (NDVI)

فصل بیست وچهارم

Density slice

نحوه اجرای Density slice

فصل بیست و پنجم

Masking

نحوه اجرای Masking

طبقه بندی تصاویر ماهواره ای

محدوديت.های.کلاسه.بندی.تصاوير

.ميزان.دقت.طبقه.بندی.ها.در.تصاوير

انواع روش طبقه بندی در نرم افزار ENVI

طبقه.بندی.نظارت.نشده

طبقه.بندی.نظارت.شده

پس پردازش نتایج طبقه بندی

دستورات بکار رفته در پس پردازش نتایج طبقه بندی

خروجی گرفتن از تصاویر ماهواره ای

مهم ترین اطلاعات مورد استفاده در خروجی یک تصویر

دوره های آنلاین


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/gisland1/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

CLCFDensity sliceEarth ExplorerENVIENVI BookENVI LiDAREnvironment for Visualizing Imagesexelis enviGeo referencedIDL_ENVILayer StackingMaskingNDVI.Pixel BaseResize کردن در enviآشكارسازی و بهبود کنتراست به طور دلخواه و اختياریآشنایی با نرم افزار ENVIآموزش ENVIآموزش ENVI 5آموزش آنلاین نرم افزار enviآموزش پردازش تصاویر ماهواره ای با نرم افزار enviآموزش پردازش ماهواره‌ای با نرم‌افزار ENVIآموزش پروژه محور نرم افزار ENVIآموزش تخصصی Enviآموزش تصحیح رادیومتریک در ENVIآموزش جامع تخصصی کاربردی سنجش از دور نرم افزار ENVIآموزش جامع و کاربردیآموزش دوره جامع ENVI موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل همراه با فیلم و کتابآموزش کاربردی ENVI مقدماتی و پیشرفتهآموزش کاربردی انوی ENVIآموزش موزاییک کردن تصویر در نرم افزار ENVI5آموزش نرم افزار enviآموزش نرم افزار ENVI در دورسنجی اکتشافیآموزش نرم افزار سنجش از دور ENVIآموزش و معرفی نرم افزار پردازش تصویر ENVI (انوی)آموزش وبیناری انویآموزش ویدئویی سنجش از دور ENVIآموزش ویدئویی گام به گام نرم افزار انویاثر اتمسفر بر انرژی الکترو مغناطیسارتباط و لینک دادن دو تصویراز ENVI چطور استفاده کنم؟استاد بزرگ سنجش از دوراستفاده از دستور Animationاشنایی با مفاهیم نرم افزاراصول سنجش از دوراطلاعات جانبی تصویراطلاعات مکانی تصویراعمال فیلترهااکستنشن SARscape در نرم افزار انویامواج الکترومغناطیس و رفتار طیفی پدیده هااموزش تصحیح هندسی در ENVIانتخاب باندهای مورد نیاز و ایجاد یک تصویر جدیدانجام پروژه انویانجام عملیات مولفه های اصلی (PCA) بر روی تصاویر ماهواره ایاندازه گیری طول و مساحت برروی یک تصویرماهواره ایانطباق هيستوگرام هاانواع تصاویر سنجش از دورانواع روش طبقه بندی در نرم افزار ENVIانواع روش های تبدیلات در نرم افزار ENVIانواع فیلترها در نرم افزار ENVIانواع کتابخانه های طیفی استانداردانویايجاد خطوط تراز در محيط نرم افزار ENVIايجاد خطوط تراز يا منحنی های ميزانایجاد Scatter plotایجاد برش بر روی تصاویر ماهواره ایایجاد پروفایل طولیایجاد پروفیل طولیایجاد ترکیب رنگی در ENVIایجاد و ساخت DEM و خطوط تراز در نرم افزار ENVIبارزسازی دگرسانی‌ها با استفاده از تصاویر ماهواره ASTERبارگذاری تصاویر ماهواره ای در نرم افزار ENVIباز کردن تصویر در نرم افزار ENVIباز کردن نرم افزار ENVIبازکردن فایل با فرمت های خاصبازکردن فایل با فرمت های عمومیبرش منظم طیفی بر روی تصویربرش منظم مکانی بر روی تصویربرش نامنظم بر روی تصویربرنامه آموزش تخصصی Enviبهترین آموزش انویبهترین استاد ENVIبهترین استاد انویپارامترهای آماری و هیستوگرامپخش و جذب اتمسفریپرتوسنج حرارتی تابشی فضابرد پیشرفته (ASTER)پردازش داده های لایدار (LiDAR) با استفاده از نرم افزار ENVIپردازش لایدار و DEM در ENVIپرفروش ترین کتاب انویپروفیل چیست؟پس پردازش نتایج طبقه بندیپوشش اراضی با پردازش شئ‌گرای تصاویر ماهواره‌ایپیدا کردن یک Displayپیدا کردن یک نقطه ی معلوم روی تصاویر ماهواره ای (Pixel Locator)تاریخچه سنجش از دورتحلیل مولفه های اصلیتصحیح اتمسفری در نرم افزار ENVIتصحیح هندسیتصحیحح اتمسفریتغییر سیستم مختصات یک تصویرتفاوت هيستوگرام با نمودار های پراکندگیتکنیک های انعکاسی سنجش از دور برای مطالعه مواد آلی خاکتکنیک های حرارتی در مطالعه ی بافت خاکتکنیک های حرارتی سنجش از دور برای مطالعه مواد آلی خاکتکنیک های راداری برای مطالعه ی بافت خاکتهرانتهیه نقشه درختان و پدیده های شهری و طبیعی از داده های لایدار در ENVIچگونه DEM منطقه ی مورد مطالعه به دست می آید؟حذف ابر با استفاده از الگوریتم FMASK در نرم افزار ENVIحسگرها و ماهواره هاحسگرهای تصویریحسگرهای غیر تصویریحسگرهای غیرفعالحسگرهای فعالخاک و گیاهخروجی گرفتن از تصاویر ماهواره ایخصوصیات انعکاس طیفی پدیده های مختلف سطح زمینخصوصیات انعکاس طیفی گیاهانخصوصیات انعکاسی طیفی آبخصوصیات انعکاسی طیفی خاک هاخودآموز نرم افزار ENVIدانلود تصاویر ماهواره ایدانلود نرم افزار ENVIدستورات بکار رفته در پس پردازش نتایج طبقه بندیدوره آموزش Envi 5.3دوره آموزش سنجش از دور کاربردی در نرم افزار ENVIدوره استادی ENVIدوره جامع ENVIدوره جامع آموزش نرم افزار سنجش از دور ENVIدوره سنجش از دور با نرم افزار ENVIذخیره سازی تصاویر ماهواره ایذخیره منحنی بازتاب طیفی به صورت کتابخانه طیفیذخیره ی ROI ترسیم شدهروش FLAASHروش Gaussianروش Histogram Equalizationروش IARRروش Linear 2%روش Square Rootروش بررسی هیستوگرام تصویرروش تباين خطیروش خط تجربیروش رگرسیونیروش سطح مسطحروش کاهش تیرگیروش های باقیمانده های لگاریتمیروش های بهبود کنتراست تصاویرماهواره ایروش های تحلیل مولفه های اصلیروش های تصحیحح اتمسفری در سنجش از دورروش های توليد DEMروش های مقایسه همزمان دو تصویرروش های موزاییک کردنروشهای بهبود کنتراست تصاویر ماهواره ایژئورفرنس کردن تصویرساختاردهی مدلسکوهاسنجش از دورسنجش از دور و کاربردهای آنسه بعدی کردن تصاویر ماهواره ایشاخص پوشش گیاهیشاخص پوشش گیاهی NDVIشیرازطبقه بندی تصاویر ماهواره ایطبقه بندی حسگرها بر اساس منبع انرژیطبقه بندی حسگرها براساس بازده اطلاعاتیطبقه بندی در enviطبقه بندی زمين با استفاده از DEMطبقه بندی نظارت شدهطبقه بندی نظارت نشدهطبقه بندی و آشکارسازی تغییراتطیف امواج الکترمغناطیسطیف نمایی امواج الکترو مغناطیسیطیفی و کتابخانه طیفیعملیات محاسبات باندیعملیات محاسبات باندی در نرم افزار سنجش از دور ENVIفرایند سنجش از دورفیلترهای Adaptiveفیلترهای Convolutionفیلترهای Morphologyفیلترهای Textureفیلترهای فرکانسی (FFTs)فیلم آموزش enviفیلم انویقوانين مربوط به منحنی های ميزانکاربرد DEMکاربرد لایدار در سنجش از راه دورکاربردهای مهم سنجش از دورکاربری اراضی و سنجش از دورکارگاه آموزش کاربردی نرم افزار ENVIکتاب آموزش تصویری نرم‌افزار انویکتاب آموزش گام به گام نرم افزار ENVI 5.3کتاب آموزش نرم افزار سنجش از دور Enviکتاب پردازش تصاویر ماهواره ای در ArcMAPکتاب جدید آموزش Envi 5.3کتاب سنجش از دور کاربردی در Arcmapکتابخانه طیفیلینک کردن اتوماتیک تصاویرماهوارهای به محیط Google earthلینک کردن تصاویرماهوارهای به محیطGoogle earthماهواره ALOSماهواره CARTOSAT-1ماهواره CBERS-2ماهواره FORMOSAT-2ماهواره Quick Birdماهواره Resurs-DKIماهواره SPOTماهواره TOPSATماهواره آیکونوس (IKONOS)ماهواره ترا (TERRA)ماهواره سنجش از دور انوی ست (Envisat)ماهواره لندستماهواره های IRSماهواره های سنجش از دورمحاسبات فرمولی و نسبت باندیمحدوديت های کلاسه بندی تصاويرمحصول آموزش جامع نرم افزار ENVIمدار بیضویمدار پایین زمین یا مدار ارتفاع پایینمدار زمین ثابتمدار قطبیمدار ماهواره هامراحل تاریخی رشد سنجش از دورمراحل ساخت DEM در محيط نرم افزار ENVIمشاهده کتابخانه های طیفی استانداردمطالعات دریاییمطالعات زمین شناسیمطالعات کشاورزی و جنگلیمطالعات منابع آبمطالعه تغییرات دوره ایمطالعه ی بلایای طبیعیمعرفی پنجره های مربوط به نرم افزار ENVIمعرفی شاخص های مورده استفادهمعرفی گامهای اصلی در انویمعرفی منوهای نرم افزار ENVIمعرفی نرم افزار سنجش از دورمقایسه انعکاسی طیفی آبمنوهای Region of Interestمنوی Basic Toolsمنوی Classificationمنوی FILEمنوی Filterمنوی HELPمنوی Mapمنوی Radarمنوی Spectralمنوی Topographicمنوی Vectorمنوی Windowمهم ترین اطلاعات مورد استفاده در خروجی یک تصویرموزاییک کردنموسسه چشم اندازمولفه ها (عناصر) تفسیرميزان دقت طبقه بندی ها در تصاويرمیانگین ارتفاعی در انوینحوه اجرای Density sliceنحوه اجرای Maskingنحوه اندازه گیری طول و مساحت برروی یک تصویرماهواره اینحوه ایجاد پروفیل طولینحوه ایجاد نمودار پراکندگی در نرم افزار ENVIنحوه ذخیره سازی تصاویر ماهواره اینحوه نمایش هیستوگرام در نرم افزار ENVIنرم افزار ENVIنرم افزار Envi 5.3 – انوینرم افزار ENVI 5.3.1 (همراه با آموزش نصب)نرم افزار ER Mapperنرم افزار erdasنرم افزار Idrisiنرم افزار PCI Geo meticalنرم افزار پردازش و تحلیل اطلاعات سنجش از دورینرم افزارهای سنجش از دورنصب و کار با اکستنشن Modis Conversion Toolkits در نرم افزار انوینمایش همزمان چند منحنی بازتاب طیفینمونه برداریهیستوگرام چیست؟ورژن های نرم افزار ENVI

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید